Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
LUXUS V NOVÉM POJETÍ ANEB OTEVŘENO 2017

Jaká pětihvězdičková hotelová překvapení nás čekají v letošním roce? Milujete-li hvězdný komfort vonící novotou, pak se nechte inspirovat naším výběrem míst, která aspirují na hot spots roku 2017.

1. V hollywoodském stylu

HOTEL WALDORF ASTORIA: Beverly Hills, Kalifornie

Městská oáza navržená architektem hvězd červeného koberce, Pierrem-Yvesem Rochonem, doslova láká objevovat všech dvanáct pater plných opulence a výjimečných designových kreací.

Dechberoucí výhledy na pulzující město i Hollywood Hills ze 170 pokojů a apartmá, restaurace šéfkuchaře Jeana-Georgese Vongerichtena, majitele tří michelinských hvězd, i naprosto jedinečný střešní bazén vás přesvědčí, že tady se budete cítit jako celebrita na červeném koberci.

Cena: Apartmá od 75 000 Kč za noc.

Otevírá: červen 2017

Kontakt: www.waldorfastoria3.hilton.com

2. Degustační zastavení

HOTEL THE PENDRY: San Diego, Kalifornie

V centru vibrující čtvrti Gaslamp Quarter vyrostl jedinečný hotel The Pendry, který si vás získá svou dokonalou rovnováhou mezi moderním a klasickým.

Hostům nabídne komfort 317 pokojů a 36 apartmá, přesto to, co vás na něm bezpochyby dostane nejvíc, je šest výjimečných restaurací, louge barů a nočních klubů.

Výlet za moderní přímořskou kuchyní si udělejte do Lionfish, kde vám naservírují dokonale připravené ryby všech druhů, ale nezapomeňte navštívit také Oxford Social Club a vychutnat si jeho signaturní koktejly.

Cena: Na jedno ze tří signaturních apartmá si připravte 120 000 Kč za noc.

Otevřeno: leden 2017

Kontakt: pendryhotels.com/san-diego

3. Exotika ve městě

HOTEL PALÁCIO TANGARÁ: São Paulo, Brazílie

Přímo v samém srdci São Paula, uprostřed překrásného parku Roberta Burleho Marxe, proslulého svou divokou přírodou, byl vystavěn hotel s ryze brazilskou architekturou tak, aby dokonale zapadl do zelené oázy svého okolí.

Nabízí 141 prostorných pokojů včetně 59 luxusních apartmá, z jejichž oken zahlédnete exotické motýly i ptactvo tolik typické pro Brazílii.

Odpočinout si tady můžete nejen za zpěvu ptáků procházkami v parku, ale i v Timeless Spa, kde vás budou rozmazlovat, co hrdlo ráčí.

Ceny: Apartmá Deluxe od 52 000 Kč za noc.

Kontakt: palaciotangara.com

Otevřeno: duben 2017

4. V novém kabátě

HOTEL EDEN: Řím, Itálie

Po téměř dvou letech mimo provoz a nepřetržité renovace znovu otevřela své brány luxusní perla Říma hotel Eden. A věřte nám, že tady se čekat vyplatilo.

V třípatrovém římském sídle Ludovisi z roku 1889 se můžete ubytovat v jednom z 98 pokojů či apartmá. Nezapomeňte zavítat do luxusních městských lázní, které v hotelu nově najdete.

Čekají vás tam klasické i signaturní procedury vycházející z péče doby starověkého Říma i překrásný suchý bar k dokonalému odpočinku.

Cena: Za apartmá Classic zaplatíte od 52 000 Kč za noc.

Kontakt: dorchestercollection.com/en/rome/hotel-eden

Otevřeno: duben 2017

5. Relax bez ratolestí

HOTEL UNICO 20°87° RIVERA MAYA: Mexiko

V resortu na Mayské riviéře, určeném pouze pro dospělé hosty, budete moci odpočívat bez rušivého ryku malých dětí.

Hotel se navíc nachází pouhých pět minut chůze od věhlasných mexických cenotes (závrtů krasového původu), které nabízejí naprosto neuvěřitelný zážitek z přírodního koupání.

Bude-li na vás tento typ dovolené až moc klidný, věřte, že po setmění to tady pulzuje pobřežním nočním životem.

Cena: Signaturní vila 20°87° od 125 000 Kč za noc.

Kontakt: unicohotelrivieramaya.com

Otevřeno: březen 2017

6. Dotek absolutního soukromí

HOTEL FOUR SEASONS TEN TRINITY: Londýn, Velká Británie

V památkáři chráněné budově v srdci City of London naleznete 100pokojový hotel s dalšími 41 soukromými rezidencemi spadající do řetězce Four Seasons. Prostory prošly významnou rekonstrukcí, takže samotné otevření v lednu 2017 způsobilo doslova poprask.

Esenciální design, důraz na celkovou čistotu linií a zdobení jemnými dekoracemi lahodí oku a navodí ve vás příjemnou harmonii vedoucí k opravdovému odpočinku.

Cena: Apartmá Trinity Heritage od 42 000 Kč za noc.

Kontakt: fourseasons.com/tentrinity

Otevřeno: leden 2017

7. Hříšné noci

HOTEL PROVOCATEUR: Berlín, Německo

Patříte-li k obdivovatelům krásy malých boutique hotelů, burleskní berlínský Provocateur vás bezpochyby ohromí. Svůdná atmosféra poodhalené intimity se prolíná všemi 59 pokoji, které zdobí hebké sametové a plyšové doplňky v červených a černých tónech.

Veškeré zařízení i design totiž bylo inspirováno pařížskými 20. lety minulého století. Nádech romantiky starých glamour časů okusíte při svitu svíček také v místní restauraci, která je vyhlášená čínsko-francouzskou fúzí servírovaných pokrmů šéfkuchaře Duca Ngo.

Cena: Za apartmá Terrace zaplatíte od 12 500 Kč.

Kontakt: provocateur-hotel.com

Otevřeno: březen 2017

8. Potrava pro vaši duši

THE PRESIDENT BY AKARYN: Vientiane, Laos

Hotel President si klade za cíl vtáhnout vás do éry elegance doby minulé, spiritualismu a objevování sebe sama.

Už samotná jeho poloha naproti původnímu laoskému chrámu ze 16. století předurčuje toto místo jako pomyslnou svatyni, kde se obrátíte ke svému nitru. Koloniální styl interiérů kořeněný luxusem navíc působí uklidňujícím dojmem a hraje jedinečnou harmonií.

Opravdovou vnitřní pohodu pak naleznete v místním wellness, které se rozkládá na ploše více než 600 m2.

Cena: Na vyžádání.

Kontakt: akaryn.com

Otevřeno: únor 2017

9. Srdce divočiny

WILDERNESS SAFARIS’ BISATE LODGE: Rwanda, Afrika

Ubytování v šesti luxusních lesních vilách nabízí hostům jedinečnou možnost, jak se dostat do přímého kontaktu s místní populací volně žijících goril.

Tento nevšední zážitek a jedinečný výhled z oken na sopky národního parku Bisoke, Karisimbi a Mikeno vás vtáhnou do pulzující duše ryzí Afriky. Vysoký komfort ubytování vás pak přesvědčí o tom, že i safari se dá prožít ultimátím způsobem.

Cena: Jedna noc vás bude stát od 26 000 Kč.

Kontakt: wilderness-safaris.com/camps/bisate-lodge

Otevřeno: červen 2017

10. Ráj na dotek

SIX SENCES KRABEY ISLAND: Kambodža

Soukromý ostrov v oblasti Sihanoukville nabízí hostům čtyřicet privátních vil s vlastními bazény, které jsou dokonale zasazeny do panensky čisté okolní přírody.

Resort pod taktovkou řetězce Six Sences slibuje také vyhlášené lázně se signaturními procedurami a kosmetickými treatementy. Dále nabízí také mnoho vodního vyžití včetně šnorchlování, potápění, rybaření i plachtění.

Jen tady si budete připadat jako Robinson, doslova vtažený do tropické vegetace plné rozličných druhů ptáků či exotických motýlů.

Cena: Není stanovena.

Kontakt: oneandonlyresorts.com

Otevřeno: druhá polovina roku 2017

11. Pro dobrodružné duše

RITZ CARLTON LANGKAWI: Malajsie

Na samém okraji deštného pralesa obklopeného překrásnými plážemi vyrostl resort, který nabídne svým hostům stranou od veškeré civilizace 90 hotelových pokojů a 29 samostatně stojících vil.

Myšlenka přitáhnout klienty ještě více k poznávání místní vegetace a fauny vedla vedení hotelu k zajímavé myšlence najmout osobního průvodce a zkušeného přírodovědce, pod jehož taktovkou se odehrávají dobrodružné výpravy do deštného pralesa.

Cena: Není stanovena.

Kontakt: ritzcarlton.com/en/hotels/malaysia/langkawi

Otevřeno: červenec 2017

Hotel Waldorf Astoria najdete v kalifornském Beverly Hills. Svůdná atmosféra poodhalené intimity se prolíná všemi 59 pokoji berlínského hotelu Provocateur. V centru vibrující čtvrti Gaslamp Quarter vyrostl jedinečný hotel The Pendry.
Související články
Uvádí se, že na světě je asi 2000 druhů pepře. Přesné číslo se neví, protože některé bobule, které se jako pepř užívají, nepochází z pepřovníku. Ale pojďme si v tom udělat trochu pořádek.   Černý – nedozrálé bobule se suší na slunci až 10 dní nebo se krátce namočí ve vařící vodě a suší v sušárnách. Jde o […]
Chcete si vyladit podobný životní styl, jako mělo Batmanovo civilní miliardářské alter ego Bruce Wayne? Není problém! Společnost Warner Brothers totiž spustila nový internetový obchod Wayne Enterprises Experience, který se specializuje na luxusní kousky vyrobené speciálně v tomto duchu. Jedním z prvních produktů je toto exkluzivní piano od Alpange.     Nový maloobchodní koncept The Wayne Enterprise […]
Pokud se poohlížíte po kočičce, ale chtěli byste takovou, která by měla také trochu psí povahu, tak ragdollka, jak jí lidé říkají, je ta správná volba. Ne nadarmo se jí říká také kočkopes.   Má krásné modré oči, které vás hned uhranou, a jemný kožíšek. A je opravdu hodně veliká. To je asi první dojem. […]
Macallan se spojil s britskou luxusní automobilkou Bentley a společně dali vzniknout limitované single malt whisky s názvem The Horizon v hodnotě 50 000 dolarů. Vznikla na oslavu 200. výročí slavné palírny a stala se zároveň první horizontální single malt whisky na světě.   První zprávy o chystané spolupráci destilerie Macallan se slavnou automobilkou Bentley […]
reklama
Historie
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující […]
Premiér Kramář byl jako neřízená střela
Vznik Československa svede do společné vlády dvě osobnosti, které mají jinak jen velice málo společného.   Zatímco Edvard Beneš (1884–1948) představuje novou generaci politiků, o čtvrtstoletí starší Karel Kramář (1860–1937) je ostříleným diplomatem, který už za Rakouska-Uherska stál v čele mladočeské strany a byl poslancem vídeňského parlamentu. Po vzniku samostatného státu se právě on stává ministerským […]
Ohromila svět indiánská baletka?
Na indiány se v Americe zkraje 20. století lidé často dívají skrz prsty…Diváci, kteří nadšeně aplaudují ve vyprodaných sálech nejlepší baletce světa, ale nemají ani tušení, že jim právě tančí Ki He Kah Stah Tsa.   V rezervaci indiánského kmene Osagů v oklahomském městě Fairfax rodina Alexandera Josepha Tall Chiefa (1890–1959) něco znamená. Alexander vlastní téměř celé […]
Mlčenlivý strašil Španěly
Vůdce povstání a miláček národa stačí jen položit nohu na první stupeň schodiště svého paláce, když zazní tři rány z pistole. Vilém Oranžský, který sjednotil svou zemi proti španělské nadvládě, je na místě mrtev.   Ve druhé polovině 16. století úpí nizozemské provincie pod španělskou mocí. Král Filip II. Španělský (1527–1598) se je snaží proměnit v ortodoxně katolickou […]
Zajímavosti
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti […]
Chcete Nobelovku? Tak si jí kupte!
Švédský vědec a průmyslník Alfred Nobel by se asi hodně divil, jaký byznys s cenou, jejíž vznik ve své závěti inicioval, se v posledních letech rozjel. Už není jen pro vyvolené – pro „ty, kteří přinesou největší prospěch lidstvu“, jak si představoval. Pro její získání stačí občas jen dorazit na aukci s dostatečným obnosem peněz. […]
Monumentální Akšardham: Největší chrám světa?
Dokonale seřízené lasery vykreslují před zraky návštěvníků úchvatnou světelnou show. Trocha mlhy pro dotvoření atmosféry, k tomu něco na zub. Jde o jediné velkoformátové kino v celém hlavním městě Indie, Novém Dillí. Překvapivě nejsme nikde v zábavním parku, ale v hinduistické svatyni!   Žádné kovové „berličky“ a beton maximálně do základů. A ty musí být […]
Chcete být milionářem? Legendární soutěž stvoří boháče i podvodníky
Když soutěž dorazí v roce 2000 do Česka, je to velká sláva. Zájem o ní ale časem opadne. Na rozdíl od jiných zemí, včetně té, kde přijde na svět – Velké Británii. V ní běží dodnes.   Pánové David Briggs, Mike Whitehill a Steven Knight už společně několik soutěží vytvořili. Většinou jsou ale určené pro […]
Záhady a napětí
Krvelačný tvor z japonských legend: Zabil naráz 12 samurajů?
