Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
PRECIOUS STONES aneb Drahé kameny jako solitéry vašich interiérů

Opulentní drahý kámen působí velmi elegantně i sofistikovaně zároveň. Navíc použití mramorů či onyxů v interiérech prostředí nesmírně harmonizuje, jejich noblesní krása totiž lahodí nejen oku, ale navozuje i přírodní atmosféru a klid v duši.

Místnostem dodávají opravdový punc luxusu i čarovné mystérium genia loci.

Přírodní varianty mají navíc oproti jiným materiálům hned několik neoddiskutovatelných výhod. Jejich pevnost a odolnost kráčí ruku v ruce s dlouhodobou životností, kámen je také snadný na údržbu a nabízí širokou paletu barevností i jejich výjimečnou stálost.

Co ale jako top manažer oceníte asi nejvíce, je fakt, že přírodní kameny v sobě nesou magickou energii, která tiší vnitřní neklid. I proto se doporučují kamenné instalace do relaxačních místností, koupelen, ale i obývacích pokojů či ložnic.

ANTICKÝ KRÁL KAMENE: MRAMOR

Neotřesitelnou pověst toho nejluxusnějšího a nejelegantnějšího materiálu světa má mramor, jenž vzniká přeměnou krystalického vápence vlivem vysokého tlaku a teploty v zemské kůře.

Tenhle překrásný kámen se vyskytuje v mnoha barvených formách od bílé, béžové až po černou varietu. Už samotné slovo mramor dýchá vznešeností.

A právě pro svou eleganci, dokonalý lesk i výjimečnou noblesu patří k nejvyhledávanějším drahým kamenům používaným v interiérech. Opravdu prvotřídní produkty pak naleznete u výrobců z Itálie či Španělska, kteří jsou jedničkami v jeho produkci.

LESKLÝ SPOLEČNÍK

Mramor patří k velmi drahým materiálům, kdo se ale rozhodne pro investici, svou volbu si bude pochvalovat dlouhé roky. Kamenný skvost je totiž známý svou odolností, navíc jeho leštěná varianta si udržuje dokonalý vzhled nezávisle na čase.

Jedním z mýtů je, že drahé kameny jsou na omak studené a interiéry pak působí chladně. Opak je ale pravdou, mramor dokonale akumuluje teplo a umí ho vyzařovat po dlouhou dobu, proto je vhodný například jako obložení kamenných krbů, oken a parapetů.

Nejvíce se ale využívá ke zdobení a obkládání hal, podlah a koupelen. Protože je ale pórovitý, doporučuje se ošetřit jej vhodným lakem. Neošetřené desky jsou totiž citlivé na kyseliny a mastnotu.

KŘEHKÝ POLODRAHOKAM: ONYX

Vzácný přírodní materiál, který je odrůdou mramoru, je vyhledávaný pro svou dokonalou kresbu již od starověku, kdy byl používán na výrobu šperků a liturgických předmětů.

Neprůhledný poloprůsvitný minerál má totiž střídající se bílé a černé vrstvy, které se další úpravou dají různě kolorovat. Donedávna se onyx v interiérech nepoužíval tak běžně, o to luxusnější jsou jeho současné realizace.

Navíc je každý kámen zcela odlišný, proto v něm každý majitel získá zcela originální solitér. Materiál pro náročné navíc vypadá dokonale podsvícený teplým žlutým světlem, kdy vynikne jeho struktura, která díky řezům působí jako unikátní přírodní kresba.

SVĚTELNÉ INSTALACE

Nejčastěji se onyx řeže na velké desky či kvádry, které se následně vyhlazují a leští. Když se skládají, dbá se velmi pečlivě na návaznost přírodní kresby, aby byl při podsvícení zdobný efekt maximální.

Dokonale pak působí onyxové desky jako obložení stěn, barových pultů, konferenčních stolů i kuchyní či předělové desky mezi místnostmi. Oblíbenými odstíny jsou pak například červená Red Passion, zlatá Onyx Yellow či modrá Blue Dark.

