Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
LOVECKÁ SEZONA

Pokud vás zrovna nelákají exotické trofeje, nemusíte za luxusním honem na druhý konec světa. Stejné dobrodružství a adrenalin spojený s lovem na divokou zvěř a ptactvo můžete jednoduše prožít i na evropských honitbách.

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, která jsou součástí nezapomenutelné přírody a voní luxusem.

1. ADRENALIN NA LEDU: DRSNÝ A STROHÝ SEVER

KDE: Troll, Island

UBYTOVÁNÍ: Deplar Farm

KONTAKT: elevenexperience.com

LOVECKA SEZONA: od září do konce dubna

Bývalá ovčí farma na samotě v odlehlém údolí Fljot na hornatém poloostrově Troll na severu Islandu nabízí nejen dokonalý odpočinek od pracovního shonu, ale i high-end ubytování a zajímavé lovecké možnosti.

Můžete si tu dopřát adrenalinový lov na soby nebo také na krásné vodní ptáky podobné našim divokým kačenám. Mimochodem, pokrmy připravené z nich jsou jednou z místních specialit.

NÁŠ TIP:

Proložíte-li zábavu se zbraní v ruce heli-skiingem, který vám ochotně zařídí hotelový concierge, nebo budete naopak lenoši v sauně s výhledem na zasněžené vrcholky Islandu, to už necháme na vás.

2. UŽÍVEJTE SI JAKO ŠPANĚLŠTÍ KRÁLOVÉ

KDE: Španělsko

UBYTOVÁNÍ: panství Ventosilla

KONTAKT: ventosilla.org

LOVECKA SEZONA: od října do konce února

Pravděpodobně každý zkušený lovec by si rád vyzkoušel tradiční španělský lov vysoké zvěře zvaný monteria. Skupinový hon totiž umožňuje lovci zažít nejen radost z odlovené trofeje, ale také z přátelské atmosféry a vzájemné kooperace zúčastněných.

V této „hře“ má každý svou roli. Zažijte tedy nový lovecký zážitek při honu na červeného jelena, medvěda či muflona! Odpočívat pak můžete v zámku El Arenal nedaleko od královského města Ciudad Real.

NENECHTE SI UJÍT:

Panství Ventosilla nabízí i exkluzivní střelecký areál na koroptve v oblasti Toledo s nádherným loveckým zámečkem, uvnitř nějž se vás dotkne minulost. Na jeho vnitřních stěnách je totiž vyobrazena celá historie a tradice střílení ve Španělsku.

3. OSTROVNÍ TRADICE VÁS NADCHNE

KDE: Hrabství Devon, Velká Británie

UBYTOVÁNÍ: Hotel Gidleigh Park

KONTAKT: gidleigh.co.uk

LOVECKÁ SEZONA: od srpna do konce října probíhá tzv. cub-hunting, což je trénování lišek, koní i psů na skutečný lov, který začíná od listopadu a trvá až do začátku května.

Anglická tradice a klasika – to je hon na lišky. Ideálně na koních a v doprovodu psů. Krvavá podoba štvanice v tradičním duchu se však smí provozovat jen v některých částech Irska.

V Anglii či Wallesu se spíše pořádají klasické hony se zbraněmi, použít se v takovém případě smějí maximálně dva lovečtí psi.

Tento způsob lovu si zcela jistě vychutnáte v hrabství Devon na jihozápadě Anglie, kde se můžete ubytovat v dokonalém rodinném hotelu Gidleigh Park.

TIP PRO GURMÁNY:

Pokud jste se do Velké Británie nepřijeli jen potulovat po lesích s flintou v ruce, přijměte pozvání do hotelové restaurace, která se pyšní dvěma michelinskými hvězdami. Ochutnejte například desetichodové degustační menu, včetně vinného párování, za 7250 Kč.

4. VÝLET ZA GLAMOUR CAMPINGEM

KDE: Slovinsko

UBYTOVÁNÍ: kempovací resort Charming

KONTAKT: charmingslovenia.com

LOVECKÁ SEZONA: Červeného jelena, kamzíka a kozoroha můžete lovit od konce srpna do prosince.

Kvůli luxusní formě kempování tzv. „glampingu“ už nemusíte na hon do Afriky. Glamour camping totiž postupně dobývá už i Evropu.

Moderní, stylová a hlavně opravdu komfortní turistika se uchytila zejména ve Slovinsku, kde naleznete hned několik takových hi-endových kempových resortů.

Outdoorová opulence zahrnuje privátní pohodlné klimatizované stany pro čtyři osoby se dvěma manželskými postelemi, vlastní jacuzzi a saunou.

RELAXUJTE:

Když se zrovna nebudete účastnit lovu na kamzíka nebo horského kozorožce , oddejte se plně hýčkání v místních spa, kde využívají pouze bylinnou kosmetiku vlastní výroby. Doporučujeme vyzkoušet jejich signature herbal hodinovou masáž za 1700 Kč.

5. NESPOUTANÁ ZEMĚ, NESPOUTANÝ LOV

KDE: Kenmare, Irsko

UBYTOVÁNÍ: Chateaux hotel Sheen Falls Lodge

KONTAKT: sheenfallslodge.ie

LOVECKÁ SEZONA: tradiční štvanice na lišky začíná od listopadu a trvá až do začátku května, na muškaření a lov lososů si vyhraďte čas od konce května do konce září, sokolničit můžete pak celoročně vyjma velmi chladných dnů

Pokud jste dobrý jezdec, jistě si nenecháte ujít tradiční parforsní hon na lišky v sedle koně s doprovodem loveckých psů. Při této zábavě vám bude adrenalinem bušit krev ve spáncích.

Tento způsob štvanice patří mezi zakázanou zábavu a je jen opravdu málo míst, kde jej ještě můžete prožít. Irsko je v podstatě jedinou zemí na světě, kde tahle tradice ve velmi omezené míře přetrvává.

Preferujete-li poklidnější zábavu spojenou s lovem na lososy, muškařením či sokolnictvím, ubytujte se v chateaux hotelu Sheen Falls Lodge, který patří do trojice nejlepších resortních hotelů ve Velké Británii a Irsku.

Bydlet můžete v hotelových apartmá nebo si pronajmout jednu ze čtyř samostatně stojících vil.

UŽIJTE SI GOLFOVÝ RÁJ:

Oblast Kerry nabízí neskutečně malebný golfový ráj. Úchvatné výhledy na záliv si vychutnáte z obou 18jamkových hřišť – Kenmare Golf klubu i The Ring of Kerry Golf & Country klubu.

6. VYCHUTNEJTE SI LOV NA KAMZÍKY A SVIŠTĚ

KDE: Tyrolsko, Rakousko

UBYTOVÁNÍ: Hotel Post

KONTAKT: post-lermoos.at

LOVECKÁ SEZONA: od začátku srpna do konce prosince

Magicky tmavé jedlové lesy, křišťálově čistá horská jezera, vysoké hřebeny Alp i široširé louky, přesně takový je lovecký areál Ganghofer Jagd v Tyrolsku.

Vášnivým lovcům nabídne nejen luxusní hon na velkolepé jeleny, půvabné kamzíky a plaché sviště, ale také skutečně luxusní ubytování v alpském prostředí.

Hotel Post obklopený malebnou scenérií přírodních divů je jedinečným příkladem typické tyrolské architektury. Atmosféru ještě umocňuje výhled na impozantní masiv Zugspitze, jehož krásu si užijete nejvíce při lenošení ve venkovním termálním bazénu.

DOPORUČENÍ PRO NADŠENÉ LOVCE:

Lovecký areál Ganghofer nabízí více než 3000 hektarů lesů, luk a skalisek.

Pokud chcete zažít dotek přírody v tom pravém slova smyslu, pronajměte si hotelovou loveckou chalupu Lermoos, stojící přímo u jezera Iglsee na kopci uprostřed nedotčeného lesa, a nechte hotelový concierge naplánovat vám soukromý lov.

7. EXTRA LOV JEN ZA HUMNY

KDE: Belá, Slovensko

UBYTOVÁNÍ: Château Béla

KONTAKT: chateau-bela.sk

LOVECKÁ SEZONA: na bažanty si zajeďte od října do prosince, jiná divoká zvěř podle typu se loví od srpna do ledna

Historický Château Béla představuje jedno z nejlepších loveckých dobrodružství na slovenském venkově. Soukromé hony jsou zajišťovány přes concierge servis, který se postará o potřebné licence, dopravu na místo lovu, regionální kuchyni i luxusní ubytování.

Prostory château, jeho pokoje a apartmány jsou zařízené v zámeckém stylu s mimořádným vkusem pro dobový nábytek. Chcete-li se vrátit do šlechtických dob, pronajměte si signaturní apartmá nebo pokoj ve věži, a užijte si doslova královskou noc.

POZVÁNKA NA DEGUSTACI:

Château Béla se pyšní dlouhou historií produkce vína již od dob Římské říše. V současnosti se výrobou vín a péčí o vinice zabývají známí a uznávání vinaři Egon Müller z Německa a Miroslav Petrech ze Slovenska.

Od roku 2001 se jejich produkce specializuje na výrobu těch nejušlechtilejších druhů Riesling a Cabernet Sauvignon, které jistě stojí za to ochutnat.

Hon na lišky patří k anglické tradici. Islandská farma Deplar nabízí adrenalin na ledu. Za loveckým dobrodružstvím se můžete vydat i na slovenský venkov.
Související články
Francouzské lázeňské město Evian-les-Bains ležící na hranici Švýcarska a Horního Savojska je známé svými léčivými vodami, které lákají návštěvníky z celého světa. Hôtel Royal byl otevřen již v roce 1909 jako lázeňské útočiště pro evropské královské rodiny a pojmenován na počest anglického krále Edwarda VII. Nyní se v jeho prostorách otevírá nové spa centrum uznávané […]
Aby se jednotlivé chutě nerušily či nepřebíjely, je třeba zvolit vhodné bylinky k tomu správnému druhu masa. Které nám navíc umožní obejít se bez koření? To vám prozradí následující článek.   Do mletého masa je vhodné přidat: Libeček, který svou vůní připomíná polévkové koření, proto se mu u nás říká vegeta nebo maggi. Když je čerstvý, […]
Ať už se snažíte jakkoliv, v zimě prostě rostliny nemají ideální podmínky k růstu, a tak snadno podlehnou různým škůdcům.   Je to jednoduché – Rostliny mají málo světla, většinou vyžadují při přezimování snížení teploty, což také někdy nemůžeme dodržet, ve většině bytů je i suchý vzduch a jejich oslabení přímo přitahuje různé breberky…Abychom proti […]
Slunečné město Miami na Floridě se stane domovem dalšího rezidenční projektu v režii prestižní automobilky. Tentokrát si tuto destinaci pro svůj premiérový projekt vybrala značka Pagani, která proslula svými výkonnými a rychlými vozy. V oblasti North Bay Village nyní chce postavit mrakodrap Pagani Residences.   Slunečné město Miami na Floridě přivítá první luxusní rezidenční projekt […]
reklama
Historie
Námořní střet u Cušimy: Japonci proti Rusům oprášili Nelsonův manévr
Na palubě ruské vlajkové lodi Suvorov vládne veselí. „Ať žije car!“ připíjejí si důstojníci. Panovníkovy narozeniny se přece musejí oslavit i na moři. Zrovna když je zábava v nejlepším, však přijde obávaná zpráva: Japonské válečné lodě jsou na dohled…   Bylo by to krásné překvapení pro cara – rozdrtit Japonce, s nimiž se už několik měsíců […]
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského […]
Musely letušky na svatbu zapomenout?
Chce létat. Pilotní licenci má, ale že by se usadila v kokpitu letadla, o tom si může nechat jen zdát. Americká společnost je ještě příliš konzervativní na to, aby tolerovala ženy-pilotky. Ellen Churchová se tak do letadla musí dostat jinak…   Vystudovala zdravotní školu. Ellen Churchová (1904–1965) nabízí své služby letecké společnosti Boeing Air Transport. […]
Pevnost Stříbrná Hora: Rakušané si na chloubu Fridricha Velikého netroufli
Věčně hladoví vojáci mu za jídlo občas „zaplatí“ knoflíkem z uniformy. Hostinskému ze Stříbrné Hory ve Slezsku to ale nevadí. Ví, že jeho zákazníci svůj dluh hned zítra vyrovnají. Ve zdejší pevnosti totiž vládne tuhá kázeň a vojáky by za neupravenost čekal tvrdý trest!   Pruský král Fridrich Veliký (1712–1786) ve 40. letech 18. století […]
Zajímavosti
Smutný vrabčák Édith Piaf: Život plný bolesti
Její matka ji opustí krátce po narození, aby si splnila sen o kariéře slavné zpěvačky. Otec pro změnu v roce 1916 narukuje do francouzské armády, a tak děvčátko skončí u své babičky, která vede nevěstinec v Bernay v Normandii.   Úlohu milující rodiny zastanou prostitutky naprosto vzorně. Hlavně v době, kdy Édith, celým jménem Édith […]
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
Nová lasvegaská dominanta se pyšní hned dvěma světovými rekordy. Předně na světě nenajdete větší kulovitou stavbu a zároveň je fasáda MSG Sphere opatřena největší LED obrazovkou! Displej zabírá úctyhodných 54 000 metrů čtverečních, a tak by do kapsy strčil i pražský Václavák!   K začátkům této unikátní stavby se musíme vrátit do února 2018, kdy […]
Osówka: Hitlerovo tajné město
Jen pár kilometrů od česko-polských hranic se poblíž polské obce Hlušice v Sovích horách nacházejí fragmenty tajemného podzemního města Osówka. Pokud by bylo dokončeno, bylo by jedním z největších stavebních projektů nacistického Německa.   Účel projektu nazvaného Reise (Obr) je tak tajný, že o něm neexistují žádné záznamy. Není znám ani zamýšlený rozsah podzemního města, […]
Žraloci na kokainu postrachem Floridy
Kauzu drogově závislých žraloků řeší tým odborníků z Floridy. Americký stát totiž funguje jako důležitý uzel pro obchodníky s drogami, zejména kokainem, putujícím do USA z Jižní a Střední Ameriky. A protože ne vždycky probíhá cesta podle plánu, je občas pro pašeráky bezpečnější se nákladu prostě zbavit. Hodit ho do moře.   A spolu s […]
Záhady a napětí
Tajuplný hrad Arundel: Hlídá ho duch bývalého majitele?
Anglický hrad Arundel není dnes známý díky své architektuře nebo slavné minulosti. Mluví se o něm spíše v souvislosti s paranormální aktivitou, která je tu údajně velmi častá. Dokonce vznikl i podrobný seznam, který má místní duchy kategorizovat a vést soupis jejich pozorování. Jaké přízraky tu obchází po chodbách?   Arundel leží nedaleko anglického města Littlehampton jen […]
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes?   Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek, […]
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině […]
Albrecht z Valdštejna: Zachránce, nebo zrádce?
Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna (1583–1634) patří mezi nejkontroverznější postavy českých dějin. Tento cílevědomý muž celý život dychtí po moci a úspěšně vede války, přestože trpí dnou a pravděpodobně i syfilidou. Skutečně jeho kroky řídila zásadním způsobem astrologie?   Valdštejn pochází sice ze starého, avšak nepříliš majetného rodu. Jeho rodina žije na tvrzi v Heřmanicích, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Družice odhalí největší producenty metanu, kteří přispávají ke globálnímu oteplování planety
21stoleti.cz
Družice odhalí největší producenty metanu, kteří přispávají ke globálnímu oteplování planety
Metan je plyn, který silně absorbuje infračervené zářeni, a proto se řadí mezi významné skleníkové plyny, jež zvyšují teplotu zemské atmosféry. Skupina nadšenců se rozhodla sestrojit družici MethaneSA
Masakr u Lipan: Ukončila husitské války podlá zrada?
historyplus.cz
Masakr u Lipan: Ukončila husitské války podlá zrada?
„Utíkají!“ vykřiknou nadšeně radikální kališníci při pohledu na koaliční vojáky, kteří se ve zmatku snaží ustoupit. Táboritům ani sirotkům nedojde, že by mohlo jít o léčku. Vyrazí z pevné vozové hradby, kterou zbudovali u Lipan, a rozhodnou tak o své porážce! Vinou vleklých husitských válek se České království ocitlo na pokraji zkázy. Země vyčerpaná dlouholetým
Vysočina hravá i tajemná
epochanacestach.cz
Vysočina hravá i tajemná
Chutná po chřestu, šustí papírem a mystika jí také nechybí… Taková je Vysočina, pomyslná křižovatka rozbíhající se k branám Čech nebo Moravy. Má všechno, co by měla správná dovolenková destinace mít. Například ideální podmínky pro turistiku nebo adrenalin. Papírová krása Třebíčsko, to není jen architektura, ale také betlémy, z nichž nejstarší se pojí s polovinou
Marešovi tajně pracují na druhém miminku?
nasehvezdy.cz
Marešovi tajně pracují na druhém miminku?
Zamilované období prožívají v posledních týdnech moderátor Leoš Mareš (48) s manželkou Monikou Marešovou (43). Jedna zamilovaná fotografie střídá druhou a vzájemná romantika je až nakažlivá. Mnoho l
Závitky s ledovým salátem
tisicereceptu.cz
Závitky s ledovým salátem
Tortillové závitky jsou nejlepší, když je naplníte čerstvým a křupavým ledovým salátem. Suroviny 1 kuřecí prsíčko 1 menší hlava ledového salátu 6 cherry rajčátek 3 lžíce zakysané smetany 1 l
Zlá čarodějka mě měla v moci
skutecnepribehy.cz
Zlá čarodějka mě měla v moci
Chodila jsem jako tělo bez duše a nic si nepamatovala. Dodnes jsem přesvědčená, že se do mě vtělila jedna zlá čarodějka, aby se mi pomstila. Moje kamarádka Lucka byla docela normální holka. Vždycky měla slabost pro knihy plné magie, čar a kouzel, což bylo v našem věku docela normální. Lucce to ale vydrželo i v dospělosti. Ráda se obklopovala kouzelnými
Pro a proti paleolitického kanibalismu: Kolik kalorií má člověk?
epochaplus.cz
Pro a proti paleolitického kanibalismu: Kolik kalorií má člověk?
„Jezte jako pračlověk,“ velí jeden z moderních dietologických trendů. Jeskynní muž ovšem nebyl vybíravý strávník. Co bylo jeden den kamarádem, mohlo být příští den večeří. Naši předci kanibalismus praktikovali, na rozdíl od zvířat se ale v lidské společnosti neujal. Důvodem by mohla být nutriční hodnota lidského masa.   V jeskyni Gran Dolina poblíž španělského Burgosu
SHA expanduje na americký kontinent se svou druhou destinací: SHA Mexiko
iluxus.cz
SHA expanduje na americký kontinent se svou druhou destinací: SHA Mexiko
Průkopnická wellness klinika otevřela pobočku v mexickém Karibiku a učinila tak první krok v rámci svého ambiciózního plánu globální expanze SHA na každý kontinent. Tato iniciativa začíná otevřením SH
Kateřina Macháčková: Táta tu se mnou pořád někde je
panidomu.cz
Kateřina Macháčková: Táta tu se mnou pořád někde je
Se svým otcem, známým režisérem a hercem Miroslavem Macháčkem, který rodinu záhy opustil, měla Kateřina Macháčková vztah poměrně komplikovaný, a lze jej označit spíše za přátelský. „Svého tátu jsem vlastně poznávala až z pozůstalosti. Tehdy jsem pochopila jeho rozporuplnou osobnost, i to, že mě měl opravdu rád“, vzpomíná oblíbená herečka, která později zpracovala otcovy záznamy
Plutova brána: Chceš projít do podsvětí? Nejdřív zemři!
enigmaplus.cz
Plutova brána: Chceš projít do podsvětí? Nejdřív zemři!
Mýty nelhaly! Za časů antického Řecka a starověkého Říma lidé věří, že existuje podsvětí, místo, kam po smrti odcházejí hříšníci.   [gallery ids="141116,141115,141117"]   Pánem
HI-TECH kuchyně
rezidenceonline.cz
HI-TECH kuchyně
Také pro jednu z nejdůležitějších součástí obytného prostoru je důležitá harmonie designu a technologií. Jen tak kuchyně získá nejen potřebnou funkčnost a komfort, ale také moderní estetickou přitažlivost. Jedním z nejvýraznějších trendů v kuchyňském designu je použití pastelových barev, jako je pudrově růžová, šeříková, broskvová nebo vanilková. Ostatně tři ze jmenovaných odstínů se staly uznávanými
Po stopách šlechticů – Česká republika
nejsemsama.cz
Po stopách šlechticů – Česká republika
Toužíte se vydat po stopách starých šlechtických rodů, které vás vtáhnou do časů plných elegance a noblesy? Naplánujte si výlet na místa, která vám připomenou ty nejkrásnější historické romány. S Auerspergy na pohádkový zámek Zámek ve Žlebech na Kutnohorsku si oblíbili filmaři. Novogotická architektura s věžičkami naplňuje představu o dokonalé pohádce už na první pohled. Stávající romantickou tvář zámku podle anglických předloh vtiskli v