Lifestyle

Na green s celebritami: Kde hraje golf Bill Gates, Jack Nicholson či Sean Connery?

Na green s celebritami: Kde hraje golf Bill Gates, Jack Nicholson či Sean Connery?

Zelené greeny, čerstvý vzduch, vůně šampaňského… Přinášíme vám tipy na světová hřiště, kam chodí nejen ti nejlepší hráči, ale i milovníci golfu z řad slavných herců, zpěváků či byznysmenů. Rádi byste při hře potkali třeba Toma Cruise? Pak vám poradíme, kam vyrazit!

1.
Augusta National Golf Club: Každá jamka nese jméno stromu
Kde: Augusta, Georgia
Par: 72 (6905 yardů)

Jedno z nejslavnějších hřišť vyrostlo v roce 1933 na bývalé školce ovocných stromků, vedení hřiště pak trefně pojmenovalo jednotlivé jamky podle nich. O rok později se tu poprvé konal Masters Tournament, jeden z největších turnajů světa. Zajímavostí je, že až do roku 2012 klub neuděloval členství ženám a jednou z prvních hráček, kterým se jej podařilo získat, byla Condoleezza Rice, bývalá ministryně zahraničních věcí USA. Iniciační poplatek nutný k získání členství se odhaduje na 515 000 Kč až 1 028 840 Kč. Augusta National je domovským hřištěm Billa Gatese, spoluzakladatele společnosti Microsoft, Sama Palsiana, bývalého výkonného ředitele IBM, nebo také Jacka Nicklause, třetího nejlepšího golfisty všech dob, přezdívaného Zlatý medvěd.

TOP TIP
Kam v Augustě na večeři? Ochutnejte krevety či vyhlášený angus steak s yukonskými brambůrky, křupavou šalotkou a omáčkou Bordelaise za 565 Kč v luxusní restauraci Frog Holow Tavern. Podnik pracuje jen s těmi nejkvalitnějšími surovinami a v menu najdete převážně sezonní ingredience. Zkušený personál vám rád poradí, jaké víno vybrat, aby co nejlépe zdůraznilo chuť menu.
Kontakt: froghollowtavern.com

2.
Po boku Jacka Nicholsona a Clinta Eastwooda v Bel-Air Country Clubu
Kde: Kalifornie
Par: 70 (6704 yardů)

Co mají společného Jack Nicholson, Tom Cruise a Clint Eastwood? Kromě herectví a celosvětového věhlasu také členství v kalifornském Bel-Air Country Clubu. Ten nabízí kromě 18jamkového hřiště i tenisové kurty. Iniciační poplatek se v klubu, který letos oslaví 90. narozeniny, pohybuje okolo 3858 150 Kč. Kromě krátkých kalhot jsou zde zakázány také mobilní telefony, a to dokonce i na parkovišti. A třešnička na závěr: slavný hollywoodský producent, režisér a pilot Howard Hughes tu měl jednou rande s Katharine Hepburnovou. Nabral ale zpoždění, a aby ho dohnal, přistál se svým letadlem přímo na hřišti. Poté, co mu klub vystavil účet za poničený trávník, Hughes odmítl zaplatit a zrušil členství. Na listu známých jmen, která se pyšnila členstvím, najdeme také Ronalda Reagana, Binga Crosbyho, Richarda Nixona, Freda Astaira či Humphrey Bogarta.

DOPORUČUJEME…
Kde se nejlépe najíst v Los Angeles? Těžká otázka. Nadšení ale určitě budete z podniku Providence šéfkuchaře Michaela Cimarustiho, který podává převážně mořské plody z lokálních zdrojů. V restauraci na Melrose Avenue doporučujeme ochutnat Chef’s Tasting Menu za 8400 Kč, které vás provede taji mořských plodů na různé způsoby – nebude chybět kaviár, ústřice, škeble párované s vonokvětkou, černými lanýži, rýží jiu niang či mořskými řasami a další libůstky.
Kontakt: providencela.com

3.
Pine Valley uchvátilo i Morgana Freemana či Seana Conneryho
Kde: Clementon, New Jersey
Par: 70 (6765 yardů)

18jamkové hřiště, které vyrostlo uprostřed borovicového háje, se pyšní vysokou exkluzivitou. Členství je umožněno pouze mužům a samotné pozvání musí přijít přímo od vedení klubu. Pokud vás na hřiště jako hosta nevezme člen klubu, není možné se tam podívat. Klub má zhruba 930 členů z celého světa, jejich seznam je ale přísně střeženým tajemstvím. Mezi nejslavnější členy patřili či patří bývalý americký prezident George H. W. Bush, skotský herec Sean Connery či Arnold Palmer, slavný golfista přezdívaný Král a několikrát si tam zahrál i americký herec a režisér Morgan Freeman.

