Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Vstupte do světa pohádkových zimních dobrodružství

Všudypřítomné závěje sněhu, výhledy na horské masivy a lákavý příslib adrenalinových zážitků. To vše najdete v našem výběru luxusních horských rezidencí.

O kvalifikaci do TOP 10 nerozhodovalo pouze exkluzivní vybavení, ale také prvotřídní lyžařské lokality, které slibují požitek z jízdy i večery plné romantiky. Dopřejte si luxusem lemovaný únik do míst, o nichž se vám bude ještě dlouho zdát!

DOKONALOST NAŠLA SVÉ JMÉNO

Big Horn, Revelstoke

KANADA

Trojnásobný nositel ocenění World´s Best Ski Chalet

Představte si, že vás vrtulník vysadí na vrcholu hory a před vámi se rozprostřou neposkvrněné kopce a liduprázdné svahy, čekající na první otisk vaší lyže či snowboardu. Ne, to není sen, pouze jste se ocitli ve světě heliskiingu!

A je-li řeč právě o něm, nemůžeme vás nepozvat nikam jinam než do kolébky tohoto dechberoucího sportu. Vysoká koncentrace heliskiingových společností je typická zejména pro kanadské město Revelstoke, kde najdete jednu z nejlepších prašanových oblastí na světě.

A když už vás posíláme až do Britské Kolumbie, pak vám samozřejmě musíme doporučit tu nejlepší rezidenci. Řeč není o ničem jiném než o Big Horn, která je trojnásobným nositelem ocenění World´s Best Ski Chalet.

Pochvaly rozhodně nedostává jen pro svou krásu – mezi konkurencí vyniká také kvalitou služeb na nejvyšší možné úrovni. Privátní šéfkuchař? Soukromě vedená lekce jógy, která uvolní lyžováním unavené svaly? Vlastní kino či horká lázeň pod hvězdnou oblohou?

V Big Hornu žádný problém! S nadšením budou vítány i vaše představy o lyžování, které díky ochotné asistenci místního personálu snadno proměníte v realitu. Za to už výprava přes oceán stojí, ne?

Proč právě Big Horn?

Britská Kolumbie, v níž se Big Horn nachází, je kolébkou heliskiingu. Díky tomu se tu můžete těšit na jedny z nejlepších podmínek i propracovaný klientský servis.

Osm luxusních pokojů s vlastním sociálním zařízením pojme až šestnáct hostů. Pokud na hory rádi vyrážíte ve velké skupině lidí, nemůžete si vybrat lépe.

Přímo v prostorách chaty máte možnost dopřát si privátní lekce jógy, masáže či exkluzivní kosmetická ošetření.

V místním vybavení nechybějí ani nejmodernější herní konzole, domácí kino, sauna, posilovna, venkovní vana s výhledem na řeku Kolumbii a přilehlé hory, počítačová pracovna a studovna či skvěle vybavená wellness zóna.

Pokud jste připraveni zažít zasněžené dobrodružství, šité přesně na míru vašim dávným snům a představám, je Big Horn tou nejlepší možnou volbou!

DNY PLNÉ ADRENALINU A MARNOTRATNOSTI

Chalet Owens, Courchevel 1850

FRANCIE

Mít pro sebe 6 podlaží a více než 1500 m² obytné plochy? V Chalet Owens žádný problém!

Jedna z nejluxusnějších zimních rezidencí se nachází ve francouzských Alpách, pouhé 4 minuty chůze od legendárního lyžařského střediska Courchevel 1850. V oblíbené destinaci, která je známá vysokou koncentrací prvotřídních restaurací a exkluzivních sídel, můžete kromě setkání s některou ze slavných tváří světového showbyznysu zažít také jedno z nejhezčích vysokohorských lyžování, případně si jen vychutnat vše, co s sebou pobyt v „nezvyklém“ terénu přináší.

Ať už bude váš zimní plán jakýkoliv, v Chalet Owens máte jistotu perfektního zázemí s tím nejšpičkovějším vybavením. Najdete tu mimo jiné vnitřní a venkovní bazén, saunu, hammam, promítací sál, tělocvičnu, vinný sklep i kadeřnictví.

Kromě šesti ložnic, z nichž každá má vlastní koupelnu se sociálním zařízením, máte k dispozici také velký obývací prostor s řadou útulných zákoutí a romantickým krbem.

Možnost nadýchat se čerstvého vzduchu na překrásné terase s výhledy do zasněženého okolí už je jen pomyslnou tečkou za dnem plným krás i adrenalinu.

