Lifestyle

LOVECKÁ SEZONA

LOVECKÁ SEZONA

Pokud vás zrovna nelákají exotické trofeje, nemusíte za luxusním honem na druhý konec světa. Stejné dobrodružství a adrenalin spojený s lovem na divokou zvěř a ptactvo můžete jednoduše prožít i na evropských honitbách. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, která jsou součástí nezapomenutelné přírody a voní luxusem.

1. ADRENALIN NA LEDU: DRSNÝ A STROHÝ SEVER

KDE: Troll, Island
UBYTOVÁNÍ: Deplar Farm
KONTAKT: elevenexperience.com
LOVECKA SEZONA: od září do konce dubna

Bývalá ovčí farma na samotě v odlehlém údolí Fljot na hornatém poloostrově Troll na severu Islandu nabízí nejen dokonalý odpočinek od pracovního shonu, ale i high-end ubytování a zajímavé lovecké možnosti. Můžete si tu dopřát adrenalinový lov na soby nebo také na krásné vodní ptáky podobné našim divokým kačenám. Mimochodem, pokrmy připravené z nich jsou jednou z místních specialit.

NÁŠ TIP:
Proložíte-li zábavu se zbraní v ruce heli-skiingem, který vám ochotně zařídí hotelový concierge, nebo budete naopak lenoši v sauně s výhledem na zasněžené vrcholky Islandu, to už necháme na vás.

2. UŽÍVEJTE SI JAKO ŠPANĚLŠTÍ KRÁLOVÉ

KDE: Španělsko
UBYTOVÁNÍ: panství Ventosilla
KONTAKT: ventosilla.org
LOVECKA SEZONA: od října do konce února

Pravděpodobně každý zkušený lovec by si rád vyzkoušel tradiční španělský lov vysoké zvěře zvaný monteria. Skupinový hon totiž umožňuje lovci zažít nejen radost z odlovené trofeje, ale také z přátelské atmosféry a vzájemné kooperace zúčastněných.
V této „hře“ má každý svou roli. Zažijte tedy nový lovecký zážitek při honu na červeného jelena, medvěda či muflona! Odpočívat pak můžete v zámku El Arenal nedaleko od královského města Ciudad Real.

NENECHTE SI UJÍT:
Panství Ventosilla nabízí i exkluzivní střelecký areál na koroptve v oblasti Toledo s nádherným loveckým zámečkem, uvnitř nějž se vás dotkne minulost. Na jeho vnitřních stěnách je totiž vyobrazena celá historie a tradice střílení ve Španělsku.

3. OSTROVNÍ TRADICE VÁS NADCHNE

KDE: Hrabství Devon, Velká Británie
UBYTOVÁNÍ: Hotel Gidleigh Park
KONTAKT: gidleigh.co.uk
LOVECKÁ SEZONA: od srpna do konce října probíhá tzv. cub-hunting, což je trénování lišek, koní i psů na skutečný lov, který začíná od listopadu a trvá až do začátku května.

Anglická tradice a klasika – to je hon na lišky. Ideálně na koních a v doprovodu psů. Krvavá podoba štvanice v tradičním duchu se však smí provozovat jen v některých částech Irska. V Anglii či Wallesu se spíše pořádají klasické hony se zbraněmi, použít se v takovém případě smějí maximálně dva lovečtí psi.
Tento způsob lovu si zcela jistě vychutnáte v hrabství Devon na jihozápadě Anglie, kde se můžete ubytovat v dokonalém rodinném hotelu Gidleigh Park.

TIP PRO GURMÁNY:
Pokud jste se do Velké Británie nepřijeli jen potulovat po lesích s flintou v ruce, přijměte pozvání do hotelové restaurace, která se pyšní dvěma michelinskými hvězdami. Ochutnejte například desetichodové degustační menu, včetně vinného párování, za 7250 Kč.

4. VÝLET ZA GLAMOUR CAMPINGEM

KDE: Slovinsko
UBYTOVÁNÍ: kempovací resort Charming
KONTAKT: charmingslovenia.com
LOVECKÁ SEZONA: Červeného jelena, kamzíka a kozoroha můžete lovit od konce srpna do prosince.

Kvůli luxusní formě kempování tzv. „glampingu“ už nemusíte na hon do Afriky. Glamour camping totiž postupně dobývá už i Evropu. Moderní, stylová a hlavně opravdu komfortní turistika se uchytila zejména ve Slovinsku, kde naleznete hned několik takových hi-endových kempových resortů.
Outdoorová opulence zahrnuje privátní pohodlné klimatizované stany pro čtyři osoby se dvěma manželskými postelemi, vlastní jacuzzi a saunou.

RELAXUJTE:
Když se zrovna nebudete účastnit lovu na kamzíka nebo horského kozorožce , oddejte se plně hýčkání v místních spa, kde využívají pouze bylinnou kosmetiku vlastní výroby. Doporučujeme vyzkoušet jejich signature herbal hodinovou masáž za 1700 Kč.

5. NESPOUTANÁ ZEMĚ, NESPOUTANÝ LOV

KDE: Kenmare, Irsko
UBYTOVÁNÍ: Chateaux hotel Sheen Falls Lodge
KONTAKT: sheenfallslodge.ie
LOVECKÁ SEZONA: tradiční štvanice na lišky začíná od listopadu a trvá až do začátku května, na muškaření a lov lososů si vyhraďte čas od konce května do konce září, sokolničit můžete pak celoročně vyjma velmi chladných dnů

Pokud jste dobrý jezdec, jistě si nenecháte ujít tradiční parforsní hon na lišky v sedle koně s doprovodem loveckých psů. Při této zábavě vám bude adrenalinem bušit krev ve spáncích. Tento způsob štvanice patří mezi zakázanou zábavu a je jen opravdu málo míst, kde jej ještě můžete prožít. Irsko je v podstatě jedinou zemí na světě, kde tahle tradice ve velmi omezené míře přetrvává.
Preferujete-li poklidnější zábavu spojenou s lovem na lososy, muškařením či sokolnictvím, ubytujte se v chateaux hotelu Sheen Falls Lodge, který patří do trojice nejlepších resortních hotelů ve Velké Británii a Irsku. Bydlet můžete v hotelových apartmá nebo si pronajmout jednu ze čtyř samostatně stojících vil.

UŽIJTE SI GOLFOVÝ RÁJ:
Oblast Kerry nabízí neskutečně malebný golfový ráj. Úchvatné výhledy na záliv si vychutnáte z obou 18jamkových hřišť – Kenmare Golf klubu i The Ring of Kerry Golf & Country klubu.

6. VYCHUTNEJTE SI LOV NA KAMZÍKY A SVIŠTĚ

KDE: Tyrolsko, Rakousko
UBYTOVÁNÍ: Hotel Post
KONTAKT: post-lermoos.at
LOVECKÁ SEZONA: od začátku srpna do konce prosince

Magicky tmavé jedlové lesy, křišťálově čistá horská jezera, vysoké hřebeny Alp i široširé louky, přesně takový je lovecký areál Ganghofer Jagd v Tyrolsku. Vášnivým lovcům nabídne nejen luxusní hon na velkolepé jeleny, půvabné kamzíky a plaché sviště, ale také skutečně luxusní ubytování v alpském prostředí.
Hotel Post obklopený malebnou scenérií přírodních divů je jedinečným příkladem typické tyrolské architektury. Atmosféru ještě umocňuje výhled na impozantní masiv Zugspitze, jehož krásu si užijete nejvíce při lenošení ve venkovním termálním bazénu.

DOPORUČENÍ PRO NADŠENÉ LOVCE:
Lovecký areál Ganghofer nabízí více než 3000 hektarů lesů, luk a skalisek. Pokud chcete zažít dotek přírody v tom pravém slova smyslu, pronajměte si hotelovou loveckou chalupu Lermoos, stojící přímo u jezera Iglsee na kopci uprostřed nedotčeného lesa, a nechte hotelový concierge naplánovat vám soukromý lov.

7. EXTRA LOV JEN ZA HUMNY

KDE: Belá, Slovensko
UBYTOVÁNÍ: Château Béla
KONTAKT: chateau-bela.sk
LOVECKÁ SEZONA: na bažanty si zajeďte od října do prosince, jiná divoká zvěř podle typu se loví od srpna do ledna

Historický Château Béla představuje jedno z nejlepších loveckých dobrodružství na slovenském venkově. Soukromé hony jsou zajišťovány přes concierge servis, který se postará o potřebné licence, dopravu na místo lovu, regionální kuchyni i luxusní ubytování. Prostory château, jeho pokoje a apartmány jsou zařízené v zámeckém stylu s mimořádným vkusem pro dobový nábytek. Chcete-li se vrátit do šlechtických dob, pronajměte si signaturní apartmá nebo pokoj ve věži, a užijte si doslova královskou noc.

POZVÁNKA NA DEGUSTACI:
Château Béla se pyšní dlouhou historií produkce vína již od dob Římské říše. V současnosti se výrobou vín a péčí o vinice zabývají známí a uznávání vinaři Egon Müller z Německa a Miroslav Petrech ze Slovenska. Od roku 2001 se jejich produkce specializuje na výrobu těch nejušlechtilejších druhů Riesling a Cabernet Sauvignon, které jistě stojí za to ochutnat.

Více z Lifestyle

Vypěstujte si lufu

Lifestyle13.5.2021

Tarotová přitažlivost jménem Dior

Lifestyle11.5.2021

Čokoláda, která roste na stromě

Lifestyle6.5.2021

Montblanc Great Characters – Ve jménu krále rokenrolu

Lifestyle4.5.2021

Proč jsou džíny dobrou volbou pro několik sezón? Doporučujeme

Lifestyle3.5.2021

Tiffany & Co. – Nadčasová oslava ženskosti

Lifestyle29.4.2021

Zachraňte slepici

Lifestyle27.4.2021

Jak zařídit domov podle Feng Shui?

Lifestyle23.4.2021

Proč se vyplatí investovat do značkové obuvi vysoké kvality?

Lifestyle23.4.2021
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Děti společně s IGRÁČKEM objevují krásy Valašska
epochanacestach.cz

Děti společně s IGRÁČKEM...

Muzejní a galerijní centrum...
Jak zabavit děti doma? Vyzkoušejte malování podle čísel
panidomu.cz

Jak zabavit děti doma?...

Říká se, že to nejhorší u dětí není křik a...
Hledám doktora. Zn: rychle
panidomu.cz

Hledám doktora. Zn: rychle

Třeba se to týká i vás a najednou zjistíte, že to...
Tajemné hrady: Poslední husitský hrad
enigmaplus.cz

Tajemné hrady: Poslední...

Legendární hrad Sión. Poslední hrad...
BMW Group zrychluje udržitelnou těžbu lithia
21stoleti.cz

BMW Group zrychluje...

BMW Group bude v příštích letech urychlovat expanzi...
Svádí kolegu ze Slunečné?
nasehvezdy.cz

Svádí kolegu ze Slunečné?

Krásu herečky Báry...
Jaroslav Satoranský: „Velký nafoukání nemám rád…“
panidomu.cz

Jaroslav Satoranský: „Velký...

Narodil se na zlatou neděli a porodní babička mu prý tehdy...
Marsa Alam: Z rybářské vesničky nejoblíbenějším místem v Egyptě
epochanacestach.cz

Marsa Alam: Z rybářské vesničky...

Poznejte obdivuhodné...
Lepší léčba HAE v Česku a na Slovensku
epochaplus.cz

Lepší léčba HAE v Česku a...

Vzácnému dědičnému onemocnění jménem hereditární...
Láká na své tělo sexy kolouška?
nasehvezdy.cz

Láká na své tělo sexy...

Málokterá herečka se...
Historie očkování: Jak jsme porazili neštovice
epochaplus.cz

Historie očkování: Jak jsme...

Vakcíny – v dnešních dnech...
Posilují léčivé účinky zárodečných buněk
21stoleti.cz

Posilují léčivé účinky...

O krevních destičkách je toho známo mnoho, avšak...