Historie

Historie pokeru: zajímavá fakta a události

Historie pokeru: zajímavá fakta a události
Tento článek je reklamním sdělením

Poker nyní oprávněně vede v hodnocení karetních her, a to je přirozené, protože hra je co nejdemokratičtější: každý si může vyzkoušet, bez ohledu na věk, pohlaví a schopnosti. Tady může amatér vyhrát nad profesionálem v pokeru, protože v tomto procesu hraje velkou roli štěstí. I ten, kdo si karty vyzvedl poprvé, může „přejet“ majitele náramku WSOP (světová série, nejprestižnější), a když se to stane, řekne: „Nic se nedá dělat, příteli, to je poker.“ Stojí za to na chvíli odbočit a informovat o agregátorech stránek online casino bonus za registraci. S touto sadou nástrojů a funkcí můžete bezpečně vybrat hru, která se vám líbí, a okamžitě zahájit proces. Přesněji řečeno, agregátoři umožňují kasinům shromažďovat informace o dalších zdrojích na internetu a nabízet celou řadu hazardních služeb: klient si sám zvolí značku, kancelář, web, kde se hra bude odehrávat. Všechna zařízení na seznamu jsou ověřena, to znamená, že klient dostane další ochranu před podvodníky.

Kdy a kde poker začal

O původu této úžasné hry existuje mnoho protichůdných verzí a každá z nich má své vlastní důvody. Existují však historická fakta, která nelze vyvrátit, ale ne vždy jdou na stejné úrovni jako teoretická data. Historici dospěli k obecnému závěru, že poker pochází z Evropy (protože v asijských zemích a v Africe taková starodávná hra neexistuje). Zpočátku to byl jemný a vysoce specializovaný fenomén; byla to jedna z mnoha her, které milovali námořníci v 16. století, francouzské, německé i anglické.

Původ názvu hry

Klasická verze je původem německého slova „pochen“ (klepání), ale francouzští vědci trvají na tom, že vše pochází z francouzského slova „poque“ (čas) a Britové si jsou jisti, že slovo „pocket“ (kapsa) byl prototyp. Mimochodem, v angličtině je slovo „poker“ a je přeloženo jako „poker“, což nějak nesedí s hrou. Je těžké vysvětlit, proč odkazují na takovou etymologii: proč „klepat“, co s tím má „čas“ a co je to za „kapsu“. Věda je ale neúprosná a člověk se musí spokojit s tím, co je.

Pravidla primitivního mořského pokeru

Mnoho amatérů a profesionálů pravděpodobně velmi zajímá, jaký byl první poker. Je dobré, že k nám dorazily písemné důkazy. Byl odebrán jakýkoli balíček, rozdány tři karty, bylo možné vytvořit pouze tři kombinace: 2 v naturáliích, 3 v naturáliích, flush. Pokud je to jednodušší, pak dvě (dvě stejné karty, například dvě královny QQ), tři (stejné, ale tři karty, například tři sedmičky 777) a flush (aka flush, tři karty stejné barvy) , například jack, queen and king, same suit). To je vše, hráči dostali své karty, obchodovali a poté „odhalili“ a banku si vzal ten s nejvyšší kombinací. Pokud soupeři neměli kombinaci, byla výhra udělena kickerem, tedy nejvyšší kartou ze tří. To znamená, že AQ2 zvítězil nad KQJ, protože přímá (nebo přímá) kombinace tehdy neexistovala a vysoké eso porazilo vysokého krále. Ve vysoké společnosti nebyla hra opravdu známá a nebyla oblíbená u pánů. Ale v každém přístavu bylo možné najít instituci, kde by hra byla v plném proudu, a mnoho námořníků se pokusilo shromáždit v té době nejsilnější kombinaci piky AKQ. Obleky šly podle seniority: piky, tamburíny, srdce, kluby. Odborníci potvrdí, že taková hierarchie obleků přežila dodnes v některých typech pokeru, například v Holdemu.

Jak se poker dostal do Spojených států

Podle jedné z velmi rozšířených verzí přišel poker do USA s kolonisty a kdo by si myslel, že se hra v Americe znovu zrodí. A tak se stalo. Nejdříve Američané hru modernizovali: vzali balíček 52 karet, komplikovali pravidla, přidali nové kombinace, jako je straight (straight nebo straight, karty ve vzestupném nebo zabíjejícím pořadí, například 7-8-9-10 -J), plný dům (dva plus tři, například KKQQQ nebo 22255), také 4 svého druhu (čtyři, například 9999), poslední kombinace byla nejsilnější. Později byl vynalezen královský flush, stejně jako 5 kind nebo poker. Tyto kombinace jsou velmi vzácné a setkávají se se stovkami tisíc rukou, ale přesto byly představeny pro zábavu. Výsledkem je, že poker se stal národní hrou Spojených států a stále je.

Shrnutí: Návrat pokeru do Evropy

Až na konci 19. století se poker vrátil zpět do evropských zemí a byl představen jako „populární americká hra“. Je pravda, že se stal mnohem zajímavějším než dříve. Velvyslanec USA přinesl pravidla osobně královně Viktorii, která milovala klasické i nové karetní hry. Poker tedy vstoupil mezi elitu, bohatí ho začali hrát; se stala módní nejprve ve Velké Británii a poté na kontinentu Evropy. Amerika zůstala tvůrcem trendů, kde bylo vynalezeno mnoho typů této hry. Nejpopulárnějším je nyní Texas Hold’em, který pochází ze státu Texas, druhé slovo znamená držet je, to znamená ve zkratce hold’em, což znamená „držte je!“ Pravidla jsou jednoduchá: rozdají se 2 karty a musíte vytvořit kombinaci s 5 dalšími kartami, které jsou vyloženy na stůl v určitém pořadí, nejprve flop (flop, první tři karty), poté turn (turn, 4. karta) ) a nakonec řeka (řeka, poslední pátá karta). Poker nyní hrají nejen Evropané, ale také Asiaté, Afričané, Australané atd. – od mladých po staré. Zájem, vášeň a jednoduchost přitahují stále více nových fanoušků. Lze s jistotou říci, že poker každým dnem roste na popularitě. Mnoho slavných lidí: herci, sportovci, herci – hrajte poker dobře a čas od času to dokažte na velkých turnajích, vyhrávejte a berte ceny.

Tento článek je reklamním sdělením

Více z Historie

Projekt Manhattan: Utajené město a nejničivější zbraň na světě

Historie24.2.2021

Veršovali samurajové tváří v tvář smrti?

Historie24.2.2021

Neřestná Baia: Ztratilo se římské Las Vegas pod vodou?

Historie19.2.2021

Smrt Albrechta z Valdštejna: Vrahy v Chebu hnala vidina odměny

Historie17.2.2021

Historie pokeru: zajímavá fakta a události

Historie12.2.2021

Proč Karel Čapek utíkal před ženami?

Historie12.2.2021

Doplatil lucemburský Karlštejn na hamižnost?

Historie10.2.2021

Dal zvrácený sultán utopit svůj harém?

Historie5.2.2021

Vatikán je značně specifický stát

Historie4.2.2021
Historie
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Svému muži jsem obětovala vše, ale opustil mě
nasehvezdy.cz

Svému muži jsem obětovala...

Svého muže jsem od začátku bezmezně...
České Holandsko: Naše nejhezčí větrné mlýny
epochanacestach.cz

České Holandsko: Naše nejhezčí...

Větrným mlýnům přála...
Hlubokomyslné citáty pod vědeckým drobnohledem
21stoleti.cz

Hlubokomyslné citáty pod...

Facebook i jiné sociální sítě jsou jimi zaplavené. O čem že je...
Únava jako nemoc
panidomu.cz

Únava jako nemoc

Ty tam jsou naštěstí časy, kdy bezradná medicína řešila...
Kávové mlsání
panidomu.cz

Kávové mlsání

Kdo má rád kávu, určitě jí nepohrdne i...
Praktici jsou připraveni, systém nikoliv
21stoleti.cz

Praktici jsou připraveni,...

Snažíme se o systém – březen ale bude čistá...
Hrad Houska a Máchův dopis: Obyčejný podvrh?
epochanacestach.cz

Hrad Houska a Máchův dopis:...

Hrad Houska se těší...
Disk z Faistu: Podle vědců ukrývá modlitbu, hymnus, nebo popis utrpení
enigmaplus.cz

Disk z Faistu: Podle vědců...

Záhadný minojský artefakt na sobě nese...
Art deco, poklad po babičce
panidomu.cz

Art deco, poklad po babičce

Možná právě vaši prarodiče měli nábytek...
Plíseň nohou vyléčí příroda
nasehvezdy.cz

Plíseň nohou vyléčí příroda

Mykóza se projevuje svěděním, pálením a...
Jak se napít z moře?
epochaplus.cz

Jak se napít z moře?

O Zemi se říká, že je modrá, jelikož ji na...
Lidé, kteří se zasekli v bizarních situacích
epochaplus.cz

Lidé, kteří se zasekli v...

Každý z nás se občas někde zasekne,...