Zajímavosti

Průmyslová automatizace je téma i pro malé podniky

Průmyslová automatizace je téma i pro malé podniky
Tento článek je reklamním sdělením

Dnes už není průmyslový robot synonymem pro velké stroje obehnané bezpečnostní ohrádkou. Technologie jdou stále dopředu, a to se odráží i v oblasti průmyslové automatizace, díky tomu jsou dnes roboti i velmi obratní a dokážou pracovat v souladu s člověk. Tak pryč s ohrádkami!

Keep up with the competition!

Nejen s rozvojem průmyslu 4.0 se mění konkurenční prostředí ve výrobních a zpracovatelských podnicích. Udržet krok se však stává stále těžším, zkuste konkurenty ve vašem oboru předběhnout s kolaborativními roboty. Právě na kobotech, jak se zkráceně kolaborativní roboti přezdívají, stojí jeden z hlavních pilířů průmyslové automatizace.

Průmyslová automatizace ve formě zapojení kobotů do pracovního procesu nepřipraví vaše zaměstnance o práci, ale pomůže zefektivnit výrobu a snížit procento pracovních úrazů.

Jak můžete využít kobota i ve vašem podniku?

Koboti, kteří mají formu robotických ramen snesou různé míry zatížení a mají rozličné rozměry, díky tomu najdou nesčetné způsoby uplatnění. Menší koboti se zpravidla používají pro drobné práce, které vyžadují přesnost a jsou monotónně opakovány. Tyto činnosti totiž u zaměstnanců způsobují nadměrné zatěžování určitých skupin svalů a vedou nejen k pracovním úrazům, ale i nemocem z povolání.

Kobot velkým počtem opakování nijak netrpí a pro vaše zaměstnance můžete najít uplatnění třeba v kreativnějších činnostech nebo na pozicích, kde je náplň práce různorodější.

V praxi se koboti nejčastěji používají při následujících činnostech.

Potravinářství

V potravinářství se koboti používají v chladírenských boxech, ale i při balení potravin. Díky dokonalé přesnosti se nemusíte obávat použít kobota ani při balení vajec. Jeho chybovost je totiž mnohem nižší než při práce člověka.

Farmacie

Nejen poslední dva roky ukazují, jak je důležitá rychlost farmaceutické výroby. Koboty, které můžete v rámci průmyslové automatizace použít, je možné rychle přenastavit či přestěhovat na jiný provoz. Oproti původním velkým robotům, jejichž stěhování trvalo i několik týdnů, stěhování kobota zabere jen pár hodin.

Díky tomu můžete obratně reagovat na rychlé proměny farmakologického trhu.

Plasty a automotive

V oblasti zpracování plastů pro automotive koboti přímo vynikají. Můžete jim svěřit třeba ořezávání odlitků, což je jinak velká zátěž na karpální tunely. Ořezávání tedy nechte na kobotech a o vizuální kontrolu se mohou postarat vaši lidé.

Zpracování kovů

Větší modely kobotů si dokážou poradit i s těžšími kousky, a dokonce zvládají i vrtání a svařování. Při těchto pracích opět vyniká jejich přesnost, sváry jsou pevné a vypadají na pohled velmi úhledně.

Snadná obsluha

There is certainly an even wider range of uses for cobots in practice, but the question arises as to their settings. The original industrial robots required complex programming of the new program, which took a long time and required the work of a programmer with knowledge of the programming language.

However, everyone can control the cobs, their settings are intuitive and you can help yourself manually.

Thanks to this, the costs not only for programming work, but mainly downtime in production disappeared.

Tento článek je reklamním sdělením

Více z Zajímavosti

Kačer Donald: Vztekloun bez kalhot trumfne i Mickeyho

Zajímavosti8.12.2022

Had na holi: Proč je symbolem zdravotnictví?

Zajímavosti5.12.2022

Podivuhodné dřeváky: Dá se na nich i bruslit!

Zajímavosti1.12.2022

První zmrazený člověk: Na lék proti rakovině čeká už 55 let!

Zajímavosti24.11.2022

Ťukni tlapou: Dokážou zvířata ovládat počítače?

Zajímavosti21.11.2022

Velký londýnský smog: Konečně známe jeho příčinu!

Zajímavosti14.11.2022

Nenápadný, ale ostrý mixér slaví 100 let!

Zajímavosti10.11.2022

Les Svastika: Hákový kříž uprostřed lesů

Zajímavosti7.11.2022

Čemu jste celý život věřili, ale není to (tak úplně) pravda

Zajímavosti4.11.2022
Zajímavosti
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články