Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Posedlí sexem: Zvířata, která milují erotické radovánky více než lidé!

Je sex pro potěšení pouze výhradou člověka? Odpověď zní jednoznačně. Není! I zvířata si dokážou milování užívat a neslouží jim pouze k reprodukci.

V přírodě existují zvířata, která mají možná i vřelejší vztah k sexu než lidé a umějí si ho náležitě užívat – a dokonce i zažívat i orgasmy, které lidé považovali dlouhou dobu za svou výsadu.

Podle pozorování živočichů nejsou výjimečné ani homosexuální vztahy, znásilňování nebo skupinový sex.

Šimpanz bonobo

Výskyt: střední Afrika

Vzhled: Šimpanzi dosahují přibližně 50 kg hmotnosti a výšky asi 95 cm. Dožívají se 35 až 40 let, přičemž většinu času včetně noci tráví na stromech, kde si každou noc zhotovují z větví a listí hnízdo.

Šimpanz bonobo patří mezi velmi inteligentní opice, které se ve svém vývoji oddělily od šimpanzů učenlivých před více než dvěma miliony lety. Podobnost s člověkem ale rozhodně nezapřou. A to především v sexuální oblasti.

Zatímco šimpanzi učenliví používají násilí, aby si sex vynutili, bonobové si ho náležitě užívají, aby násilí mezi sebou odvrátili. Milostný akt jim slouží také k usmiřování nebo začlenění nové samice do skupiny.

Šimpanzí fetiš

Tomuto šimpanzímu druhu vládnou na rozdíl o jiných druhů samice. Ty drží za každé situace při sobě, a to i v případě útoků samců. Mají k sobě natolik blízko, že se nevyhýbají ani společnému homosexuálnímu styku.

Klasický akt probíhá velice podobně jako u člověka, tedy tváří v tvář. Při něm může samice dokonce dosáhnout orgasmu. Samotný sex ale trvá asi jen velmi krátce, okolo čtvrt minuty.

Specifickým sexuálním chováním je praktika zvaná sploshing. Při něm hraje hlavní roli jídlo a tělo partnera. Jídlo pokládají šimpanzi jeden druhému na různé části těla a pojídají ho z něj.

Bonobové se oddávají sexu klidně 50x denně. Během té doby vystřídají i 10 partnerů.
Bonobové se oddávají sexu klidně 50x denně. Během té doby vystřídají i 10 partnerů.

Králík domácí

Výskyt: po celém světě

Vzhled: Králíci mohou vážit mezi 2 až 5 kg. Oproti divokému druhu má silnější zadní končetiny, které využívá k rychlému pohybu a velkým skokům.

Králík domácí je domestikovanou formu evropského králíka divokého, který pochází z Pyrenejského poloostrova. Tam byl už od pravěku oblíbenou lovnou zvěří. Ve středověku pak králíky chovali mniši v klášterech, neboť maso z mláďat se pokládalo za postní pokrm.

Sexuální divoši

Králíci pohlavně dospívají přibližně ve třech měsících a vyznačují se divokým sexuálním chováním. Ještě před aktem mezi nimi probíhají základní rituály, jako je očichávání, tulení, vzájemné čištění, ale také pronásledování samice.

V některých případech dochází i k postříkání partnera proudem moči. Když už dojde k samotnému aktu, dochází u samice k provokované ovulaci. To znamená, že se vajíčka vyplaví až při dráždění pochvy samcem. Ejakulace nastává ihned po zavedení penisu do vaginy.

Je tak rázná, že samec spadne na záda nebo na bok. Během chvíle se opět zvedne a začne se opět pářit.

Ztloustne-li samice, přichází dočasně o možnost mít mladé. Březost se vrátí například dietou, kdy se jí podává jen seno a voda.
Ztloustne-li samice, přichází dočasně o možnost mít mladé. Březost se vrátí například dietou, kdy se jí podává jen seno a voda.

Delfín skákavý

Výskyt: moře a oceány tropického, subtropického a mírného pásu, včetně Středozemního a Černého moře

Vzhled: Tělo má dlouhé 2,5–4 metry a dožívá se 30–36 let. Hřbetní zašpičatělou ploutev mají zřetelně protaženou dozadu.

Delfíni jsou společenští a inteligentní tvorové, kteří žijí ve skupinách po 5 až16 kusech, občas se ale houfují i do větších skupin, kde mají svoje konkrétní postavení, a dokonce i svůj vlastní jazyk i jméno.

