Vychází nové 21. STOLETÍ EXTRA…
Většina neuvěřitelných příběhů je podlévána odleželým vývarem lží a tahle polévka se pak servíruje lidem. Pravda se rozplývá v mlze. Minulost bývá vymazána. Vymazání zapomenuto. Lež se stávala pravdou. „Minulost je změnitelná,“ věděl a napsal už spisovatel George Orwell.
A v tomhle světě žijeme a máme se v něm vyznat… A když už se v něm náhodou vyznáme, a může se zdát, že jsme si něčím jisti, objeví se jiný důkaz, který všechno překope. Týká se to historie, objevů, výzkumů, archeologie, záhad…
Právě vychází 38. vydání 21. STOLETÍ EXTRA, tentokrát na tak trochu nevědecké téma: 222 největších záhad planety Země.
Co má společného věda se záhadami, paranormálními jevy, duchy, entitami, legendami, mýty a bájnými nestvůrami?
Třeba právě to, že je konečně můžeme a umíme vysvětlit, anebo právě naopak, že navzdory technologickému pokroku lidstva pořád bezradně tápeme. Proto někteří vědci dokonce současné období označují za návrat paranormálních pověr do západní společnosti.
To, že v mnoha kmenech střední Afriky, navázaných především na autoritu šamana, věří, že v bažinách Džiundu žije bestie kongamato, by se dalo pochopit.
Dá se přijmout, že Tibeťané se svým přístupem k tradicím nedají dopustit na yettiho.
Dá se akceptovat, že prostí mongolští pastevci už stovky let věří v červa Olgoj Chorchoje.
Dá se pochopit, že pro australské Aborigince znamená hora Uluru magické božské dílo…
Ale proč 87 % Irů věří ve skřítky? Proč na Islandu raději přestěhují skálu, než aby si rozhněvali elfy a trolly? A proč podle nedávných průzkumů až 42 % Američanů věří v duchy a v Británii dokonce 52 %?
Protože každý den, každou chvíli se kdekoli na světě dějí divné věci. Protože dějiny lidstva jsou plné záhad. Něco se podařilo vysvětlit, něco narovnat, něco vyluštit, ale mnohdy stále tápeme. I ve věku vědy a technologií…
Titul objednávejte ZDE