SÍLA KAMENE

* Mramor naplňuje tělo i mysl zvláštní velmi pozitivní energií. Často je také nazýván kamenem klidu. Harmonizuje totiž lidský organizmus i psychiku a často se o něm mluví jako o katalyzátoru neklidu.

* Onyx podporuje koncentraci, logické myšlení i vytrvalost. Je to proto typický manažerský kámen, který posiluje cílevědomost a ego. To je i důvod, proč by charizmatické a silné osobnosti měly jeho používání v interiérech dobře zvážit. Může se totiž stát, že se v jeho blízkosti promění na nesnesitelné egocentriky.

VÍTE, ŽE…

Slavná funkcionalistická vila Tugendhat v Brně − architektonický skvost, který je dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, jenž v roce 1928 vypracoval návrh stavby na zakázku manželů Grety a Fritze Tugendhatových, má v přízemí celou jednu stěnu z onyxu.

Ta je umístěna tak, aby pod určitým úhlem díky propouštění slunečních paprsků měnila barvu. Vila Tugendhat byla v roce 2001 zapsána do listiny UNESCO.

TOP KVALITA aneb Hvězdná trojka

* KARARSKÝ MRAMOR – sněhobílá varianta, jejíž jméno je odvozeno od toskánského města nálezu Carrary v Itálii, která je považována za vůbec nejdražší typ mramoru světa.

* MRAMOR NERO MARQUINA – pochází ze Španělska od města Markina a láká na svou dokonale černou barvu.

* SIENNSKÝ MRAMOR – se těží v italském Toskánsku nedaleko města Siena. Je oblíbený pro své netradiční zbarvení, žlutý podklad je totiž propletený fialovými, červenými, modrými nebo bílými žilkami.

TIP TOP CLASSU

Pokud toužíte po opravdu exkluzivním bydlení plném drahých kamenů ať už v České republice nebo ve světě, obraťte se na nejpovolanějšího.

Tím je bezpochyby české zastoupení Sotheby’s International Realty®, jež je součástí celosvětově nejznámější aukční síně a patří k lídrům v oblasti prodeje jedinečných nemovitostí.

Právě díky intenzivní spolupráci s mezinárodními partnery a jedinečnému přehledu trhu má doslova neomezený přístup k realitám kdekoli na světě.

Vybírat tak budete moci z široké škály výjimečných vil, domů, rezidenčních projektů i investičního bydlení v souladu s vaším životním stylem.

Kontakt: www.sothebysrealty.cz

Překrásná podlaha ze španělského leštěného mramoru Jantar. Samostatně stojící umyvadla Lapilaz zdobí efektní zlacení v podobě kamenné praskliny. Maison Valentina, covethouse.eu, 345 000 Kč Za mramorový stůl Tacca od značky Brabbu zaplatíte 494 000 Kč.
Související články
Nejen v lese či u vody se touto roční dobou nevyhneme útoku bodavého hmyzu. V přírodě nás navíc může ohrozit i jediný jedovatý český had – zmije.   Včelí bodnutí je bolestivé a pálí, ale nebezpečné je jen pro alergiky. Nejčastější reakcí je zčervenání místa vpichu a bolestivý otok. Stejně jako postižené místo oteče na povrchu, […]
Krása města se neměří jen vysokými budovami nebo architektonickými skvosty, ale také půvabem zeleně. Saúdská Arábie se proto rozhodla v poušti Tuwaiq kousek od Rijádu vybudovat Mezinárodní zahrady krále Abdulláha. Mají se stát největšími zahradami s řízenou teplotou na světě a překonat tak pověstné singapurské botanické zahrady s největší expozicí orchidejí na světě. Když stojíte […]
Lepí se na zuby a je strašně sladký, odolat se mu ale nedá. A což teprve, když si ho připravíte doma z kvalitních surovin.   Turecký med není turecká specialita, kdepak, proto má také řadu dalších názvů, ale žádný jiný se tak dobře neuchytil jako obecné označení této cukrovinky. Přitom doma je také v Itálii, […]
Loděnice Enata Marine se sídlem ve Spojených arabských emirátech se spojila s novou značkou luxusních jachet Mirarri a vytvořila koncept luxusního rychlého člunu, který svým designem přesně zapadá do životního stylu v prostředí dubajské zátoky.   Pro oblast dubajské zátoky platí to samé, co pro ulice samotné metropole. Pokud tady chcete zapůsobit dopravním prostředkem, musíte mít […]
reklama
Historie
Vezl Amundsen k pólu gramofon?
Loď Fram napíná plachty a 9. srpna 1910 vyplouvá z norského Kristiansandu. V té chvíli ví jen tři muži na palubě, jaký bude její cíl. „Jižní pól,“ oznamuje velitel výpravy Roald Amundsen zbytku posádky až na Madeiře. Severní točna již padla, chce to novou výzvu!   Moře a led jsou jeho život…Poprvé se Roald Amundsen […]
Brodili se křižáci ve Svatém městě krví?
Dřevěné obléhací věže se tyčí nad hradbami města. Ty jsou i přes zoufalý odpor obránců právě prolomeny a dovnitř se ženou zástupy křižáků. V božím jménu už neběží dobývat, ale loupit a vraždit.   Dobytí Antiochie v červnu 1098 je nesporným úspěchem první křížové výpravy do Svaté země, ale současně také zdrojem bojů o moc mezi veliteli […]
Vymyslel Sedžong písmo na dopoledne?
Králem se vůbec stát neměl, ale když už ho osud na trůn posadil, stal se rovnou největším panovníkem historie. Sedžong Veliký toho dal svému národu tolik, že se před ním sklánějí Korejci ještě po šesti staletích.   Území Korejského poloostrova je v polovině 14. století součástí mongolské říše Jüan, mezi obyvatelstvem ale stoupá nespokojenost. Do čela […]
Rekordman v Bílém domě: Národní hrdina vydržel ve funkci pouhý měsíc
William Henry Harrison sice původně studoval medicínu, v roce 1791 se ale rozhodne vstoupit do americké armády, která je zrovna plně zaneprázdněna boji proti indiánům.   O tři roky později se účastní slavné bitvy u Fallen Timbers, v níž vojáci USA triumfují. Když si v roce 1795 bere za ženu Annu Tuthill Symmesovou (1775–1864), zastává […]
Zajímavosti
První známá oběť atentátu? Faraon Teti!
Titul první známé oběti atentátu v historii získává egyptský faraon Teti (někdy známý také jako Othoés), vládnoucí přibližně v letech 2291 až 2279 př. n. l.   Když faraon Venis zemře, aniž po sobě zanechá mužského potomka, pátá dynastie končí a nastává období nestability. Hledá se nový panovník, který „usmíří obě země“. Nakonec se jím […]
Slova s děsivým původem: Křičící duch a čára smrti!
Věci okolo nás občas dostanou své jméno vcelku nečekanou cestou. Vybíráme pro vás slova, která spojuje tak trochu strašidelný původ!   Maskoty dnes máme pro štěstí, dříve však měli lidi chránit před zlými čarodějnicemi! Těm se v jednom ze starých jazyků Francie říkalo „masca“. Podobných slov je mnohem víc. Dnes neškodných, dříve z nich mrazilo… […]
Gaius Appuleius Diocles: Nejbohatší sportovec v dějinách
Kam se na něj hrabou všichni ti zazobaní basketbalisté, fotbalisté, hokejisté či golfisté. Oproti římskému vozatajovi to jsou jen chudí příbuzní. Gaius Appuleius Diocles si už v době starověku vydělá za svou kariéru tolik, že ho dosud nikdo nepřekonal a stále je hodnocen jako nejbohatší sportovec historie.   Jedním z center zábavy je ve starém […]
Nejdelší let světa trvá dva měsíce!
Rok 1958 je pro rekordy zaslíbený. V létě přistává v texaském Dallasu dvojice pilotů, která ve vzduchu vydrží celých 50 dní. Jenže Robert Timm (1926–1976) a jeho kolega John Cook (?–1995) je v Las Vegas překonají, a to rovnou o čtrnáct dní!   Majitel lasvegaského hotelu Hacienda Doc Bailey dumá, jak přitáhnout zákazníky. Dává se […]
Záhady a napětí
Tajemství francouzské katedrály: Působí v ní bájná podzemní energie?
Katedrála Notre-Dame v Chartres je odedávna považována za magické místo, které působí i na nevěřící. Již v dávných dobách se zde rozprostíral posvátný háj, kde se ke svým obřadům scházeli keltští kněží – druidové. Je snad toto místo dodnes ovlivněno nějakou záhadnou silou?   Předchůdkyně dnešní katedrály tady stojí už v roce 1144. O její […]
Záhadný hrob XYZ: Kdo v něm leží?
Na hřbitově v městečku Deep River v americkém Connecticutu stojí náhrobek s podivným nápisem XYZ. Podle místních patří neznámému muži, který se v roce 1899 pokusil vyloupit místní banku. Hrob 40 let navštěvuje záhadná žena zahalená v černé róbě, přesto dodnes nikdo netuší, kým onen kriminálník byl. Co se pokazilo při loupeži? A proč o muži nic nevíme?   Je […]
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v […]
Poslední britská čarodějnice: Kdo byla Helena Duncan?
Helena Duncan si jako malé děvče vyslouží přízvisko pekelná, neboť tvrdí, že umí mluvit s mrtvými. Od té doby své okolí zahrnuje jedním proroctvím budoucnosti za druhým a jako dospělá se díky tomu stane uznávanou čarodějnicí. Dnes však o jejích schopnostech mnozí pochybují, neboť je údajně doloženo, že při seancích podváděla. Je to pravda?   Je […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Darovaná skleněná kulička mi přinesla veliké štěstí
skutecnepribehy.cz
Darovaná skleněná kulička mi přinesla veliké štěstí
Jednou jsem zasáhla do pranice malých kluků, kteří hráli kuličky. Jeden z nich mi dal svou skleněnku na památku. A štěstí si mě opravdu našlo! Když jsem zůstala sama s dětmi, nebyla to lehká doba. Měla jsem se co ohánět, ale brala jsem si ke své práci různé brigády, aby děti nepocítily chudobu, co se nám přilepila na
Interiérové stínění z textilních materiálů
rezidenceonline.cz
Interiérové stínění z textilních materiálů
Látky všech typů vnášejí do obytného prostoru příjemný pocit, současně nabízejí širokou škálu možností pro personalizaci a stylizaci interiéru. Ačkoli závěsy jsou často první volbou, existuje mnoho dalších možností, které stojí za zvážení. Jednou z hlavních výhod textilního stínění je jeho flexibilita s ohledem na aktuální zaměření konkrétního obytného prostoru. Materiály, jež jsou k dispozici
Jiří z Poděbrad vládl místo Pohrobka
historyplus.cz
Jiří z Poděbrad vládl místo Pohrobka
„Musíme ho tu zdržet,“ říká Jiří z Poděbrad v kruhu přátel. Ladislav Pohrobek, kterému zjara přísahal věrnost, teď na podzim přijel do Prahy. Plánuje se jeho korunovace, ale jde i o to dostat mladičkého krále pod svůj vliv. Jiří se už postará, aby zůstal déle než rok. Odjede až v listopadu 1454.   Na svět
Na Měsíci bude kroužit vodíkový Lunar Cruiser
21stoleti.cz
Na Měsíci bude kroužit vodíkový Lunar Cruiser
Americká kosmická agentura NASA využije vodíkové vozidlo Toyota Lunar Cruiser pro svou nadcházejí pilotovanou misi na Měsíc. Šestikolové vozítko pro jízdu po povrchu umožní vědcům ještě detailnější pr
Šťavnatá barbeque žebírka
tisicereceptu.cz
Šťavnatá barbeque žebírka
Připravujete občerstvení na oslavu? Nezapomeňte připravit pikantní „barbekjů“ žebírka. Suroviny 2 kg hovězích žeber 1 lžíce uzené papriky 1 lžíce granulované cibule sůl, pepř Na omáčku
Záhady hradu Kost: Obývají ho duchové někdejších majitelů?
enigmaplus.cz
Záhady hradu Kost: Obývají ho duchové někdejších majitelů?
Prostřelený obraz neznámé ženy, svědectví o bílém obličeji objevujícím se na snímcích mramorové Madony, odbíjení neexistujících věžních hodin. To je jen několik záhad, které se vážou ke gotickému h
Sušená rajčata v oleji
nejsemsama.cz
Sušená rajčata v oleji
Dokonalá surovina, kterou v kuchyni potřebujete. Hodí se do těstovinových jídel, kuskusu, můžete je použít na obložené chleby, do rizota. Rozumí si s bylinkami, sýry i slaninou. Ingredience na 2 sklenice: ● 2 kg oválných zralých rajčat ● 15 stroužků česneku ● 4 lžíce sušené bazalky ● sůl ● olivový olej Postup: Rajčata překrojte a vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem. Osolte je
Pro dobrou paměť trénujte mozek
panidomu.cz
Pro dobrou paměť trénujte mozek
Máte to na jazyku, a přitom si nemůžete vzpomenout. Čím to asi bude? Že by věkem? Možná jen svůj mozek málo trénujete. Každý z nás si dokáže zapamatovat mnohem víc, než si myslí. Nezáleží totiž ani tak na věku jako na trénovanosti mozku. Říkají to vědci, kteří mozek zkoumají již po desetiletí. Paměť se podle
Návrat Bernáškové k ex? Společná dovolená!
nasehvezdy.cz
Návrat Bernáškové k ex? Společná dovolená!
Herečka Jana Bernášková (43) ze seriálu ZOO, která si ještě před lety nemohla přijít s otcem své dcery Justýny (17) na jméno, s ním teď vyrazila na společnou dovolenou. S režisérem Davidem Drábkem (54
Česká republika zná nejlepší domácí vína roku 2024
iluxus.cz
Česká republika zná nejlepší domácí vína roku 2024
Branko Černý, ředitel největšího českého vinařského projektu Král vín, dnes slavnostně vyhlásil výsledky jeho soutěžní části. Do ní 165 českých a moravských vinařů přihlásilo celkem 1370 vín. • Abs
Armand Douglas Hammer: Temné fantazie krásného prince
epochaplus.cz
Armand Douglas Hammer: Temné fantazie krásného prince
Je hezký, urostlý, slavný a velmi bohatý. Dokonale splňuje všechny parametry moderního prince. Ale pozor! Je k mání jen pro opravdu otrlé princezny. Jeho představa kvalitního sexu zahrnuje svazování a kapku násilí. Navíc je možná kanibal. V případě amerického herce Armanda Douglase Hammera (*1986) byla Štěstěna značně rozdavačná. Armie se prostě uměl narodit. Jeho předkové nashromáždili obrovské
Tábor: Hravé město s hrdou tváří
epochanacestach.cz
Tábor: Hravé město s hrdou tváří
Jan Žižka střeží kamenným pohledem gotickou radnici i kostičky lega a čokolády. Pod pláštěm s kalichem za zvuků hudby a pouličního divadla ožívá genius loci města. Město Tábor, tak úzce spojené s husitským revolučním hnutím, vypíná svou hrdou tvář na jihu Čech. Tam, kde dříve řinčely zbraně, dnes cinkají sklenky místních vináren a kavárniček. Chcete-li také pocítit