Nezařazené

Jídlo ze supermarketů nás ničí. Teď na ně konečně vyzrajeme

Tento článek je reklamním sdělením
Jídlo ze supermarketů nás ničí. Teď na ně konečně vyzrajeme

Podlomené zdraví, psychika v troskách, ošklivá pleť a nadváha. To jsou důsledky nezdravého stravování, které ničí naši imunitu. Díky novým českým prebiotikům však můžeme i s potravinami ze supermarketů, které jsou plné konzervantů, svou imunitu zásadně posílit.

Nekonečné chřipky, angíny, alergie. Deprese a nálada pod psa. Přibírání na váze a pleť plná ekzémů a nečistot. To jsou jen některé z mnoha neduhů, které má na svědomí špatné stravování. Časem hrozí i smrtelná onemocnění, jako je cukrovka či Crohnova choroba. Na vině jsou do značné míry potraviny plné konzervantů a stabilizátorů, které mohou blokovat střevní bakterie odpovědné za naši imunitu. Kvalitu střevní mikroflóry můžeme ovlivnit podáním správných probiotik i prebiotik. Jaký je mezi nimi rozdíl? Zatímco probiotika obsahují zdraví prospěšné bakterie, prebiotika umožňují jejich růst a množení. „Imunita, zjednodušeně řečeno, sídlí hlavně ve střevech,“ vysvětluje biochemik Petr Ryšávka ze společnosti Pharmaceutical Biotechnology. „V nich se tvoří mikroflóra ze stovek miliard bakterií, které zásadně ovlivňují obranyschopnost organismu a tělesnou i duševní kondici.“ Střevní mikroflóra je však narušována jednak některými léky, zejména antibiotiky, jednak nevhodnou stravou. Ryšávkův tým zkoumal, nakolik se přátelské bakterie, nezbytné pro posilování naší imunity, dokážou rozmnožovat na potravinách obsahujících konzervanty (tedy koupených v supermarketech), a na produktech z domácích zdrojů. Výsledky testů, které prováděl ve spolupráci s profesorkou Ivanou Márovou z Ústavu chemie potravin a biotechnologií VUT v Brně, se ukázaly jako alarmující pro ty z nás, kteří denně nakupují jídlo v běžných obchodech.

Pozor na salát, uzeniny a kolu

Mysleli jste si, že listovým salátem jakožto zdravou zeleninou, nemůžete nic zkazit? Omyl, právě salát, pochází-li z běžných prodejů, totiž v testech brněnských vědců propadl. „Na salátu z Polska, koupeném v supermarketu, rostly probiotické bakterie výrazně méně, než na domácím salátu ze zahrady. Také na supermarketové uzenině rostly prospěšné bakterie výrazně hůře než na domácí,“ přibližuje Ryšávka. Také okurka, kterou supermarket dovezl ze Španělska, vykazovala desetkrát nižší počty přátelských bakterií než okurka domácí. Jako velmi rizikové se ukázaly některé typy trvanlivých majonézových salátů, které kvůli vysokému obsahu konzervantů budou konzervovat nejen salát, ale také náš střevní obsah. Velmi nebezpečné jsou sladkosti, například kola: sycený kolový nápoj spolehlivě likviduje všechny vybrané probiotické bakterie. Dalšími rizikovými potravinami se ukázaly být například rohlík, hamburger, chipsy nebo makový závin.

Nová prebiotika: Z obyčejných potravin se stanou téměř „BIO“

U řady testovaných potravin, pokud obsahovaly konzervanty, se prokázalo, že mohou výrazně potlačovat množení vybraných probiotických (přátelských) bakterií. Tým Petra Ryšávky však zároveň vyvinul přípravek, který umí tyto negativní vlivy výrazně potlačit v náš prospěch. Prebiolax patří mezi tzv. prebiotika, což je rozpustná vláknina, která slouží jako potrava pro přátelské bakterie v našich střevech. To je samo o sobě lékařům a specialistům výživy známé již delší čas, avšak tým Petra Ryšávky nyní vyvinul prebiotika zcela nového typu. Tzv. alfe-prebiotika totiž dokáží negativní působení konzervantů v potravinách omezit a obyčejnou supermarketovou potravinu přiblížit bio kvalitě, alespoň co se týče počtu přátelských bakterií: „Do jídla stačí přidat jen dvě kávové lžičky Prebiolaxu a u řady potravin se výrazně zvedne počet živých přátelských bakterií,“ uvádí Ryšávka. Pozitivní účinky se projevily velmi rychle. Například u lidí trpících zácpou, což je jeden ze symptomů nevyvážené střevní mikroflóry, stačily tři až čtyři dny užívání, a bez jakékoliv chemie došlo k úpravě vyprazdňování, aniž by produkt vyvolal průjem.“ Prebiolax lze zakoupit v dobrých lékárnách nebo online například na www.infolekarna.cz.

Tento článek je reklamním sdělením
Nezařazené
Časopis, který by vás mohl zajímat

Více z Nezařazené

Zdražuje váš dodavatel energií? Přejděte k Centropolu

Nezařazené18.5.2018

Kvalitní nábytek z Německa

Nezařazené10.5.2018

Víte, jaký významný den připadá na 22. dubna?

Nezařazené18.4.2018

Blíží se konec klasického sledování televize?

Nezařazené11.4.2018

Únik, aneb jak se dostat z místa katastrofy!

Nezařazené21.2.2018

Elektřina zdražuje! Jak i přesto v roce 2018 ušetřit?

Nezařazené10.1.2018

Jak zařídit stylovou elegantní kancelář? Stačí málo

Nezařazené20.11.2017

Tekutý lifting – injekční zákrok, který vás omladí o 5 let během 60 minut

Nezařazené15.11.2017

Historie masek v Benátkách

Nezařazené19.10.2017

Výjimečný internetový magazín zabývající se nejzajímavějšími články z oblasti vědy a poznání, planety Země, historie, zajímavostí a lifestyle!

Copyright © RF-Hobby s.r.o | Zásady ochrany osobních údajů