Více na: www.ultimateluxurychalets.com/luxury-chalet-owens-courchevel-1850

Proč právě Chalet Owens?

Luxusní rezidence se nachází pouhých 30 metrů od sjezdovky a 4 minuty chůze od nejvyšší části legendárního lyžařského střediska Courchevel 1850, kde můžete zažít jedno z nejhezčích vysokohorských lyžování.

Součástí objektu je i opulentní barová a klubová zóna, rozkládající se na ploše 250 metrů čtverečních.

Těšit se můžete také na vlastní vinný sklípek, kino, plavecký bazén, saunu, lázně hammam i parní místnost.

PŘEHLÍDKA OPULENTNÍCH POŽITKŮ

Chalet Opulence, Megéve

FRANCIE

Pokud se kvůli návalu povinností ztrácíte sami v sobě, je relaxace v Chalet Opulence tou nejlepší možnou terapií.

Jedna z nejexkluzivnějších chat ve francouzském Megève se nachází na okraji golfového hřiště a lyžařských sjezdovek a nabízí úžasný výhled na okolní hory i obce.

Ve čtyřech luxusně vybavených podlažích, propojených skleněným výtahem, se může ubytovat až 20 osob.

Pokud s sebou rádi vozíte osobní služebnictvo, jistě vás nadchne možnost ubytovat ho ve dvou místnostech pro personál, díky nimž se kapacita luxusní chaty zvýší až o šest dalších míst. Tím však slastný zimní příběh teprve začíná.

Chalet Opulence ve svých lákavých útrobách skrývá také soukromý noční klub, moderní domácí kino, hernu pro děti, vinný sklípek, doutníkový klub či překrásný bazén. Máte tak jistotu, že slovo „nuda“ vás na tomto místě v žádném případě nedožene.

Proč právě Chalet Opulence?

Rezidence o velikosti 1350 m² je postavena především ze dřeva a kamene, což umocňuje její útulnou zároveň však maximálně luxusní atmosféru.

Kromě lyžování si tu budete moci užít benefitů horského spa – přímo v Chalet Opulence máte k dispozici velký bazén, lázně hammam i jacuzzi.

Z teras a balkonů chaty se nabízejí nádherné výhledy na skály Mont d’Arbois.

Více na: www.ultimateluxurychalets.com/luxury-chalet-opulence-megeve

 

ŠVÝCARSKÁ SÁZKA NA KVALITU

Chalet Zermatt Peak, Zermatt

ŠVÝCARSKO

Vítěz kategorie „Best Ski Chalet in Switzerland“ v roce 2013

Dny v luxusní pětihvězdičkové rezidenci v srdci Zermattu se nesou ve znamení úžasných zážitků, okořeněných dokonalými vizuálními vjemy.

Jedno z nejkrásnějších vysokohorských útočišť, jež je od hlavy až k patě oděno do designového hávu, nabízí ubytování pro deset dospělých a tři děti. Na co přesně se můžete v objetí švýcarského luxusu těšit?

Kromě úchvatného spa například na 3 HD kino s rozsáhlou DVD knihovničkou, okna od podlahy až ke stropu, zajišťující maximální požitek z okolní krajiny, služby osobního šéfkuchaře a mnoho dalšího.

Ať už zimní sporty milujete, či nikoli, garantujeme vám, že na pobyt v chatě s výhledy na malebnou vesnici a ikonický Matterhorn jen tak nezapomenete.

Proč právě Chalet Zermatt Peak?

Chalet je postaven v luxusním duchu – nechybějí tu vysoce kvalitní podlahy z ořechového dřeva, italský mramor či lustry z věhlasného benátského skla Murano.

Wellness zóna zahrnuje například na míru vyráběné vnitřní a venkovní jacuzzi, páru, suchou finskou a vlhkou švédskou saunu a propracovaný zvukový systém.

V Zermatt Peak nikdy není nuda! Kromě 3 HD kina tu máte k dispozici také herní konzole a speciální zvukový systém s připojením na iPody a iPhony.

Více na: www.chaletzermattpeak.com

 

Vychutnejte si magický genius loci Oberlechu, který patří k nejluxusnějším lyžařským střediskům na světě!

MAGIE NA DOSAH RUKY

Chalet N, Oberlech

RAKOUSKO

Co nám Chalet N nejvíce připomíná? S velkou pravděpodobností luxusní zimní palác. Bez nadsázky tu pravděpodobně najdete jeden z nejkrásnějších horských interiérů, jaké jste kdy spatřili.

Uprostřed nádherné přírody si navíc můžete vychutnat maximální péči a klid, o nichž jste vždycky snili. Chalet N je mimo jiné pověstná kulinářskými specialitami té nejvyšší možné kvality – symfonie místních chutí takřka překonává hranici dokonalosti!

Gurmánskou jízdou však vše teprve začíná. Chcete mít k ruce osobního komorného? V Chalet N tímto požadavkem nikoho nezaskočíte. Právě naopak – v této rezidenci bude každé vaše přání splněno ještě před tím, než ho stihnete vyslovit.

Proč právě Chalet N?

Kromě komorného budete mít k dispozici také osobního řidiče.

Luxusní „master suite“ s vlastním krbem uspokojí i ta nejnáročnější očekávání. Vítaným bonusem jsou navíc fantastické výhledy do okolní krajiny.

Když už jsme v úvodu nakousli téma opulence, nemůžeme nezmínit místní spa a wellness s finskou saunou a parní lázní.

Více na: www.chalet-n.com

 

HARMONICKÉ PROPOJENÍ PŘÍRODY A LUXUSU

Oblíbené zimní středisko Verbier se nachází ve švýcarském kantonu Wallis.

No. 14, Verbier

ŠVÝCARSKO

Milujete velkou společnost? Pak vás nadchne No. 14, která hravě pojme až 26 lidí. Na výběr máte ze tří nádherných apartmá a deseti krásných pokojů.

K ruce budete mít patnáct zkušených odborníků, kteří se postarají o to, aby byla vaše dovolená opravdu výjimečná.

Majitel dal dohromady vynikající manažerský tým kuchařů, masérů, řidičů a dalších profesionálů, kteří mají vysokou kvalitu služeb zakódovanou v DNA a navíc se skvěle orientují v místních poměrech.

Proč právě Chalet No. 14?

Chata je dokonalým naplněním „alpine chic“ stylu. Většina místního nábytku byla na míru vyráběna v Londýně.

Svaly unavené po celodenním lyžování můžete uvolnit v překrásně koncipovaném spa.

Venkovní terasa s vířivkou nabízí velkolepý výhled na švýcarské hory Grand a Petit Combin.

Více na: www.no14verbier.com

CHATA PLNÁ POMPÉZNÍCH PŘEKVAPENÍ

Chalet Weiss Spa, Kitzbühel

RAKOUSKO

Jednomu z nejznámějších a nejluxusnějších lyžařských středisek v Rakousku je přezdíváno Monte Carlo Alp. Pořádá se tu mimo jiné také jeden z nejtěžších sjezdů Světového poháru.

Pokud si chcete mít na výběr ze 69 modrých, 77 červených a 24 černých sjezdových tratí, zavítejte právě do těchto končin. Z pestré konkurence jsme pro vás vybrali jednu z nejexkluzivnějších místních nemovitostí – chata Weiss Spa se nachází jen několik kroků od centra města a nabízí směsici tradičního rakouského designu a moderního vybavení.

Proč právě Chalet Weiss?

Exkluzivní prostor pojme až 14 hostů, kteří si mohou užít 15ti metrový krytý bazén, hammam, páru a terapeutickou místnost určenou pro masáže.

Lanovku Hahnenkkamm najdete jen 500 metrů chůze od chaty.

V originálním chaletu nechybí ani soukromý bar, jižně orientovaná terasa a krb.

Více na: www.ultimateluxurychalets.com/luxury-chalet-weiss-spa-kitzbuhel

V kanadském Big Hornu na vás čeká osm luxusních pokojů. Chalet Opulence ve svých lákavých útrobách skrývá soukromý noční klub, moderní domácí kino i překrásný bazén. Chalet Owens patří k nejluxusnějším zimním rezidencím ve francouzských Alpách.
Související články
Uvádí se, že na světě je asi 2000 druhů pepře. Přesné číslo se neví, protože některé bobule, které se jako pepř užívají, nepochází z pepřovníku. Ale pojďme si v tom udělat trochu pořádek.   Černý – nedozrálé bobule se suší na slunci až 10 dní nebo se krátce namočí ve vařící vodě a suší v sušárnách. Jde o […]
Chcete si vyladit podobný životní styl, jako mělo Batmanovo civilní miliardářské alter ego Bruce Wayne? Není problém! Společnost Warner Brothers totiž spustila nový internetový obchod Wayne Enterprises Experience, který se specializuje na luxusní kousky vyrobené speciálně v tomto duchu. Jedním z prvních produktů je toto exkluzivní piano od Alpange.     Nový maloobchodní koncept The Wayne Enterprise […]
Pokud se poohlížíte po kočičce, ale chtěli byste takovou, která by měla také trochu psí povahu, tak ragdollka, jak jí lidé říkají, je ta správná volba. Ne nadarmo se jí říká také kočkopes.   Má krásné modré oči, které vás hned uhranou, a jemný kožíšek. A je opravdu hodně veliká. To je asi první dojem. […]
Macallan se spojil s britskou luxusní automobilkou Bentley a společně dali vzniknout limitované single malt whisky s názvem The Horizon v hodnotě 50 000 dolarů. Vznikla na oslavu 200. výročí slavné palírny a stala se zároveň první horizontální single malt whisky na světě.   První zprávy o chystané spolupráci destilerie Macallan se slavnou automobilkou Bentley […]
reklama
Historie
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující […]
Premiér Kramář byl jako neřízená střela
Vznik Československa svede do společné vlády dvě osobnosti, které mají jinak jen velice málo společného.   Zatímco Edvard Beneš (1884–1948) představuje novou generaci politiků, o čtvrtstoletí starší Karel Kramář (1860–1937) je ostříleným diplomatem, který už za Rakouska-Uherska stál v čele mladočeské strany a byl poslancem vídeňského parlamentu. Po vzniku samostatného státu se právě on stává ministerským […]
Ohromila svět indiánská baletka?
Na indiány se v Americe zkraje 20. století lidé často dívají skrz prsty…Diváci, kteří nadšeně aplaudují ve vyprodaných sálech nejlepší baletce světa, ale nemají ani tušení, že jim právě tančí Ki He Kah Stah Tsa.   V rezervaci indiánského kmene Osagů v oklahomském městě Fairfax rodina Alexandera Josepha Tall Chiefa (1890–1959) něco znamená. Alexander vlastní téměř celé […]
Mlčenlivý strašil Španěly
Vůdce povstání a miláček národa stačí jen položit nohu na první stupeň schodiště svého paláce, když zazní tři rány z pistole. Vilém Oranžský, který sjednotil svou zemi proti španělské nadvládě, je na místě mrtev.   Ve druhé polovině 16. století úpí nizozemské provincie pod španělskou mocí. Král Filip II. Španělský (1527–1598) se je snaží proměnit v ortodoxně katolickou […]
Zajímavosti
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti […]
Chcete Nobelovku? Tak si jí kupte!
Švédský vědec a průmyslník Alfred Nobel by se asi hodně divil, jaký byznys s cenou, jejíž vznik ve své závěti inicioval, se v posledních letech rozjel. Už není jen pro vyvolené – pro „ty, kteří přinesou největší prospěch lidstvu“, jak si představoval. Pro její získání stačí občas jen dorazit na aukci s dostatečným obnosem peněz. […]
Monumentální Akšardham: Největší chrám světa?
Dokonale seřízené lasery vykreslují před zraky návštěvníků úchvatnou světelnou show. Trocha mlhy pro dotvoření atmosféry, k tomu něco na zub. Jde o jediné velkoformátové kino v celém hlavním městě Indie, Novém Dillí. Překvapivě nejsme nikde v zábavním parku, ale v hinduistické svatyni!   Žádné kovové „berličky“ a beton maximálně do základů. A ty musí být […]
Chcete být milionářem? Legendární soutěž stvoří boháče i podvodníky
Když soutěž dorazí v roce 2000 do Česka, je to velká sláva. Zájem o ní ale časem opadne. Na rozdíl od jiných zemí, včetně té, kde přijde na svět – Velké Británii. V ní běží dodnes.   Pánové David Briggs, Mike Whitehill a Steven Knight už společně několik soutěží vytvořili. Většinou jsou ale určené pro […]
Záhady a napětí
Krvelačný tvor z japonských legend: Zabil naráz 12 samurajů?
