Záhady a napětí

Roswellský incident: Zinscenovali ho Sověti na Stalinův příkaz?

Roswellský incident: Zinscenovali ho Sověti na Stalinův příkaz?

Ozve se ohlušující rána. Do vyprahlé pouště Nového Mexika právě cosi spadlo z nebe. V kalendáři je 2. červenec 1947. Podle záhadologů šlo o havárii mimozemského létajícího talíře. To novinářka Annie Jacobsen je jiného názoru. Podle ní se u Roswellu zřítil stroj se znetvořenými těly. Komu ostatky patří? A má v záhadě prsty vůdce Sovětského svazu?

Vojáci 509. bombardovací skupiny zajišťují podivné trosky. V podvečer 2. července 1947 je na obloze nedaleko Roswellu zpozorován předmět diskovitého tvaru, který o pár hodin později spadne na pozemky patřící farmáři Williamu Mac Brazelovi. Ten se následujícího dne na místo vydá a nalezne na něm ohořelé součástky. K jejich zajištění jsou ihned povoláni vojáci. „S potěšením oznamujeme, že ve spolupráci s místním rančerem a šerifovým úřadem jsme získali jistý disk,“ uvede později letecká základna v Roswellu. Záhy ovšem vydá opravnou zprávu, že nešlo o talířovitý objekt, ale o meteorologický balon. Rodí se zřejmě největší záhada novodobých Spojených států.

Drobné dětské ostatky

„Nedaleko Oblasti 51 byl roku 1947 opravdu nalezen létající talíř, který obsahoval podivná těla připomínající mimozemšťany,“ tvrdí anonymní zdroj spojený s armádním dodavatelem, společností EG&G. Podle americké investigativní novinářky Annie Jacobsen (*1967), která před pár lety vydala knihu nazvanou Oblast 51: Necenzurovaná historie americké přísně tajné vojenské základny, ovšem u Roswellu nehavaroval stroj s návštěvníky z jiných světů. Prakticky všechna tehdejší svědectví o nálezu se shodovala v tom, že ostatky měřily zhruba 150 centimetrů a ponejvíce připomínaly dětská tělíčka. Podle Jacobsen šlo skutečně o mrtvoly patřící malým chlapcům a holčičkám.

Investigativní novinářka Annie Jacobsen vydá o nových teoriích ohledně Roswellu celou knihu.

Z dílny bratří Hortenů?

Spojenými státy se po incidentu šíří panika. Právě to byl podle Annie Jacobsen záměr strůjců události. „Vše se zřejmě dělo přímo na Stalinův příkaz,“ myslí si publicistka. Podle ní se Sovětům podařilo na sklonku 2. světové války zabavit v německých dílnách konstruktérů bratří Hortenů jejich prototyp létajícího křídla. V koncentračních táborech navíc Rudá armáda narazila na těla židovských dětí, na nichž prováděl své experimenty Josef Mengele (1911–1979). Stalin (1878–1953) se pak obojího rozhodl využít. Aby v Americe vzbudil strach, rozruch, ukázal jí její zranitelnost a upoutal pozornost lidí na Oblast 51, kde vláda prováděla tajné pokusy, nechal nedaleko Roswellu svrhnout diskovité letadlo se zohavenými dětmi na palubě.

Havaroval zde prototyp bratří Hortenů

Projekt Mogul

Inspiraci prý Stalin našel v rozhlasové hře Orsona Wellse (1915–1985), po jejímž odvysílání vypukla v USA v roce 1938 panika. Lidé si totiž mysleli, že došlo k marťanské invazi a začala Válka světů. Teorie Annie Jacobsen má ovšem několik slabin. Opírá se především jen o jediné svědectví, a to někdejšího inženýra EG&G. Pokud by navíc u Roswellu dopadl na zem stroj bratří Hortenů, vedení amerického letectva by vědělo, oč jde. Prototypy létajícího křídla totiž neskončily po válce v rukou Sovětů, ale Spojenců. Podle floridského vědce Boba Lazara (*1959) incident skutečně způsobil pád mimozemského talíře. V roce 1995 ovšem americká armáda přiznala, že k havárii došlo v rámci tajného projektu zvaného Mogul. K zemi se údajně odporoučel svazek balonů a sonda na sledování sovětských jaderných testů.

Stalin se prý při vymýšlení incidentu zhlédl v rozhlasové hře Orsona Wellese.
Záhady a napětí
Časopis, který by vás mohl zajímat

Více z Záhady a napětí

„Mimozemšťané existují!“ Jak by lidstvo reagovalo na takovou zprávu?

Záhady a napětí21.10.2019

Čarodějnice z Rose Hall: Obchází panství duch jeho bývalé majitelky?

Záhady a napětí18.10.2019

Kult Svaté Smrti. Je záhadou i pro jeho přívržence!

Záhady a napětí14.10.2019

Armenské Stonehenge jménem Zorats Karer: Vědci si s ním neví rady

Záhady a napětí11.10.2019

Americký televizní seriál Simpsonovi: Předpovídá budoucnost?

Záhady a napětí7.10.2019

Strašidelný hrad Muncaster: Řádí v něm duch zavražděné dívky?

Záhady a napětí4.10.2019

Roswellský incident: Zinscenovali ho Sověti na Stalinův příkaz?

Záhady a napětí27.9.2019

Tajemné svědectví:Setkal se Napoleonův bratr s Jerseyským ďáblem?

Záhady a napětí23.9.2019

Diamant Naděje: Smrtící kletba smete každého, komu se dostane do ruky

Záhady a napětí20.9.2019

Výjimečný internetový magazín zabývající se nejzajímavějšími články z oblasti vědy a poznání, planety Země, historie, zajímavostí a lifestyle!

Copyright © RF-Hobby s.r.o | Zásady ochrany osobních údajů | Cookies