Tváře vesničanů jsou bledé a zračí se v nich děs. Na loži v jednom ze stavení totiž leží vážně zraněný samuraj, jehož sem přinesli jeho druhové. Napaden měl být záhadným tvorem, jehož nikdo nikdy předtím nespatřil. Ačkoli samurajům jen tak něco nenažene strach, vesničané si všimnou, že i oni jsou notně vyvedení z míry. Co na ně […]
Tajemství automatické kresby: Může být klíčem k našemu zdraví?
Existuje poměrně mnoho procedur, které mají člověku pomoci s psychickým i fyzickým zdravím a které se zároveň vymykají z hlavního medicínského proudu. Některé považují lékaři za vyloženě šarlatánské, u jiných připouštějí, že mohou mít určitý vliv a účinek. Kam patří trochu tajuplně znějící automatická kresba?   Představte si, že sedíte v pohodlném křesle a před sebou máte prázdný […]
Střelný prach i černá magie: Co všechno dokázal alchymista „Černý Berthold“?
Traduje se, že střelný prach vynalezli čínští alchymisté, když hledali elixír mládí. Neotáčejme se ale ani k evropským alchymistům zády. Je totiž pravděpodobné, že střelný prach byl souběžně objeven i v Evropě. Často je zmiňován Černý Berthold, záhadný alchymista z konce čtrnáctého století. Kdo to byl a proč si ho historie stále pamatuje?   Potemnělé sklepní místnosti vévodí […]
Nejtajemnější mayský vladař: Byl mimozemského původu?
Rozechvělý archeolog Alberto R. Lhuillier nevěří vlastním očím. Před sebou má sarkofág nejvýznamnějšího mayského vládce. Tím je legendární Pakal, jehož podobiznu je možné spatřit také na víku rakve. Podle dávných mayských životopisců neměl panovník lidský původ. Je možné, že pocházel z jiné galaxie?     Z vrcholku Chrámu nápisů se naskýtá jedinečný pohled na kdysi výstavní indiánskou […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jeho děti mají vždy přednost
skutecnepribehy.cz
Jeho děti mají vždy přednost
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem
Oloupej to, seškrábej a vykroj
panidomu.cz
Oloupej to, seškrábej a vykroj
Vezmete-li do ruky správnou škrabku, brambory s ní máte oloupané dohladka vcukuletu, zeleninu, než bys řekl švec. Ale kde sehnat takovéto pomocníky? Poohlédněte se po nich třeba na internetu. K oloupání brambor leckterá hospodyňka používá nůž na krájení, lepší však bývá škrabka. Za naostřenou čepelí bývá totiž štěrbina a za ní opora, která zabraňuje, aby
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
iluxus.cz
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th An
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
21stoleti.cz
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
Pořád je to opomíjená záležitost, třebaže lékaři upozorňují na evidentní přínos. Význam pupečníkové krve pro lékařské zákroky byl potvrzen před 30 lety, kdy byla v pražské nemocnici v Motole provedena
Bezpečné randění se slunečními paprsky
nejsemsama.cz
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
historyplus.cz
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
Část obránců Konstantinopole uprchne. Vytušili, že město co nevidět padne, a chtějí si zachránit život. Císař Konstantin XI. však byzantskou metropoli neopustí. Vždyť jejími ulicemi kráčely dějiny. S hrstkou nejvěrnějších druhů bude s Turky v roce 1453 bojovat do posledního dechu!   Stěhování na východ Řím ohrožují barbaři. Současně stále více jeho obyvatel konvertuje ke
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
epochanacestach.cz
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
„Nic než tmářství kacířů,“ rozčiluje se roku 1404 pražský arcibiskup Zbyněk Zajíc z Hazmburka, když se doslechne o podivných pověstech, které se vážou k hoře Blaník ve středních Čechách. Ale on už ty čarodějné rejdy jednou provždy zatrhne! Jak se rozhodne, tak také udělá. „Zakažte lidem stoupat na tu horu,“ klade na srdce pražský arcibiskup
Fazolová pomazánka
tisicereceptu.cz
Fazolová pomazánka
Objevte kouzlo luštěninových pomazánek třeba s touto dobrotou z bílých fazolí. Skvělá je i na topinky. Potřebujete 300 g bílých uvařených fazolí (nebo fazole v konzervě ve slaném nálevu) 2 vejc
Tragické následky exorcismu v Evropě
enigmaplus.cz
Tragické následky exorcismu v Evropě
Jeden z nejstrašlivějších novodobých případů údajného posednutí se odehrává v roce 1974 v anglickém městě Ossett, kde žije silně věřící křesťan Michael Taylor se svou ženou Christine. Oba společně doc
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
epochaplus.cz
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
nasehvezdy.cz
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
Franta je v Ulici stálicí, diváky už ale další příběhy oblíbené postavy na podzim nečekají. Jeho představitel Matyáš Valenta (27) totiž s herectvím sekl! „Myslím, že jsem se hodil na to dětské herec