Lifestyle

Nejkouzelnější hotelová „château“ světa

Nejkouzelnější hotelová „château“ světa

Pobyt mezi zámeckými a hradními stěnami se už dávno nepojí jen s komentovanými prohlídkami v rámci letní sezony. Pokud inklinujete k luxusu dávných časů, můžete si ho dopřát tak dlouho, jak uznáte za vhodné. Objevte s námi místa, která doslova překypují originalitou a postarají se o to, aby se váš výlet za hranice všedních dnů svůdně prolnul se vším, co jste si od zámeckého hýčkání slibovali.

Thorngrove Manor: Stoprocentní „posh“ extáze

KDE: Adelaide Hills, Austrálie

Půvabné věžičky, zahrady v anglickém stylu, keře růží a vzrostlé stromy. Přidejte k tomu dramaticky zbarvenou oblohu a rázem získáte prostředí jak vystřižené z filmu. Pro někoho kýč, pro jiného ztělesnění dávného snu – tak či tak, toto místo vyvolává emoce. Pokud toužíte po explozi romantiky, je Thorngrove Manor sázkou na jistotu. Na zamilované páry se tu totiž specializují – chcete-li, postarají se o to, abyste během svého pobytu žádné další hosty nepotkali. Tomu říkáme výzva!

Proč se vypravit právě sem?

 • Austrálie je beze sporu „must-see“ položka na seznamu každého vášnivého cestovatele. Na pulzující metropole tentokrát zapomeňte a vydejte se s námi do oblasti ležící zhruba dvacet minut jízdy od centra města Adelaide. Adelaide Hills jsou pověstné klidem, rozmanitou krajinou a vynikajícím jídlem i pitím. Jsou přesně tím místem, kam se jezdí pro inspiraci jakéhokoliv typu. A to je jen začátek. Tuto oblast totiž ze všeho nejlépe charakterizuje slovíčko „hojnost“, ať už si pod tím pojmem představíte cokoliv. Za nás jsou to například exkluzivní vinice, organicky pěstované ovoce a zelenina, pestrost volně žijících živočichů a příjemná bohémská atmosféra.
 • Majitel a tvůrce zámečku Thorngrove, Manor Kenneth Lehmann, je idealista a k tomu perfekcionista každým coulem. Smrtelná kombinace. V praxi to ovšem znamená, že se můžete těšit na dokonalost. Absolutní dokonalost.
 • Nejvyšší patra tu mají vyhrazena pro všechny, kteří rádi sledují svět s nadhledem. Pokud do této skupiny patříte, neotálejte a zamiřte přímo do královských komnat! Dvoupokojové apartmá s poetickým názvem Queens Chamber v sobě obsahuje nezpochybnitelný punc výjimečnosti. Stačí si představit velkou terasu s výhledy na koruny stromů, bohaté tapiserie, originálně zdobený strop či královskou postel s nebesy…
 • Nechcete, aby vaše chuťové pohárky utrpěly sebemenší újmu? Důvěřujte umu místní kuchyně a pozvěte je do sféry maximálně sehraných chutí – přezdívky „bio“ a „organické“ tu nejsou pouze vyprázdněnými pojmy. V Thorngrove se vaří zásadně z toho nejlepšího, co příroda nabízí. Přístup k uspokojování klíčových smyslů tu navíc pojímají po svém – všechny pokoje a suity jsou vybaveny starožitnými stoly a židlemi tak, abyste si mohli gourmetovou extázi vychutnat v maximálním soukromí.

Kontakt: thorngrove.com.au.


TOP CLAS TIP:

Piknik pro zamilované

Máme za to, že i piknik může být zážitkem na úrovni. Obzvlášť pokud zahrnuje regionální speciality, včetně australských krevet, uzeného lososa, lokálních sýrů, ručně vyráběných těstovin, lahodných dezertů a čerstvého ovoce z místních sadů. V hotelu myslí na všechno, proto v piknikové výbavě nechybějí křišťálové sklenice, luxusní porcelán a deky vyrobené z nejjemnější anglické vlny. Ve dvou vás tato služba vyjde na necelé 3000 korun. Za příplatek může vaši romantickou náladu umocnit privátní koncert klasické hudby.

Glenapp Castle: Vstříc pětihvězdičkovému hýčkání

KDE: Ayrshire, Skotsko

Nedotčená krajina, starobylé hrady a místa s tajemným geniem loci – to vše ke Skotsku neodmyslitelně patří. Pokud vás nezkrotná země již delší čas naprosto neodolatelně láká, doporučujeme naskočit na naši „zámeckou vlnu“ a zastavit svou jízdu až Glenapp Castle. Luxusní, cenami ověnčený pětihvězdičkový hotel poskytuje kromě impozantních exteriérů a interiérů také špičkovou úroveň služeb a dokonalou intimitu. Úchvatné zahrady, panenské lesy, dech beroucí mořské scenérie, divoké řeky, jedinečná atmosféra, něžné hrátky neustále se proměňujícího světla a stínu – a naprosté minimum turistů. To vše se postará o to, aby se vám za žádných okolností nechtělo domů.

Proč se vypravit právě sem?

 • Romantický styl, magická atmosféra, nedotčená příroda, všudypřítomná zvláštní vůně a minimum davů… Stačí se trochu zasnít a začne se před vámi pozvolna otevírat svět vznešené viktoriánské krásy.
 • Všechny pokoje jsou individuálně a luxusně zařízené jedinečnou kombinací textilií, nábytku, starožitností a umění. Chcete-li celkový zážitek umocnit, doporučujeme rezervaci apartmánu s nádherným výhledem na lesy.
 • Glenapp Castle je známý výjimečnými kulinárními zážitky. Místní kuchyně nestojí pouze na originálních recepturách, ale především na využití lokálních surovin. V okolí panství se rozkládají vlastní bylinkové a zeleninové zahrady, vychutnat si můžete také čerstvé mořské úlovky či bezkonkurenční jehněčí z místních chovů. Samozřejmostí je také rozsáhlý vinný sklep, který zajišťuje snadné párování.
 • Úžasně čistý vzduch a dokonale jasná noční obloha. To, co by před několika desetiletími znělo jako naprostá samozřejmost, je v dnešní době spíše vzácností. V Glenapp Castle jsou si toho vědomi, a proto svůj pestrý repertoár služeb rozšířili také o astronoma. Chcete-li pozvolna proniknout do tajů hvězdářství, máte jedinečnou příležitost.
 • Vášniví rybáři a obdivovatelé přírodních divů budou mít v této části Skotska neustálý důvod k úsměvu. Glenapp je totiž obklopen ohromující škálou volně žijících živočichů – na vlastní oči tu můžete spatřit jeleny či hejna divokých ryb. Úlovky z místních vod navíc patří k legendárním.
 • Zámek je obklopen jedněmi z nejlepších golfových hřišť v Evropě. Kdy jindy se poštěstí mít Turnberry, Troon, Western Gailes a Prestwick doslova na dosah ruky?

Kontakt: www.glenappcastle.com.

Castello del Nero: Toskánsko v celé své kráse

KDE: Itálie

Tento skvost nemá tendenci poutat pozornost na první pohled, což však není výzva k tomu, abyste ho minuli. Naopak! Zvenku je poměrně nenápadný – abychom si rozuměli: nepotrpí si na prvoplánovou okázalost. Jakmile však přijdete blíž, pochopíte, proč je přirozeným magnetem pro všechny romantické duše. Castello del Nero bez debat patří k místům, která vás okouzlí aurou florentských šlechtických rodin, 900 let starým architektonickým dědictvím a komplexním pojetím služeb. Slunce, vinice, olivy a italský temperament… Pravá „dolce vita“ může začít. Jak dlouhá bude, záleží jen na vás.

Proč se vypravit právě sem?

 • Castello del Nero je svůdně ukrytý v zeleni, přesto snadno dostupný. Od Florencie, Sieny a dalších okouzlujících měst vás dělí pouze krátká jízda autem.
 • Atmosféra autentického Toskánska a krása vinařské oblasti Chianti vás rychle pohltí, stejně jako exkurz do palety bohatých chutí, kterou nabízí michelinská restaurace La Torre. Její bohaté menu vychází z lokálních sezónních surovin. Motto šéfkuchaře Giovanniho Lucy Di Pirra totiž zní: „Pokud chcete kvalitu, musíte se řídit přírodou.“ Jaro v Castello del Nero přináší zelené fazolky, cukety a voňavé bylinky. Léto se nese ve znamení mořských plodů, pochutnat si tak můžete například na čerstvém humrovi a krevetách.
 • Degustace vín by měla být zážitkem, i proto se v Castello del Nero nesoustředí pouze na perfektní „složení“ vinného lístku, ale také na dokonalý servis a jedinečnou atmosféru. Ostatně, kdy jindy se vám poštěstí ochutnávat vína přímo ve sklepech, jejichž historie sahá až do 12. století?
 • Připravte se, že místní pobyty jsou silně návykovou záležitostí! Obzvlášť pokud milujete renesanční umění a architekturu, nakupování starožitností a věhlasných italských módních značek. Lákají vás všechny kouty magického Toskánska a nevíte, kde začít? Zapomeňte na nutnost plánovat vlastní itinerář, concierge rád zařídí vše za vás.
 • Pobývat v místě, které si ve svých útrobách nese 900 let vzpomínek, je samo o sobě magické, proto vás asi nepřekvapí, že žádný z místních pokojů a suit není dokonale identický. Pečlivě provedená renovace odhalila neocenitelnou sbírku originálních prvků, včetně vzácných fresek z 18. století. Vy se tak můžete během svého pobytu vrátit o několik století zpět a představovat si, jaké by to bylo, kdyby… Dovyprávění příběhu už necháváme na vás.

Kontakt: www.castellodelnero.com.

Ashford Castle: Nezpochybnitelná legenda

KDE: Irsko

Zámek s historií sahající až do roku 1228 má sice ve svém názvu obsaženo slovo popel (ash), ušmudlanosti se tu však v žádném případě obávat nemusíte. Velkolepé irské panství nabízí bezkonkurenční služby, neotřelý dotek dávné historie, vřelou pohostinnost a pětihvězdičkový luxus. V pompézně zařízeném útočišti ukrytém mezi zelení a vodními plochami na vás kromě jedinečných zážitků čekají nádherné interiéry plné starožitného nábytku, promyšlených detailů a jemných tkanin. Připočtěte dokonale vycvičený personál, který s vámi bude jednat, jako byste se pyšnili erbem nejvýznačnějšího šlechtického rodu. Co k tomu dodat? Třeba jen to, že tak nějak si představujeme přesun z běžné reality do pohádkové sféry.

Proč se vypravit právě sem?

 • Perfektně vybavené pokoje jsou samozřejmostí, když se k nim přidá ještě hotelové spa aspirující na dokonalost, rázem víte, že jste na správné adrese. Ashord Castle Spa podle nás nemá konkurenci. Myslí si to i odborníci, kteří ho v loňském roce oficiálně zvolili jako nejlepší v Irsku (World Spa Awards 2016). Z nabídky signature masáží doporučujeme zábal World Weary Traveller, jenž využívá síly aromaterapie kombinované s léčivými účinky doteku. Za více než dvě hodiny se veškerá tenze i únava stahují ze scény a stávají se minulostí. To vše za 6 700 korun.
 • Každý z 82 pokojů, apartmánů včetně speciálního úkrytu pro milovníky intimity (Hideaway Cottage) je ztělesněním tradiční elegance a hravé originality. Po rozsáhlé rekonstrukci byly místní interiéry individuálně navrženy tak, aby zachovávaly „hradní“ genius loci a zároveň nerezignovaly na nejnovější technické vymoženosti. Pečlivá pozornost byla věnována také výběru jedinečných uměleckých děl a jejich kombinaci se starožitným nábytkem, luxusními tkaninami, na zakázku navrženými koberci a na míru vyrobenými postelemi. V nich se o váš odpočinek postarají speciálně tvarované polštáře a povlečení z egyptské bavlny.
 • Na zámku žily v průběhu staletí mnohé významné rody, které pozvolna proměňovaly okolí zámku v ráj různorodých aktivit. Díky nim si nyní na štědrých 350 akrech můžete užívat například jízdu na koni, rybaření, sokolnictví a střelbu. Nechybí ani ryze moderní zábava v čele s golfem, jízdou na kole či na kajaku.

Kontakt: www.ashfordcastle.com.

Tiara Chateau Hotel Mont Royal Chantilly: Přesně v duchu „modré krve“
KDE: Francie

Pouhých 45 minut od Paříže se můžete naladit na energii královského rodu Bourbonů. Uprostřed obrovského parku, jemuž dominují lesy, najdete velkolepý zámek, který je pověstný zejména opulentními svatbami a romantickými pobyty ve dvou. Raději předesíláme to, co už je při pohledu na fotografie nejspíše jasné: minimalisté a příznivci strohosti hotel Tiara Chateau pravděpodobně nedocení, ale o to okouzlenější tu budou historičtí nadšenci a přívrženci dobových interiérů.

Proč se vypravit právě sem?

 • Architekti a interiéroví designéři se postarali o to, aby zde vládla dokonalá dobová atmosféra: hotel zdobí nábytek ve stylu Ludvíka XV. a Ludvíka XVI., impozantní dobové lustry, elegantní barevné tóny a materiály té nejvyšší kvality.
 • Z nabídky ubytování jednoznačně doporučujeme Royal Suite Forest View, který je něžnou připomínkou vznešené minulosti hradu.
 • V čele zámecké kuchyně stojí šéfkuchař Benoist Rambaud, známý nevšedním gurmánským repertoárem a schopností pozvednout jídlo na dokonalou symfonii vizuálních i chuťových vjemů.
 • Okolí parku je sice převážně lesnaté, ale rozhodně ne nudné. Obzvlášť, pokud nejraději dobíjíte baterky během dlouhých vycházek či jízdy na kole. K exkurzi za hranice „panství“ svádí především zámek Chantilly, který byl částečně zničen během Velké francouzské revoluce a následně přestavěn na sklonku 19. století. Kromě rozsáhlého parku najdete v areálu také oceňované Le Musée Condé, jehož sbírky patří k nejlepším na světě.
 • V zámeckém areálu vám nebude chybět absolutně nic – myslí tu na všechny, kteří milují golf, tenis, saunování, plavání či lenošení v jacuzzi.
 • Pokud cestujete s dětským doprovodem, určitě oceníte, že je francouzské château obklopeno velkým božstvím zábavních parků – za necelou hodinu se dostanete například do pařížského Disneylandu (www.disneylandparis.com), Mer de Sable (merdesable.fr) či Le Parc Astérix (www.parcasterix.fr).

Kontakt: montroyal-chantilly.tiara-hotels.com.

Více z Lifestyle

TOP CLASS GOLF – Propadněte vášni českého greenu

Lifestyle22.9.2020

Bylinková zahrádka ve skle

Lifestyle17.9.2020

Rajské oázy s hříšným soukromím

Lifestyle15.9.2020

Prázdniny v Římě

Lifestyle10.9.2020

Jižní Tyrolsko – Přes hřebeny hor po jedné stopě

Lifestyle8.9.2020

Cestování – Exotické opojení smyslů

Lifestyle3.9.2020

Množíme květiny z babiččiny zahrádky

Lifestyle1.9.2020

Když vás něco štípne

Lifestyle27.8.2020

Manikúra jako ze žurnálu

Lifestyle25.8.2020
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat