Lifestyle

Tváří v tvář luxusní romantice

Tváří v tvář luxusní romantice

Zamilovanost je rodu ženského, pročež vás asi nepřekvapí její značně těkavé tendence. Nechcete-li ji nechat uniknout, je třeba ji náležitě hýčkat. Náš recept? Sbalte kufry, zabouchněte dveře za stereotypem a vydejte se objevit některou z úžasných destinací. Garantujeme, že barometr vášně vyskočí na dosud nevídané maximum!

ROMANTIKA V ZEMI JEZER A VULKÁNŮ

NICARAGUA: MUKUL BEACH, GOLF & SPA

Vítejte v jednom z nejexkluzivnějších butikových resortů na světě! Možná vás výběr destinace na úvod trochu překvapí, ale přesně to bylo cílem. Náš favorit se nachází ve středoamerické Nicaragui, konkrétně v soukromém tropickém ráji Guacalito de la Isla rozkládajícím se na 675 825 hektarech. Opulentní resort je nevšedním ztělesněním vize prominentního nikaragujského podnikatele Dona Carlose Pellase. Jeden z 50 nejvlivnějších mužů v Latinské Americe se rozhodl rozšířit portfolio svých mnohačetných byznys plánů a proměnit nedotčené přírodní útočiště na Emerald Coast v chrám luxusu, v němž si hosté mohou vychutnat rozmazlování na vysoké úrovni a zároveň v klidu mapovat místní kulturu a i zázraky fauny a flóry.

Více na: www.mukulresort.com

BEZKONKURENČNÍ ÚNIK Z REALITY

FLORIDA: LITTLE PALM ISLAND

Luxusní relaxace na soukromém ostrově daleko od mrazu a civilizačního šílenství… Pokud zní vaše aktuální přání právě takto, vydejte se na Floridu. Po přistání musíte mít ještě chvilku trpělivosti s dalším cestováním – vysněný kousek ráje skrývající se pod poetickým názvem Little Palm Island je totiž přístupný pouze po moři. Jakmile sem jednou proniknete, okamžitě pochopíte, proč patří k oblíbeným destinacím amerických prezidentů a celebrit. Lákavý je nejen svou krásou, ale také absencí určité kategorie technologických vymožeností, které obvykle energii spíše berou, než aby ji dávaly – abstinenčních příznaků se však rozhodně bát nemusíte, díky fascinujícím výhledům na nepřítomnost televize a telefonu velmi rychle zapomenete. Little Palm Island je skvělým lákadlem především pro introvertnější typy, na ostrově je totiž vysoká koncentrace lidí opravdu výjimkou. Místní apartmány mají vlastní terasu, venkovní sprchy a další potřebné vybavení k tomu, aby vaše dovolená byla naprosto nezapomenutelným zážitkem. Kouzlo místa podtrhuje i pestrá fauna: těšit se můžete mimo jiné na možnost pozorovat pelikány, malé žraloky a delfíny. A důležitá zpráva na závěr: chcete-li být během svého vzácného volna obklopeni pouze dospělými, vězte, že Little Palm Island razí heslo: Adults Only!

Více na: www.littlepalmisland.com

HVĚZDNÉ NEBE NADE MNOU…

LONDÝN: HOTEL 41

Pokud nesnášíte přeplácané interiéry v tónech něžně růžové a lila, stočte svou pozornost směrem k naší třetí nabídce. Přímo v srdci Londýna najdete intimní a diskrétní útočiště, které vás zahalí do opojné energie nekončeného přepychu. Mimořádné služby, luxusní pokoje, které spojují nejlepší zařízení s nejnovějšími technologiemi, uklidňující pohled na designové kousky z ebenového dřeva a slonoviny – to vše skrývá pětihvězdičkový Hotel 41. Hned v jeho dveřích vás uvítá vůně omamných svíček a působivý kontrast černo-bílé podlahy s tmavě mahagonovým dřevem. Pokud vás baví atmosféra malých hotelů, kde vás personál zná jménem a pamatuje si, jaký typ čaje vám chutná k snídani i čím vás rozptýlit během drobných rozmarů počasí, budete nadšeni.

Více na: www.41hotel.com

NEOPAKOVATELNÝ ŠARM MĚSTA LÁSKY

BENÁTKY: HOTEL CIPRIANI

Prominentní hotel v centru Benátek se nachází čtyři minuty od Náměstí svatého Marka a díky unikátní poloze na ostrově Giudecca nabízí bezkonkurenční výhledy na přilehlé laguny a Dóžecí palác. Luxusní hotel zařízený v benátském stylu je známý překrásně zdobenými interiéry, vynikající kuchyní obohacenou inovativním twistem a velkolepým bazénem naplněným filtrovanou mořskou vodou, jehož rozloha ve vás hravě vzbudí pocit, že jste právě jedním z VIP účastníků přepychové hollywoodské party. Ostatně toto fantazírovaní nebude vůbec daleko od pravdy, v roce 2014 se v hotelu Cipriani ženil i sám George Clooney. To už je snad dostatečný argument pro to, proč berete svou drahou polovičku právě sem, ne?

Více na: www.belmond.com/hotel-cipriani-venice

NESNESITELNÁ LEHKOST BYTÍ

ŘÍM: PALAZZO MANFREDI

Jedno z nejnavštěvovanějších měst světa nemůžete během své romantické mise vynechat. Chcete-li snídat, večeřet i usínat s výhledem na antické památky, ubytujte se v luxusním hotelu Palazzo Manfredi hned vedle Kolosea. Starověký kruhový chrám Pantheon i první křesťanské kostely se tak rázem ocitnou v ideální vzdálenosti a vy snadno stihnete všechno, co jste si plánovali. V pětihvězdičkovém paláci nepřijdou zkrátka ani vaše chuťové buňky – michelinská restaurace Aromi splní i ta nejvyšší očekávání. Menu Degustazione doprovázené vínem si tu můžete dopřát za příjemných 230 eur. Chef Giuseppe Di Iorio doprovázený pozorným personálem udělá vše pro to, abyste odcházeli

Více na: www.palazzomanfredi.com

BARNARD, USA: Twin Farms

ALL INCLUSIVE RESORT S UMĚLECKÝM GENIEM LOCI

Už vás nebaví zkoumat atmosféru nových i zavedených luxusních hotelů a rádi byste zavítali na místo, které vyniká zcela unikátním pojetím čerpajícím inspiraci z přírodních zdrojů? Zveme vás do Ameriky! Konkrétně do oblasti, kterou jste během svých bohatých cest pravděpodobně ještě neprozkoumali. Stoupá-li vaše zvědavost na maximum, přeneste se s námi do městečka Barnard v americkém státě Vermont, kde se skrývá jedinečná usedlost Twin Farms s více než dvousetletou historií. Její neotřelou výjimečnost dokládá i to, že ji v roce 1928 koupil slavný prozaik a nositel Nobelovy ceny za literaturu Sinclair Lewis pro svou nastávající – novinářku Dorothy Thompson. Dvojici okouzlilo především místní přírodní bohatství a jedinečná energie, která hravě tiší rozjitřené smysly. Pokud se i vy chcete vzdálit ruchu civilizace a alespoň na několik dnů či týdnů zaměřit svou pozornost na překrásné louky, lesy, kvetoucí zahrady i rybníky a zároveň přitom nerezignovat na luxusně vybavené interiéry, budete se v Twin Farms cítit doslova jako v ráji.

Více na: www.twinfarms.com

NA VLNĚ MEXICKÉHO TEMPERAMENTU

MEXIKO: PUNTA MITA

Zima je dlouhá a vám se již neúnosně stýská po sluncem zalitých plážích a možnosti sladkého „dolce far niente“? Vezměte svou drahou polovičku do životem a vůněmi pulzujícího Mexika. Jednou z vašich zastávek může být Punta Mita – oáza plná bílých pláží a tyrkysově zbarvených vod, kde si můžete dosytosti užít toho nejlepšího potápění, rybaření, surfování i golfu. A když Punta Mita, tak jednoznačně Four Seasons. Místní suites jsou pověstné svými fascinujícími výhledy do okolí a štědrou záplavou slunečních paprsků, které si můžete plně vychutnávat na soukromých terasách. Ty vás mimo jiné oblaží i možností ponořit se do privátních ochlazovacích bazénů či se zcela svobodně rozvalit v jedné z houpacích sítí a rychle propadnout blahodárným účinkům jižními národy tolik opěvované siesty.

Více na: www.fourseasons.com/puntamita

Více z Lifestyle

The Heart of Europe: Unikát tepající miliardami

Lifestyle29.9.2020

8 lifehacků pro snazší život: Vychytávky vám ušetří čas i nervy

Lifestyle25.9.2020

Vyžeňte z obličeje únavu!

Lifestyle24.9.2020

TOP CLASS GOLF – Propadněte vášni českého greenu

Lifestyle22.9.2020

Bylinková zahrádka ve skle

Lifestyle17.9.2020

Rajské oázy s hříšným soukromím

Lifestyle15.9.2020

Prázdniny v Římě

Lifestyle10.9.2020

Jižní Tyrolsko – Přes hřebeny hor po jedné stopě

Lifestyle8.9.2020

Cestování – Exotické opojení smyslů

Lifestyle3.9.2020
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat