Historie

Historie pokeru: zajímavá fakta a události

Historie pokeru: zajímavá fakta a události
Tento článek je reklamním sdělením

Poker nyní oprávněně vede v hodnocení karetních her, a to je přirozené, protože hra je co nejdemokratičtější: každý si může vyzkoušet, bez ohledu na věk, pohlaví a schopnosti. Tady může amatér vyhrát nad profesionálem v pokeru, protože v tomto procesu hraje velkou roli štěstí. I ten, kdo si karty vyzvedl poprvé, může „přejet“ majitele náramku WSOP (světová série, nejprestižnější), a když se to stane, řekne: „Nic se nedá dělat, příteli, to je poker.“ Stojí za to na chvíli odbočit a informovat o agregátorech stránek online casino bonus za registraci. S touto sadou nástrojů a funkcí můžete bezpečně vybrat hru, která se vám líbí, a okamžitě zahájit proces. Přesněji řečeno, agregátoři umožňují kasinům shromažďovat informace o dalších zdrojích na internetu a nabízet celou řadu hazardních služeb: klient si sám zvolí značku, kancelář, web, kde se hra bude odehrávat. Všechna zařízení na seznamu jsou ověřena, to znamená, že klient dostane další ochranu před podvodníky.

Kdy a kde poker začal

O původu této úžasné hry existuje mnoho protichůdných verzí a každá z nich má své vlastní důvody. Existují však historická fakta, která nelze vyvrátit, ale ne vždy jdou na stejné úrovni jako teoretická data. Historici dospěli k obecnému závěru, že poker pochází z Evropy (protože v asijských zemích a v Africe taková starodávná hra neexistuje). Zpočátku to byl jemný a vysoce specializovaný fenomén; byla to jedna z mnoha her, které milovali námořníci v 16. století, francouzské, německé i anglické.

Původ názvu hry

Klasická verze je původem německého slova „pochen“ (klepání), ale francouzští vědci trvají na tom, že vše pochází z francouzského slova „poque“ (čas) a Britové si jsou jisti, že slovo „pocket“ (kapsa) byl prototyp. Mimochodem, v angličtině je slovo „poker“ a je přeloženo jako „poker“, což nějak nesedí s hrou. Je těžké vysvětlit, proč odkazují na takovou etymologii: proč „klepat“, co s tím má „čas“ a co je to za „kapsu“. Věda je ale neúprosná a člověk se musí spokojit s tím, co je.

Pravidla primitivního mořského pokeru

Mnoho amatérů a profesionálů pravděpodobně velmi zajímá, jaký byl první poker. Je dobré, že k nám dorazily písemné důkazy. Byl odebrán jakýkoli balíček, rozdány tři karty, bylo možné vytvořit pouze tři kombinace: 2 v naturáliích, 3 v naturáliích, flush. Pokud je to jednodušší, pak dvě (dvě stejné karty, například dvě královny QQ), tři (stejné, ale tři karty, například tři sedmičky 777) a flush (aka flush, tři karty stejné barvy) , například jack, queen and king, same suit). To je vše, hráči dostali své karty, obchodovali a poté „odhalili“ a banku si vzal ten s nejvyšší kombinací. Pokud soupeři neměli kombinaci, byla výhra udělena kickerem, tedy nejvyšší kartou ze tří. To znamená, že AQ2 zvítězil nad KQJ, protože přímá (nebo přímá) kombinace tehdy neexistovala a vysoké eso porazilo vysokého krále. Ve vysoké společnosti nebyla hra opravdu známá a nebyla oblíbená u pánů. Ale v každém přístavu bylo možné najít instituci, kde by hra byla v plném proudu, a mnoho námořníků se pokusilo shromáždit v té době nejsilnější kombinaci piky AKQ. Obleky šly podle seniority: piky, tamburíny, srdce, kluby. Odborníci potvrdí, že taková hierarchie obleků přežila dodnes v některých typech pokeru, například v Holdemu.

Jak se poker dostal do Spojených států

Podle jedné z velmi rozšířených verzí přišel poker do USA s kolonisty a kdo by si myslel, že se hra v Americe znovu zrodí. A tak se stalo. Nejdříve Američané hru modernizovali: vzali balíček 52 karet, komplikovali pravidla, přidali nové kombinace, jako je straight (straight nebo straight, karty ve vzestupném nebo zabíjejícím pořadí, například 7-8-9-10 -J), plný dům (dva plus tři, například KKQQQ nebo 22255), také 4 svého druhu (čtyři, například 9999), poslední kombinace byla nejsilnější. Později byl vynalezen královský flush, stejně jako 5 kind nebo poker. Tyto kombinace jsou velmi vzácné a setkávají se se stovkami tisíc rukou, ale přesto byly představeny pro zábavu. Výsledkem je, že poker se stal národní hrou Spojených států a stále je.

Shrnutí: Návrat pokeru do Evropy

Až na konci 19. století se poker vrátil zpět do evropských zemí a byl představen jako „populární americká hra“. Je pravda, že se stal mnohem zajímavějším než dříve. Velvyslanec USA přinesl pravidla osobně královně Viktorii, která milovala klasické i nové karetní hry. Poker tedy vstoupil mezi elitu, bohatí ho začali hrát; se stala módní nejprve ve Velké Británii a poté na kontinentu Evropy. Amerika zůstala tvůrcem trendů, kde bylo vynalezeno mnoho typů této hry. Nejpopulárnějším je nyní Texas Hold’em, který pochází ze státu Texas, druhé slovo znamená držet je, to znamená ve zkratce hold’em, což znamená „držte je!“ Pravidla jsou jednoduchá: rozdají se 2 karty a musíte vytvořit kombinaci s 5 dalšími kartami, které jsou vyloženy na stůl v určitém pořadí, nejprve flop (flop, první tři karty), poté turn (turn, 4. karta) ) a nakonec řeka (řeka, poslední pátá karta). Poker nyní hrají nejen Evropané, ale také Asiaté, Afričané, Australané atd. – od mladých po staré. Zájem, vášeň a jednoduchost přitahují stále více nových fanoušků. Lze s jistotou říci, že poker každým dnem roste na popularitě. Mnoho slavných lidí: herci, sportovci, herci – hrajte poker dobře a čas od času to dokažte na velkých turnajích, vyhrávejte a berte ceny.

Tento článek je reklamním sdělením

Více z Historie

Jerome Caminada: Skutečný Sherlock Holmes poslal za mříže 1255 zločinců

Historie7.5.2021

Stal se švédský ztroskotanec králem kanibalů?

Historie5.5.2021

Ferdinand I. zatrhl šizení na tržištích

Historie30.4.2021

La Bella Principessa: Namaloval ji Leonardo da Vinci?

Historie28.4.2021

Osvobodili nepřátelé Karla V. šílenou královnu?

Historie23.4.2021

Moroví doktoři mohli i pitvat

Historie21.4.2021

Nejkrásnější stanice metra: Stalinův palác nebo Dvacet tisíc mil pod mořem

Historie16.4.2021

Slavná siamská dvojčata zplodila 21 dětí

Historie14.4.2021

Vtipálek proslavil bezejmenný dům

Historie9.4.2021
Historie
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Holandský řízek se sýrem
panidomu.cz

Holandský řízek se sýrem

Klasika školních jídelen tentokrát v tom...
Vztahy v době pandemie
21stoleti.cz

Vztahy v době pandemie

Více než rok trvající pandemie prověřila kvalitu...
Má jediné přání! Splní se jí to, po čem tak touží?
nasehvezdy.cz

Má jediné přání! Splní se jí...

Nikdy nebyla tak nešťastná,...
Utajili s Matonohou překvapivý rozvod?
nasehvezdy.cz

Utajili s Matonohou...

Zdálo se, že se Lucie...
Záhadná hora Krudum: Bloudí zde duše mrtvých horníků?
epochanacestach.cz

Záhadná hora Krudum: Bloudí zde...

V chráněné krajinné...
Příšerné mužské zlozvyky
panidomu.cz

Příšerné mužské zlozvyky

Typické chování pánů tvorstva rozhodně...
Nejste samozřejmost
panidomu.cz

Nejste samozřejmost

Pokud vždy dáváte 100 % ať už v lásce, přátelství nebo...
Marie Antoinetta sklízela za svoje extravagance kritiku
epochaplus.cz

Marie Antoinetta sklízela...

Francouzská královna Marie Antoinetta sotva projde...
Festival vína VOC Znojmo místo května v září
epochanacestach.cz

Festival vína VOC Znojmo místo...

Festival vína VOC Znojmo...
El Cuero: Postrach domorodých dětí má číhat ve vodě
enigmaplus.cz

El Cuero: Postrach domorodých...

Jižní Amerika je obrovským územím s bezpočtem legend o...
Čeští vědci popsali nový rod žáby z Konga
epochaplus.cz

Čeští vědci popsali nový rod...

Tým Václava Gvoždíka objevil a popsal nový rod...
Čeští zoologové zmapovali šíření hlodavců z Asie do Evropy. Pomohly jim genetické stopy z doby ledové.
21stoleti.cz

Čeští zoologové zmapovali...

Mezinárodní tým vedený Pavlem Stopkou z...