Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Nejkouzelnější hotelová „château“ světa

Pobyt mezi zámeckými a hradními stěnami se už dávno nepojí jen s komentovanými prohlídkami v rámci letní sezony. Pokud inklinujete k luxusu dávných časů, můžete si ho dopřát tak dlouho, jak uznáte za vhodné.

Objevte s námi místa, která doslova překypují originalitou a postarají se o to, aby se váš výlet za hranice všedních dnů svůdně prolnul se vším, co jste si od zámeckého hýčkání slibovali.

Thorngrove Manor: Stoprocentní „posh“ extáze

KDE: Adelaide Hills, Austrálie

Půvabné věžičky, zahrady v anglickém stylu, keře růží a vzrostlé stromy. Přidejte k tomu dramaticky zbarvenou oblohu a rázem získáte prostředí jak vystřižené z filmu. Pro někoho kýč, pro jiného ztělesnění dávného snu – tak či tak, toto místo vyvolává emoce.

Pokud toužíte po explozi romantiky, je Thorngrove Manor sázkou na jistotu. Na zamilované páry se tu totiž specializují – chcete-li, postarají se o to, abyste během svého pobytu žádné další hosty nepotkali. Tomu říkáme výzva!

Proč se vypravit právě sem?

Austrálie je beze sporu „must-see“ položka na seznamu každého vášnivého cestovatele. Na pulzující metropole tentokrát zapomeňte a vydejte se s námi do oblasti ležící zhruba dvacet minut jízdy od centra města Adelaide.

Adelaide Hills jsou pověstné klidem, rozmanitou krajinou a vynikajícím jídlem i pitím. Jsou přesně tím místem, kam se jezdí pro inspiraci jakéhokoliv typu. A to je jen začátek.

Tuto oblast totiž ze všeho nejlépe charakterizuje slovíčko „hojnost“, ať už si pod tím pojmem představíte cokoliv. Za nás jsou to například exkluzivní vinice, organicky pěstované ovoce a zelenina, pestrost volně žijících živočichů a příjemná bohémská atmosféra.

Majitel a tvůrce zámečku Thorngrove, Manor Kenneth Lehmann, je idealista a k tomu perfekcionista každým coulem. Smrtelná kombinace. V praxi to ovšem znamená, že se můžete těšit na dokonalost. Absolutní dokonalost.

Nejvyšší patra tu mají vyhrazena pro všechny, kteří rádi sledují svět s nadhledem. Pokud do této skupiny patříte, neotálejte a zamiřte přímo do královských komnat!

Dvoupokojové apartmá s poetickým názvem Queens Chamber v sobě obsahuje nezpochybnitelný punc výjimečnosti. Stačí si představit velkou terasu s výhledy na koruny stromů, bohaté tapiserie, originálně zdobený strop či královskou postel s nebesy…

Nechcete, aby vaše chuťové pohárky utrpěly sebemenší újmu? Důvěřujte umu místní kuchyně a pozvěte je do sféry maximálně sehraných chutí – přezdívky „bio“ a „organické“ tu nejsou pouze vyprázdněnými pojmy.

V Thorngrove se vaří zásadně z toho nejlepšího, co příroda nabízí.

Přístup k uspokojování klíčových smyslů tu navíc pojímají po svém – všechny pokoje a suity jsou vybaveny starožitnými stoly a židlemi tak, abyste si mohli gourmetovou extázi vychutnat v maximálním soukromí.

Kontakt: thorngrove.com.au.

TOP CLAS TIP:

Piknik pro zamilované

Máme za to, že i piknik může být zážitkem na úrovni. Obzvlášť pokud zahrnuje regionální speciality, včetně australských krevet, uzeného lososa, lokálních sýrů, ručně vyráběných těstovin, lahodných dezertů a čerstvého ovoce z místních sadů.

V hotelu myslí na všechno, proto v piknikové výbavě nechybějí křišťálové sklenice, luxusní porcelán a deky vyrobené z nejjemnější anglické vlny.