Tváře vesničanů jsou bledé a zračí se v nich děs. Na loži v jednom ze stavení totiž leží vážně zraněný samuraj, jehož sem přinesli jeho druhové. Napaden měl být záhadným tvorem, jehož nikdo nikdy předtím nespatřil. Ačkoli samurajům jen tak něco nenažene strach, vesničané si všimnou, že i oni jsou notně vyvedení z míry. Co na ně […]
Tajemství automatické kresby: Může být klíčem k našemu zdraví?
Existuje poměrně mnoho procedur, které mají člověku pomoci s psychickým i fyzickým zdravím a které se zároveň vymykají z hlavního medicínského proudu. Některé považují lékaři za vyloženě šarlatánské, u jiných připouštějí, že mohou mít určitý vliv a účinek. Kam patří trochu tajuplně znějící automatická kresba?   Představte si, že sedíte v pohodlném křesle a před sebou máte prázdný […]
Střelný prach i černá magie: Co všechno dokázal alchymista „Černý Berthold“?
Traduje se, že střelný prach vynalezli čínští alchymisté, když hledali elixír mládí. Neotáčejme se ale ani k evropským alchymistům zády. Je totiž pravděpodobné, že střelný prach byl souběžně objeven i v Evropě. Často je zmiňován Černý Berthold, záhadný alchymista z konce čtrnáctého století. Kdo to byl a proč si ho historie stále pamatuje?   Potemnělé sklepní místnosti vévodí […]
Nejtajemnější mayský vladař: Byl mimozemského původu?
Rozechvělý archeolog Alberto R. Lhuillier nevěří vlastním očím. Před sebou má sarkofág nejvýznamnějšího mayského vládce. Tím je legendární Pakal, jehož podobiznu je možné spatřit také na víku rakve. Podle dávných mayských životopisců neměl panovník lidský původ. Je možné, že pocházel z jiné galaxie?     Z vrcholku Chrámu nápisů se naskýtá jedinečný pohled na kdysi výstavní indiánskou […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jeho děti mají vždy přednost
skutecnepribehy.cz
Jeho děti mají vždy přednost
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem
Oloupej to, seškrábej a vykroj
panidomu.cz
Oloupej to, seškrábej a vykroj
Vezmete-li do ruky správnou škrabku, brambory s ní máte oloupané dohladka vcukuletu, zeleninu, než bys řekl švec. Ale kde sehnat takovéto pomocníky? Poohlédněte se po nich třeba na internetu. K oloupání brambor leckterá hospodyňka používá nůž na krájení, lepší však bývá škrabka. Za naostřenou čepelí bývá totiž štěrbina a za ní opora, která zabraňuje, aby
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
iluxus.cz
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th An
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
21stoleti.cz
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
Pořád je to opomíjená záležitost, třebaže lékaři upozorňují na evidentní přínos. Význam pupečníkové krve pro lékařské zákroky byl potvrzen před 30 lety, kdy byla v pražské nemocnici v Motole provedena
Bezpečné randění se slunečními paprsky
nejsemsama.cz
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
historyplus.cz
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
Část obránců Konstantinopole uprchne. Vytušili, že město co nevidět padne, a chtějí si zachránit život. Císař Konstantin XI. však byzantskou metropoli neopustí. Vždyť jejími ulicemi kráčely dějiny. S hrstkou nejvěrnějších druhů bude s Turky v roce 1453 bojovat do posledního dechu!   Stěhování na východ Řím ohrožují barbaři. Současně stále více jeho obyvatel konvertuje ke
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
epochanacestach.cz
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
„Nic než tmářství kacířů,“ rozčiluje se roku 1404 pražský arcibiskup Zbyněk Zajíc z Hazmburka, když se doslechne o podivných pověstech, které se vážou k hoře Blaník ve středních Čechách. Ale on už ty čarodějné rejdy jednou provždy zatrhne! Jak se rozhodne, tak také udělá. „Zakažte lidem stoupat na tu horu,“ klade na srdce pražský arcibiskup
Fazolová pomazánka
tisicereceptu.cz
Fazolová pomazánka
Objevte kouzlo luštěninových pomazánek třeba s touto dobrotou z bílých fazolí. Skvělá je i na topinky. Potřebujete 300 g bílých uvařených fazolí (nebo fazole v konzervě ve slaném nálevu) 2 vejc
Tragické následky exorcismu v Evropě
enigmaplus.cz
Tragické následky exorcismu v Evropě
Jeden z nejstrašlivějších novodobých případů údajného posednutí se odehrává v roce 1974 v anglickém městě Ossett, kde žije silně věřící křesťan Michael Taylor se svou ženou Christine. Oba společně doc
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
epochaplus.cz
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
nasehvezdy.cz
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
Franta je v Ulici stálicí, diváky už ale další příběhy oblíbené postavy na podzim nečekají. Jeho představitel Matyáš Valenta (27) totiž s herectvím sekl! „Myslím, že jsem se hodil na to dětské herec