Lifestyle

Nejlepší adrenalinové zážitky světa

Nejlepší adrenalinové zážitky světa

Máte rádi adrenalin a nebojíte se jít po hlavě takřka do všeho? Na světě existuje velká nabídka zajímavých zážitků v podobě potápění se s šestimetrovými krokodýly, bungee jumpingu do nitra aktivní sopky či cesty do vesmíru. Pokud hledáte inspiraci k největšímu dobrodružství vašeho života, následující řádky jsou určeny právě vám.

Cesta do neznáma na Mezinárodní vesmírné stanici ISS (oběžná dráha Měsíce)

Pokud jste trpěliví, dopřejte si největší dobrodružství, jaké může pozemšťan podstoupit – výlet do vesmíru. A to dokonce až k Měsíci. Soukromé lety do kosmu zatím pořádají jen Rusové. Cestu na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) zajišťuje od roku 2000 ruská kosmická agentura Roskosmos ve spolupráci s americkou společností Space Adventure, která hledá zájemce. ISS ale krouží kolem Země po nízké oběžné dráze, tedy ve výšce asi 400 kilometrů. Zatím ji takhle navštívilo jen sedm turistů. Ten poslední v roce 2009. Úplně prvním člověkem, který si zaplatil cestu do vesmíru, byl v roce 2001 americký podnikatel Dennis Tito, který za svůj výlet zaplatil v přepočtu asi 430 milionů korun.

Soukromá americká vesmírná společnost SpaceX podnikatele Elona Muska už dokonce na podzim 2018 uzavřela kontrakt s prvním turistou, který se vydá na oběžnou dráhu Měsíce. Je jím japonský miliardář Jusakuo Maezawa. Cestu má v roce 2023 umožnit zcela nová, mohutná a opětovně využitelná raketa BFR (Big Falcon Rocket), s níž chce SpaceX kolonizovat i Mars.

Společnost Blue Origin Jeffa Bezose plánovala první turistický let do vesmíru na rok 2018, ale celá mise se odložila. Zakladatel Amazonu na rozdíl od Muska předem zveřejnil ceny letenek. Na vesmírné lodi New Shepard je celkem šest míst (všechny u okénka) v ceně 200 až 300 tisíc amerických dolarů (v přepočtu 4,3 milionu až 6,5 milionu korun). Zhruba stejně by měly stát lístky na loď Richarda Bransona, která by pasažéry měla dovést na oběžnou dráhu, aby pocítili stav beztíže.

Cesta do neznáma na Mezinárodní vesmírné stanici ISS (oběžná dráha Měsíce)

Bungee jumping do nitra aktivní sopky v NP Villarrica v Chile

Skok na laně z mostu nebo věže už jste si možná vyzkoušeli, a teď prahnete po ještě intenzivnějším zážitku. Můžete si na laně skočit do vulkánu aktivní sopky Villarrica v Chile. Jestliže se rozhodnete dopřát si tuto atrakci, helikoptéra vás dopraví přímo nad jezero bublající lávy uvnitř sopky a potom už stačí, abyste překonali sami sebe a skočili. Jediným jištěním je dlouhé gumové lano, které neumožňuje spadnout do ohnivé lávy. I když to zní šíleně a děsivě, zatím všichni odvážlivci, kteří skok do nitra sopky podstoupili, přežili.

Sopka Villarrica leží v jižních Andách v národním parku Villarrica. Dosahuje nadmořské výšky 2 847 metrů a je jednou z nejaktivnějších sopek v Jižní Americe. Poslední erupce nastala v březnu roku 2015. Z jádra tryskala láva až to do výšky jednoho kilometru. Obyvatelé měst Pucón a Conaripe byli evakuováni. V roce 2016 pak byl vstup na sopku znovu obnoven. Troufnete si i vy na skok do rozpáleného nitra sopky? Cena se pohybuje okolo 350 000 Kč.

Bungee jumping do nitra aktivní sopky v NP Villarrica v Chile

Potápění s krokodýly v „kleci smrti“ v australském Darwinu

Zábavní park Crocosaurus Cove v australském Darwinu nabízí jako jednu ze svých atrakcí potápění se s téměř šestimetrovými hladovými krokodýly, kteří váží tři čtvrtě tuny. Ačkoli by se mohlo zdát, že tento adrenalinový zážitek není pro každého, odvážlivci se jen hrnou, a to i když atrakce vychází na zhruba 12 000 Kč pro čtyřčlennou skupinu.

Nápad byl inspirován populárním potápěním se žraloky, kde jsou lidé chráněni před útokem predátorů masivní klecí. Zde mají účastníci ještě autentičtější pocity, nacházejí se totiž v průhledném prostoru kabiny z plexiskla. Mají tak naprosto nerušený pohled na několik až 750 kilogramových krokodýlů. Připadají si, jako by skutečně byli vedle nich.

