Poslední modely populárních telefonů potenciálním zákazníkům nadzvedly mandle, protože jejich cena se pohybuje i kolem 45 tisíc korun. Co je to ovšem oproti vylepšenému modelu, který vyjde na zhruba 67,3 milionu korun!
Ne, není to vtip. Jakmile se ohlásí nový typ fenomenálního iPhonu, začínají zejména ve společnosti Brikk vymýšlet, jakými superluxusními materiály jej obalí. Diamanty a zlato? To je málo.
Tyto drahé komponenty cenu telefonu nedostanou do vesmírných výšin. Musí se sáhnout po něčem skutečně výjimečném, jako jsou například kusy meteoritu.
Jak vypadá onen skvost za oněch 67 miliónů korun? Jedná se o nefritový iPhone. Firma Brikk umožní svému klientovi vybrat výslednou podobu telefonu, dotyčný může sáhnout po konkrétním kusu vybraného minerálu.
A pozor, právě toto je na celém procesu to nejdražší. Pokud totiž Brikk bude mít volnou ruku při designování telefonu, i z nefritu, pak zákazník zaplatí „jen“ něco málo přeš milion korun.
Další linií jsou iPhony se zády tvořenými z meteoritu Henbury. Ten už v roce 1931 dopadl na území Austrálie.
Speciální metodou zpracování bylo dosaženo designování Widmanstättenových obrazců, což je typické neuspořádání struktury železo-nikelnatých krystalů meteoritů. Cena těchto se pohybuje mezi jedním a dvěma miliony korun.
Nejde ovšem jen o telefony, které mohou pěkně vyprázdnit vaše konto. Co takhle sluchátka? Brikk je obalil do zlata a jejich cena se tak rázem vyšplhala na čtvrt milionu korun. Jiné AirPods si vzala na starost Caviar.
Vínové a černé s logem jablíčka ze zlata pravého zlata vyjdou na „pouhých“ 13 500 korun. Kousky z uhlíkových vláken stojí 16 500 korun. No nekupte to.