Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
DRUHÁ KŮŽE: TY NEJEXKLUZIVNĚJŠÍ MATERIÁLY SVĚTA

Pouze tehdy, když je model zhotoven z unikátního kusu látky, kůže nebo kožešiny, stává se masterpiecem. I proto movití lidé vždy hledají ty nejlepší materiály a textilie na světě. Víme, které to jsou i kolik za ně zaplatíte…

Vlna vicuña: 100% LUXUS

– NEJDRAŽŠÍ KOŽEŠINA SVĚTA

– NEJVZÁCNĚJŠÍ

– NEJMĚKČÍ

– NEJHŘEJIVĚJŠÍ LÁTKA

Donedávna platilo, že tím nejjemnějším a nejměkčím materiálem byl kašmír. Když se ale poprvé objevily ve větším množství látky tkané z oranžové srsti peruánských divokých vysokohorských lam vicuña, svět změnil rychle názor.

Jedinečný materiál je dnes dokonce vzácnější než přírodní perly, protože z jedné lamy lze získat maximálně asi půl kila surové vlny ročně. Pro lepší kvalitu se pak doporučuje zvíře stříhat spíše jednou za dva roky.

JEDINEČNOST, ZA KTEROU SI PŘIPLATÍTE

V současné době má peruánská vláda velmi důmyslný systém označování získané vlny. Všechny oděvy tak mají svou pečeť, jež zaručuje, že zvíře bylo chyceno i stříháno živé a posléze opět vypuštěno do volné přírody.

Vládní program navíc zajišťuje i to, že se velká část zisku vrací zpět k vesničanům. V chilských Andách naleznete i pár státem povolených farem, kde se vlna získává komerčně z lam žijících v zajetí, přesto ten nejvíce ceněný materiál pochází od divokých zvířat.

Možná i právě proto je každoročně více než 22 000 kg vlny z divokých lam exportováno z Peru nelegálně. Ceny jsou pak víceméně stabilní, za yard (cca 0,9 metru) zaplatíte od 46 000 Kč do cca 80 000 Kč.

Hedvábí mulberry: KRÁLOVSKÁ TKANINA

– NEJVZDUŠNĚJŠÍ

– NEJKVALITNĚJŠÍ DRUH HEDVÁBÍ

– PEVNĚJŠÍ NEŽ OCEL

– 100% HYPOALERGENNÍ

– NEJLESKLEJŠÍ

Mulberry silk neboli pravé hedvábí či kultivované hedvábí pochází původem ze starověké Číny.

Jeho výroba by nebyla možná bez stromu morušovníku (morus mulberry), jehož listy jsou jedinou potravou housenky motýla bource morušového, který se zakukluje do kokonů ze surového hedvábí.

Kokon je tvořen jediným nepřerušeným hedvábným vláknem o délce od 300 do 900 metrů. Jeho neuvěřitelná jemnost, vlákno má totiž pouhých 10 mikrometrů v průměru, ho pak neoddiskutovatelně řadí mezi nejexkluzivnější materiály světa.

JAK VZNIKÁ LUXUS

K výrobě kilogramu hedvábí je potřeba zhruba tři tisíce kokonů a představuje asi 3200 kilometrů vlákna. Každý rok se pak na světě vyprodukuje kolem 35 tisíc tun surového hedvábí, k jehož produkci potřebují housenky 500 tisíc tun listů moruše.

Sobolí kožešina: ŠELMA S RODOKMENEM

– NEJKRÁSNĚJI TÓNOVANÁ

– S NEJVYŠŠÍM LESKEM

– VÝJIMEČNĚ HŘEJIVÁ

– DRUHÁ NEJDRAŽŠÍ KOŽEŠINA SVĚTA

Sobol je chloubou Ruska už od starověku a patří k jeho národnímu dědictví. Žádná jiná kožešina není tolik považována za symbol bohatství a luxusu, jako právě hřejivá srst z tohoto drobného kunovitého zvířátka.

Ty nejcennější kožky Barguzin pak pocházejí z východního pobřeží jezera Bajkal. Protože byl lov sobolů ve 20. století velmi intenzivní, na začátku první světové války stál druh téměř na pokraji vyhubení.

I proto je dnes odchyt přísně regulovaný a kožešiny jsou v podstatě nedostatkovým zbožím, což souvisí i s vysokou cenou při prodeji.

MĚKKÉ ZLATO

Srst volně žijícího sobola má hnědožlutou až intenzivní tmavě hnědou barvu. Syté čokoládové odstíny s ušlechtilým stříbřením pak patří k nejluxusnějším variantám.

A perlička na konec − ten nejdražší kabát světa pocházel z dílny Marca Kaufmana, jehož rodina se kožešnictví věnuje od roku 1910, a nový majitel za něj zaplatil neuvěřitelných 22 800 500 Kč.

Aligátoří kůže: VZÁCNÝ DOTEK EXOTIKY

– ROLLS-ROYCE MEZI EXOTICKÝMI USNĚMI

–  NEJJEMNĚJŠÍ KŮŽE

– EFEKTNÍ ZBARVENÍ

– EXKLUZIVNĚ VYSOKÝ LESK

Usně z exotických plazů jsou opravdovou deklarací luxusu. K těm nejvzácnějším materiálům pak bezpochyby patří krokodýlí kůže, která má specifický velmi pravidelný dlaždicový vzor.

Ta aligátoří je pak ještě jemnější, dlaždice na jejím povrchu jsou dokonale homogenní a struktura je ještě více symetrická než u kůže krokodýla.

Šití z aligátořích kůží navíc celosvětově podléhá přísné regulaci, každá jedna je opatřena speciální visačkou, kde je zaznamenán její původ i humánní způsob zpracování.

BESPOKE KVALITA

S aligátoří kůží umějí pracovat pouze mistři ševci. Šití probíhá vždy ručně a v té nejvyšší bespoke kvalitě. Na jeden pár bot padnou například kůže i ze dvou menších aligátorů.

Materiál se pak vybírá opravdu pečlivě a nakonec bývají použity jen ty nejlepší výřezy. Boty z krokodýla jsou navíc tak specifické, že se musejí umět nosit, aby v nich jejich majitel nevypadal jako mafiánský boss.

Takže toužíte-li i tak po rolls-royce mezi bespoke obuví, na boty z aligátora si připravte v průměru přes 120 000 Kč.

Za nejdražší ponožky na světě z limitované edice 10 párů od Falke zaplatíte 15 400 Kč. Éterická večerní róba v antickém stylu od Valentina se 100% hedvábí vás vyjde na 121 590 Kč. Zcela nadčasový kabát, který si zaslouží závistivé pohledy z okolí stojí u Marca Kaufmana 861 300 Kč. Kabelka Sylvie zdobená masivním zlatým řetězem a kováním v provedení ve vysokém lesku od Gucciho za 709 750 Kč.
Související články
Mezi nejčastěji prodávané patří orchideje rodu Phalaenopsis, Oncidium a Dendrobium. Aby se jim opravdu dařilo, musíte jim věnovat tu správnou péči.   Nejdůležitější je světlo Orchidejím se nejlépe daří na parapetech oken obrácených na jih. Roztáhněte i záclony a závěsy, nepoužívejte žaluzie. Pokud i přesto začnou zasychat poupata a žloutnout listy, mají světla málo. Větrejte […]
Nové mini provedení stylových a nadčasových kabelek Cartier v sobě snoubí lehkost s nádechem ležérnosti. Hravé kožené kousky s praktickými popruhy zdobí ikonické motivy, jako je hlava pantera nebo protilehlá písmena C. Nechte se zlákat kabelkami, které perfektně zpracované do toho nejmenšího detailu.   Ikonické designy a emblematické kódy jednotlivých kolekcí zmenšené do miniaturních rozměrů na […]
Dá se z nich připravit spousta dalších pokrmů. Jsou bezlepkové a mají ještě jednu další obrovskou přednost. Jsou lehce stravitelné. Organismu také dodají minerální látky, vlákninu a vitamíny skupiny B. Nevyvolávají žádné potravinové alergie.   Jak na ně Protože mají sklon hořknout, měli bychom je vždycky před přípravou spařit vroucí vodou a pak propláchnout studenou. […]
Prostorný Emirates Lounge na letišti Düsseldorf byl po sedmitýdenní rekonstrukci znovu otevřen. Stylový design a dokonalé služby, kterými se proslavila špičková letecká společnost, jsou samozřejmostí i ve znovu otevřeném salonku.   Exkluzivní salonek o rozloze 700 metrů čtverečních přivítá cestující Emirates nejen zcela novými koženými sedadly v krémové barvě, novým nábytkem a koberci a novým osvětlením. S […]
reklama
Historie
Churchill chystal útok na SSSR
Zatímco Evropa slaví konec druhé světové války, britský premiér zvažuje další ozbrojený střet. Jak se totiž záhy ukáže, úmluvy z Jalty Sovětům příliš neříkají. Zneužívají síly Rudé armády, která podle všeho nemíní vyklidit rozsáhlá dobytá území ve východní Evropě.   V takovém kontextu začíná Winston Churchill (1874–1965) uvažovat o něčem nemyslitelném – o útoku, který by začal […]
Sixtinská kaple východu: Ohromuje svou barevností?
Moldavskému knížeti Štěpánovi III. teče do bot. V soustavných válkách s Turky tahá za kratší konec. Když už neví, kudy kam, vydává se za poustevníkem Danielem se žádostí o radu. „Za každé vítězství postavím kostel,“ slibuje pak po návštěvě svatého muže.   Svému slovu Štěpán III. Veliký (1433–1504) dostojí. První takový pravoslavný kostel nechává na […]
Vznik Protektorátu Čechy a Morava: Závodil Hitler cestou do Prahy s Háchou?
Hitlerův plán na rozbití Československa vstoupil do poslední fáze. 14. března 1939 Slovensko po jeho nátlaku vyhlásí samostatnost. Téhož dne prezident Hácha odjede spolu s ministrem zahraničí Františkem Chvalkovským vlakem do Berlína, aby zjistil další Hitlerovy úmysly. Doufá, že se mu podaří pro české země zachránit část samostatnosti…   V Berlíně prožije zřejmě nejhorší noc […]
Matematický most: Obešla se jeho stavba bez šroubů?
Postavil ho Isaac Newton a jeho konstrukci navrhl v duchu svých gravitačních zákonů tak důmyslně, že ke spojům jednotlivých prvků nebylo třeba vůbec žádných šroubů a hřebíků. Když ho pak studenti ze zvědavosti rozebrali, již ho nedokázali dát znovu dohromady v původním stavu. To je jedna z mnoha pověstí, které se vážou k tzv. Matematickému […]
Zajímavosti
Baobaby: Stromy, které hubnou
Jejich jméno pravděpodobně pochází z arabštiny, ale najdeme je hlavně v Africe a na Madagaskaru, kde jsou pro tamní obyvatele léčivou dřevinou, tématem legend i předmětem uctívání. Věří například, že pokud utrhnou květ baobabu, sežere je lev. Ale pokud se napijí vody, kde byla namočena jeho semena, uchrání je to před útokem krokodýla.   Tyto […]
Pepř: Král koření s pořádně ostrými lokty
Pokud existuje koření, které nesmí chybět v kuchyni ani na stole, pak je to pepř a platí to po celém světě. V minulosti je nejen dochucovadlem, ale i symbolem bohatství, ceněným platidlem a trnem v oku církvi. A egyptský faraon má pepř dokonce i v nose!   Mleté i celistvé sušené kuličky pepře mají lidé […]
Svátek svatého Rufa: Den, kdy umírají panovníci
S křikem vyrazí vstříc sešikovaným vojákům, o pár hodin později už ale není jeden z nejúspěšnějších českých králů mezi živými. A s jeho mrtvolou se dějí věci! O ani ne 70 let později se situace opakuje, tentokrát nepřátelé propíchají jako řešeto prvního Lucemburka na našem trůnu!   Někdejšího římského konzula Rufa údajně osvítí Bůh, a tak se stane […]
Podivuhodní vodní pavouci: Cítí krabi bolest?
Rozpětí jeho nohou může dosáhnout až čtyř metrů. Rozvážně pochoduje po mořském dně. Pravděpodobně si ale klepetem osobně nepotřesete: žije v hloubce od 50 do 600 metrů! Račte se seznámit alespoň na dálku: velekrab japonský.   Velekrabovi můžeme směle závidět. Dožívá se běžně přes 100 let. A ani na zemi není – obzvlášť v porovnání s lidmi a […]
Záhady a napětí
Útok z hlubin: Potopila německou ponorku UB-85 mořská nestvůra?
Německé ponorky byly za první světové války skutečným postrachem Atlantiku. Jejich torpéda rozsévala zkázu mezi spojeneckými loděmi a bylo velmi těžké je zničit. O to větší překvapení čekalo na námořníky z britské lodi HM Coreopsis II, když se jim zcela bez boje vzdala posádka obávané ponorky UB-85. Jejich plavidlo totiž prý potopila mořská příšera!   […]
Orichalcum: Skutečně je nalezen bájný kov z Atlantidy?
Bájný zaniklý kontinent Atlantida odjakživa fascinuje fantasty, dobrodruhy i seriózní historiky. Kolem Atlantidy tak vzniká celá řada pověstí i konspiračních teorií. Traduje se, že k zániku Atlantidy dochází asi před jedenácti tisíci lety. Skutečně v dávných dobách tento kontinent existuje a jakými znalostmi a dovednostmi asi disponuje?   Dodnes nikdo nezná přesnou polohu Atlantidy, avšak […]
Kameny Ica: Dokazují, že jsme žili s dinosaury?
Na více než 15 000 kamenech s rytinami najdeme údajně potvrzení prakticky všeho, o čem dnešní záhadologové sní. Obrázky zachycují dinosaury, pokročilé lékařské zákroky nebo pokročilé technologie, nápadně připomínající ty moderní. Jsou kameny skutečné? Kdo je mohl vytvořit a co všechno by měly dokazovat?   Peruánský lékař Javier Cabrera Darquea (1924–2001) slaví 42. narozeniny. Mezi dary se […]
Jezírko na Havaji se záhadně zbarvilo dorůžova
Neobvyklý jev od 30. října 2023 trápí správu národní rezervace Kealia Pond na havajském ostrově Maui. Voda v tamním jezírku se zabarvila do jasně růžového odstínu a nikdo zatím netuší proč. Podobné jevy bývají často považovány za znamení ohlašující nějaké nepříjemné události. Jde i tentokrát o předzvěst blížící se pohromy, nebo má vše racionální vysvětlení? […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Velikonoční paráda z prvního kvítí
panidomu.cz
Velikonoční paráda z prvního kvítí
Velikonoce jsou tady! Přinášíme vám několik tipů, jak si je udělat krásné s pomocí prvního kvítí! Ve stejnokroji Že sestava v kabátku stejného střihu dokáže udělat úplně jiný dojem než bez kabátku, platí nejen u vojáčků. Kabátek přitom může být zcela jednoduchý, klidně z papíru nebo pruhu jutoviny. Jarní ikebana Pokud chcete neobvyklou květinovou dekoraci,
Jachta Milano od prémiových Tankoa Yachts má na palubě i kino
iluxus.cz
Jachta Milano od prémiových Tankoa Yachts má na palubě i kino
Italská společnost Tankoa Yachts přináší milovníkům moře nový důvod, proč vyplout na otevřené vody. Jejich nejnovější klenot, 70 metrů dlouhá luxusní jachta Milano, vzdává hold svému italskému jménu -
Jak slavila Zlata Adamovská svoje půlkulatiny?
nasehvezdy.cz
Jak slavila Zlata Adamovská svoje půlkulatiny?
Zlata Adamovská (65) ze seriálu Ordinace v růžové zahradě oslavila narozeniny. A zavzpomínala v té souvislosti, že si pro ni život přichystal dost perných chvil. Všechno jí vynahradila až láska s Pet
Velikonoční boží milosti neboli křehotiny
tisicereceptu.cz
Velikonoční boží milosti neboli křehotiny
Křehké cukroví se na Vysočině nepřipravuje jen na Velikonoce. Sváteční pochoutka prababiček v neděli provoní celý dům. Zkusíte si ho vyrobit také? Suroviny 250g hladké mouky 2 žloutky Kousek m
Září na špici Zlaté pagody přes 5000 diamantů?
historyplus.cz
Září na špici Zlaté pagody přes 5000 diamantů?
Mluví se o ní jako o jednom ze zapomenutých divů světa. Není se ani čemu divit. Šweitigoumská pagoda je úchvatná, obzvláště pak v podvečer, když ji paprsky zapadajícího slunce doslova rozzáří. Její povrch je totiž ze zlata. Použito ho prý bylo větší množství, než jaké tvoří zlaté rezervy v britských bankách. Na její špici se navíc blyští
Jak hořké potraviny prospívají našemu zdraví?
nejsemsama.cz
Jak hořké potraviny prospívají našemu zdraví?
Už naše babičky věděly, že hořká jídla napomáhají celkové pohodě a mají léčivé účinky. Hořké látky konzumované s mírou mohou přinést mnoho dobrého. Od nepaměti se používají především pro své pozitivní účinky na trávení. Nejen bylinky Potravin, které jsou zdrojem hořké chuti, je na výběr mnoho. Jde například o mandle, para ořechy, mák, pohanku, žito, jehněčí maso
Einstein v praxi: K čemu je nám obecná teorie relativity?
21stoleti.cz
Einstein v praxi: K čemu je nám obecná teorie relativity?
Publikoval přes 300 vědeckých prací a dal lidstvu nejslavnější rovnici světa E= mc2. Dodnes patří k největším vědeckým hvězdám, ke zhmotnělé tvůrčí genialitě, protože jeho speciální teorie relativity
Jičínské perly: Staré Hrady a židovský hřbitov
epochanacestach.cz
Jičínské perly: Staré Hrady a židovský hřbitov
Jižně od Jičína v obci Libáň stojí původně gotický hrad s renesančním zámkem Staré Hrady. Stejně jako samotný Jičín i zdejší místo dokonale zapadá do pohádkového kraje. Staré Hrady u Jičína Vybírat si můžeme hned z několika pohádkových prohlídkových okruhů, v nichž se seznámíme s více než čtyřmi stovkami pohádkových bytostí. Čekají opravdu všude. Vypravit se za
Vnuci objevili v mém rodném domě poklad
skutecnepribehy.cz
Vnuci objevili v mém rodném domě poklad
Myslela jsem, že ten dům dokonale znám. Jako dítě jsem ho prolezla od sklepa až po půdu. Přesto vnuci našli pokoj, o němž neměl nikdo ani tušení. Ten dům kdysi postavili mí praprarodiče a já jsem v něm vyrůstala. Proto jsem si myslela, že ho znám dokonale, už můj otec ho měl prozkoumaný a ukázal mi jako dítěti všechny
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
11 lebek malovaných krví
epochaplus.cz
11 lebek malovaných krví
K procesu se nedostaví. Sehnal si žiletky… Než vypustí duši, nechá za sebou důležitý vzkaz, nebo si to alespoň myslí. Podřeže si žíly na zápěstí a posledními silami, jež mu i s krví odcházejí s těla, kreslí na zemi cely krvavý pentagram. Mormon, křesťan a nakonec satanista. To vše dohromady je budoucí únosce a vrah
Glore Psychiatric Museum: Straší tu labilní duchové utýraných pacientů?
enigmaplus.cz
Glore Psychiatric Museum: Straší tu labilní duchové utýraných pacientů?
V některých významných muzeích se nacházejí artefakty, které do našeho světa údajně přitahují cizí síly. V jiných se zase objevují přízraky lidí, kteří byli kdysi na těchto místech umučeni k smrti. Mn