Lifestyle

Za jedinečnými zážitky na Nový Zéland

Za jedinečnými zážitky na Nový Zéland

Pokud si libujete v dech beroucích panoramatech, ale také máte rádi přepych, budete se na Novém Zélandu cítit jako doma. Téměř uprostřed Tichého oceánu najdete vše, co je k nezapomenutelné dovolené potřeba. Ať už si s oblibou pochutnáte na skvělém víně, rádi zažijete výbornou gastronomii, nebo si užíváte odpalování golfových míčků, Nový Zéland vás dokáže ve všech těchto směrech nadmíru uspokojit.

Ráj pro vinaře

Po celém Novém Zélandu, tedy jak na Severním, tak Jižním ostrově se rozkládají vinice, odkud pochází víno prvotřídní kvality. Ne nadarmo novozélandská vinařství obsazují první místa v nejprestižnějších soutěžích po celém světě. Mezi ta nejvyhlášenější vinařství patří Te Mata, které si získalo celosvětové uznání především díky odrůdě Cabernet Sauvignon. Dalším známým vinařstvím je Ata Rangi, jenž se proslavilo svým bezchybným Pinot Noir. Vinařství Craggy Range si zase zamilují všichni milovníci červených vín. Jejich Shiraz je nepřekonatelný. Ačkoliv jste to dříve možná netušili, Nový Zéland je pro vinaře opravdovým rájem.

Známé novozélandské vinařství Te Mata

Rozmazlete své chuťové pohárky

K pořádnému vychutnání dobrého vína nesmí chybět také prvotřídní kuchyně. Na Novém Zélandu je jich opravdu požehnaně. Co byste stoprocentně měli ochutnat? Ze všeho nejdřív místní ústřice, pečené jehněčí s mátovou omáčkou, a také mušle Paua, které patří k těm nejdražším na světě. Za jednu mušli zaplatíte okolo 100 amerických dolarů, ale jejich chuť za to stojí. Na mušle Paua si určitě zajděte do Amisfield, nejznámější a nejopěvovanější restaurace v Queenstownu. Pozornost však věnujte i canterburskému jehněčímu a sladkému pečenému dortu, který u nás známe jako pavlova. Zde se podává s čerstvou smetanou, kiwi a jahodami. Novozélanďané si bez něj nedokážou představit Vánoce.

Proslulé mušle Paua

Proslulé restaurace

Jedna z nejvyhlášenějších restaurací na Novém Zélandu se nachází v Aucklandu. Jde o The Grove Restaurant. Za sedmichodové menu pro jednoho zaplatíte 165 dolarů, tedy něco málo přes 3700 korun. Menu restaurace se mění podle sezóny. Hojně navštěvovanou restaurací je i Clooney, která se specializuje především na jehněčí. Na jejich jídelním lístku však nechybí ani mořské plody a ryby. Restaurace rovněž svým hostům umožňuje uspořádat soukromou večeři až pro dvacet dva hostů.

Golfová hřiště, která si užijete na maximum

Nový Zéland nabízí bohaté vyžití i pro rekreační či profesionální golfové hráče. Na ostrovech se totiž nachází několik nejkrásnějších hřišť na světě. Tím bezpochyby nejkrásnějším a nejluxusnějším golfovým hřištěm je Marqueen Courses. To bylo navrženo světově proslulými architekty Tomem Doakem, Dr Alister Mackenziem, Robertem Trentem Jonesem Jr. a Jackem Niclausem. A co je na něm to nej? Jednoznačně poloha. Je totiž strategicky umístněno přímo mezi sněhovými vrcholky hor a skalnatým pobřežím. Právě tato poloha z něj dělá to nejlepší místo, kde si golf můžete zahrát. Krásnější výhled při odpalování míčků nikde jinde na světě mít nebudete.
Druhým golfovým hřištěm, které byste měli navštívit, je Hawkes Bay Golf Club. Hra na tomto hřišti ale rozhodně není nic pro slabé povahy. Patří totiž mezi nejextrémnější hřiště na světě. Golfové hřiště se rozprostírá 140 metrů nad hladinou Pacifiku. Nezřídka se stává, že je zapotřebí dojít až téměř k okraji hřiště a míček odpálit. A to rozhodně není nic pro lidi trpící závratěmi. Stačí jeden neuvážený krok a skončíte někde ve vlnách pacifického oceánu. Výhodou tohoto hřiště je také to, že leží nedaleko desítek vyhlášených vinic, jejichž víno se často přirovnává k vínům z francouzské oblasti Bordeaux.
Třetím nejkrásnějším golfovým hřištěm je Jack’s Point. To se nachází v drsné pahorkaté krajině. Na jedné straně ho obklopují rozsáhlé louky a pastviny, divoké keře a vysoká žlutá tráva. Z druhé strany se můžete pokochat pohledem na sněhem pokryté horské hřebeny a také na překrásné jezero, které svou rozlohou spíše připomíná moře. Samotné hřiště je dokonce tak rozsáhlé, že na deváté jamce najdete karavan s občerstvením, v němž se podávají i čerstvě upečené muffiny. Samotné zázemí hřiště patří k tomu nejmodernějšímu, co současný golfový svět nabízí.

Marqueen Courses patří mezi nejkrásnější golfová hřiště na světě
Hawkes Bay Golf Club není pro slabé povahy

Více z Lifestyle

8 lifehacků pro snazší život: Vychytávky vám ušetří čas i nervy

Lifestyle25.9.2020

Vyžeňte z obličeje únavu!

Lifestyle24.9.2020

TOP CLASS GOLF – Propadněte vášni českého greenu

Lifestyle22.9.2020

Bylinková zahrádka ve skle

Lifestyle17.9.2020

Rajské oázy s hříšným soukromím

Lifestyle15.9.2020

Prázdniny v Římě

Lifestyle10.9.2020

Jižní Tyrolsko – Přes hřebeny hor po jedné stopě

Lifestyle8.9.2020

Cestování – Exotické opojení smyslů

Lifestyle3.9.2020

Množíme květiny z babiččiny zahrádky

Lifestyle1.9.2020
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat