Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
DRUHÁ KŮŽE: TY NEJEXKLUZIVNĚJŠÍ MATERIÁLY SVĚTA

Pouze tehdy, když je model zhotoven z unikátního kusu látky, kůže nebo kožešiny, stává se masterpiecem. I proto movití lidé vždy hledají ty nejlepší materiály a textilie na světě. Víme, které to jsou i kolik za ně zaplatíte…

Vlna vicuña: 100% LUXUS

– NEJDRAŽŠÍ KOŽEŠINA SVĚTA

– NEJVZÁCNĚJŠÍ

– NEJMĚKČÍ

– NEJHŘEJIVĚJŠÍ LÁTKA

Donedávna platilo, že tím nejjemnějším a nejměkčím materiálem byl kašmír. Když se ale poprvé objevily ve větším množství látky tkané z oranžové srsti peruánských divokých vysokohorských lam vicuña, svět změnil rychle názor.

Jedinečný materiál je dnes dokonce vzácnější než přírodní perly, protože z jedné lamy lze získat maximálně asi půl kila surové vlny ročně. Pro lepší kvalitu se pak doporučuje zvíře stříhat spíše jednou za dva roky.

JEDINEČNOST, ZA KTEROU SI PŘIPLATÍTE

V současné době má peruánská vláda velmi důmyslný systém označování získané vlny. Všechny oděvy tak mají svou pečeť, jež zaručuje, že zvíře bylo chyceno i stříháno živé a posléze opět vypuštěno do volné přírody.

Vládní program navíc zajišťuje i to, že se velká část zisku vrací zpět k vesničanům. V chilských Andách naleznete i pár státem povolených farem, kde se vlna získává komerčně z lam žijících v zajetí, přesto ten nejvíce ceněný materiál pochází od divokých zvířat.

Možná i právě proto je každoročně více než 22 000 kg vlny z divokých lam exportováno z Peru nelegálně. Ceny jsou pak víceméně stabilní, za yard (cca 0,9 metru) zaplatíte od 46 000 Kč do cca 80 000 Kč.

Hedvábí mulberry: KRÁLOVSKÁ TKANINA

– NEJVZDUŠNĚJŠÍ

– NEJKVALITNĚJŠÍ DRUH HEDVÁBÍ

– PEVNĚJŠÍ NEŽ OCEL

– 100% HYPOALERGENNÍ

– NEJLESKLEJŠÍ

Mulberry silk neboli pravé hedvábí či kultivované hedvábí pochází původem ze starověké Číny.

Jeho výroba by nebyla možná bez stromu morušovníku (morus mulberry), jehož listy jsou jedinou potravou housenky motýla bource morušového, který se zakukluje do kokonů ze surového hedvábí.

Kokon je tvořen jediným nepřerušeným hedvábným vláknem o délce od 300 do 900 metrů. Jeho neuvěřitelná jemnost, vlákno má totiž pouhých 10 mikrometrů v průměru, ho pak neoddiskutovatelně řadí mezi nejexkluzivnější materiály světa.

JAK VZNIKÁ LUXUS

K výrobě kilogramu hedvábí je potřeba zhruba tři tisíce kokonů a představuje asi 3200 kilometrů vlákna. Každý rok se pak na světě vyprodukuje kolem 35 tisíc tun surového hedvábí, k jehož produkci potřebují housenky 500 tisíc tun listů moruše.

Sobolí kožešina: ŠELMA S RODOKMENEM

– NEJKRÁSNĚJI TÓNOVANÁ

– S NEJVYŠŠÍM LESKEM

– VÝJIMEČNĚ HŘEJIVÁ

– DRUHÁ NEJDRAŽŠÍ KOŽEŠINA SVĚTA

Sobol je chloubou Ruska už od starověku a patří k jeho národnímu dědictví. Žádná jiná kožešina není tolik považována za symbol bohatství a luxusu, jako právě hřejivá srst z tohoto drobného kunovitého zvířátka.

Ty nejcennější kožky Barguzin pak pocházejí z východního pobřeží jezera Bajkal. Protože byl lov sobolů ve 20. století velmi intenzivní, na začátku první světové války stál druh téměř na pokraji vyhubení.

I proto je dnes odchyt přísně regulovaný a kožešiny jsou v podstatě nedostatkovým zbožím, což souvisí i s vysokou cenou při prodeji.

MĚKKÉ ZLATO

Srst volně žijícího sobola má hnědožlutou až intenzivní tmavě hnědou barvu. Syté čokoládové odstíny s ušlechtilým stříbřením pak patří k nejluxusnějším variantám.

A perlička na konec − ten nejdražší kabát světa pocházel z dílny Marca Kaufmana, jehož rodina se kožešnictví věnuje od roku 1910, a nový majitel za něj zaplatil neuvěřitelných 22 800 500 Kč.

Aligátoří kůže: VZÁCNÝ DOTEK EXOTIKY

– ROLLS-ROYCE MEZI EXOTICKÝMI USNĚMI

–  NEJJEMNĚJŠÍ KŮŽE

– EFEKTNÍ ZBARVENÍ

– EXKLUZIVNĚ VYSOKÝ LESK

Usně z exotických plazů jsou opravdovou deklarací luxusu. K těm nejvzácnějším materiálům pak bezpochyby patří krokodýlí kůže, která má specifický velmi pravidelný dlaždicový vzor.

Ta aligátoří je pak ještě jemnější, dlaždice na jejím povrchu jsou dokonale homogenní a struktura je ještě více symetrická než u kůže krokodýla.

Šití z aligátořích kůží navíc celosvětově podléhá přísné regulaci, každá jedna je opatřena speciální visačkou, kde je zaznamenán její původ i humánní způsob zpracování.

BESPOKE KVALITA

S aligátoří kůží umějí pracovat pouze mistři ševci. Šití probíhá vždy ručně a v té nejvyšší bespoke kvalitě. Na jeden pár bot padnou například kůže i ze dvou menších aligátorů.

Materiál se pak vybírá opravdu pečlivě a nakonec bývají použity jen ty nejlepší výřezy. Boty z krokodýla jsou navíc tak specifické, že se musejí umět nosit, aby v nich jejich majitel nevypadal jako mafiánský boss.

Takže toužíte-li i tak po rolls-royce mezi bespoke obuví, na boty z aligátora si připravte v průměru přes 120 000 Kč.

Za nejdražší ponožky na světě z limitované edice 10 párů od Falke zaplatíte 15 400 Kč. Éterická večerní róba v antickém stylu od Valentina se 100% hedvábí vás vyjde na 121 590 Kč. Zcela nadčasový kabát, který si zaslouží závistivé pohledy z okolí stojí u Marca Kaufmana 861 300 Kč. Kabelka Sylvie zdobená masivním zlatým řetězem a kováním v provedení ve vysokém lesku od Gucciho za 709 750 Kč.
Související články
Sezona grilování končí a čeká nás vyčištění a uložení grilu na zimu. Je jedno, jestli máte elektrický, na dřevěné uhlí nebo plynový. Každý se čistí trochu jinak, ale práce je to vždycky.   Vždycky upotřebíte kbelík s teplou vodou, gumové rukavice, houbičku na nádobí a některý odmašťovací prostředek.   Na dřevěné uhlí Vykartáčujte nebo vysajte […]
Klasické Bugatti Type 57S je všeobecně považován za jeden z nejikoničtějších vozů, které francouzská značka vyrobila. S pouhými 42 vyrobenými kusy jde navíc také o jeden z nejvzácnějších. Jeden opravdu prémiový vůz v hodnotě okolo 10  milionů dolarů se však nyní objevil na prodej v americkém aukčním domě Gooding & Company.   Toto nabízené Bugatti Type 57SC […]
Nejchutnější houbou je masák, ale také nejsnáze zaměnitelnou. Splést si ji můžete s muchomůrkou tygrovanou, zvanou kalich smrti.   Pokud nejste znalci, raději neriskujte, ale není špatné vědět, jaký je mezi oběma muchomůrkami rozdíl. Zásadní rozlišovací znak je, že muchomůrka růžovka má rýhovaný prsten a když do ní říznete, její dužina mírně zrůžoví. Muchomůrka tygrovaná […]
Resort Amankila stojící na zeleném svahu s výhledem na azurové vody indonéského Lombockého průlivu má všechno, co od přepychového útočiště očekáváte a ještě něco navíc. Hned po příjezdu vás určitě upoutá terasovitý nekonečný bazén a pak také zvláštní tmavá barva písku na pláži. Ta je připomínkou toho, že se nacházíte nedaleko sopky Mount Agung, která […]
reklama
Historie
Apoštol těsnopisu prorazil díky lesníkům
Rodák z Poličky Hynek Jakub Heger pochází z chudého prostředí. Sní o studiu teologie, podřizuje se ale přání otce, aby se stal jeho pokračovatelem v rodinném hospodářství.   Není to dobrá volba, protože jeho chatrné zdraví mu neumožňuje starat se o usedlost důsledně. Právnickou kariéru ale může Hynek Jakub Heger (1808–1854) rozjet i nemocný. Vystuduje v Olomouci a […]
Vyměnila Tereza Bavorská nápadníky za vědu?
Panovníci od svých dcer většinou očekávají jediné – že se dobře provdají. Bavorské princezně Tereze však svatba pranic neříká, brání se jí zuby nehty.   Navzdory protestům rodiny se Tereza (1850–1925) pouští do něčeho pro ženu, a urozenou dámu zvlášť, naprosto neslýchaného. Zcela se ponoří do vědeckého výzkumu! Urozená dívka po sobě zanechá rozsáhlé dílo […]
Nejstarší orloje: Fantazii hodinářů se meze nekladou
Blíží se další celá hodina a náměstí je opět plné zvědavců. Taková situace nastává nejen na pražském Staroměstském náměstí, ale vlastně všude v Evropě, kde se dochovaly věžní orloje jako doklady technického umu našich předků.   Hodiny umísťují stavitelé na nejvyšší kostelní věže jako službu obyvatelům v okolí. V průběhu 14. století však technika pokročí natolik, […]
Zářící město: Vzniklo pro potěchu konkubíny?
„Bylo jedním z nejnádhernějších, nejproslulejších a nejvelkolepějších měst, jaké kdy člověk postavil,“ skládá hold muslimský učenec Ibn Challikán Medině Azahaře. Tzv. Zářící město bylo přes 900 let ztracené navzdory tomu, že se nachází v samotném srdci Španělska. Jakými divy se mohlo „maurské město snů“ pochlubit?   Na úpatí pohoří Sierra Morena panuje nebývalý ruch. Roku 936 […]
Zajímavosti
Umějí se zvířata smát?
Lidé se smějí, když chtějí vyjádřit emoce, když slyší vtip nebo jim zkrátka něco přijde legrační. Anebo když je někdo lechtá! Jak je to ale se zvířaty? Mají to také tak?   V roce 2009 to britská psycholožka Marina Davila Rossová vyzkouší na těch nejmenších. Na jedné straně si vezme skupinu kojenců, na druhé opičí […]
Ve vesmíru není ticho!
Jeden člověk vám bude tvrdit, že ve vesmíru je absolutní ticho, podle druhého je tam spíš pořádný kravál. Kdo má pravdu? V jistém smyslu oba!   Zvukové vlny kolem nás nelétají jen tak, přenášejí je atomy a molekuly. Ve volném vesmírném prostoru ale atomy ani molekuly nejsou. Anebo je jich velmi málo. Zatímco v 1 […]
Krásná Semiramis: Všude byla, všechno postavila… ale existovala?
Zoufale sleduje jeho krásnou tvář bez sebemenší známky života. Ona, královna Semiramis, se chtěla stát jeho ženou. Odmítl. Takový konec si ale nepředstavovala…   Podle řeckého historika Diodóra Sicilského (asi 90–27 př. n. l.) je Semiramis dcerou rybí bohyně Derketo, která se zamiluje do smrtelníka. Toho ovšem Derketo zabije a sama se vrhne do vln. […]
S láskou a humorem v Hovorech W
První podzimní Hovory W jistě potěšily všechny příznivce kultovního seriálu Hospoda, protože hostem moderátorské dvojice Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros nebyl nikdo jiný, než protivný tělocvikář a pan domácí Jonáš. „Ne, ten protivný domácí nemá s Václavem Knopem opravdu nic společného. Je to jen důkazem, že je Vašek dobrým hercem. V civilu je to […]
Záhady a napětí
Nečekaný objev v Izraeli: Dokazuje malá tabulka, že je Bible starší, než jsme si mysleli?
Bible je nejposvátnější text křesťanství a judaismu, který lidé používají už tisíce let. O jeho vzniku toho ale stále mnoho nevíme. Nejstarší pasáže byly údajně sepsány někdy mezi 9. a 12. století př. n. l., což je pouze velmi nepřesný odhad. Nyní ale vědci přišli s unikátním objevem, který by mohl tuto záhadu konečně vyřešit!   […]
Červený duch z Arizony: Démon nebo neznámé zvíře?
Podle legendy zrozené v roce 1883 v americkém státě Arizona žije na jihovýchodě země podivné stvoření vypadající jako velbloud. Kromě toho, že má jít o děsivého obřího tvora, který útočí na lidi, prý na jeho hřbetě sedí lidská kostra. Jde o ducha nebo tvora z masa a kostí?   Měsíc visí nízko na obloze a krajinu […]
Podařilo se najít bájný poklad Nibelungů?
Detektor kovů začne hlasitě pípat. Nejde o planý poplach a pod zemí se neukrývá jen nějaké harampádí. V roce 2014 učiní amatérský archeolog v lese u Rülzheimu na západě Německa nález, který všem vyrazí dech. Při pátrání po legendami opředeném pokladu Nibelungů objeví zlaté a stříbrné šperky a další cenné předměty. Patřily bájnému Siegfriedovi?   Na stěně […]
Tříhlavý bůh dráždí církev
Ten stříbřitý lesk muže fascinuje. Sleduje dar, který se chystá odeslat papeži do Říma a má pocit vnitřního uspokojení z dobře odvedené práce. Tři stříbrné hlavy slovanského boha Triglava se brzy vydají na svou poslední cestu.   Píše se rok 1124 a ona speciální zásilka míří k papeži Kalixtovi II. (1065–1124)…Jejím odesílatelem je biskup a […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Sušené maso zvládnete i podomácku
panidomu.cz
Sušené maso zvládnete i podomácku
Sušené maso neboli jerky si už několik let získává příznivce i u nás. Kdysi to bylo cosi neznámého, o čem jsme jen kdysi četli v knihách o americkém západě. Dneska si je můžeme klidně koupit, ale také, což je ještě lepší, sami udělat. Můžete si je dát jen tak pro chuť, ale oceníte je i
Zážitek na dosah ruky: Panská Zahrada
iluxus.cz
Zážitek na dosah ruky: Panská Zahrada
Dobřichovice vždy patřily mezi oblíbené výletní místo už za První republiky. Vděčily za to své perfektní lokaci, protože se rozprostírají nedaleko Prahy , ale zároveň leží na Berounce - nedaleko brdsk
Má Obermaierová dluhy a strach o vlastní domov?
nasehvezdy.cz
Má Obermaierová dluhy a strach o vlastní domov?
Vypadá takhle klidný podzim života? Hvězda seriálu Ulice Jaroslava Obermaierová (78) má jediného syna, a tak ho chtěla pochopitelně zabezpečit. Možná si teď říká, že s darováním chalupy přece jen posp
CBD náplasti: Když věda potká přírodu v boji proti chronické bolesti
epochaplus.cz
CBD náplasti: Když věda potká přírodu v boji proti chronické bolesti
CBD náplasti představují nový inovativní způsob aplikace kanabidiolu. CBD – nepsychoaktivní kanabinoid se díky transdermální technologii – vstřebávání skrze povrch kůže – postupně uvolňuje do organismu. Následně interaguje s endokanabinoidním systémem (ECS), který se podílí na regulaci mnoha tělesných funkcí a udržování homeostázy, což je rovnováha vnitřního prostředí organismu. Výzkumy naznačují, že tato metoda může
Hony na čarodějnice se ostrovu Malta vyhnuly: Proč?
enigmaplus.cz
Hony na čarodějnice se ostrovu Malta vyhnuly: Proč?
Od severu na jih, od západu na východ. Období honů na čarodějnice v Evropě 16. a 17. století zasáhlo celý kontinent. Hranice hořely ve většině zemí, včetně odlehlých regionů. Výjimkou byl ostrov Malta
Toyota C-HR: Navržená tak, aby vás nadchla, jedinečná svého druhu
21stoleti.cz
Toyota C-HR: Navržená tak, aby vás nadchla, jedinečná svého druhu
Toyotu C-HR si nemůžete splést s žádným jiným autem. Charakteristická silueta je čistou esencí dynamiky a městského stylu. Výjimečný je také interiér z těch nejkvalitnějších materiálů. A ještě něco… m
Principy udržitelného bydlení
rezidenceonline.cz
Principy udržitelného bydlení
Vycházejí z cirkulárního přístupu, který zohledňuje optimální výběr použitých zdrojů, postupů při výrobě a zpracování materiálů, efektivní využití obydlí, znovupoužití materiálů ze stavby po skončení doby životnosti. Zabývá se i vnějšími dopady, takzvanými externalitami, které obytné objekty produkují. Cílem udržitelného bydlení je například omezit plýtvání vodou a energiemi, stavět z přírodních, obnovitelných a recyklovatelných materiálů,
Zapečená dýně
tisicereceptu.cz
Zapečená dýně
Suroviny na 4 porce 1 dýně Hokkaido 10 šalotek 1 palice česneku 4 lžíce olivového oleje 1 majoránka sůl, pepř Na dip 200 g zakysané smetany 90 g Lučiny 2 stroužky česneku 1 svazek paž
Slavní impresionisté: Sběratelé větří miliony, ale hrozí jim krach
historyplus.cz
Slavní impresionisté: Sběratelé větří miliony, ale hrozí jim krach
V očích Clauda Moneta je patrné překvapení. Znovu a znovu si pročítá právě došlý dopis. Je od dvorního sběratele impresionistů Paula Durand-Ruela, který mu v něm sděluje, že mu nemůže poslat peníze. Hrozí mu totiž bankrot! Skupina tak může přijít o hlavní zdroj financí. Nestane se tak. Durand-Ruel má totiž geniální plán…   Do Manetova ateliéru v
Botanická a zoologická zahrada Liberec: Sousedé v nejlepším věku
epochanacestach.cz
Botanická a zoologická zahrada Liberec: Sousedé v nejlepším věku
Jsou vlastně sousedé, a pokud se rozhodneme je navštívit, můžeme tak pohodlně učinit v jediném dni. Řeč je o Zoologické zahradě a Botanické zahradě v Liberci, oázách přírody a oddechu přímo v centru města. O tom, že v Liberci si můžeme prohlédnout jak zoologickou, tak botanickou zahradu, už asi většina návštěvníků města dobře ví. Ne
Oslavte podzim stylovými dekoracemi
nejsemsama.cz
Oslavte podzim stylovými dekoracemi
Počasí ovládl podzim. Stromy se začínají barvit a vy si můžete dekoracemi ve stejných odstínech zkrášlit i svůj domov. Hravý věnec z filcu Filc se skvěle hodí na výrobu trvanlivého podzimního věnce. Na filcovou látku obkreslete jednoduchou šablonu lístku a vystřihněte. Až před sebou budete mít hromádku listů, nalepte na ně pomocí tavné pistole drátky a lístky
Mám ráda zakázané ovoce
skutecnepribehy.cz
Mám ráda zakázané ovoce
Mám sice spokojené manželství, jenže mi v něm chybí vzrušení. Můj manžel je fajn chlap. Já se s ním ale nudím. Doma mi se vším pomůže, spoustu věcí udělá sám. A možná právě v tom je ta chyba. Když ho vidím každý den utírat prach a luxovat, i kdyby u toho pobíhal nahý, se mnou to už nic nedělá. To je vlastně
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz