1. Nestříhat, pilovat
Použití kleštiček přispívá k třepení nehtů, pokud k němu máte sklon. Proto je lepší nehty zkracovat častěji, ale pilováním. Velmi šetrné jsou papírové pilníky, nehty se nelámou ani netřepí, dále skleněné, které se navíc neobrušují a mají dlouhou životnost.
Kovové, postaru safírové, se časem ztupí. Pilujte nejlépe od okraje nehtu jedním směrem, nepřejíždějte sem a tam.
2. Aby lak…
…držel: Přilnavost podpoří odlakování. Pokud ho nepoužíváte, nehty jen jemně očistěte vatičkou s trochou odlakovače.
…nebarvil do hloubky: Tomu zabrání průhledný podkladový lak, který může navíc zpevňovat nebo vyrovnávat rýhy.
…byl pevnější: K tomuto účelu slouží speciální vrchní lak. Manikůře zajistí odolnost a tvrdost. Může mít i vizuální efekt, kdy upravuje lesklý lak na matný nebo naopak dodá vysoký lesk.
3. Elegantnější než červená
Výběr barevného odstínu je záležitostí osobního vkusu i trendů, červená už zdaleka není jedničkou. Za nejelegantnější a univerzálně slušivé se považují odstíny vzniklé kombinací krémové a béžové barvy, následuje tělová světle růžová. Hodí se pro každý věk i příležitost a působí půvabně a žensky.
4. Pěstící masáž
Masáž zlepší prokrvení a tím i výživu a zásobení tkání kyslíkem. Jak na to? Pohodlněji to jde s pomocí druhé osoby, ale bez potíží masáž zvládnete i sami.
Jednoduše natřete hřbet ruky a prsty silnější vrstvou mastného krému a krouživými pohyby palce druhé ruky s přítlakem masírujte. Na závěr promněte.
5. Výživa pro nehty
Pomáhají především zinek, jehož výborným zdrojem jsou hlavně sezamová a dýňová semínka a ořechy, dále v nich obsažené vitaminy skupiny B.
Dalším společným zdrojem jsou ovesné vločky. Prospěšný je i betakaroten, který najdete v tmavě zelené zelenině a ovoci. Dále je třeba myslet na dostatek železa.
(Zdroj: Paní domu)