A i když vypadají jako mírumilovná stvoření, dokážou být neskutečně zákeřní a brutální.

Únosy a znásilňování

Delfíni provozují sex hned několikrát denně, často pouze pro své potěšení. Není u nich nic výjimečného, že mají i homosexuální styky. Jejich doménou je ale hromadné znásilňování samic.

Tu skupina dvou až tří samců odežene od zbytku skupiny, a pak jí proti její vůli nutí k sexu. Kvůli uspokojování svých potřeb ji drží v zajetí celé týdny, ale i měsíce.

Navíc pokud se delfínům nedostává pravidelného sexu, troufnou si i na jiné zvířecí druhy, včetně člověka. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila i hollywoodská herečka Demi Moore, když plavala v jednom delfináriu a ochočený samec se ji pokusil znásilnit.

Jelikož se delfíni adaptovali na páření ve vodě, jejich penis je zakončený háčkem, kterým se při páření do samičky zasekne.
Jelikož se delfíni adaptovali na páření ve vodě, jejich penis je zakončený háčkem, kterým se při páření do samičky zasekne.

Lev pustinný

Výskyt: Afrika a nevelká část Indie

Vzhled: Samci váží 150–250 kg a samice 90–165 kg. V divočině se lvi dožívají 10–14 let.

Lev pustinný patří mezi jednoho ze čtyř druhů velkých koček rodu Panthera a po tygrovi je druhou největší kočkovitou šelmou. Jedná se o společenská zvířata a loví ve smečkách. Ne nadarmo se této kočce říká Král zvířat, platí to u ní i kvůli sexuálnímu apetitu.

Páří se v jakémkoli ročním období. Pár spolu kopuluje pravidelně 20x – 40x denně, klidně každých 20 minut po dobu několika dní.

Lvice-nymfomanka

Sexuální akt požaduje hlavně samice. Během říje stráví několik dnů a nocí nepřetržitým sexem až s pěti různými partnery. Samotný styk je velice hlučnou a někdy i násilnou záležitostí.

Zajímavostí je, že byl u samic zaznamenán orální sex, kterým chtěly urychlit samcovo vzrušení. Pozorovatelé taktéž zaznamenali, že obě pohlaví vykazují znaky homosexuality, když se například lví samci o sebe starali a tiskli se k sobě.

U některých poddruhů dávají samice přednost lvu s velkou a hustou hřívou, která bývá znakem dobré plodnosti.
U některých poddruhů dávají samice přednost lvu s velkou a hustou hřívou, která bývá znakem dobré plodnosti.

Užovka proužkovaná

Výskyt: Severní Amerika, jižní Kanada, Mexiko

Vzhled: Dospělí hadi mohou narůst do délky 46–140 cm. Hlava se méně odlišuje od zbytku těla, a má poměrně dlouhý ocas.

Obývá hlavně Severní Ameriku. Jedná se o štíhlého vícebarevného a nejedovatého hada, který dává přednost mokrým a bažinatým oblastem. Aktivní je hlavně ve dne, kdy loví převážně ryby, žáby nebo mloky.

Tato užovka je unikátní především tím, že na rozdíl od jiných hadů neklade vejce, ale rodí živá mláďata.

Hadí orgie

Rozmnožování hraje v životě užovky významnou roli, má dokonce přednost před konzumováním potravy. Páření ale není jednoduchou záležitostí především pro samičku.

Na jednu totiž připadne klidně i sto samců, kteří se na ni vrhnou, vytvoří klubko a všichni se chtějí pářit. Častokrát ji tak místo milování rozmačkají. Nijak zvlášť jim to nevadí, velmi záhy si najdou další samičku.

Včela medonosná

Výskyt: po celém světě

Vzhled: Její tělo se skládá ze tří hlavních částí – hlavy, hrudi a zadečku. Tyto části jsou od sebe oddělené zúžením, které jim umožňuje pohyblivost.

Včela medonosná patří mezi blanokřídlý hmyz a jde o jednoho z nejznámějších zástupců společenského hmyzu. Včelstvo je založeno na určité kastovní hierarchii, které je zpravidla složeno z jedné matky, mnoha dělnic a určitého množství trubců.

Matkou je včelí samička, která má jako jediná z celého včelstva vyvinuté pohlavní orgány.

Trubec musí zemřít

Během jednoho páření se královna dokáže spojit až se 40 trubci, které potkává vysoko ve vzduchu na tzv. trubčích shromaždištích, kde už na ní trubci čekají. Jeden trubec dokáže dodat až 11 milionů spermií.

Na konci aktu si samička odnáší až 60 milionů spermií, které si ukládá do zvláštní schránky – spermatotéky, v níž spermie vydrží až do konce jejího života. Trubec po dokončení aktu exploduje a jeho genitálie zůstávají v těle královny.

Ve včelím společenství platí, že čím více je královna promiskuitnější, tím více k ní dělnice vzhlíží.

Makak červenolící

Výskyt: Japonsko

Vzhled: Má červenou hlavu a uši, dlouhé licousy a bradku. V tlupách, které mohou čítat 500–600 jedinců, existuje dělení na určité „pozice“. Jsou zde vůdci, sluhové i členové stáda.

Tento druh makaka je velice odolný a přizpůsobivý okolnímu prostředí. Jako jeden z mála je schopný čelit chladným zimám, sněhu i mrazivým teplotám. Při hledání potravy se dokonce dokáže prohrabat vrstvou sněhu až do hloubky 1,5 metru. Mají k tomu uzpůsobenou hustou rezavohnědou srst.

Páření se srnou?

O tom, že i makakové holdují sexu pro potěšení, dokazuje svědectví dvou italských výzkumníků, kteří pozorovali makaky celkem 238 hodin. Za tu dobu došlo na sex celkem 240x.  Kuriózní situace se také stala na ostrově Jakušima, kdy vědci natočili makaka při pokusu o sexuální styk se samicí jelena sika.

K průniku ale kvůli odlišnosti obou zvířat nedošlo. Podobný případ pohlavního styku mezi dvěma různými druhy zvířat byl zaznamenán mezi lachtanem a tučňákem patagonským.

Makak je jediný druh primáta kromě člověka, který žije v Japonsku. Samička je schopná dosáhnout orgasmu podobně jako člověk.
Makak je jediný druh primáta kromě člověka, který žije v Japonsku. Samička je schopná dosáhnout orgasmu podobně jako člověk.

Medvěd hnědý

Výskyt: Evropa, Asie a Severní Amerika – nejvíce jich žije v Rusku a Kanadě

Vzhled: Medvědi patří mezi mohutné šelmy s dlouhou srstí a velkou hlavou. Váží až 900 kg.

Medvěd hnědý je jediný zástupce své čeledi, vzácně se dodnes vyskytuje na území České republiky. V současné době se počet volně žijících medvědů hnědých ve světě odhaduje na 200 000 jedinců.

Po většinu roku žije samotářsky, ačkoli byly v některých oblastech již několikrát zpozorovány skupiny medvědů. Medvědi se páří od května do července, v párech zůstávají několik dnů, ale i týdnů.

Brutální sex medvědů

Medvědi jsou v sexuální oblasti velmi teritoriální a sexuálně náruživí. Je dokonce prokázáno, že pro zábavu provozují i orální sex a nevyhýbají se ani homosexuálním stykům.

To potvrdili výzkumníci, když 116 hodin pozorovali dvojici samců medvěda v chorvatské rezervaci. Během této doby zaznamenali celkem 28x orálních aktů, které provozovali asi každé 4 hodiny.

Medvědí stopy se velmi podobají lidským. Mají i podobnou kostru a jsou velmi inteligentní.
Medvědí stopy se velmi podobají lidským. Mají i podobnou kostru a jsou velmi inteligentní.

Vakomyš tlustoocasá

Výskyt: Austrálie

Vzhled: Na délku měří 6–9 cm s ocasem dlouhým 4–7 cm, její hmotnost se pohybuje mezi 10 až 20 g. Svrchu je plavá nebo hnědá a spodní část jejího těla je bílá.

Vakomyš je nevelký masožravý vačnatec, který se vyskytuje se v sušších oblastech v celé jižní polovině Austrálie, v řídkých lesích a savanách.

V období březosti samice kopuluje hned s několika samečky, což má za následek, že sourozenci v jednom vrhu mají více otců.

Smrtelný akt

Pářicí rituál vakomyší patří mezi ty nejdelší, může trvat až 12 hodin. Zajímavostí je, že samečci mají pouze omezené množství spermií a přesně určený čas k páření. Proto stráví dva až tři týdny sexuálním stykem s co nejvíce samicemi.

Celý proces je pro ně ale natolik náročný, že se samečkovi vyplaví mnohdy velké množství stresových hormonů, které způsobí kolaps jeho imunitního systému a smrt.

reklama
Související články
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyptě, který bude mít premiéru ve čtvrtek 29. února ve 20:00 na televizní stanici Viasat Nature. Všech 90 druhů dnes žijících velryb […]
Mnozí zmiňují divočáky, lišky, jeleny nebo dokonce medvědy. Stále častěji se s divokými zvířaty setkáváme přímo v ulicích měst. Proč se tak děje a zda je za to někdo zodpovědný, to jsou otázky, které necháme na jiných. My se raději podíváme do jiných zemí a prozkoumáme, jaká další zvířata po celém světě se přizpůsobila životu […]
Svět ukrývá mnoho pokladů a tajemství. I když objevitelů, historiků a cestovatelů je hodně, některá pozoruhodná místa jsou stále překvapením pro mnohé z nás. Neprobádané místa Ázerbájdžánu, rozmanitá historie Albánie či úchvatná atmosféra Kypru jsou jedny z míst, která nám mají co nabídnout a vyprávět. Uznávaná historička Bettany Hughes, se vydala prozkoumat pozoruhodné úkazy, o kterých jste možná doposud neslyšeli. Hora, […]
Velká jezera Severní Ameriky jsou zásobárnou pětiny světové sladké vody a páteří obrovského ekosystému, který ze všech úhlů ve třech dílech zkoumá nový kanadský dokument Nezkrocená Velká jezera. V premiéře jej uvidíte na Viasat Nature v pondělí 5. července. Hořejší jezero, Huronské jezero, Michiganské jezero, Erijské jezero, Ontarijské jezero a další menší jezera a řeky […]
reklama
Historie
Matematický most: Obešla se jeho stavba bez šroubů?
Postavil ho Isaac Newton a jeho konstrukci navrhl v duchu svých gravitačních zákonů tak důmyslně, že ke spojům jednotlivých prvků nebylo třeba vůbec žádných šroubů a hřebíků. Když ho pak studenti ze zvědavosti rozebrali, již ho nedokázali dát znovu dohromady v původním stavu. To je jedna z mnoha pověstí, které se vážou k tzv. Matematickému […]
Jindřich VII. spojil dvě růže v jednu
Velšský šlechtic Edmund Tudor má díky svému původu vysoké postavení. Jeho matkou je totiž královna-vdova Kateřina z Valois, takže je nevlastním bratrem anglického krále Jindřicha VI.   Bratři se ovšem liší příslušností k váženým rodům. Zatímco Jindřich (1421–1471) pochází z Lancasterů, díky Edmundovi stoupá hvězda rodu Tudorů. Nebude to ale ještě sám Edmund (1430–1456), kdo ji vynese až […]
Bombardování Tokia v březnu 1945: Cítili letci po náletu pach spáleného masa?
Během několika měsíců ztratili desítky letounů. Navíc pumy, shazované z obrovské výšky, jen málokdy zasáhnou určený cíl. Právě proto americký generál LeMay stanoví na počátku března 1945 pro letecké útoky na Japonsko novou strategii…   Už žádné cílené bombardování za denního světla! Přednost dostanou noční kobercové nálety z nízkých výšek, při nichž budou posádky bombardérů […]
Odpůrce Habsburků přišel o všechno
Mocný rod Habsburků je na počátku 17. století neklidný. Ve Slezsku mu roste nepoddajný protivník, kterého bude třeba se všemi prostředky zbavit.   Pokud by se osud Jana Jiřího Krnovského (1577–1624) odvíjel podle nalinkovaných předpokladů, strávil by život v církevních službách. Ostatně vystuduje kalvínskou akademii ve Štrasburku. A když v roce 1604 absolvuje, hned jako […]
Zajímavosti
Podivuhodní vodní pavouci: Cítí krabi bolest?
Rozpětí jeho nohou může dosáhnout až čtyř metrů. Rozvážně pochoduje po mořském dně. Pravděpodobně si ale klepetem osobně nepotřesete: žije v hloubce od 50 do 600 metrů! Račte se seznámit alespoň na dálku: velekrab japonský.   Velekrabovi můžeme směle závidět. Dožívá se běžně přes 100 let. A ani na zemi není – obzvlášť v porovnání s lidmi a […]
Vášnivé flamenco: Tanec, který rozdělil Španělsko
Temperamentní flamenco je pro většinu světa znakem španělské národní identity. Ale ne vždy to s ním bylo tak jednoduché. Dnes se těší uměleckému i akademickému respektu, což potvrzuje i skutečnost, že ho UNESCO v roce 2010 prohlašuje za součást světového nehmotného kulturního dědictví.   Flamenco je umělecká forma zahrnující tanec s řadou prvků, jako je […]
Zrádný jet lag: Co se při něm děje a jak mu předejít?
Tzv. jet lag neboli pásmová nemoc sice není nic, co by mělo cestovatele ohrožovat na životě, na druhou stranu by se ale bez něj klidně obešli. Existuje ovšem několik triků, jak adaptaci v nové destinaci urychlit.   Tělo není stroj. Má své mouchy. V tomto případě ale za projevy, které dokážou zkazit minimálně prvních pár […]
Černý jako eben: Proč je to dřevo tak drahé?
Hrobové ticho a rozestavěné figurky napovídají, že v místnosti právě probíhá vypjatá šachová partie. Oba muži se vzájemně bedlivě sledují a nechtějí udělat chybu. Pak jeden z nich neuváženě táhne koněm a protivník zaváhání bryskně využije. Temnou ebenovou figurkou dá šach mat!   Až 20 metrů vysoký strom jménem tomel, rostoucí v tropech a subtropech, dává světu […]
Záhady a napětí
Kameny Ica: Dokazují, že jsme žili s dinosaury?
Na více než 15 000 kamenech s rytinami najdeme údajně potvrzení prakticky všeho, o čem dnešní záhadologové sní. Obrázky zachycují dinosaury, pokročilé lékařské zákroky nebo pokročilé technologie, nápadně připomínající ty moderní. Jsou kameny skutečné? Kdo je mohl vytvořit a co všechno by měly dokazovat?   Peruánský lékař Javier Cabrera Darquea (1924–2001) slaví 42. narozeniny. Mezi dary se […]
Jezírko na Havaji se záhadně zbarvilo dorůžova
Neobvyklý jev od 30. října 2023 trápí správu národní rezervace Kealia Pond na havajském ostrově Maui. Voda v tamním jezírku se zabarvila do jasně růžového odstínu a nikdo zatím netuší proč. Podobné jevy bývají často považovány za znamení ohlašující nějaké nepříjemné události. Jde i tentokrát o předzvěst blížící se pohromy, nebo má vše racionální vysvětlení? […]
Čupakabra v Guatemale pozabíjela desítky kusů hospodářských zvířat!
Po útoku neznámého dravce v Guatemale zahynulo nejméně 75 kusů drůbeže a prasat. Mrtvá zvířata údajně s prokousnutým krkem a vysátou krví nacházeli farmáři na svých dvorcích v asi 40kilometrovém okruhu. I když není jasné, co přesně je usmrtilo, mnozí místní se obávají, že jde o následky řádění čupakabry!   Farmáři ve středoamerické Guatemale se […]
Benedetto Supino: Dokázal zapalovat věci pouhým pohledem?
Když je italskému chlapci Benedettu Supinovi deset let, v rukou mu náhle vzplane komiksová knížka. Opakovaně pak zkouší zapálit různé objekty a téměř vždy se mu to podaří. Oheň ale nedokáže kontrolovat, a proto se několikrát málem upálí ve vlastní posteli. Jeho rodiče jej po čase pošlou k doktorům, jenže ti nic neobjeví. Měl chlapec […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrádek u Nechanic: Po stopách šlechtického rodu Harrachů
epochanacestach.cz
Hrádek u Nechanic: Po stopách šlechtického rodu Harrachů
Reprezentační sídlo starobylého rodu Harrachů je ideálním prostředím k udržování starých tradic. A na zámku Hrádek u Nechanic dobře vědí, co zajímavého pro své návštěvníky připravit. Známý novogotický zámek Hrádek u Nechanic byl vystavěn hraběcí rodinou Harrachů mezi lety 1839 až 1857 jako jejich letní lovecké a reprezentační sídlo. Vyznačuje se nejen anglickou architekturou, bohatě zdobenými
Tři dívky v domě hrůzy
epochaplus.cz
Tři dívky v domě hrůzy
Napohled obyčejný pohodlný dům v rezidenční čtvrti v Clevelandu obývá sympatický muž, kterého si sousedé nemohou vynachválit. Nikdo z nich netuší, jak hrůzné tajemství se za jeho zdmi skrývá. Městečko Yauco na karibském ostrově Portorico má něco přes 30 tisíc obyvatel a 10. července 1960 k nim přibývá také Ariel Castro. Jeho rodiče Pedro Castro
Richard Lví srdce krutostí šokoval muslimy i křižáky
historyplus.cz
Richard Lví srdce krutostí šokoval muslimy i křižáky
S rukama pevně svázanýma za zády je postupně vyvádějí z města do pouště. Tam na ně již čekají kati. Marně budou muslimští vojáci sultána Saladina bušit do křesťanských řad, aby zachránili své souvěrce. Jejich osud je zpečetěn. Přezdívají mu Lví srdce. Už jeho současníci pohlížejí na anglického krále Richarda I. (1157–1199) jako na hrdinu, rytíře
Jak shodit kila a nepřibrat
nejsemsama.cz
Jak shodit kila a nepřibrat
Přejídáte se, jenže pak si vyčítáte nadbytečná kila? Do posilovny vás nikdo nedostane? Moc toho nenaspíte a v práci máte stres? Zkuste na to jít jinak. Asi vás překvapí, že váš chytrý metabolismus sám od sebe spálí 1300 až 2000 kalorií denně, bez jakékoli aktivity. Kolik přesně, to už záleží na vaší váze, výšce i jiném. Už to je ale přece dobrý
Velikonoce s Baronem
iluxus.cz
Velikonoce s Baronem
Velikonoce klepou na dveře, a jak lépe je strávit než v přítomnosti prvotřídních českých ovocných specialit a pálenek Baron Hildprandt. Nenechte se zaskočit dospělými koledníky, a kromě obarvených vaj
Jak jsem zkoumala svůj rozvětvený rod
skutecnepribehy.cz
Jak jsem zkoumala svůj rozvětvený rod
Seděla jsem nad archivem dlouho do noci a kolem mě se promenádovali duchové mých předků. Pak zamířili do jídelny ke kulatému stolu. Do toho domu po prarodičích jsem se přistěhovala nově, bydlela jsem tu zatím jen pár dní. Domek byl hodně dlouho opuštěný, protože babička s dědou už před lety odešli bydlet do domova seniorů, kde měli
Průmyslové potraviny jako zhouba našeho zdraví?
21stoleti.cz
Průmyslové potraviny jako zhouba našeho zdraví?
Člověk je tvor nepoučitelný, zejména co se skladby jídelníčku týká. Jakmile má možnost dopřát si potraviny s vysokým obsahem cukru, soli nebo tuku, nedokáže odolat. Přitom by měl. S každou další porcí
Čočková polévka s cizrnou a zeleninou
panidomu.cz
Čočková polévka s cizrnou a zeleninou
V této vegetariánské verzi supluje bílkovinu zelená čočka a cizrna, která chuťově doplňuje rajčata i brambory s řapíkatým celerem. Klidně uvařte toto jídlo z dvojnásobné dávky, určitě si nikdo nebude stěžovat ani druhý den, kdy se skvěle rozleží. Ingredience 300 g brambor 3 řapíkaté celery (200 g) 2 stroužky česneku 1 menší cibule 2 lžíce olivového
Radostná událost v rodině Leoše Mareše!
nasehvezdy.cz
Radostná událost v rodině Leoše Mareše!
U Marešových se slaví! Syn Jakub (18) se dostal na prestižní univerzitu Florida Southern College v Americe, kde se kromě studií byznysu bude také věnovat vodnímu lyžování, ve kterém je opravdu dobrý.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Co vše skrývá zřícenina hradu Házmburk?
enigmaplus.cz
Co vše skrývá zřícenina hradu Házmburk?
Zřícenina gotického hradu Házmburk, jež najdeme u vsi Klapý, asi 3,5 kilometru severozápadně od města Libochovice v okrese Litoměřice, je opředena nejednou bájí a pověstí, tak jako ostatně každé staro
Plněná cuketa s kuskusem, zeleninou a šunkou posypaná sýrem
tisicereceptu.cz
Plněná cuketa s kuskusem, zeleninou a šunkou posypaná sýrem
Suroviny 4 rajčata 3 cibule 8 lžic kuskusu 150 g uzené slaniny 200 g šunky 200 g strouhaného sýra Postup Cuketu podélně rozřízněte a vnitřek vydlabejte. Vydlabaný vnitřek nakrájejte na m