Planeta Země

Znáte nejslavnější hollywoodské páry?

Znáte nejslavnější hollywoodské páry?

Kde jinde hledat lásku než v Hollywoodu? Rozvodovost však stoupá, a tak páry, které spolu vydrží, jsou dnes opravdu hodny obdivu. Zvlášť pak, když jsou oba slavní…

Kit Harrington a Rose Leslie

Spolu od roku 2012, manželé od 2018

Kit Harington (31)
Tento britský herec se původně chtěl stát novinářem, kameramanem nebo válečným zpravodajem. Nakonec se proslavil jako herec, a to rolí Jona Snowa ve Hře o trůny. Při natáčení tohoto seriálu se navíc seznámil se svojí dnes už manželkou Rose Leslie. Randit spolu začali v roce 2012, zasnoubení oznámili v září loňského roku.

Rose Leslie (31)
Původní jméno této skotské herečky je Rose Eleanor Arbuthnot-Leslie a slavnou se rovněž stala díky Hře o Trůny, konkr. roli Ygritte. Již předtím ale hrála třeba služebnou v dramatu Panství Downtown. Její svatba s Kitem Haringtonem se uskutečnila 24. června letošního roku na skotském zámku Warthill (Rosiině rodině patří už přes 900 let).

Kurt Russell a Goldie Hawn

Spolu od roku 1983, nikdy se nevzali

Kurt Russell (67)
Rodák ze Springfieldu v Massachusetts zvládnul svou první roli už v šesti letech a pak se stal vyhledávaným dětským hercem v produkci Walta Disneye (ten mu ostatně vlastnoručně podepsal smlouvu na deset let). Zahrál si dokonce i se slavným Elvisem Presleym, kterého navíc později, v roce 1979, sám ztvárnil v dramatu Elvis Presley (byl za to nominován na cenu Emmy). Při natáčení se také seznámil se Season Hubles, kterou si i vzal a má s ní syna Bostona. Od rozvodu v roce 1983 žije s herečkou Goldie Hawn a s ní má syna Wyatta.

Goldie Hawn (72)
Americká herečka, režisérka a příležitostná zpěvačka získala v roce 1969 Oscara a Zlatý glóbus za roli ve filmu Kaktusový květ, na dalšího Oscara pak byla nominována v roce 1980, a to za hlavní roli ve filmu Vojín Benjaminová. Byla dvakrát vdaná. Z manželství s Billem Hudsonem má syna Olivera a dceru Kate. Ti ovšem za svého otce považují spíše hereččina dlouholetého přítele Kurta Russella.

Justin Timberlake a Jessica Biel

Spolu od roku 2007, manželé od 2012

Justin Timberlake (37)
Zpěvák, který má na kontě devět cen Grammy a čtyři Emmy, a příležitostný herec v jedné osobě vyrůstal v americkém Tennessee. Původně začínal jako člen slavné chlapecké skupiny NSYNC, později se ale vydal na sólovou dráhu. Během účinkování v Mickeyho klubíku se seznámil se svojí budoucí partnerkou, zpěvačkou Britney Spears. Pak chodil i s Cameron Diaz, ale od roku 2007 se objevuje po boku herečky Jessicy Biel, kterou si navíc v roce 2012 i vzal. Mají spolu tříletého syna Silase Randalla.

Jessica Biel (36)
Jako herečka se stala známou díky postavě Mary Camdenové v televizním seriálu Sedmé nebe (v době vysílání v USA se těšil velké oblibě). Díky tomu ovšem dostala nálepku „hodná holka“, které se pak v následujících letech snažila zbavit. Úspěch zaznamenala i ve filmech Texaský masakr motorovou pilou, Na sv. Valentýna nebo Šťastný nový rok.

Brian Austin Green a Megan Fox

Spolu od roku 2004, manželé od 2010 (v roce 2015 podali žádost o rozvod, ten se ale nakonec nekonal)

Brian Austin Green (45)
Proslavil se rolí Davida Silvera v seriálu Beverly Hills 90210, objevil se však i v několika dalších televizních seriálech a filmech. Jeho otec byl country-westernový umělec, díky čemuž i on získal kladný vztah k hudbě (v oblibě má zejména hip-hop a vlastní i nahrávací studio). Z předchozího vztahu, s herečkou Vanessou Marcil, má syna Kassiuse, s manželkou Megan Fox pak syny Noaha, Bodhiho a Journeyho.

Megan Fox (32)
Je americká herečka a modelka s francouzskými, irskými a indiánskými předky. Nejprve se objevila v několika seriálech (například Dva a půl chlapa), průlom v její kariéře ovšem způsobila hlavní role ve filmech Transformers (2007) a Transformers: Pomsta poražených (2009). Často je označována za klon Angeliny Jolie. Za Briana Austina Greena se vdala v červnu 2010, v následujících letech se jim narodili dva synové. V srpnu 2015 ovšem Megan požádala o rozvod. Jen pár dní poté se však pár dal znovu dohromady a v roce 2016 se jim narodil třetí syn.

Keith Urban a Nicole Kidman

Spolu od roku 2005, manželé od 2006

Keith Urban (50)
Tento úspěšný country zpěvák pochází z Nového Zélandu. Do Spojených států se přesunul v roce 1992. Mezi jeho největší hity patří písně You’ll Think of Me, Stupid Boy a Sweet Thing (získal za ně i Grammy). S Nicole Kidman se seznámil v roce 2005, o rok později se vzali. V té době u něj ovšem vrcholila závislost na kokainu, jeho manželka mu ji ale pomohla překonat. První dcera, Sunday Rose, se jim narodila v roce 2008, druhá, Faith Margaret, pak díky náhradní matce v roce 2010.

Nicole Kidman (51)
Tato známá herečka se narodila na havajském Honolulu australským rodičům (proto i má dvojí občanství). Na svém kontě má řadu úspěšných rolí. První Zlatý glóbus obdržela v roce 1996 za roli ve filmu Zemřít pro, další v roce 2002 za muzikál Moulin Rouge. V roce 2003 získala Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA za roli spisovatelky Virginie Woolfové ve filmu Hodiny. Loni zazářila v minisérii Sedmilhářky. Mezi lety 1990 a 2001 byla vdaná za herce Toma Cruise a adoptovali spolu dvě děti, Isabellu a Connora. Svatba s Keithem Urbanem proběhla v roce 2006.

Kanye West a Kim Kardashian

Spolu od roku 2012, manželé od 2014

Kanye West (41)
Americký rapper a hudební producent (známý také pod přezdívkami Yeezy nebo Ye) je držitelem 21 cen Grammy. Nejprve se proslavil jako producent nahrávací společnosti Roc-A-Fella, kde spolupracoval s takovým esy, jako jsou rapper Jay-Z nebo zpěvačky Alicia Keys nebo Janet Jackson. Snil ovšem i o sólové pěvecké dráze, nahrávací společnost se ovšem vydat mu album dlouho zdráhala. Nakonec se v roce 2004 dočkal, a slavil opravdu velký úspěch.

Kim Kardashian (37)
Narodila se a vyrůstala v losangeleském Beverly Hills (její otec je slavný právník, který například hájil hráče amerického fotbalu O. J Simpsona). V televizi se prosadila poté, co na veřejnost uniklo její erotické video. Díky tomu pak získala i vlastní pořad, reality show Ze života rodiny Kardashianových. Chodila s řadou slavných mužů a dvakrát se vdala. V roce 2012 se ale stala přítelkyní Kanyeho Westa a o rok později mu porodila dceru North. Vzali se v roce 2014 v italské Florencii. Druhý syn, Saint, se jim narodil v roce 2015. V roce 2018 jim potom dceru Chicago odnosila náhradní matka.

Ashton Kutcher a Mila Kunis

Spolu od roku 2012, manželé od 2015

Ashton Kutcher (40)
Tento americký herec a investor začínal jako model. Poté se přestěhoval do L. A., kde svou první roli dostal v seriálu Zlatá sedmdesátá a další v romantickém filmu Brzy to přijde. Publikum ale zaujal až ve filmu Hele vole, kde mám káru. Dále hrál v několika romantických komediích nebo v seriálu Dva a půl chlapa a v roce 2013 ztvárnil Steva Jobse ve filmu jOBS. V letech 2005 až 2013 byla jeho manželkou herečka Demi Moore. V roce 2012 ovšem začal chodit s herečkou Milou Kunis. Tu si vzal v roce 2015 a mají spolu dceru Wyatt a syna Dimitriho.

Mila Kunis (35)
Narodila se v Černovicích v bývalém Sovětském svazu. V roce 1991, když jí bylo sedm, se ale její rodina přestěhovala do Los Angeles. Jako ukrajinská židovka bez znalosti angličtiny si ovšem ze začátku zvykala jen těžce. S Ashtonem Kutcherem se seznámila při natáčení seriálu Zlatá sedmdesátá, randit spolu začali v roce 2012. Hrála v řadě filmů. Nominaci na Zlatý glóbus si zasloužila rolí ve filmu Černá labuť (2010) a úspěch slavila také s komedií Matky na tahu.

Více z Planeta Země

Kdo dobyl vesmír jako první? Zvířata!

Planeta Země24.9.2020

Každodenní život v antickém Římě: shnilé ryby, léky z krve gladiátorů i fronty na chleba

Planeta Země21.9.2020

12 nejkrásnějších atmosférických jevů

Planeta Země17.9.2020

Luxus na talíři: 7 nejdražších jídel světa

Planeta Země14.9.2020

Nespoutaný Nil spoluvytváří krajinu plnou kontrastů

Planeta Země11.9.2020

Druhá světová válka málem začala na území Čech!

Planeta Země10.9.2020

Komár, největší zabiják současnosti!

Planeta Země7.9.2020

Spolčení s ďáblem: Nacistické know-how ve službách studené války!

Planeta Země3.9.2020

Záhada Alexandrijské knihovny: Zničil ji Caesar, anebo vyhořela do základů?

Planeta Země31.8.2020
Planeta Země
Časopis, který by vás mohl zajímat