Ve dvou vás tato služba vyjde na necelé 3000 korun. Za příplatek může vaši romantickou náladu umocnit privátní koncert klasické hudby.

Glenapp Castle: Vstříc pětihvězdičkovému hýčkání

KDE: Ayrshire, Skotsko

Nedotčená krajina, starobylé hrady a místa s tajemným geniem loci – to vše ke Skotsku neodmyslitelně patří.

Pokud vás nezkrotná země již delší čas naprosto neodolatelně láká, doporučujeme naskočit na naši „zámeckou vlnu“ a zastavit svou jízdu až Glenapp Castle.

Luxusní, cenami ověnčený pětihvězdičkový hotel poskytuje kromě impozantních exteriérů a interiérů také špičkovou úroveň služeb a dokonalou intimitu.

Úchvatné zahrady, panenské lesy, dech beroucí mořské scenérie, divoké řeky, jedinečná atmosféra, něžné hrátky neustále se proměňujícího světla a stínu – a naprosté minimum turistů. To vše se postará o to, aby se vám za žádných okolností nechtělo domů.

Proč se vypravit právě sem?

Romantický styl, magická atmosféra, nedotčená příroda, všudypřítomná zvláštní vůně a minimum davů… Stačí se trochu zasnít a začne se před vámi pozvolna otevírat svět vznešené viktoriánské krásy.

Všechny pokoje jsou individuálně a luxusně zařízené jedinečnou kombinací textilií, nábytku, starožitností a umění. Chcete-li celkový zážitek umocnit, doporučujeme rezervaci apartmánu s nádherným výhledem na lesy.

Glenapp Castle je známý výjimečnými kulinárními zážitky.

Místní kuchyně nestojí pouze na originálních recepturách, ale především na využití lokálních surovin. V okolí panství se rozkládají vlastní bylinkové a zeleninové zahrady, vychutnat si můžete také čerstvé mořské úlovky či bezkonkurenční jehněčí z místních chovů. Samozřejmostí je také rozsáhlý vinný sklep, který zajišťuje snadné párování.

Úžasně čistý vzduch a dokonale jasná noční obloha. To, co by před několika desetiletími znělo jako naprostá samozřejmost, je v dnešní době spíše vzácností. V Glenapp Castle jsou si toho vědomi, a proto svůj pestrý repertoár služeb rozšířili také o astronoma. Chcete-li pozvolna proniknout do tajů hvězdářství, máte jedinečnou příležitost.

Vášniví rybáři a obdivovatelé přírodních divů budou mít v této části Skotska neustálý důvod k úsměvu. Glenapp je totiž obklopen ohromující škálou volně žijících živočichů – na vlastní oči tu můžete spatřit jeleny či hejna divokých ryb. Úlovky z místních vod navíc patří k legendárním.

Zámek je obklopen jedněmi z nejlepších golfových hřišť v Evropě. Kdy jindy se poštěstí mít Turnberry, Troon, Western Gailes a Prestwick doslova na dosah ruky?

Kontakt: www.glenappcastle.com.

Castello del Nero: Toskánsko v celé své kráse

KDE: Itálie

Tento skvost nemá tendenci poutat pozornost na první pohled, což však není výzva k tomu, abyste ho minuli. Naopak! Zvenku je poměrně nenápadný – abychom si rozuměli: nepotrpí si na prvoplánovou okázalost.

Jakmile však přijdete blíž, pochopíte, proč je přirozeným magnetem pro všechny romantické duše.

Castello del Nero bez debat patří k místům, která vás okouzlí aurou florentských šlechtických rodin, 900 let starým architektonickým dědictvím a komplexním pojetím služeb. Slunce, vinice, olivy a italský temperament… Pravá „dolce vita“ může začít. Jak dlouhá bude, záleží jen na vás.

Proč se vypravit právě sem?

Castello del Nero je svůdně ukrytý v zeleni, přesto snadno dostupný. Od Florencie, Sieny a dalších okouzlujících měst vás dělí pouze krátká jízda autem.

Atmosféra autentického Toskánska a krása vinařské oblasti Chianti vás rychle pohltí, stejně jako exkurz do palety bohatých chutí, kterou nabízí michelinská restaurace La Torre.

Její bohaté menu vychází z lokálních sezónních surovin. Motto šéfkuchaře Giovanniho Lucy Di Pirra totiž zní: „Pokud chcete kvalitu, musíte se řídit přírodou.“ Jaro v Castello del Nero přináší zelené fazolky, cukety a voňavé bylinky.

Léto se nese ve znamení mořských plodů, pochutnat si tak můžete například na čerstvém humrovi a krevetách.

Degustace vín by měla být zážitkem, i proto se v Castello del Nero nesoustředí pouze na perfektní „složení“ vinného lístku, ale také na dokonalý servis a jedinečnou atmosféru.

Ostatně, kdy jindy se vám poštěstí ochutnávat vína přímo ve sklepech, jejichž historie sahá až do 12. století?

Připravte se, že místní pobyty jsou silně návykovou záležitostí! Obzvlášť pokud milujete renesanční umění a architekturu, nakupování starožitností a věhlasných italských módních značek. Lákají vás všechny kouty magického Toskánska a nevíte, kde začít?

Zapomeňte na nutnost plánovat vlastní itinerář, concierge rád zařídí vše za vás.

Pobývat v místě, které si ve svých útrobách nese 900 let vzpomínek, je samo o sobě magické, proto vás asi nepřekvapí, že žádný z místních pokojů a suit není dokonale identický.

Pečlivě provedená renovace odhalila neocenitelnou sbírku originálních prvků, včetně vzácných fresek z 18. století.

Vy se tak můžete během svého pobytu vrátit o několik století zpět a představovat si, jaké by to bylo, kdyby… Dovyprávění příběhu už necháváme na vás.

Kontakt: www.castellodelnero.com.

 

Ashford Castle: Nezpochybnitelná legenda

KDE: Irsko

Zámek s historií sahající až do roku 1228 má sice ve svém názvu obsaženo slovo popel (ash), ušmudlanosti se tu však v žádném případě obávat nemusíte.

Velkolepé irské panství nabízí bezkonkurenční služby, neotřelý dotek dávné historie, vřelou pohostinnost a pětihvězdičkový luxus.

V pompézně zařízeném útočišti ukrytém mezi zelení a vodními plochami na vás kromě jedinečných zážitků čekají nádherné interiéry plné starožitného nábytku, promyšlených detailů a jemných tkanin. Připočtěte dokonale vycvičený personál, který s vámi bude jednat, jako byste se pyšnili erbem nejvýznačnějšího šlechtického rodu.

Co k tomu dodat? Třeba jen to, že tak nějak si představujeme přesun z běžné reality do pohádkové sféry.

Proč se vypravit právě sem?

Perfektně vybavené pokoje jsou samozřejmostí, když se k nim přidá ještě hotelové spa aspirující na dokonalost, rázem víte, že jste na správné adrese. Ashord Castle Spa podle nás nemá konkurenci.

Myslí si to i odborníci, kteří ho v loňském roce oficiálně zvolili jako nejlepší v Irsku (World Spa Awards 2016). Z nabídky signature masáží doporučujeme zábal World Weary Traveller, jenž využívá síly aromaterapie kombinované s léčivými účinky doteku.

Za více než dvě hodiny se veškerá tenze i únava stahují ze scény a stávají se minulostí. To vše za 6 700 korun.

Každý z 82 pokojů, apartmánů včetně speciálního úkrytu pro milovníky intimity (Hideaway Cottage) je ztělesněním tradiční elegance a hravé originality.

