Lifestyle

Tváří v tvář luxusní romantice

Tváří v tvář luxusní romantice

Zamilovanost je rodu ženského, pročež vás asi nepřekvapí její značně těkavé tendence. Nechcete-li ji nechat uniknout, je třeba ji náležitě hýčkat. Náš recept? Sbalte kufry, zabouchněte dveře za stereotypem a vydejte se objevit některou z úžasných destinací. Garantujeme, že barometr vášně vyskočí na dosud nevídané maximum!

ROMANTIKA V ZEMI JEZER A VULKÁNŮ

NICARAGUA: MUKUL BEACH, GOLF & SPA

Vítejte v jednom z nejexkluzivnějších butikových resortů na světě! Možná vás výběr destinace na úvod trochu překvapí, ale přesně to bylo cílem. Náš favorit se nachází ve středoamerické Nicaragui, konkrétně v soukromém tropickém ráji Guacalito de la Isla rozkládajícím se na 675 825 hektarech.

Opulentní resort je nevšedním ztělesněním vize prominentního nikaragujského podnikatele Dona Carlose Pellase. Jeden z 50 nejvlivnějších mužů v Latinské Americe se rozhodl rozšířit portfolio svých mnohačetných byznys plánů a proměnit nedotčené přírodní útočiště na Emerald Coast v chrám luxusu, v němž si hosté mohou vychutnat rozmazlování na vysoké úrovni a zároveň v klidu mapovat místní kulturu a i zázraky fauny a flóry.

Více na: www.mukulresort.com

BEZKONKURENČNÍ ÚNIK Z REALITY

FLORIDA: LITTLE PALM ISLAND

Luxusní relaxace na soukromém ostrově daleko od mrazu a civilizačního šílenství… Pokud zní vaše aktuální přání právě takto, vydejte se na Floridu. Po přistání musíte mít ještě chvilku trpělivosti s dalším cestováním – vysněný kousek ráje skrývající se pod poetickým názvem Little Palm Island je totiž přístupný pouze po moři.

Jakmile sem jednou proniknete, okamžitě pochopíte, proč patří k oblíbeným destinacím amerických prezidentů a celebrit.

Lákavý je nejen svou krásou, ale také absencí určité kategorie technologických vymožeností, které obvykle energii spíše berou, než aby ji dávaly – abstinenčních příznaků se však rozhodně bát nemusíte, díky fascinujícím výhledům na nepřítomnost televize a telefonu velmi rychle zapomenete.

Little Palm Island je skvělým lákadlem především pro introvertnější typy, na ostrově je totiž vysoká koncentrace lidí opravdu výjimkou. Místní apartmány mají vlastní terasu, venkovní sprchy a další potřebné vybavení k tomu, aby vaše dovolená byla naprosto nezapomenutelným zážitkem.

Kouzlo místa podtrhuje i pestrá fauna: těšit se můžete mimo jiné na možnost pozorovat pelikány, malé žraloky a delfíny.

A důležitá zpráva na závěr: chcete-li být během svého vzácného volna obklopeni pouze dospělými, vězte, že Little Palm Island razí heslo: Adults Only!

Více na: www.littlepalmisland.com

HVĚZDNÉ NEBE NADE MNOU…

LONDÝN: HOTEL 41

Pokud nesnášíte přeplácané interiéry v tónech něžně růžové a lila, stočte svou pozornost směrem k naší třetí nabídce. Přímo v srdci Londýna najdete intimní a diskrétní útočiště, které vás zahalí do opojné energie nekončeného přepychu.

Mimořádné služby, luxusní pokoje, které spojují nejlepší zařízení s nejnovějšími technologiemi, uklidňující pohled na designové kousky z ebenového dřeva a slonoviny – to vše skrývá pětihvězdičkový Hotel 41. Hned v jeho dveřích vás uvítá vůně omamných svíček a působivý kontrast černo-bílé podlahy s tmavě mahagonovým dřevem.

Pokud vás baví atmosféra malých hotelů, kde vás personál zná jménem a pamatuje si, jaký typ čaje vám chutná k snídani i čím vás rozptýlit během drobných rozmarů počasí, budete nadšeni.

Více na: www.41hotel.com

NEOPAKOVATELNÝ ŠARM MĚSTA LÁSKY

BENÁTKY: HOTEL CIPRIANI

Prominentní hotel v centru Benátek se nachází čtyři minuty od Náměstí svatého Marka a díky unikátní poloze na ostrově Giudecca nabízí bezkonkurenční výhledy na přilehlé laguny a Dóžecí palác.

Luxusní hotel zařízený v benátském stylu je známý překrásně zdobenými interiéry, vynikající kuchyní obohacenou inovativním twistem a velkolepým bazénem naplněným filtrovanou mořskou vodou, jehož rozloha ve vás hravě vzbudí pocit, že jste právě jedním z VIP účastníků přepychové hollywoodské party.

Ostatně toto fantazírovaní nebude vůbec daleko od pravdy, v roce 2014 se v hotelu Cipriani ženil i sám George Clooney.

To už je snad dostatečný argument pro to, proč berete svou drahou polovičku právě sem, ne?

Více na: www.belmond.com/hotel-cipriani-venice

NESNESITELNÁ LEHKOST BYTÍ

ŘÍM: PALAZZO MANFREDI

Jedno z nejnavštěvovanějších měst světa nemůžete během své romantické mise vynechat. Chcete-li snídat, večeřet i usínat s výhledem na antické památky, ubytujte se v luxusním hotelu Palazzo Manfredi hned vedle Kolosea. Starověký kruhový chrám Pantheon i první křesťanské kostely se tak rázem ocitnou v ideální vzdálenosti a vy snadno stihnete všechno, co jste si plánovali.

V pětihvězdičkovém paláci nepřijdou zkrátka ani vaše chuťové buňky – michelinská restaurace Aromi splní i ta nejvyšší očekávání. Menu Degustazione doprovázené vínem si tu můžete dopřát za příjemných 230 eur.

Chef Giuseppe Di Iorio doprovázený pozorným personálem udělá vše pro to, abyste odcházeli

Více na: www.palazzomanfredi.com

BARNARD, USA: Twin Farms

ALL INCLUSIVE RESORT S UMĚLECKÝM GENIEM LOCI

Už vás nebaví zkoumat atmosféru nových i zavedených luxusních hotelů a rádi byste zavítali na místo, které vyniká zcela unikátním pojetím čerpajícím inspiraci z přírodních zdrojů? Zveme vás do Ameriky! Konkrétně do oblasti, kterou jste během svých bohatých cest pravděpodobně ještě neprozkoumali.

Stoupá-li vaše zvědavost na maximum, přeneste se s námi do městečka Barnard v americkém státě Vermont, kde se skrývá jedinečná usedlost Twin Farms s více než dvousetletou historií. Její neotřelou výjimečnost dokládá i to, že ji v roce 1928 koupil slavný prozaik a nositel Nobelovy ceny za literaturu Sinclair Lewis pro svou nastávající – novinářku Dorothy Thompson.

Dvojici okouzlilo především místní přírodní bohatství a jedinečná energie, která hravě tiší rozjitřené smysly. Pokud se i vy chcete vzdálit ruchu civilizace a alespoň na několik dnů či týdnů zaměřit svou pozornost na překrásné louky, lesy, kvetoucí zahrady i rybníky a zároveň přitom nerezignovat na luxusně vybavené interiéry, budete se v Twin Farms cítit doslova jako v ráji.

Více na: www.twinfarms.com

NA VLNĚ MEXICKÉHO TEMPERAMENTU

MEXIKO: PUNTA MITA

Zima je dlouhá a vám se již neúnosně stýská po sluncem zalitých plážích a možnosti sladkého „dolce far niente“? Vezměte svou drahou polovičku do životem a vůněmi pulzujícího Mexika. Jednou z vašich zastávek může být Punta Mita – oáza plná bílých pláží a tyrkysově zbarvených vod, kde si můžete dosytosti užít toho nejlepšího potápění, rybaření, surfování i golfu.

A když Punta Mita, tak jednoznačně Four Seasons. Místní suites jsou pověstné svými fascinujícími výhledy do okolí a štědrou záplavou slunečních paprsků, které si můžete plně vychutnávat na soukromých terasách. Ty vás mimo jiné oblaží i možností ponořit se do privátních ochlazovacích bazénů či se zcela svobodně rozvalit v jedné z houpacích sítí a rychle propadnout blahodárným účinkům jižními národy tolik opěvované siesty.

Více na: www.fourseasons.com/puntamita

Více z Lifestyle

Vypěstujte si lufu

Lifestyle23.3.2023

Gucci otevírá bránu k cestovatelským pokladům

Lifestyle21.3.2023

Umíte vývar?

Lifestyle16.3.2023

Double Kalimero: Extravagantní a vyzývavá

Lifestyle14.3.2023

Dobrodružný park Šmoulové otevřel

Lifestyle13.3.2023

Pneumokoky útočí zákeřně a nečekaně

Lifestyle9.3.2023

Tokijská rezidence od Aston Martin

Lifestyle7.3.2023

Co jste (možná) o rýži netušili

Lifestyle2.3.2023

Bugatti chladí své šampaňské kosmickou technologií

Lifestyle28.2.2023
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz

Slavnostní paštika se slaninou

Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným...
Emirates představuje novou řadu sběratelských hraček a tašek pro nejmladší cestovatele
iluxus.cz

Emirates představuje novou řadu...

Emirates si cení svých nejmladších zákazníků, pro...
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz

Excentrická svatyně...

Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs...
Ze staré stoličky nová
panidomu.cz

Ze staré stoličky nová

Staré bytelné kousky nábytku vydrží mnoho...
Vnukova manželka si nedokáže najít práci
skutecnepribehy.cz

Vnukova manželka si nedokáže...

Najít dnes uplatnění na trhu práce není...
Vyhynuli prehistoričtí ještěři za pouhý den?
epochaplus.cz

Vyhynuli prehistoričtí...

Dinosauří populace dostala asi před 66 miliony lety...
Kraj vysočina: Židovské památky v Polné
epochanacestach.cz

Kraj vysočina: Židovské...

Polenské ghetto (dnešní...
Další drsný rozvod kvůli nevěře?
nasehvezdy.cz

Další drsný rozvod kvůli...

Rozvod s režisérem Petrem...
Adrenalin: Chemická laboratoř v lidském těle
epochaplus.cz

Adrenalin: Chemická laboratoř...

Z dření nadledvin se vylévá jako jeden z prvních...
Úspěch z Brna: O další kus blíže k české vlajce na Měsíci
21stoleti.cz

Úspěch z Brna: O další kus...

Evropská vesmírná agentura (ESA) potvrdila pokračování...
Je snad herečka Hana Holišová těhotná s přítelem, který je ženatý?
nasehvezdy.cz

Je snad herečka Hana Holišová...

HANA HOLIŠOVÁ (42) si své soukromí...
Zmizení Charlese Ashmorea: Po chlapci zůstaly jen šlépěje ve sněhu!
enigmaplus.cz

Zmizení Charlese Ashmorea: Po...

V noci se vydal nabrat vodu z...