Lifestyle

Nejkouzelnější hotelová „château“ světa

Nejkouzelnější hotelová „château“ světa

Pobyt mezi zámeckými a hradními stěnami se už dávno nepojí jen s komentovanými prohlídkami v rámci letní sezony. Pokud inklinujete k luxusu dávných časů, můžete si ho dopřát tak dlouho, jak uznáte za vhodné.

Objevte s námi místa, která doslova překypují originalitou a postarají se o to, aby se váš výlet za hranice všedních dnů svůdně prolnul se vším, co jste si od zámeckého hýčkání slibovali.

Thorngrove Manor: Stoprocentní „posh“ extáze

KDE: Adelaide Hills, Austrálie

Půvabné věžičky, zahrady v anglickém stylu, keře růží a vzrostlé stromy. Přidejte k tomu dramaticky zbarvenou oblohu a rázem získáte prostředí jak vystřižené z filmu. Pro někoho kýč, pro jiného ztělesnění dávného snu – tak či tak, toto místo vyvolává emoce. Pokud toužíte po explozi romantiky, je Thorngrove Manor sázkou na jistotu.

Na zamilované páry se tu totiž specializují – chcete-li, postarají se o to, abyste během svého pobytu žádné další hosty nepotkali.

Tomu říkáme výzva!

Proč se vypravit právě sem?

 • Austrálie je beze sporu „must-see“ položka na seznamu každého vášnivého cestovatele. Na pulzující metropole tentokrát zapomeňte a vydejte se s námi do oblasti ležící zhruba dvacet minut jízdy od centra města Adelaide. Adelaide Hills jsou pověstné klidem, rozmanitou krajinou a vynikajícím jídlem i pitím. Jsou přesně tím místem, kam se jezdí pro inspiraci jakéhokoliv typu. A to je jen začátek. Tuto oblast totiž ze všeho nejlépe charakterizuje slovíčko „hojnost“, ať už si pod tím pojmem představíte cokoliv. Za nás jsou to například exkluzivní vinice, organicky pěstované ovoce a zelenina, pestrost volně žijících živočichů a příjemná bohémská atmosféra.
 • Majitel a tvůrce zámečku Thorngrove, Manor Kenneth Lehmann, je idealista a k tomu perfekcionista každým coulem. Smrtelná kombinace. V praxi to ovšem znamená, že se můžete těšit na dokonalost. Absolutní dokonalost.
 • Nejvyšší patra tu mají vyhrazena pro všechny, kteří rádi sledují svět s nadhledem. Pokud do této skupiny patříte, neotálejte a zamiřte přímo do královských komnat! Dvoupokojové apartmá s poetickým názvem Queens Chamber v sobě obsahuje nezpochybnitelný punc výjimečnosti. Stačí si představit velkou terasu s výhledy na koruny stromů, bohaté tapiserie, originálně zdobený strop či královskou postel s nebesy…
 • Nechcete, aby vaše chuťové pohárky utrpěly sebemenší újmu? Důvěřujte umu místní kuchyně a pozvěte je do sféry maximálně sehraných chutí – přezdívky „bio“ a „organické“ tu nejsou pouze vyprázdněnými pojmy. V Thorngrove se vaří zásadně z toho nejlepšího, co příroda nabízí. Přístup k uspokojování klíčových smyslů tu navíc pojímají po svém – všechny pokoje a suity jsou vybaveny starožitnými stoly a židlemi tak, abyste si mohli gourmetovou extázi vychutnat v maximálním soukromí.

Kontakt: thorngrove.com.au.


TOP CLAS TIP:

Piknik pro zamilované

Máme za to, že i piknik může být zážitkem na úrovni. Obzvlášť pokud zahrnuje regionální speciality, včetně australských krevet, uzeného lososa, lokálních sýrů, ručně vyráběných těstovin, lahodných dezertů a čerstvého ovoce z místních sadů. V hotelu myslí na všechno, proto v piknikové výbavě nechybějí křišťálové sklenice, luxusní porcelán a deky vyrobené z nejjemnější anglické vlny.

Ve dvou vás tato služba vyjde na necelé 3000 korun.

Za příplatek může vaši romantickou náladu umocnit privátní koncert klasické hudby.

Glenapp Castle: Vstříc pětihvězdičkovému hýčkání

KDE: Ayrshire, Skotsko

Nedotčená krajina, starobylé hrady a místa s tajemným geniem loci – to vše ke Skotsku neodmyslitelně patří. Pokud vás nezkrotná země již delší čas naprosto neodolatelně láká, doporučujeme naskočit na naši „zámeckou vlnu“ a zastavit svou jízdu až Glenapp Castle.

Luxusní, cenami ověnčený pětihvězdičkový hotel poskytuje kromě impozantních exteriérů a interiérů také špičkovou úroveň služeb a dokonalou intimitu. Úchvatné zahrady, panenské lesy, dech beroucí mořské scenérie, divoké řeky, jedinečná atmosféra, něžné hrátky neustále se proměňujícího světla a stínu – a naprosté minimum turistů.

To vše se postará o to, aby se vám za žádných okolností nechtělo domů.

Proč se vypravit právě sem?

 • Romantický styl, magická atmosféra, nedotčená příroda, všudypřítomná zvláštní vůně a minimum davů… Stačí se trochu zasnít a začne se před vámi pozvolna otevírat svět vznešené viktoriánské krásy.
 • Všechny pokoje jsou individuálně a luxusně zařízené jedinečnou kombinací textilií, nábytku, starožitností a umění. Chcete-li celkový zážitek umocnit, doporučujeme rezervaci apartmánu s nádherným výhledem na lesy.
 • Glenapp Castle je známý výjimečnými kulinárními zážitky. Místní kuchyně nestojí pouze na originálních recepturách, ale především na využití lokálních surovin. V okolí panství se rozkládají vlastní bylinkové a zeleninové zahrady, vychutnat si můžete také čerstvé mořské úlovky či bezkonkurenční jehněčí z místních chovů. Samozřejmostí je také rozsáhlý vinný sklep, který zajišťuje snadné párování.
 • Úžasně čistý vzduch a dokonale jasná noční obloha. To, co by před několika desetiletími znělo jako naprostá samozřejmost, je v dnešní době spíše vzácností. V Glenapp Castle jsou si toho vědomi, a proto svůj pestrý repertoár služeb rozšířili také o astronoma. Chcete-li pozvolna proniknout do tajů hvězdářství, máte jedinečnou příležitost.
 • Vášniví rybáři a obdivovatelé přírodních divů budou mít v této části Skotska neustálý důvod k úsměvu. Glenapp je totiž obklopen ohromující škálou volně žijících živočichů – na vlastní oči tu můžete spatřit jeleny či hejna divokých ryb. Úlovky z místních vod navíc patří k legendárním.
 • Zámek je obklopen jedněmi z nejlepších golfových hřišť v Evropě. Kdy jindy se poštěstí mít Turnberry, Troon, Western Gailes a Prestwick doslova na dosah ruky?

Kontakt: www.glenappcastle.com.

Castello del Nero: Toskánsko v celé své kráse

KDE: Itálie

Tento skvost nemá tendenci poutat pozornost na první pohled, což však není výzva k tomu, abyste ho minuli. Naopak! Zvenku je poměrně nenápadný – abychom si rozuměli: nepotrpí si na prvoplánovou okázalost. Jakmile však přijdete blíž, pochopíte, proč je přirozeným magnetem pro všechny romantické duše.

Castello del Nero bez debat patří k místům, která vás okouzlí aurou florentských šlechtických rodin, 900 let starým architektonickým dědictvím a komplexním pojetím služeb. Slunce, vinice, olivy a italský temperament… Pravá „dolce vita“ může začít.

Jak dlouhá bude, záleží jen na vás.

Proč se vypravit právě sem?

 • Castello del Nero je svůdně ukrytý v zeleni, přesto snadno dostupný. Od Florencie, Sieny a dalších okouzlujících měst vás dělí pouze krátká jízda autem.
 • Atmosféra autentického Toskánska a krása vinařské oblasti Chianti vás rychle pohltí, stejně jako exkurz do palety bohatých chutí, kterou nabízí michelinská restaurace La Torre. Její bohaté menu vychází z lokálních sezónních surovin. Motto šéfkuchaře Giovanniho Lucy Di Pirra totiž zní: „Pokud chcete kvalitu, musíte se řídit přírodou.“ Jaro v Castello del Nero přináší zelené fazolky, cukety a voňavé bylinky. Léto se nese ve znamení mořských plodů, pochutnat si tak můžete například na čerstvém humrovi a krevetách.
 • Degustace vín by měla být zážitkem, i proto se v Castello del Nero nesoustředí pouze na perfektní „složení“ vinného lístku, ale také na dokonalý servis a jedinečnou atmosféru. Ostatně, kdy jindy se vám poštěstí ochutnávat vína přímo ve sklepech, jejichž historie sahá až do 12. století?
 • Připravte se, že místní pobyty jsou silně návykovou záležitostí! Obzvlášť pokud milujete renesanční umění a architekturu, nakupování starožitností a věhlasných italských módních značek. Lákají vás všechny kouty magického Toskánska a nevíte, kde začít? Zapomeňte na nutnost plánovat vlastní itinerář, concierge rád zařídí vše za vás.
 • Pobývat v místě, které si ve svých útrobách nese 900 let vzpomínek, je samo o sobě magické, proto vás asi nepřekvapí, že žádný z místních pokojů a suit není dokonale identický. Pečlivě provedená renovace odhalila neocenitelnou sbírku originálních prvků, včetně vzácných fresek z 18. století. Vy se tak můžete během svého pobytu vrátit o několik století zpět a představovat si, jaké by to bylo, kdyby… Dovyprávění příběhu už necháváme na vás.

Kontakt: www.castellodelnero.com.

Ashford Castle: Nezpochybnitelná legenda

KDE: Irsko

Zámek s historií sahající až do roku 1228 má sice ve svém názvu obsaženo slovo popel (ash), ušmudlanosti se tu však v žádném případě obávat nemusíte. Velkolepé irské panství nabízí bezkonkurenční služby, neotřelý dotek dávné historie, vřelou pohostinnost a pětihvězdičkový luxus.

V pompézně zařízeném útočišti ukrytém mezi zelení a vodními plochami na vás kromě jedinečných zážitků čekají nádherné interiéry plné starožitného nábytku, promyšlených detailů a jemných tkanin. Připočtěte dokonale vycvičený personál, který s vámi bude jednat, jako byste se pyšnili erbem nejvýznačnějšího šlechtického rodu. Co k tomu dodat?

Třeba jen to, že tak nějak si představujeme přesun z běžné reality do pohádkové sféry.

Proč se vypravit právě sem?

 • Perfektně vybavené pokoje jsou samozřejmostí, když se k nim přidá ještě hotelové spa aspirující na dokonalost, rázem víte, že jste na správné adrese. Ashord Castle Spa podle nás nemá konkurenci. Myslí si to i odborníci, kteří ho v loňském roce oficiálně zvolili jako nejlepší v Irsku (World Spa Awards 2016). Z nabídky signature masáží doporučujeme zábal World Weary Traveller, jenž využívá síly aromaterapie kombinované s léčivými účinky doteku. Za více než dvě hodiny se veškerá tenze i únava stahují ze scény a stávají se minulostí. To vše za 6 700 korun.
 • Každý z 82 pokojů, apartmánů včetně speciálního úkrytu pro milovníky intimity (Hideaway Cottage) je ztělesněním tradiční elegance a hravé originality. Po rozsáhlé rekonstrukci byly místní interiéry individuálně navrženy tak, aby zachovávaly „hradní“ genius loci a zároveň nerezignovaly na nejnovější technické vymoženosti. Pečlivá pozornost byla věnována také výběru jedinečných uměleckých děl a jejich kombinaci se starožitným nábytkem, luxusními tkaninami, na zakázku navrženými koberci a na míru vyrobenými postelemi. V nich se o váš odpočinek postarají speciálně tvarované polštáře a povlečení z egyptské bavlny.
 • Na zámku žily v průběhu staletí mnohé významné rody, které pozvolna proměňovaly okolí zámku v ráj různorodých aktivit. Díky nim si nyní na štědrých 350 akrech můžete užívat například jízdu na koni, rybaření, sokolnictví a střelbu. Nechybí ani ryze moderní zábava v čele s golfem, jízdou na kole či na kajaku.

Kontakt: www.ashfordcastle.com.

Tiara Chateau Hotel Mont Royal Chantilly: Přesně v duchu „modré krve“
KDE: Francie

Pouhých 45 minut od Paříže se můžete naladit na energii královského rodu Bourbonů. Uprostřed obrovského parku, jemuž dominují lesy, najdete velkolepý zámek, který je pověstný zejména opulentními svatbami a romantickými pobyty ve dvou. Raději předesíláme to, co už je při pohledu na fotografie nejspíše jasné: minimalisté a příznivci strohosti hotel Tiara Chateau pravděpodobně nedocení, ale o to okouzlenější tu budou historičtí nadšenci a přívrženci dobových interiérů.