Kabiny jsou vyrobeny z plexiskla silného 13 centimetrů a jsou údajně zcela bezpečné. Netradičnímu zážitku se i přesto přezdívá „klec smrti“. Ta má tvar šestiúhelníku, aby ji krokodýli nemohli sevřít v tlamě. Jedinou vaší výzbrojí budou plavky, potápěčské brýle a šnorchl. Vzhledem k tomu, že smrtící čelisti obřích krokodýlů jsou od vás vzdáleny jen několik centimetrů, jde o vysoce adrenalinový, ale údajně naprosto bezpečný zážitek.

Potápění s krokodýly v „kleci smrti“ v australském Darwinu

Bez zábradlí na ochozu mrakodrapu v kanadském Torontu

Od srpna 2011 se stalo Toronto cílem všech adrenalinových nadšenců, kterým se zdá život příliš monotónní. Nachází se zde totiž telekomunikační věž CN Tower, po jejímž ochozu se organizují procházky pro ty, kteří závratí rozhodně netrpí. Mají příznačný název „Edge Walk“, tedy procházka na hraně. Na hraně života a smrti. Ve výšce 356 metrů musíte bez držení obejít celý ochoz kolem CN Tower, jedné z nejvyšších budov světa.

Největším lákadlem pro dobrodruhy je právě to, že kolem 1,5 metru širokého ochozu není žádné zábradlí, kterého by se lidé mohli držet. Zájemci ale budou speciálními popruhy připoutáni ke kruhovému madlu nad jejich hlavami. Odměnou za odvahu budou úžasné panoramatické výhledy z výšky 356 metrů na Toronto, jezero Ontario a nedaleké Buffalo v americkém státě New York.

Návštěvníci se separují do menších skupinek od šesti do osmi a kolem ochozu je jistí a směruje profesionální průvodce. Celá akce i s instrukcemi trvá 90 minut, samotná adrenalinová procházka pak 20-30 minut. Projít se 356 metrů nad Torontem můžete od května do října, kromě dní, kdy jsou bouřky nebo fouká silný vítr.

Bez zábradlí na ochozu mrakodrapu v kanadském Torontu

Více z Lifestyle

Babylon Berlín: Nejdražší německý seriál všech dob

Lifestyle25.1.2021

Černá ředkev pro zdraví

Lifestyle21.1.2021

Bvlgari Hotel Roma – Nový klenot v kolébce módy

Lifestyle19.1.2021

Jak jedí u sousedů?

Lifestyle14.1.2021

Nejčastější mýty o zubech

Lifestyle13.1.2021

Triumfální módní opojení s logem Louis Vuitton

Lifestyle12.1.2021

Resort Blackcomb: Největší a nejlepší

Lifestyle7.1.2021

Na zdraví…

Lifestyle5.1.2021

Zahřejte svůj hrníček

Lifestyle31.12.2020
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Největší loupež v dějinách Británie spáchal gang důchodců!
epochaplus.cz

Největší loupež v dějinách...

V dubnu 2015 byly z trezoru společnosti...
Vědci vyvinuli látku, která je vhodná k léčbě Covidu a zabrání koronaviru mutovat
21stoleti.cz

Vědci vyvinuli látku, která je...

Švýcarští badatelé z biomedicínského...
Tajemná místa: Co skrývá české a moravské podzemí?
epochanacestach.cz

Tajemná místa: Co skrývá...

Jedno staré rčení...
Recepty: Sladké džemování
panidomu.cz

Recepty: Sladké džemování

Každá hospodyňka má své osvědčené rodinné recepty...
Ostrovy jako šňůra perel – Maledivy
nasehvezdy.cz

Ostrovy jako šňůra perel...

Pojďte se s námi zasnít. Korálové ostrůvky...
Barrandovské terasy: Zmizelá sláva klenotu Havlových!
epochanacestach.cz

Barrandovské terasy: Zmizelá...

Za první republiky patří...
Děsivý tvor zahnal dívku domů. Další hodinu se prý dobýval dovnitř
enigmaplus.cz

Děsivý tvor zahnal dívku domů....

Místa, která některým lidem dodávají klid, mohou...
Výstava Sluneční králové prodloužena
21stoleti.cz

Výstava Sluneční králové...

Vedení Národního muzea se povedlo vyjednat...
Dáte si müsli, nebo granolu?
panidomu.cz

Dáte si müsli, nebo granolu?

Vznikly téměř současně, i když v jiných...
Vodka Atomik: Neobyčejná příchuť Černobylu
epochaplus.cz

Vodka Atomik: Neobyčejná...

Většina z nás si jednou za čas po dlouhém...
Jste připraveni na příchod miminka? Projděte si 5 tipů, jak na chytrý rodinný rozpočet
panidomu.cz

Jste připraveni na příchod...

Narození dítěte je jednou z největších životních...
Zdravá ananasová mňamka
nasehvezdy.cz

Zdravá ananasová mňamka

Dejte si pozor, ať zpracujete pouze dobře...