Lifestyle

Vstupte do světa pohádkových zimních dobrodružství

Vstupte do světa pohádkových zimních dobrodružství

Všudypřítomné závěje sněhu, výhledy na horské masivy a lákavý příslib adrenalinových zážitků. To vše najdete v našem výběru luxusních horských rezidencí. O kvalifikaci do TOP 10 nerozhodovalo pouze exkluzivní vybavení, ale také prvotřídní lyžařské lokality, které slibují požitek z jízdy i večery plné romantiky. Dopřejte si luxusem lemovaný únik do míst, o nichž se vám bude ještě dlouho zdát!

DOKONALOST NAŠLA SVÉ JMÉNO
Big Horn, Revelstoke
KANADA

Trojnásobný nositel ocenění World´s Best Ski Chalet

Představte si, že vás vrtulník vysadí na vrcholu hory a před vámi se rozprostřou neposkvrněné kopce a liduprázdné svahy, čekající na první otisk vaší lyže či snowboardu. Ne, to není sen, pouze jste se ocitli ve světě heliskiingu! A je-li řeč právě o něm, nemůžeme vás nepozvat nikam jinam než do kolébky tohoto dechberoucího sportu.

Vysoká koncentrace heliskiingových společností je typická zejména pro kanadské město Revelstoke, kde najdete jednu z nejlepších prašanových oblastí na světě. A když už vás posíláme až do Britské Kolumbie, pak vám samozřejmě musíme doporučit tu nejlepší rezidenci. Řeč není o ničem jiném než o Big Horn, která je trojnásobným nositelem ocenění World´s Best Ski Chalet.

Pochvaly rozhodně nedostává jen pro svou krásu – mezi konkurencí vyniká také kvalitou služeb na nejvyšší možné úrovni. Privátní šéfkuchař? Soukromě vedená lekce jógy, která uvolní lyžováním unavené svaly? Vlastní kino či horká lázeň pod hvězdnou oblohou? V Big Hornu žádný problém!

S nadšením budou vítány i vaše představy o lyžování, které díky ochotné asistenci místního personálu snadno proměníte v realitu.

Za to už výprava přes oceán stojí, ne?

Proč právě Big Horn?

 • Britská Kolumbie, v níž se Big Horn nachází, je kolébkou heliskiingu. Díky tomu se tu můžete těšit na jedny z nejlepších podmínek i propracovaný klientský servis.
 • Osm luxusních pokojů s vlastním sociálním zařízením pojme až šestnáct hostů. Pokud na hory rádi vyrážíte ve velké skupině lidí, nemůžete si vybrat lépe.
 • Přímo v prostorách chaty máte možnost dopřát si privátní lekce jógy, masáže či exkluzivní kosmetická ošetření. V místním vybavení nechybějí ani nejmodernější herní konzole, domácí kino, sauna, posilovna, venkovní vana s výhledem na řeku Kolumbii a přilehlé hory, počítačová pracovna a studovna či skvěle vybavená wellness zóna.

Pokud jste připraveni zažít zasněžené dobrodružství, šité přesně na míru vašim dávným snům a představám, je Big Horn tou nejlepší možnou volbou!

DNY PLNÉ ADRENALINU A MARNOTRATNOSTI
Chalet Owens, Courchevel 1850
FRANCIE

Mít pro sebe 6 podlaží a více než 1500 m² obytné plochy? V Chalet Owens žádný problém! Jedna z nejluxusnějších zimních rezidencí se nachází ve francouzských Alpách, pouhé 4 minuty chůze od legendárního lyžařského střediska Courchevel 1850.

V oblíbené destinaci, která je známá vysokou koncentrací prvotřídních restaurací a exkluzivních sídel, můžete kromě setkání s některou ze slavných tváří světového showbyznysu zažít také jedno z nejhezčích vysokohorských lyžování, případně si jen vychutnat vše, co s sebou pobyt v „nezvyklém“ terénu přináší.

Ať už bude váš zimní plán jakýkoliv, v Chalet Owens máte jistotu perfektního zázemí s tím nejšpičkovějším vybavením. Najdete tu mimo jiné vnitřní a venkovní bazén, saunu, hammam, promítací sál, tělocvičnu, vinný sklep i kadeřnictví.

Kromě šesti ložnic, z nichž každá má vlastní koupelnu se sociálním zařízením, máte k dispozici také velký obývací prostor s řadou útulných zákoutí a romantickým krbem.

Možnost nadýchat se čerstvého vzduchu na překrásné terase s výhledy do zasněženého okolí už je jen pomyslnou tečkou za dnem plným krás i adrenalinu.

Více na: www.ultimateluxurychalets.com/luxury-chalet-owens-courchevel-1850

Proč právě Chalet Owens?

 • Luxusní rezidence se nachází pouhých 30 metrů od sjezdovky a 4 minuty chůze od nejvyšší části legendárního lyžařského střediska Courchevel 1850, kde můžete zažít jedno z nejhezčích vysokohorských lyžování.
 • Součástí objektu je i opulentní barová a klubová zóna, rozkládající se na ploše 250 metrů čtverečních.
 • Těšit se můžete také na vlastní vinný sklípek, kino, plavecký bazén, saunu, lázně hammam i parní místnost.

PŘEHLÍDKA OPULENTNÍCH POŽITKŮ
Chalet Opulence, Megéve
FRANCIE

Pokud se kvůli návalu povinností ztrácíte sami v sobě, je relaxace v Chalet Opulence tou nejlepší možnou terapií.

Jedna z nejexkluzivnějších chat ve francouzském Megève se nachází na okraji golfového hřiště a lyžařských sjezdovek a nabízí úžasný výhled na okolní hory i obce. Ve čtyřech luxusně vybavených podlažích, propojených skleněným výtahem, se může ubytovat až 20 osob.

Pokud s sebou rádi vozíte osobní služebnictvo, jistě vás nadchne možnost ubytovat ho ve dvou místnostech pro personál, díky nimž se kapacita luxusní chaty zvýší až o šest dalších míst. Tím však slastný zimní příběh teprve začíná. Chalet Opulence ve svých lákavých útrobách skrývá také soukromý noční klub, moderní domácí kino, hernu pro děti, vinný sklípek, doutníkový klub či překrásný bazén.

Máte tak jistotu, že slovo „nuda“ vás na tomto místě v žádném případě nedožene.

Proč právě Chalet Opulence?

 • Rezidence o velikosti 1350 m² je postavena především ze dřeva a kamene, což umocňuje její útulnou zároveň však maximálně luxusní atmosféru.
 • Kromě lyžování si tu budete moci užít benefitů horského spa – přímo v Chalet Opulence máte k dispozici velký bazén, lázně hammam i jacuzzi.
 • Z teras a balkonů chaty se nabízejí nádherné výhledy na skály Mont d’Arbois.

Více na: www.ultimateluxurychalets.com/luxury-chalet-opulence-megeve

ŠVÝCARSKÁ SÁZKA NA KVALITU
Chalet Zermatt Peak, Zermatt
ŠVÝCARSKO

Vítěz kategorie „Best Ski Chalet in Switzerland“ v roce 2013

Dny v luxusní pětihvězdičkové rezidenci v srdci Zermattu se nesou ve znamení úžasných zážitků, okořeněných dokonalými vizuálními vjemy. Jedno z nejkrásnějších vysokohorských útočišť, jež je od hlavy až k patě oděno do designového hávu, nabízí ubytování pro deset dospělých a tři děti. Na co přesně se můžete v objetí švýcarského luxusu těšit?

Kromě úchvatného spa například na 3 HD kino s rozsáhlou DVD knihovničkou, okna od podlahy až ke stropu, zajišťující maximální požitek z okolní krajiny, služby osobního šéfkuchaře a mnoho dalšího.

Ať už zimní sporty milujete, či nikoli, garantujeme vám, že na pobyt v chatě s výhledy na malebnou vesnici a ikonický Matterhorn jen tak nezapomenete.

Proč právě Chalet Zermatt Peak?

 • Chalet je postaven v luxusním duchu – nechybějí tu vysoce kvalitní podlahy z ořechového dřeva, italský mramor či lustry z věhlasného benátského skla Murano.
 • Wellness zóna zahrnuje například na míru vyráběné vnitřní a venkovní jacuzzi, páru, suchou finskou a vlhkou švédskou saunu a propracovaný zvukový systém.
 • V Zermatt Peak nikdy není nuda! Kromě 3 HD kina tu máte k dispozici také herní konzole a speciální zvukový systém s připojením na iPody a iPhony.

Více na: www.chaletzermattpeak.com

Vychutnejte si magický genius loci Oberlechu, který patří k nejluxusnějším lyžařským střediskům na světě!

MAGIE NA DOSAH RUKY
Chalet N, Oberlech
RAKOUSKO

Co nám Chalet N nejvíce připomíná? S velkou pravděpodobností luxusní zimní palác. Bez nadsázky tu pravděpodobně najdete jeden z nejkrásnějších horských interiérů, jaké jste kdy spatřili. Uprostřed nádherné přírody si navíc můžete vychutnat maximální péči a klid, o nichž jste vždycky snili.

Chalet N je mimo jiné pověstná kulinářskými specialitami té nejvyšší možné kvality – symfonie místních chutí takřka překonává hranici dokonalosti! Gurmánskou jízdou však vše teprve začíná. Chcete mít k ruce osobního komorného? V Chalet N tímto požadavkem nikoho nezaskočíte.

Právě naopak – v této rezidenci bude každé vaše přání splněno ještě před tím, než ho stihnete vyslovit.

Proč právě Chalet N?

 • Kromě komorného budete mít k dispozici také osobního řidiče.
 • Luxusní „master suite“ s vlastním krbem uspokojí i ta nejnáročnější očekávání. Vítaným bonusem jsou navíc fantastické výhledy do okolní krajiny.
 • Když už jsme v úvodu nakousli téma opulence, nemůžeme nezmínit místní spa a wellness s finskou saunou a parní lázní.

Více na: www.chalet-n.com

HARMONICKÉ PROPOJENÍ PŘÍRODY A LUXUSU
Oblíbené zimní středisko Verbier se nachází ve švýcarském kantonu Wallis.
No. 14, Verbier
ŠVÝCARSKO

Milujete velkou společnost? Pak vás nadchne No. 14, která hravě pojme až 26 lidí. Na výběr máte ze tří nádherných apartmá a deseti krásných pokojů. K ruce budete mít patnáct zkušených odborníků, kteří se postarají o to, aby byla vaše dovolená opravdu výjimečná.

Majitel dal dohromady vynikající manažerský tým kuchařů, masérů, řidičů a dalších profesionálů, kteří mají vysokou kvalitu služeb zakódovanou v DNA a navíc se skvěle orientují v místních poměrech.

Proč právě Chalet No. 14?

 • Chata je dokonalým naplněním „alpine chic“ stylu. Většina místního nábytku byla na míru vyráběna v Londýně.
 • Svaly unavené po celodenním lyžování můžete uvolnit v překrásně koncipovaném spa.
 • Venkovní terasa s vířivkou nabízí velkolepý výhled na švýcarské hory Grand a Petit Combin.

Více na: www.no14verbier.com

CHATA PLNÁ POMPÉZNÍCH PŘEKVAPENÍ
Chalet Weiss Spa, Kitzbühel
RAKOUSKO

Jednomu z nejznámějších a nejluxusnějších lyžařských středisek v Rakousku je přezdíváno Monte Carlo Alp. Pořádá se tu mimo jiné také jeden z nejtěžších sjezdů Světového poháru. Pokud si chcete mít na výběr ze 69 modrých, 77 červených a 24 černých sjezdových tratí, zavítejte právě do těchto končin. Z pestré konkurence jsme pro vás vybrali jednu z nejexkluzivnějších místních nemovitostí – chata Weiss Spa se nachází jen několik kroků od centra města a nabízí směsici tradičního rakouského designu a moderního vybavení.

Proč právě Chalet Weiss?

 • Exkluzivní prostor pojme až 14 hostů, kteří si mohou užít 15ti metrový krytý bazén, hammam, páru a terapeutickou místnost určenou pro masáže.
 • Lanovku Hahnenkkamm najdete jen 500 metrů chůze od chaty.
 • V originálním chaletu nechybí ani soukromý bar, jižně orientovaná terasa a krb.

Více na: www.ultimateluxurychalets.com/luxury-chalet-weiss-spa-kitzbuhel

Více z Lifestyle

Než si pořídíte stylový nábytek

Lifestyle17.6.2021

Rouhání proti modlám – Sandály Birkinstock

Lifestyle15.6.2021

Záhon pro dobré trávení

Lifestyle10.6.2021

Vůně kávy v závodním pojetí

Lifestyle8.6.2021

First class s novou tváří

Lifestyle1.6.2021

Výhody online kasin oproti kamenným kasinům

Lifestyle31.5.2021

Coca-Cola oslavuje 50 let výroby v Česku a na Slovensku

Lifestyle30.5.2021

Anthony Vaccarello pro Saint Laurent

Lifestyle27.5.2021

Česnek nejen pro medvědy

Lifestyle25.5.2021
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Italský exodus: otázky stále bez odpovědí
enigmaplus.cz

Italský exodus: otázky stále...

Jedním z důsledků druhé světové války byl i masivní...
Rada Magdaleny Dobromily Rettigové hospodyňkám: Nevěrníkům servírujte polévku
epochaplus.cz

Rada Magdaleny Dobromily Rettigové...

Kuchařka Magdaleny Dobromily Rettigové vydaná...
Na cestě po Rakousku: Když milujete kolo, historii a přírodu…
epochanacestach.cz

Na cestě po Rakousku: Když...

Desítky jezer, stovky...
Jejich manželství prochází krizí
nasehvezdy.cz

Jejich manželství prochází...

Na mateřské dovolené je sotva...
V pravěku to bez „ostrých loktů“ nešlo
21stoleti.cz

V pravěku to bez „ostrých...

Nejnovější archeologický průzkum dokazuje, že v...
Již 8. rok v řadě se Hublot stal oficiální časomírou Bol d’Or Mirabaud
iluxus.cz

Již 8. rok v řadě se Hublot stal...

Léto je ideálním obdobím k obnově a...
Hlasy z kaple mi zatřely mysl
skutecnepribehy.cz

Hlasy z kaple mi zatřely mysl

Na výletě ke kapli jsem...
Ředkvičkový salát jako příloha k masu
tisicereceptu.cz

Ředkvičkový salát jako...

Nepropásněte sezonu ředkviček, jsou nabité vitaminy...
Křídlová dveřní klasika
rezidenceonline.cz

Křídlová dveřní klasika

Hodí se všude, kde máme na otevírání tohoto typu dveří...
Jaká je pravda? Vážně manželku podvádí?
nasehvezdy.cz

Jaká je pravda? Vážně...

Mnoho prožitých...
Petr Stach: Chtěl bych pochopit smysl…
panidomu.cz

Petr Stach: Chtěl bych...

Vojín Dubálek ve filmu Tobruk. Jiří Palach v...
Technologie známá „z kriminálek“ odhalí zločince
epochaplus.cz

Technologie známá „z...

Dostat i z té nejrozmazanější fotky...