Proč se vypravit právě sem?

 • Architekti a interiéroví designéři se postarali o to, aby zde vládla dokonalá dobová atmosféra: hotel zdobí nábytek ve stylu Ludvíka XV. a Ludvíka XVI., impozantní dobové lustry, elegantní barevné tóny a materiály té nejvyšší kvality.
 • Z nabídky ubytování jednoznačně doporučujeme Royal Suite Forest View, který je něžnou připomínkou vznešené minulosti hradu.
 • V čele zámecké kuchyně stojí šéfkuchař Benoist Rambaud, známý nevšedním gurmánským repertoárem a schopností pozvednout jídlo na dokonalou symfonii vizuálních i chuťových vjemů.
 • Okolí parku je sice převážně lesnaté, ale rozhodně ne nudné. Obzvlášť, pokud nejraději dobíjíte baterky během dlouhých vycházek či jízdy na kole. K exkurzi za hranice „panství“ svádí především zámek Chantilly, který byl částečně zničen během Velké francouzské revoluce a následně přestavěn na sklonku 19. století. Kromě rozsáhlého parku najdete v areálu také oceňované Le Musée Condé, jehož sbírky patří k nejlepším na světě.
 • V zámeckém areálu vám nebude chybět absolutně nic – myslí tu na všechny, kteří milují golf, tenis, saunování, plavání či lenošení v jacuzzi.
 • Pokud cestujete s dětským doprovodem, určitě oceníte, že je francouzské château obklopeno velkým božstvím zábavních parků – za necelou hodinu se dostanete například do pařížského Disneylandu (www.disneylandparis.com), Mer de Sable (merdesable.fr) či Le Parc Astérix (www.parcasterix.fr).

Kontakt: montroyal-chantilly.tiara-hotels.com.

Více z Lifestyle

Vypěstujte si lufu

Lifestyle23.3.2023

Gucci otevírá bránu k cestovatelským pokladům

Lifestyle21.3.2023

Umíte vývar?

Lifestyle16.3.2023

Double Kalimero: Extravagantní a vyzývavá

Lifestyle14.3.2023

Dobrodružný park Šmoulové otevřel

Lifestyle13.3.2023

Pneumokoky útočí zákeřně a nečekaně

Lifestyle9.3.2023

Tokijská rezidence od Aston Martin

Lifestyle7.3.2023

Co jste (možná) o rýži netušili

Lifestyle2.3.2023

Bugatti chladí své šampaňské kosmickou technologií

Lifestyle28.2.2023
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Naši maminku sprostě podvedl
skutecnepribehy.cz

Naši maminku sprostě podvedl

Moje maminka byla naivní a důvěřivá. Když jsme jí se...
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz

Zeleninový kuskus s krevetami

Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky...
Recepty ze spíže
panidomu.cz

Recepty ze spíže

Někdy je třeba uvařit z pár ingrediencí,...
Kuchyňské ostrůvky a jejich možnosti
rezidenceonline.cz

Kuchyňské ostrůvky a jejich...

Kuchyňské ostrůvky jsou již běžnou součástí mnoha...
10 nejstrašidelnějších hotelů světa: Přespíte v některém z hotelů hrůzy?
enigmaplus.cz

10 nejstrašidelnějších hotelů...

Mrazivé doteky, ataky strachu, levitující předměty,...
Vanda Hybnerová: Koním rozumím víc než chlapům
nasehvezdy.cz

Vanda Hybnerová: Koním rozumím...

Vanda Hybnerová (54) má v...
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz

Miliardy planetárních vyvrhelů...

Většina dosud známých planet svůj život...
Vrah Armin Meiwes: Hledám muže. Zn. Na jídlo!
epochaplus.cz

Vrah Armin Meiwes: Hledám...

Dva muži, kteří se právě dnes vidí poprvé, společně...
Odloudí nakonec Petruchová tátu od rodiny?
nasehvezdy.cz

Odloudí nakonec Petruchová...

Moderátorskou dvojici...
Ve středověku si Češi pochutnávali i na květinových koláčích
epochaplus.cz

Ve středověku si Češi...

jedla hlavně chléb s cibulí a zapíjela to vodou....
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz

Pardubický kraj Vůně perníku,...

Ačkoli patří k těm menšímv...
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz

Klara Rott The Spa v...

Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo...