Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
CÍL STANOVEN: TĚLO SNŮ!

Top Class radí: Nepodceňujte plavkovou sezonu! Jste-li trochu na pochybách a odhalovat se vám zrovna nechce, vrhněte se do pořádného pohybu. Uvolníte endorfiny a budete se cítit i vypadat prostě nádherně.

Vybíráme pro vás ta nejlepší fitness centra a vy už musíte jen udělat ten první krok…

PRAHA

NIKE+ STUDIO PRAGUE

Nike Training Club se hbitě vrhl do nových sportovních příležitostí a hravě motivuje i takové povahy, které si ve sportu zrovna nelibují.

Jedná se o NOVÝ KONCEPT SKUPINOVÉHO CVIČENÍ, které obecně inspiruje a vzbuzuje lásku ke sportu, přičemž získáte rady, jak na sobě pracovat a být stále lepší. Na lekcích objevíte kombinaci posilovacích a balančních prvků a nechybí ani cardio.

PRACUJTE S TĚLEM A NOVÝMI POMŮCKAMI

Jednoznačným lákadlem je fakt, že budete pracovat jak s vlastní vahou těla, tak s různými pomůckami, jako jsou kettbell, bosu, medicinbaly, švihadla a další.

Nudit se určitě nebudete, tento typ cvičení je především o intenzitě a správném provedení, takže se pěkně zapotíte. Cílem se stává zvýšení síly, zlepšení rovnováhy, vytrvalosti a pružnosti.

Každý si může nastavit intenzitu podle svých možností a individuálních potřeb. Nemusíte tak vůbec řešit, na jaké úrovni jste oproti ostatním!

Box

BĚH, SPORT NO.1

Nike+ Studio Prague se s vysokým nasazením věnuje běhu. Běžecké tréninky jsou rozděleny do tří typů lekcí – pro začátečníky (pondělí), hobby běžce (čtvrtek) a rychlé běžce (sobota). Každý čtvrtek navíc probíhá jóga pro maximálně 30 lidí.

NÁŠ BYZNYS TIP: EXPRESKA

Unikátnost silné značky Expreska spočívá především v tom, že se jedná o ryze dámské fitness centrum, specializující se na 30minutový kruhový trénink.

Jde o komplexní cvičební program, při němž si klientky posílí a zformují své tělo za pomoci osmi speciálních hydraulických strojů a aerobních stanovišť.

VE SPOLEČNOSTI ŽEN…

Expreska není jen obyčejné fitness. Kromě toho, že je místem výhradně pro ženy, které si zde zdokonalují postavu a zlepšují svou kondici, je zároveň zajímavou příležitostí pro podnikatele.

Síť fitness center Expreska tvoří v České republice 25 franšízových poboček a cílem je jejich počet v horizontu několika let dále navyšovat.

Expreska tak nabízí podnikatelskou šanci každému, kdo má dostatečný vstupní kapitál a odhodlání věnovat se vlastnímu byznysu.

Maximální podporu začínajícím i zkušenějším podnikatelům poskytne schopný tým profesionálů, a to nejen při otevření nové pobočky, ale i po celou dobu jejího provozu. Samozřejmostí je také sdílení zkušeností a znalostí mezi samotnými franšízanty.

Každý se tak může rychle začlenit do ověřeného a fungujícího podnikatelského konceptu. Propojení byznysu a fitness, podporující zdravý životní styl, může být ideální cestou k úspěchu.

Informace o Expresce a možnosti podnikání v této síti naleznete na www.expreska.cz.

BALANCE CLUB BRUMLOVKA

Jedno z nejluxusnějších fitness center v Praze, Balance Club Brumlovka, nabízí tři oblasti, do nichž je posilovna rozdělená – cardio, posilování a myzone s monitoringem srdeční aktivity, který vám pomůže sledovat, jestli skutečně cvičíte tak, jak si přejete.

VELKÝ VÝBĚR PRO NEROZHODNÉ

Zapojit se můžete do několika druhů jógy – vinyasa, hatha, flow a nejznámější power –, příznivci pilates si rovněž přijdou na své. V Aqua zóně s 25metrovým bazénem se pobavíte na lekcích aqua aerobic, aqua fit (+twin) či aqua zumba.

Zpevníte se při hodinách body styling, body training a body bosu, přičemž nevynechte ani gunning s elastickými lodními lany, crossworkout, fitball, deepwork, hydrobike či klasický spinning a spoustu dalšího!