Po rozsáhlé rekonstrukci byly místní interiéry individuálně navrženy tak, aby zachovávaly „hradní“ genius loci a zároveň nerezignovaly na nejnovější technické vymoženosti.

Pečlivá pozornost byla věnována také výběru jedinečných uměleckých děl a jejich kombinaci se starožitným nábytkem, luxusními tkaninami, na zakázku navrženými koberci a na míru vyrobenými postelemi.

V nich se o váš odpočinek postarají speciálně tvarované polštáře a povlečení z egyptské bavlny.

Na zámku žily v průběhu staletí mnohé významné rody, které pozvolna proměňovaly okolí zámku v ráj různorodých aktivit. Díky nim si nyní na štědrých 350 akrech můžete užívat například jízdu na koni, rybaření, sokolnictví a střelbu. Nechybí ani ryze moderní zábava v čele s golfem, jízdou na kole či na kajaku.

Kontakt: www.ashfordcastle.com.

Tiara Chateau Hotel Mont Royal Chantilly: Přesně v duchu „modré krve“

KDE: Francie

Pouhých 45 minut od Paříže se můžete naladit na energii královského rodu Bourbonů. Uprostřed obrovského parku, jemuž dominují lesy, najdete velkolepý zámek, který je pověstný zejména opulentními svatbami a romantickými pobyty ve dvou.

Raději předesíláme to, co už je při pohledu na fotografie nejspíše jasné: minimalisté a příznivci strohosti hotel Tiara Chateau pravděpodobně nedocení, ale o to okouzlenější tu budou historičtí nadšenci a přívrženci dobových interiérů.

Proč se vypravit právě sem?

Architekti a interiéroví designéři se postarali o to, aby zde vládla dokonalá dobová atmosféra: hotel zdobí nábytek ve stylu Ludvíka XV. a Ludvíka XVI., impozantní dobové lustry, elegantní barevné tóny a materiály té nejvyšší kvality.

Z nabídky ubytování jednoznačně doporučujeme Royal Suite Forest View, který je něžnou připomínkou vznešené minulosti hradu.

V čele zámecké kuchyně stojí šéfkuchař Benoist Rambaud, známý nevšedním gurmánským repertoárem a schopností pozvednout jídlo na dokonalou symfonii vizuálních i chuťových vjemů.

Okolí parku je sice převážně lesnaté, ale rozhodně ne nudné. Obzvlášť, pokud nejraději dobíjíte baterky během dlouhých vycházek či jízdy na kole.

K exkurzi za hranice „panství“ svádí především zámek Chantilly, který byl částečně zničen během Velké francouzské revoluce a následně přestavěn na sklonku 19. století.

Kromě rozsáhlého parku najdete v areálu také oceňované Le Musée Condé, jehož sbírky patří k nejlepším na světě.

V zámeckém areálu vám nebude chybět absolutně nic – myslí tu na všechny, kteří milují golf, tenis, saunování, plavání či lenošení v jacuzzi.

Pokud cestujete s dětským doprovodem, určitě oceníte, že je francouzské château obklopeno velkým božstvím zábavních parků – za necelou hodinu se dostanete například do pařížského Disneylandu (www.disneylandparis.com), Mer de Sable (merdesable.fr) či Le Parc Astérix (www.parcasterix.fr).

Kontakt: montroyal-chantilly.tiara-hotels.com.

Zámek Ashford Castle, jehož historie sahá až do roku 1228, nabízí to nejlepší z irského pohostinství. Pokud toužíte po explozi romantiky, je Thorngrove Manor sázkou na jistotu. Toskánské Castello del Nero vás okouzlí aurou florentských šlechtických rodin.
Související články
Před dvěma lety na veleslavném Festivalu rychlosti v Goodwoodu způsobilo Bentley minimálně pozdvižení, spíš vyvolalo zájem ba šok. Oznámilo, že vzkřísí jednu legendu! Že postaví 12 kopií modelů Speed Six, které se proslavily ve 30. letech minulého století. Cena za kus? Přes 40 milionů korun. I tak se auta vyprodala prakticky okamžitě.   Ikonický model […]
Také se leknete po přečtení přebalu na sáčku s vaší oblíbenou pochutinou? Vyděsí vás obsah éček a různých konzervantů, nebo spíš přimhouříte oko a složení potraviny hodíte za hlavu?   Podobně postupuje asi většina konzumentů: Chceme sice jíst zdravě, ale v běžném každodenním shonu na to nebývá čas. Jinak však uvažuje už poměrně početná skupina zaměřená […]
Petúnie jsou hned po muškátech nejoblíbenějším druhem truhlíkových rostlin. Osázet se jimi dají i mísy na terase, květináče na balkóně a dokonce i záhony.    Každoročně se rozsáhlá nabídka petúnií a jejich nejbližších příbuzných surfinií rozrůstá o nové a nové druhy a kultivary. Ty se vzhledem buď prolínají a zdánlivě splývají, nebo se naopak výrazně […]
Vyhledávané první vydání slavné knihy Trumana Capota vázané oceňovanou uměleckou knihařkou Kate Holland bude k mání za 1,5 milionu dolarů. Kromě toho, že jde o vzácný sběratelský kousek, je tato kopie ozdobena téměř 30 karáty diamantů a jedním safírem.   Knižní sběratelství možná zůstává trochu stranou mediální pozornosti, to ale neznamená, že nemá své highlighty […]
reklama
Historie
Udělal Galileo z papeže hlupáka?
Devětašedesátiletý učenec stojí v síni římského kláštera při kostelu Santa Maria sopra Minerva proti inkvizičnímu tribunálu. Své učení ze strachu odvolá, ale svobodného bádání se nikdy nevzdá!   Synové často přejímají povolání svých otců, a pokud by tomu tak bylo i v případě Galilea Galileiho (1564–1642), stal by se hudebníkem. Stejně jako otec je i on skvělým […]
Castillo de Colomares: Kolumbův památník ozdobila torza jeho lodí
Obdivuje Kryštofa Kolumba. Zároveň ho ale štve, že Američané mají o slavném mořeplavci zkreslené informace. Například nevědí, že Nový svět objevil ve službách Španělska. Esteban Martín Martín se rozhodne tuto nespravedlnost napravit. Pustí se do šíleného projektu, který ho připraví o spoustu sil i o zdraví…   Třebaže řadu let provozuje lékařskou ordinaci v New […]
Socha Svobody plula do USA v 214 bednách
Když 17. června 1885 dorazí do přístavu v New Yorku francouzská loď Isère, vítá ji přes 200 000 lidí a stovky člunů. Na její palubě se totiž nachází budoucí symbol Spojených států – socha Svobody. Momentálně je rozmontovaná na 350 kousků!   Nápad na její postavení přitom vznikl už o 20 let dříve, na jednom […]
Oslavy sv. Antonína: Svatby, barvy a chuť sardinek
Pro jeho oblíbenost se mu občas říká „světec celého světa“. Je patronem zamilovaných, cestujících i těch, kteří hledají ztracené věci. I když má přídomek z Padovy, svatý Antonín se narodil v portugalském Lisabonu.   V průběhu života však tento františkánský mnich strávil řadu let na Apeninském poloostrově a v jižní Francii. Křesťanům jde příkladem a […]
Zajímavosti
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví […]
Masticha: Léčivá pryskyřice, která píše dějiny
Počátkem léta se připraví půda pod stromem a posype se bílým vápencovým práškem. V červenci a v srpnu se poprvé nařízne kůra, míza odkapává a zároveň tuhne. Následuje sběr, čištění, třídění a cesta do prodeje nebo k dalšímu zpracování. A takto se to dělá už odnepaměti.   Látka s poněkud zvláštním názvem masticha je pryskyřice, […]
Hačiko: Pes, který se stal symbolem věrnosti
V roce 1923 se v Japonsku narodil pes, který se pro celý svět stane symbolem věrnosti. Dostal jméno Hači, ale svět ho dnes zná pod přezdívkou Hačiko, tedy „malý Hači“. Stává se hrdinou několika filmů a knih, které všechny v různých variacích vyprávějí stejný příběh.   Hači vykoukne na svět 10. listopadu 1923 v japonském […]
Důl Karowe: Obří zásobárna diamantů
V posledních letech je už takřka jistotou, že hledání diamantů zde vyústí v dole Karowe v nějaký fantastický objev. Z 10 největších diamantů světa jich je právě tady nalezeno rovnou pět.   Výraz karowe v jazyce místních znamená drahý kámen. Mimořádně štědrý důl je do provozu uveden v 50. letech minulého století. Na svůj první výraznější zápis do […]
Záhady a napětí
Vlkodlaci mezi námi? Příběhy o nich sahají až do starověku!
Nejstarší dochovaný příklad přeměny člověka na vlka se údajně nachází v Eposu o Gilgamešovi z doby kolem roku 2100 př.nl. Dodnes však světem kolují příběhy, ve kterých slýcháváme o krvelačném vlkovi, jenž se objevil při úplňku.   Vlkodlak, jak ho nyní známe, se poprvé objevuje ve starověkém Řecku a Římě, v etnografických, poetických a filozofických […]
Heale House: Zastavilo tamní strašení záhadné plátno?
V anglickém Devonu zažívá rodina Smithových roky zvláštní paranormální jevy. Z jejich obýváku se linou zvuky piana, přestože v domě žádné není, a mezi pokoji přechází každou noc bledá žena v bílém hávu. Strašení ustane až v okamžiku, kdy rodina získá roky ztracený obraz. Mohla by zde být nějaká souvislost?   Anglický důchodce Alan Smith, majitel […]
Muž ukazuje na fotce z roku 5000 ameriku pod vodou
Cestování časem je populární fenomén, který čas od času ožije, když se objeví někdo, kdo tvrdí, že nahlédl do budoucnosti a že se chce podělit o svůj příběh. V roce 2018 jeden takový „cestovatel“ tvrdil, že má důkaz v podobě obrázku z roku 5000. Šlo jen o podvod? A je cestování časem možné, nebo jde jen o […]
Tady na vlak nečekejte! Kde leží nejstrašidelnější železniční stanice?
Opuštěná vlaková stanice Begunkodar v Indii, asi 325 kilometrů od města Kolkata, si už dekády drží titul nejstrašidelnější vlakové stanice na světě. Kdysi živá a fungující stanice je prý místem extrémního řádění duchů, které se má dít dokonce i za denního světla. Co všechno se tu má dít? A opravdu jde o paranormální jevy?   Na […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Oslavy sv. Antonína: Svatby, barvy a chuť sardinek
historyplus.cz
Oslavy sv. Antonína: Svatby, barvy a chuť sardinek
Ve stáncích na ulicích Lisabonu se během oslav svatého Antonína prodává spousta dobrot. Největší zájem je ale jednoznačně o grilované sardinky. Lidé je obvykle pojídají spolu s křupavým chlebem. Bloumají při tom městem, které vzdává hold svému patronovi a „vyhlášenému dohazovači“. Pro jeho oblíbenost se mu občas říká „světec celého světa“. Je patronem zamilovaných, cestujících
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Hledání Semiramidiných zahrad
enigmaplus.cz
Hledání Semiramidiných zahrad
Při hledání místa, kde se zahrady stvořené pro Semiramis nacházely, se archeologové nemají čeho chytit. Německá skupina archeologů pod vedením Roberta Koldeweye se na domnělé místo vydává na přelomu
Nádherná Ivona Dadic se stala tváří hodinářské značky Norqain
iluxus.cz
Nádherná Ivona Dadic se stala tváří hodinářské značky Norqain
Ivona Dadic, rakouská sedmibojařka, má za sebou pozoruhodnou kariéru a již dosáhla mnoha milníků v atletice. Byla první Rakušankou, která se kvalifikovala na olympijský sedmiboj v roce 2012 v Londýně,
Kuskus s kuřetem a zeleninou
tisicereceptu.cz
Kuskus s kuřetem a zeleninou
Zbylo vám trochu pečeného kuřecího masa od oběda? Využijte ho k přípravě dalšího pokrmu. Potřebujete 150 g pečeného kuřecího masa 1 lžíci másla 3 lžíce oleje 250 g kuskusu 1 kuřecí bujón 1
Dceřin magický prsten střeží naše rodinné štěstí
nejsemsama.cz
Dceřin magický prsten střeží naše rodinné štěstí
Když ten šperk uviděla, doslova ji uhranul. Od té chvíle se nás štěstí drželo, ale jen do té doby, než se dcera rozhodla prsten prodat. Bylo to v dobách, kdy se hranice otevřely a my se začali hrnout do světa. U nás doma jsme nebyli výjimkou. První cesta vedla do Vídně. Možná si pamětníci vzpomenou na ty slevové kupony,
Tereza Kostková je pořád stejně štíhlá
nasehvezdy.cz
Tereza Kostková je pořád stejně štíhlá
V čem spočívá tajemství dokonalé postavy herečky a moderátorky Terezy Kostkové (47)? Konečně šla s pravdou ven. Zejména divačky si vždy v průběhu televizního pořadu StarDance aneb když hvězdí tančí
Nové zprávy z Europy. Astrobiologové se z nich neradují
21stoleti.cz
Nové zprávy z Europy. Astrobiologové se z nich neradují
Málokteré těleso ve Sluneční soustavě je pro astrobiology tak lákavé, jako Jupiterův Měsíc Europa. Pod jeho ledovým příkrovem se totiž ukrývá oceán kapalné vody, které je zde více, než v pozemských oc
O rodinu se umí manžel postarat
skutecnepribehy.cz
O rodinu se umí manžel postarat
Mezi mojí a Matějovou rodinou byla přehrada. Bydleli jsme sice, já i Matěj, v paneláku, ale rozdíly by přehlédl jen slepý. Já byla hýčkaná princezna, jezdili jsme k moři, v pokojíčku jsem měla růžové závěsy a růžový přehoz přes křesílko, snídala jsem chleba s medem nebo bábovku a měli jsme chatu u rybníka. Zato Matěj. To byl smutný případ. Děti se mu smály, že
Spa Hotel Děvín láká na relaxační pobyty, i na kulturu Mariánských Lázní
panidomu.cz
Spa Hotel Děvín láká na relaxační pobyty, i na kulturu Mariánských Lázní
Mariánské Lázně, město zapsané na seznamu UNESCO, jsou známé jako jedno z nejkomplexnějších lázeňských měst na světě. Toto město se pyšní čistým vzduchem, malebnými procházkami v okolních parcích a lesích a relaxačními procedurami, které poskytují novou energii a regeneraci. Spa Hotel Děvín Superior *** nabízí širokou škálu služeb pod jednou střechou. Hotel poskytuje léčebné a
Příroda jako architekt: Jak ledňáčci inspirovali Šinkansen
epochaplus.cz
Příroda jako architekt: Jak ledňáčci inspirovali Šinkansen
S rychlostí přesahující 270 km/h byl v roce 1989 japonský vlak šinkanzen zázrak techniky. Měl jenom jednu vadu – na hlasitou vlnu aerodynamického třesu, která vznikala s každým průjezdem tunelem, si stěžovali lidé i 400 metrů daleko. Problém dokázal vyřešit japonský inženýr Ejdži Nakacu díky svému hobby – byl totiž vášnivým pozorovatelem ptáků. Ejdži Nakacu