Lifestyle

Hýčkání v privátní zóně relaxu

Hýčkání v privátní zóně relaxu

Jemné rozmazlování tryskami nebo žhavý pobyt v dřevem obložené domácí oáze. Dokonalý pobyt na hranici absolutní blaženosti už dávno není jen výsadou hotelů..

Odpočinek je výsadou vyvolených. Ani privátní spa přepychových resortů ale nemůže nahradit naprosté soukromí a design vašeho domova. Nechte si stvořit oázu přepychu podle vašich představ. Ať už vymazlenou o saunu, vířivku nebo opojně krytý bazén.

Skromné i velkorysé spa

Horko finské sauny, doprovázené omamným odérem esencí bere dech již samo o sobě.

A pak je tu uvolňující vířivka a relaxační bazén.

Základní prvky soukromého spa vám specializované firmy integrují na míru. Pokud toužíte po koutku, kde se budete oddávat relaxu solitérně vsaďte na smart řešení, vířivku dokonale nakombinujete s bazénem. Milujete-li relax, nechte si doma zrealizovat honosné zákoutí, které znáte ze špičkových hotelů.

Někdo to rád horké

Sauna je místem, kde se odplaví všechny starosti, dobře ale přemýšlejte při její realizaci, ať vás poté nepolévá horko, když se v místnosti nebudete cítit uvolněně. Myslete na to, že vaše tělo nepotěší jen vysoká teplota, důležité jsou pro relax i zrakové vjemy. Dnes jsou velmi oblíbená různá barevná podsvícení lavic a opěrek, které evokují nebe nebo pozemský ráj.

Požitek z relaxu je s tímto ozvlášněním o to intenzivnější, protože nemáte pocit, že jste uzavřeni ve strohé a nutné dřevěné místnosti. Výběr dřeva představuje další podstatnou část realizace.

Musí být příjemné na dotek, uvolnit by vás měla také jeho specifická vůně.

Dřevěné opojení

Nejoblíbenější je skandinávský smrk. Ze samotného lůna a epicentra saunování, Finska. Bývá ceněn také pro okouzlující světlý vzhled, který napomáhá tomu, že saunová kabinka není unylou kobkou. Hladší a jemnější je osika. Její výběr vám zaručí, že na jednotlivých prknech neuvidíte sebemenší nedokonalost, saunová místnost proto bude ještě exkluzivnější. A pak je tu hemlock.

Dřevo pocházející z kanadské borovice, jež se pyšní prakticky nulovou smolnatostí. Za zímnku jistě stojí také cedr. Pokud toužíte po výjimečnosti, vsaďte při výběru právě na něj. Je velice variabilní, především co se barevné škály týče. Saunu proto může zahalit do temných tónů nebo do svůdných světlých barev připomínajících jemné máslo.

Cedr sám o sobě navíc krásně odolává vlhkosti a skvěle izoluje. Zároveň obsahuje řadu esencí, pobyt v sauně z ním stvořené je proto už samo o sobě uvolněním. I na pohled. Nakonec zmíníme ještě ne tak tradiční dřevo abachi, které má velmi nízkou tepelnou vodivost, takže při styku s kůží nepálí.

Často proto bývá využito na doplňky, zejména na opěrky.

Sauna v přírodě

Útulná a hřejivá kabinka v nitru domova. Dnes už přežitá minulost. Samostatná, volně stojící sauna se může stát skvělým okrasným prvkem vaší zahrady. Saunování venku má údajně navíc dvojnásob pozitivní účinky, jelikož spojení s přírodou je již samo o sobě opojné.

Navíc ušetříte prostor, který byste jinak museli hledat uvnitř domu a po horké relaxaci v sauně se můžete rovnou zchladit přírodní cestou skokem do bazénu nebo do jezírka.

Počasí zde nehraje roli, venkovní saunu si užijete, i když je pod nulou, skvělá izolace vás ochrání před zimou.

Smart řešení v nafukovací variantě

Vířivé vany pro skromný počet osob nebo vířivé bazény pro hojnější skupinu lidí na party. Hydromasážní terapie v obalu menšího jacuzzi či whirpoolu do interiéru nebo exteriéru. Nemusíte být zrovna fanouškem wellness, aby si u vás vířivka našla místo. Hydroterapie totiž patří ke skvělým rekonvalescenčním procedurám po operacích.

Pokud tedy nechcete vynaložit zbytečně moc peněz za vířivku a uvítáte, když ji budete moct uskladnit, zvolte nafukovací variantu.

Tu dle potřeby můžete stěhovat mezi vnitřním a venkovním prostředím.

Ve víru bublinek

Po prohřátí kůže smočte své tělo v bazénku a následně se naložte do královské koupele šumivých bublinek, které evokují šampaňské, jež k relaxu neodmyslitelně patří. I ve sféře vířivek máte na výběr z bezpočtu variací. Zajímejte se především o počet a rozmístění trysek. Především proto, k jakému účelu vám má vířivka sloužit.

Jestli vám jde o obyčejný relax, rovnoměrné rozložení proudů na míru není nutné. V případě bolesti zad či jiných obtíží doporučujeme nechat si aplikovat trysky v optimální velikosti a v rozmístění, které cílí na problematické partie. Samozřejmě se můžete rozhodovat i podle počtu osob, které si opojná kouzla vířivky budou vychutnávat.

Diskrétní formy nabízí zázemí pro dvě osoby, do větších van se vejde i 12 osob.

Běžně se však zařizují nádoby rozkoše pro šest lidí.

Vířivka jako nezbytný doplněk

Stane se nedílnou součástí domácnosti. Něco na co budete hned několik dekád náležitě pyšní. Design proto rozhodně nepodceňujte. K oblíbeným patří skořepina, která může být vizuálně velmi pestrá, lze ale zvolit také elegantní obložení kachlemi, jež splynou s celkovým naladěním interiéru. Existují ovšem i vířivky zapuštěné do země, které mohou být skvělým okrasným prvkem.

Jak jsme již zmínili, vířivka může být kombinovaná s bazénem, kde si můžete dát několik temp a poté se zvolna přemístit do relaxace plné bublinek.

Jaký typ masáže zvolíte?

Víření proudů. Věc možná na první pohled banální, ve skutečnosti ale velice důležitá. Zajistí vám totiž přesně to hýčkání, po kterém toužíte. Můžete zvolit hydro variantu, tedy masáž intenzivním proudem vody. Tu ocení zejména ti, jež rádi vyplavují adrenalin sportem. Naopak tzv.

air variace nabízí jemnější masáž, trysky pouští jen vzduch, který není tak intenzivní jako hnaný proud vody v prvním případě. Jedná se tak o relaxačnější formu, dámy jistě ocení, že tato varianta pomůže s celulitidou. Pokud netušíte, co by vám vyhovovalo, nebo se doma nemůžete shodnout, nezoufejte. Vyrábí se i kombinované variace.

Hydro/Air.

Domácí tempa

Současné trendy ve světě bazénů diktují venkovní variaci. Jednak je exteriér snadnější pro realizaci, zastřešení navíc skýtá možnost využití kdykoli během roku. Velmi oblíbeným materiálem je nerezová ocel, jež nabízí dlouhodobou životnost, snadné udržování i příjemnost na dotek.

Především, a to je velmi důležité, je rezistentní vůči řasám a jiným mikoorganismům, které by vám mohly kazit pobyt v chladivé lázni. Poradit bychom mohli i se vstupem do bazénu.

A aby vám to neuklouzlo, zaměřte se na nopovaný povrch podlahy, který na slunci evokuje efekt roztříštěného diamantového prášku, který se nádherně třpytí.

(Foto: Shutterstock, Archiv)

Více z Lifestyle

Nejnovější trend v bydlení: monochromatický interiér a jak jej aplikovat v ložnici

Lifestyle2.12.2022

Manuka med: zdraví ze stromu života

Lifestyle2.12.2022

Říká se, že šedý zákal….

Lifestyle1.12.2022

Piaget oživuje hravou eleganci

Lifestyle29.11.2022

Top 10 nejlepších casin na světě

Lifestyle28.11.2022

Podívejte se na nejtrendovější pánské zimní bundy pro nadcházející sezónu. Tohle si nemůžete nechat ujít!

Lifestyle25.11.2022

Vydejte se na jeřabiny

Lifestyle24.11.2022

Sluchátka Canyon TWS-5. Skvělý audio gadget pro aktivní životní styl

Lifestyle24.11.2022

Přepych ve vesmíru: Hotely na oběžné dráze

Lifestyle22.11.2022
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články