Box

NEZAPOMEŇTE RELAXOVAT

V relax zóně se uvolníte v klubovém spa ve finské sauně, soft sauně, japonské sauně, parní lázni, tepidáriu, Kneippově lázni, či si lehněte a rychle chytněte bronz v soláriu.

Uvolnění slibuje také odpočinková zóna s relaxačními lehátky, dřevěnou palubovou podlahou, denním světlem a zelení, k dispozici jsou dokonalé masáže či rehabilitace a oddělená část pouze pro ženy!

BRNO

I moravská metropole nabízí exkluzivitu, co se luxusních fitness center týče. Poznejte, co se skrývá za neznámými názvy cvičení, a seznamte se se svou novou závislostí!

ELITE WELLNES & FITNESS

V Brně najdete wellness a fitness centrum Elite, které se nachází v blízkosti náměstí Svobody a hradu Špilberk.

Elite přirozeně spojuje to nejlepší ze světa spa, uvolněte se, zaplavte si a dejte si pořádně do těla v luxusním fitness centru, kde nechybí profesionálové z oblasti zdravého pohybu a body buildingu.

POD VEDENÍM NEJLEPŠÍCH TRENÉRŮ…

Posilovna rovněž nabízí velké množství vedených lekcí.

Budete si moci vyzkoušet klasičtější indoor cycling, kdy už po několika hodinách zaznamenáte úbytek tuku v těle a zlepšení kondičky, kruhový trénink vedený trenérem vás zase naučí správně cvičit a hodina „zdravá záda“ je vedena fyzioterapeutkou, která se postará o správnost a efektivitu prováděných cviků.

Nechybí ani oblíbené klasiky, jež ocení hlavně ženy – bodyform, jóga, pilates či aqua aerobic v bazénu se slanou vodou. Pánové zase nepohrdnou pump fx, při němž zvedáte činky, komplexně posílíte celé tělo a nastartujete spalování.

Posilovací technika balls zase využívá velké gymnastické míče a posiluje pánevní dno, záda a břicho.

Box

VYZKOUŠEJTE NOVINKY!

CYBING trenažér, kombinující tři stroje v jednom, vede instruktor při hudebním doprovodu

TRX závěsný systém, přičemž jedna část těla je na podložce a druhá ve vzduchu na nastavitelných popruzích, pracuje pouze s vlastní váhou. Autory tohoto cvičení jsou vojenské jednotky.

BOSU CORE zapojuje střed těla během cvičení na balančních podložkách, ulevuje páteři a stresu

AZ FITNESS

AZ Fitness Brno se pyšní typem vybavení, které se objevilo i na olympijských hrách v Soči. Na této posilovně je však úplně nejlepší fakt, že si můžete zacvičit i venku na terase.

A když vám nebude vyhovovat tamější výbava, na přání vám venku připraví takové stroje, jaké si budete přát. V posilovně najdete tři zóny – silovou, cardio a fitness.

V TEPLE SE HUBNE NEJLÉPE

Nemalým bonusem je i tzv. hot sál, kde budete spalovat ostošest. Přirozeně v něm probíhá hot jóga, ale i další typy workoutu.

V tanečním sále pak probíhají lekce s názvem body forming, bosu, pevné břicho, pilates, power jóga, pump fx, tvarujeme zadeček a bříško, workout, zdravá záda či tabata.

V dalším sále si dáte do těla na bootcampu, funkčním tréninku, fitbox freestylu, kondičním boxu, kruhovém tréninku, pilates, silovém tréninku, trx nebo trx core.

A až budete mít dost, vydejte se na zasloužený odpočinek do wellness, kde vás čeká vířivka, parní lázeň, finská sauna a privátní whirlpool.

OSTRAVA

Vybíráme pro vás hned tři posilovny, kde se vám bude věnovat osobní trenér. Na originálních skupinových lekcích zase vybičujete sami sebe a v neposlední řadě si odpočinete ve spa!

TOP FITNESS

Pravděpodobně největší fit centrum v České republice najdete právě v Ostravě! Top Fitness láká do moderních fitness a kardio zón, zaměřuje se i na výživové poradenství a samozřejmě také na osobní trénování.

Nás nejvíce zajímají vedené lekce, i tak nás ale překvapily vypracované univerzální tréninkové plány, zvlášť pro ženy a pro muže s posilovací částí a kruhovým tréninkem!

JATOMI

Velmi rychle se stanete fit i v Jatomi, posilovně, jejíž rozvrh lekcí praská ve švech. Najdete tam mix zábavných cardio cvičení, náročných boxovacích tréninků, ale i mysl s tělo uklidňujících procedur.

Je tedy jen na vás, jestli zvolíte power jógu, pilates nebo raději vášnivější latino dance a zumbu.

Jste-li pro pořádný workout, nesmíte přišvihnout lekce body rock, body styling, bosu, cross training, fit thai box, kettle bells, tae bo, trx, cycling nebo třeba speciální cvičení na břicho s názvem břišní buchty. To už něco slibuje, ne?

Box

CO JSOU KETTLE BELLS?

Čínky ve tvaru koule s madlem vypadají jako zvony.

Mají různé hmotnosti a tréninky vedené s nimi vykreslují nejen všechny svaly, ale zároveň pod odborným vedením zpracujete k dokonalosti i vnitřní stabilizační svalovou hmotu, která je pro celkový bodybuilding nezbytná.

RELAX DAYS OSTRAVA

Na závěr vám dáme trochu uvolněnější tip.

Relax Days Ostrava je sice klimatizované moderní fitko určené pro kondiční a redukční trénink, nás ale více zaujala relaxační část s finskou saunou, tropickou saunou, saunovým srubem, hornickou saunou, dále s parními aroma lázněmi, relaxačním bazénem či třeba vířivkou a venkovní terasou s odpočívárnou.

Jen těžko bychom odolali masážím! Relaxační masáž, havajská, lávové kameny či tělové rituály fiji, totoka nebo matamanoa se už postarají o regeneraci svalů po náročném, ale dokonale uspokojivém zápřahu celého těla!

Cvičení v Nike+ studiu na Praze 6 je také audiovizuálním zážitkem. Po dobře odvedeném tréninku si zasloužíte pořádný relax. V jednom z nejluxusnějších center v Praze můžete vyzkoušet například flow jógu.
Související články
Před dvěma lety na veleslavném Festivalu rychlosti v Goodwoodu způsobilo Bentley minimálně pozdvižení, spíš vyvolalo zájem ba šok. Oznámilo, že vzkřísí jednu legendu! Že postaví 12 kopií modelů Speed Six, které se proslavily ve 30. letech minulého století. Cena za kus? Přes 40 milionů korun. I tak se auta vyprodala prakticky okamžitě.   Ikonický model […]
Také se leknete po přečtení přebalu na sáčku s vaší oblíbenou pochutinou? Vyděsí vás obsah éček a různých konzervantů, nebo spíš přimhouříte oko a složení potraviny hodíte za hlavu?   Podobně postupuje asi většina konzumentů: Chceme sice jíst zdravě, ale v běžném každodenním shonu na to nebývá čas. Jinak však uvažuje už poměrně početná skupina zaměřená […]
Petúnie jsou hned po muškátech nejoblíbenějším druhem truhlíkových rostlin. Osázet se jimi dají i mísy na terase, květináče na balkóně a dokonce i záhony.    Každoročně se rozsáhlá nabídka petúnií a jejich nejbližších příbuzných surfinií rozrůstá o nové a nové druhy a kultivary. Ty se vzhledem buď prolínají a zdánlivě splývají, nebo se naopak výrazně […]
Vyhledávané první vydání slavné knihy Trumana Capota vázané oceňovanou uměleckou knihařkou Kate Holland bude k mání za 1,5 milionu dolarů. Kromě toho, že jde o vzácný sběratelský kousek, je tato kopie ozdobena téměř 30 karáty diamantů a jedním safírem.   Knižní sběratelství možná zůstává trochu stranou mediální pozornosti, to ale neznamená, že nemá své highlighty […]
reklama
Historie
Castillo de Colomares: Kolumbův památník ozdobila torza jeho lodí
Obdivuje Kryštofa Kolumba. Zároveň ho ale štve, že Američané mají o slavném mořeplavci zkreslené informace. Například nevědí, že Nový svět objevil ve službách Španělska. Esteban Martín Martín se rozhodne tuto nespravedlnost napravit. Pustí se do šíleného projektu, který ho připraví o spoustu sil i o zdraví…   Třebaže řadu let provozuje lékařskou ordinaci v New […]
Socha Svobody plula do USA v 214 bednách
Když 17. června 1885 dorazí do přístavu v New Yorku francouzská loď Isère, vítá ji přes 200 000 lidí a stovky člunů. Na její palubě se totiž nachází budoucí symbol Spojených států – socha Svobody. Momentálně je rozmontovaná na 350 kousků!   Nápad na její postavení přitom vznikl už o 20 let dříve, na jednom […]
Oslavy sv. Antonína: Svatby, barvy a chuť sardinek
Pro jeho oblíbenost se mu občas říká „světec celého světa“. Je patronem zamilovaných, cestujících i těch, kteří hledají ztracené věci. I když má přídomek z Padovy, svatý Antonín se narodil v portugalském Lisabonu.   V průběhu života však tento františkánský mnich strávil řadu let na Apeninském poloostrově a v jižní Francii. Křesťanům jde příkladem a […]
Postavil faraon pyramidu pro kurtizánu?
Kolem nevěstky Rhodopis se opět točí několik bohatých zákazníků. Dívka je totiž nebývale krásná a smyslná. Své tělo si proto může dovolit prodávat jen těm nejvybranějším klientům.   Básník Ezop (asi 620–564 př. n. l.) si se zájmem prohlíží mladou otrokyni. Jde o Doriku, známější pod přezdívkou Rhodopis. Život slavné kurtizány je obestřen řadou záhad […]
Zajímavosti
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví […]
Masticha: Léčivá pryskyřice, která píše dějiny
Počátkem léta se připraví půda pod stromem a posype se bílým vápencovým práškem. V červenci a v srpnu se poprvé nařízne kůra, míza odkapává a zároveň tuhne. Následuje sběr, čištění, třídění a cesta do prodeje nebo k dalšímu zpracování. A takto se to dělá už odnepaměti.   Látka s poněkud zvláštním názvem masticha je pryskyřice, […]
Hačiko: Pes, který se stal symbolem věrnosti
V roce 1923 se v Japonsku narodil pes, který se pro celý svět stane symbolem věrnosti. Dostal jméno Hači, ale svět ho dnes zná pod přezdívkou Hačiko, tedy „malý Hači“. Stává se hrdinou několika filmů a knih, které všechny v různých variacích vyprávějí stejný příběh.   Hači vykoukne na svět 10. listopadu 1923 v japonském […]
Důl Karowe: Obří zásobárna diamantů
V posledních letech je už takřka jistotou, že hledání diamantů zde vyústí v dole Karowe v nějaký fantastický objev. Z 10 největších diamantů světa jich je právě tady nalezeno rovnou pět.   Výraz karowe v jazyce místních znamená drahý kámen. Mimořádně štědrý důl je do provozu uveden v 50. letech minulého století. Na svůj první výraznější zápis do […]
Záhady a napětí
Heale House: Zastavilo tamní strašení záhadné plátno?
V anglickém Devonu zažívá rodina Smithových roky zvláštní paranormální jevy. Z jejich obýváku se linou zvuky piana, přestože v domě žádné není, a mezi pokoji přechází každou noc bledá žena v bílém hávu. Strašení ustane až v okamžiku, kdy rodina získá roky ztracený obraz. Mohla by zde být nějaká souvislost?   Anglický důchodce Alan Smith, majitel […]
Muž ukazuje na fotce z roku 5000 ameriku pod vodou
Cestování časem je populární fenomén, který čas od času ožije, když se objeví někdo, kdo tvrdí, že nahlédl do budoucnosti a že se chce podělit o svůj příběh. V roce 2018 jeden takový „cestovatel“ tvrdil, že má důkaz v podobě obrázku z roku 5000. Šlo jen o podvod? A je cestování časem možné, nebo jde jen o […]
Tady na vlak nečekejte! Kde leží nejstrašidelnější železniční stanice?
Opuštěná vlaková stanice Begunkodar v Indii, asi 325 kilometrů od města Kolkata, si už dekády drží titul nejstrašidelnější vlakové stanice na světě. Kdysi živá a fungující stanice je prý místem extrémního řádění duchů, které se má dít dokonce i za denního světla. Co všechno se tu má dít? A opravdu jde o paranormální jevy?   Na […]
Ztracený poklad českých králů: Proč byl nalezen v Polsku?
Kdo ze stavebních dělníků se jako první dotkl po mnoha staletích zlatého pokladu nalezeného v centru města na jihozápadě Polska? Takovou otázku rychle překryly debaty nad tím, odkud cennosti nalezené v roce 1985 pocházejí. Jak se poklad dostal do devítitisícového města v polském Dolnoslezském vojvodství?   Píše se rok 1985 a v centru polského města […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Artróza začíná ve čtyřiceti
panidomu.cz
Artróza začíná ve čtyřiceti
Nevěříte? Je to nemoc kloubů, která dokonale využívá náš životní styl. Proto už dnes není spojována se stářím, ale se středním věkem. Artróza je degenerativní onemocnění, které může trápit všechny klouby v těle. Projevuje se ztenčením či proděravěním kloubní chrupavky, což způsobuje tření nechráněných kostí a z toho vyplývající citelné bolesti. Postihuje až 17 % lidí do 45
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb