Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
5* HOTELS GRAND OPENING 2016

Protentokrát opusťte oblíbené hotely a objevujte novotou vonící skvosty, které se k otevření teprve chystají, nebo prošly úžasnými renovacemi. Pozor ale, místa si rezervujte s dostatečným předstihem!

ASIE

THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody

Kde: Malajsie

Otevřeno od: 6. dubna 2016

Oblast Langkawi patří mezi první přírodní geoparky, jmenované organizací UNESCO v jihovýchodní Asii, na jehož jižním cípu s výhledem na šumivé Andamanské moře vyrostl exkluzivní 5* hotel s 85 luxusními apartmány.

Uprostřed panenské přírody, a přitom jen 30 minut od mezinárodního letiště Langkawi vzdálený hotel nabízí ultimátní luxus signaturně designovaných apartmánů ve stylu společnosti Starwood Hotels.

Světlé, bílo-smetanové interiéry doplňují zlaté a modré solitéry s mozaikovými koupelnami a exkluzivním výhledem. Standardem je 24hodinová služba buttlera i nepřetržitý servis personálu v restauracích i na privátních plážích.

Využijte k relaxaci více než 800 m2 velkou sluneční terasu s bazénem nebo Iridum Spa, která nabízejí veškerý komfort od péče až po masáže.

Pokud toužíte po sportovním vyžití, nezapomeňte si s sebou vzít golfový bag, protože v blízkosti Langkawi najdete hned dvě golfová hřiště: Gunung Raya a 99 East.

Kontakt: www.starwoodhotels.com

THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody

AFRIKA

THE SILO: Ikonický hotel, ikonická destinace

Kde: Kapské Město

Otevřeno od: druhá polovina roku 2016

Do portfolia společnosti The Royal letos přibyde ikonický hotel The Silo, tyčící se jako monument nad Victoria & Alfred Waterfront, obklopený přírodou Kapského Města.

Budova navržená architektem Thomasem Heathewickem v duchu prosklených apartmánů by v noci měla připomínat osvětlený maják. Pouze 28 pokojů je individuálně dekorováno do pestrých a moderně industiálních looků.

Prostorově velkorysé plochy jsou rozřazeny do devíti kategorií, přičemž čtenářům Top Classu jednoznačně doporučujeme unikátní strešní penthouse či Royal Suite. Nezapomeňte si vychutnat exkluzivní výhled ze střešní restaurace, kteý je jednoznačně dechberoucí.

Kontakt: www.theroyalportfolio.com/thesilo

THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody

EVROPA

THE HÔTEL DE CRILLON: Znovuzrození legendy

Kde: Paříž

Otevřeno od: poloviny roku 2016

Od roku 1758 září v Paříži monumentální extraordinerní hotel, který v sobě ukrývá genius loci s legendární historí země. Odráží v sobě vládu dvou francouzských králů, Velké francouzské revoluce i zrození napoleonského impéria.

V roce 2016 ale odemkne své dveře nové éře.

Masterpiece z 18. století totiž prochází monumentální renovací pod taktovkou společnosti Rosewood Hotels, která dle nejvyšších standardů zahrnuje znovuobrodu vnitřních prostor hotelu v moderním duchu, ovšem s duší historie.

Bývalý šlechtický palác nabídne ubytování ve 103 pokojích a 44 apartmánech, z nichž nejopečovávanějšími jsou Suite Bernstein a Louis XV. s výhledem na slavné Place de la Condore.

Očekává se, že i hotelová restaurace Les Ambassadeurs obhájí svou michelinskou hvězdu z roku 2011. Zkrátka, máte se na co těšit.

Kontakt: www.rosewoodhotels.com

THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody

CÉSAR RITZ PARIS: Srdce Place Vendôme

Kde: Paříž

Otevřeno od: března 2016

Po téměř tříleté pauze se vrací na scénu zrenovovaný legendární hotel Ritz, otevřený už v roce 1898. Ritz snížil počet pokojů ze 159 na 142, přičemž tu největší péči věnoval svým 15 prestižním apartmá, pojmenovaným po slavných celebritách, jako jsou Chopin, Chaplin, Francis Scott Fitzgerald, Hemingway či Proust.

Pařížský styl dozdobený zlatými doplňky a velká péče věnovaná efektnímu osvětlení i terasám s výhledem do zahrady slibují opravdu velkolepé ubytování.

Milovníci výrazných fine dining chutí jistě neopomenou navštívit čtyřhvězdičkovou michelinskou restauraci L’Espandon, která nově nabídne i exkluzivní kurzy vaření na masterchef úrovni. Čeká vás také nové fitcentrum, krytý bazén, sauna i turecké lázně.

Kontakt: www.ritzparis.com

THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody

AMERIKA

PARK HYAT ST. KITTS: Dotek Karibiku

Kde: Banana Bay, Peninsula

Otevřeno od: v polovině roku 2016

Luxusní 5* hotel se nachází v odlehlé oblasti, obklopen plážemi s bílým pískem a křišťálově čistou vodou a s výhledem na úžinu, oddělující Svatého Kryštofa a sopečný ostrov Nevis.

Intimní a moderní elegance, za niž získal Park Hyatt prestižní ocenění za konstrukci a design Best New Hotel v Karibiku 2014–2015, se odráží ve 125 pokojích a apartmánech, které kombinují moderní architekturu s nadčasovým koloniálním nádechem.

Mnohé z apartmánů nabídnou hostům soukromé střešní bazény s nádherným výhledem, vlastního buttlera či osobního šéfkuchaře.

Unikátní stravovací koncept založený na signaturních pokrmech umožní hostům zažít prvotřídní kuchyni i stolování v mnoha různých oblastech.

Kontakt: www.stkitts.park.hyatt.com

THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody

EXKLUZIVNÍ TIP

FOUR SEASONS: Privátní rezidence

Kde: New York Downtown

Otevřeno: první polovina roku 2016

Elitní bydlení s puncem renomované značky nabízí nejen hotelové ubytování, ale i dlouhodobý pronájem nebo koupi vlastní nemovitosti.

157 luxusních rezidencí s úžasným výhledem na Manhattan, řeku Hudson a East River, designovaných studiem Robert A. M. Stern Architects, se může stát vaším trvalým domovem.

Zvyknete-li si na komfort poskytovaný hotelovým řetězcem Four Seasons, velmi špatně se zdejší krátkodobé ubytování opouští. Řešením je stát se rezidentem pod servisem luxusního 5* hotelu. Proč ne, že?

Kontakt: www.fourseasons.com/content/fourseasons_residences

THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody THE ST. REGIS LANGKAWI: V srdci přírody
Související články
Ať už se snažíte jakkoliv, v zimě prostě rostliny nemají ideální podmínky k růstu, a tak snadno podlehnou různým škůdcům.   Je to jednoduché – Rostliny mají málo světla, většinou vyžadují při přezimování snížení teploty, což také někdy nemůžeme dodržet, ve většině bytů je i suchý vzduch a jejich oslabení přímo přitahuje různé breberky…Abychom proti […]
Slunečné město Miami na Floridě se stane domovem dalšího rezidenční projektu v režii prestižní automobilky. Tentokrát si tuto destinaci pro svůj premiérový projekt vybrala značka Pagani, která proslula svými výkonnými a rychlými vozy. V oblasti North Bay Village nyní chce postavit mrakodrap Pagani Residences.   Slunečné město Miami na Floridě přivítá první luxusní rezidenční projekt […]
Starší ročníky s nostalgií vzpomínají na typickou nakyslou chuť a neopakovatelnou vůni obyčejné „Šumavy“, jak se ještě před čtvrtstoletím označoval v obchodech běžný konzumní chléb. Ti mladší už takové štěstí neměli.   Tenkrát samozřejmě podobně jako i teď existoval větší výběr (kmínový, žitný, pšeničný, pšenično-žitný…), ale přesto se dřívější sortiment, zásadně lišil od toho dnešního. […]
Jeden z průkopníků v oblasti pánských šperků, klenotník David Yurman, představil historicky první high jewellery kolekci určenou právě mužům. Trend pánských šperků globálně nabírá na síle a stále více značek představuje vlastní ready to wear edice, Yurman je ale první, který tento trend posunul na novou úroveň. Americký klenotník David Yurman se věnuje pánským šperkům […]
reklama
Historie
Pevnost Stříbrná Hora: Rakušané si na chloubu Fridricha Velikého netroufli
Věčně hladoví vojáci mu za jídlo občas „zaplatí“ knoflíkem z uniformy. Hostinskému ze Stříbrné Hory ve Slezsku to ale nevadí. Ví, že jeho zákazníci svůj dluh hned zítra vyrovnají. Ve zdejší pevnosti totiž vládne tuhá kázeň a vojáky by za neupravenost čekal tvrdý trest!   Pruský král Fridrich Veliký (1712–1786) ve 40. letech 18. století […]
Obětí stalinských čistek byla i křehká baletka
Venku je minus 43 stupňů, ale baletka slavného Kirovova souboru musí tančit. Porce jídla navíc, kterou dostane za představení pro dozorce krutého nápravného lágru, pro ni může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.   V roce 1926 si leningradská umělecká veřejnost vypráví jen o 17leté sólistce věhlasného Kirovova baletního souboru. Nina Alexandrovna Anisimovová (1909–1979) se v průběhu […]
Holubího reka nechali vycpat
Obránci francouzské pevnosti Vaux, střežící přístup k Verdunu, se už dlouho neudrží. „Tohle je naše jediná šance,“ říká velitel a vysílá jejich posledního poštovního holuba s žádostí o pomoc…   Nezbývá než doufat, že holub Vaillant poselství doručí. Od 2. června 1916 Němci útočí na opevnění Vaux, střežící severovýchodní přístup k městu Verdunu. Major Sylvain Eugène Raynal (1867–1939) […]
Inaugurace prvního prezidenta USA: Washington si musel půjčit na cestu
Atmosféra v New Yorku je ve čtvrtek 30. dubna 1789 mimořádně slavnostní. Už od rozbřesku se lidé shromažďují v ulicích města. Všichni v radostném napětí očekávají, co se bude dít. Prezidentskou přísahu ještě dosud nikdy neviděli…   Davy lemují newyorskou Cherry Street. Právě na této ulici na Manhattanu se v čísle 3 nachází nová rezidence […]
Zajímavosti
Žraloci na kokainu postrachem Floridy
Kauzu drogově závislých žraloků řeší tým odborníků z Floridy. Americký stát totiž funguje jako důležitý uzel pro obchodníky s drogami, zejména kokainem, putujícím do USA z Jižní a Střední Ameriky. A protože ne vždycky probíhá cesta podle plánu, je občas pro pašeráky bezpečnější se nákladu prostě zbavit. Hodit ho do moře.   A spolu s […]
Odkud vzala Evropa své jméno?
Evropa je něco víc než jen geografický útvar. Tento pojem přitom vznikne dříve, než lidé začnou rozlišovat různé části světa na kontinenty.   Starověcí Řekové rozdělují svět do tří hlavních celků: Evropy, Asie a Libye, tedy tehdy známé severní části Afriky. Tyto rozdíly použije antický učenec a „otec kartografie“ Klaudios Ptolemaios (asi 85–168) pro mapu […]
Měsíc: Ráj pro těžaře!
Dlouhou dobu byl Měsíc pro lidstvo jen na míle vzdálenou stříbrnou koulí na obloze. Jenže pak Neil Armstrong 21. července 1969 udělá „malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo“ a od té chvíle začne být tato jediná známá přirozená družice Země vcelku lákavou destinací.   K tomu, aby se na Měsíc přestěhoval člověk natrvalo, […]
Fidel Pagés Miravé: Muž, kterému vděčíme za epidurální anestezii
Když mladý španělský válečný lékař během první světové války vidí utrpení raněných vojáků, hledá způsob, jak jim od bolesti rychle ulevit. Najde epidurální anestezii!   Španěl Fidel Pagés Miravé (1886–1923) vystuduje medicínu v Zaragoze na severovýchodě země. Promuje v roce 1908 a nastoupí k vojenskému zdravotnickému sboru, kde je přidělen vojenské nemocnici v madridské čtvrti […]
Záhady a napětí
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině […]
Albrecht z Valdštejna: Zachránce, nebo zrádce?
Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna (1583–1634) patří mezi nejkontroverznější postavy českých dějin. Tento cílevědomý muž celý život dychtí po moci a úspěšně vede války, přestože trpí dnou a pravděpodobně i syfilidou. Skutečně jeho kroky řídila zásadním způsobem astrologie?   Valdštejn pochází sice ze starého, avšak nepříliš majetného rodu. Jeho rodina žije na tvrzi v Heřmanicích, […]
Obraz plačící chlapec: Proč nikdy neshoří?
Jako nejprokletější obraz na světě bývá označován Plačící chlapec. Údajně je na něm dítě, jehož rodiče zemřeli při požáru a ono pak proklelo každé místo, kde se nacházelo. Jakékoliv jeho zpodobnění má nosit smůlu a domy, v nichž se obraz objeví údajně často shoří na popel. Podle zpráv hasičů ale samotný obraz neshoří nikdy. Má […]
Upálení Agnes Sampson: Proč si mysleli, že je skutečnou čarodějnicí?
Čarodějnické procesy jsou temným obdobím evropských dějin. Během 16.–18. století probíhaly doslova pogromy na lidi, kteří měli být údajně ve spojení s pekelnými silami. Na tento fanatismus doplatila ve Skotsku i jedna žena, která sama o sobě tvrdila, že má zvláštní schopnosti. Mohla přece jen mluvit pravdu?   V roce 1590 vyrazili vojáci skotského krále Jakuba VI. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Špenátové muffiny
tisicereceptu.cz
Špenátové muffiny
Že muffiny musí být jen sladké? Omyl! Báječné slané muffiny bez mouky poslouží jako teplá snídaně či pohoštění. Chutnají i studené. Potřebujete 20 g listového špenátu 100 g šunky nebo slaniny
V České republice se nejčastěji zkoumají léky pro onkologicky nemocné pacienty
21stoleti.cz
V České republice se nejčastěji zkoumají léky pro onkologicky nemocné pacienty
Už přes 16 000 pacientů se v České republice zapojilo do výzkumu nových léků a očkovacích látek. Takzvaná klinická hodnocení probíhají nejčastěji v oblasti onkologie, imunologie a infekčních onemocněn
Industriální styl má své kouzlo
panidomu.cz
Industriální styl má své kouzlo
Tento trend bydlení je inspirován prostředím továrních hal a průmyslových prostor. Se svou střízlivostí a sklonem k minimalismu je protipólem romantických trendů bydlení. Možná to je ale přesně to, co se vám zalíbí. Zdálo by se, že zařídit si byt v industriálním trendu bude velmi lehké. Opak je pravdou, protože musíte přísně dodržet jednotný styl,
Vyberte si jarní vůni
nejsemsama.cz
Vyberte si jarní vůni
Jestli hledáte nový parfém na jaro a nedokážete se rozhodnout, zkuste si vybrat podle jeho složení. Vyberte si takový, jenž obsahuje ingredienci, která vám nejvíc voní. Pro letošní jaro budou v kurzu složky, o nichž píšeme níže – určitě některou z nich najdete i v tom svém. Stačí si pročíst složení vybraného parfému. Citrusy Svěží vůně citrusů nabudí smysly. A když se pomeranče,
Léčil Mikolášek prezidenty i nacisty?
historyplus.cz
Léčil Mikolášek prezidenty i nacisty?
Uprostřed noci buší komando Státní bezpečnosti na dveře vily. Po chvíli příslušníci vyvlečou ven rozespalého starého muže. Pacienti, kteří k němu zítra přijdou prosit o záchranu života, budou už na jeho pomoc čekat marně. K bylinkám má Jan Mikolášek (1889–1973) přirozený vztah už od malička. Jeho rodiče vlastní zahradnictví v Rokycanech, a tak není divu, že i on
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Bude se mi ten mrtvý muž vracet ve snu stále?
skutecnepribehy.cz
Bude se mi ten mrtvý muž vracet ve snu stále?
Byla to moje vina. Nehoda, při níž zemřel člověk! Teď se mi o něm bude zdát až do smrti? Chodí se mi snad v noci mstít? Když jsem po třech letech znovu uchopil volant, proběhlo mým tělem mrazení. Znejistil jsem. Po nepříjemné autonehodě, při které jsem přišel málem o nohu, jsem v sobě konečně našel odhodlání a nasedl do auta,
Valašské muzeum v přírodě: Dávné tradice stále naplno žijí
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě: Dávné tradice stále naplno žijí
Když se podíváme na lidové valašské stavby, možná nás napadne, jak jsou krásné a jaký vyvolávají přímo umělecký dojem. Pak nás možná nepřekvapí, že na počátku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm stáli dva výtvarníci. Bratři Alois a Bohumír Jaroňkovi v Rožnově založili Uměleckovýtvarné dílny, v nichž vyráběli předměty, využívající prvků lidových tradic jako malované truhličky, gobelíny
Záhadná mapa Piriho Reise: Důkaz o existenci Atlantidy?
enigmaplus.cz
Záhadná mapa Piriho Reise: Důkaz o existenci Atlantidy?
Když v roce 1929 nalezl německý teolog Deissmann v istanbulské knihovně starou mapu, nejspíše vůbec netušil, jak obrovský ohlas jeho nález vyvolá. Mapa totiž zobrazuje místa, která v době jejího vznik
Natascha Kampuschová: Příběh unesené dívky
epochaplus.cz
Natascha Kampuschová: Příběh unesené dívky
Psychopat Wolfgang Priklopil ji unesl, když jí bylo pouhých deset let. Roky ji držel v temné kobce, bil ji a znásilňoval. Nataschu se mu přesto úplně zlomit nepodařilo a ona od něj po osmi a půl letech utekla. Co prožívala v domě svého únosce? Je krátce po sedmé hodině ráno 2. března 1998 a desetiletá Natascha Kampuschová
Rohlik.cz rozšiřuje „Ready to Cook“ sady. Následuje evropské trendy
iluxus.cz
Rohlik.cz rozšiřuje „Ready to Cook“ sady. Následuje evropské trendy
Evropský trh s potravinami prochází transformací díky rostoucí poptávce po vysoce kvalitních, pohodlných řešeních pro přípravu jídel. Ready to Cook sady představují ideální řešení pro moderního spotře
Dovolená do Itálie rozpoutala u Kostkové „Itálii“?
nasehvezdy.cz
Dovolená do Itálie rozpoutala u Kostkové „Itálii“?
Po dovolené o samotě velmi toužila herečka Tereza Kostková (47) ze seriálu Jedna rodina, která takhle cestovala celé mládí. Po narození syna už o samotě nikam nevyrazila a nepovedlo se jí to ani teď