DEGUSTAČNÍ ZASTAVENÍ
Milovníci pořádného fláku masa by neměli opomenout návštěvu restaurace Delmonicos, jež funguje už od roku 1837. V jejím sklepení najdete největší soukromou sbírku vína ve městě s tisícovkou lahví z celého světa. Největší specialitou je ale Delmonico vykostěný rib eye steak za 1260 Kč, který v restauraci připravují už více než sto let. Mezi další speciality patří i toskánský recept Salt Brick Amish Chicken, které je připravováno na grilu společně s cihlou soli.
Kontakt: delmonicosrestaurant.com

4.
Po hře na skotském Royal Dornoch se ubytujte v hradním hotelu

Kde: Dornoch, Skotsko
Par: 70 (6765 yardů)

Sedmašedesátiletý americký golfový reprezentant Tom Watson prohlásil, že by si nikde jinde hru tolik neužil. Hřiště bylo také „domovem“ golfového architekta Herberta Warrena, který za svůj život navrhl více než čtyři stovky greenů. Největší výzvou pro hráče je tu ostrý vítr přicházející od Severního moře. Hra s pozadím narážejících vln do skotských útesů ale rozhodně stojí za to. Zaplatíte za ni 4500 Kč. A nejslavnější hráči? Australský golfista Greg Norman, Jihoafričan Ernie Els či americký reprezentant Mark Brooks.

LUXUS PROTKANÝ HISTORIÍ
Chcete-li naplno nasát atmosféru historického městečka Dornoch, ubytujte se v pětihvězdičkovém hotelu Links House. Klasické skotské sídlo zachovává tradiční punc městečka a zároveň nabízí luxusní ubytování. Hotel fungující od roku 1843 byl v loňském roce vyznamenán oceněním Scottish Hotel Awards Style Hotel of the Year. Nezapomeňte se zastavit v hotelové restauraci, jejíž kuchaři připravují pokrmy z lokálních ingrediencí, jako je skotské hovězí, jehněčí, losos, pstruh či měkkýši. Na čtyřchodovém menu si můžete pochutnat od 1420 Kč.

Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Více z Lifestyle

V supermarketech jsou různé druhy, ale není nad domácí

Návrat k poctivému chlebu

Paní domu27.7.2017
Hotel Waldorf Astoria najdete v kalifornském Beverly Hills.

LUXUS V NOVÉM POJETÍ ANEB OTEVŘENO 2017

Top Class25.7.2017
slider_282018938

Bylinky zvýrazní chuť masa

Paní domu20.7.2017
Solaris50 je ideální pro námořníky, kteří si chtějí užít pohodovou výletní plavbu i rychlé plachtění.

Solaris 50: Vítěz mezi loděmi v magazínu Best boat

Top Class18.7.2017
slider_34460743

Zasněná ložnice: Proč ne?

Paní domu13.7.2017
Necelých třicet kilometrů jižně od historického města Luang Prabang můžete navštívit překrásné vodopády s mělkými lagunkami známé jako Kuang Si Falls nebo Kuang Xi Waterfalls.

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODNÍ LAGUNY SVĚTA: Magie panenského vodního živlu

Top Class11.7.2017
Dveře Masters v exotické dýze dřeva zebrano a kaleného skla. 16 516 Kč, J.A.P.

FASCINUJÍCÍ HRA PŘÍRODNÍCH TÓNŮ aneb Vzácná dřeva jako součást výjimečného bydlení

Top Class4.7.2017
Připravte své nohy na léto!

Získejte nožky víly

Paní domu29.6.2017
40274830 - map of europe, broken car and euro money. concept of safety car travelling around europe and insurance.

Nebezpečí na prázdninových silnicích: špatně uložený náklad

Epochálnísvět.cz28.6.2017

Výjimečný internetový magazín zabývající se nejzajímavějšími články z oblasti vědy a poznání, planety Země, historie, zajímavostí a lifestyle!

Copyright © RF-Hobby s.r.o