Koupání ve vodě s epsomskou solí zklidní nervy a stres, pomůže utišit bolesti hlavy, vzpamatovat se ze zvýšené zátěže, zlepší spánek i regeneraci namožených svalů.
Epsomská sůl je velmi odlišná od ostatních typů solí. A vlastně to ani sůl není – v kontextu s vařením. Její účinky jsou obvykle připisovány hořčíku, kterého má většina z nás nedostatek.
Zdravotní koupele
Nejběžnějším způsobem použití je její přidání do vody jako koupelové přísady. Ve vodě se rozpouští a rozkládá na ionty hořčíku a síranu. Protože se obě látky dobře vstřebávají přes pokožku, dostanou se snadno do těla.
Vana plná hořčíku
Koupel si připravíte tak, že do vany s vodou přidáte 2 až 4 hrnky epsomské soli, necháte ji rozpustit a pak se do lázně ponoříte (s výjimkou hlavy), asi tak na 15 minut. Pro zvýšení efektu můžete přidat kvalitní esenciální olej z borovice.
Pomáhá zlepšit trávení
Ještě jednu vlastnost hořčík má. Často se používá k léčbě zažívacích problémů, jako je například zácpa. Epsomskou sůl rozpusťte ve sklenici čisté vody a vypijte.
Připravte se však na to, že není ani trošku dobrá – má hořkou, nepříjemnou chuť. Sůl koupíte v lékárně, používejte ji přesně podle pokynů na obalu nebo dle rad lékaře či lékárníka. Hlavně by se neměla užívat příliš dlouho a často.
Problémy s pokožkou
Přímo epsomskou sůl využijte jako peeling. Nasypte si jí trochu do dlaně, lehce navlhčete a vmasírujte do pokožky. Po proceduře tělo opláchněte pod tekoucí vodou. Zkuste ji jako doplněk k pleťové vodě. Měla by pomoci lépe vyčistit póry. Když i přidáte do kondicionéru, vaše vlasy tím získají větší objem.
Stačí smíchat stejné množství vlasového kondicionéru s epsomskou solí, nanést na vlasy a nechat působit 20 minut. Poté vlasy opláchněte čistou vodou.
Lázeň pro nohy
Máte vy nebo někdo ve vašem okolí problém se zápachem nohou? Na vině mohou být nekvalitní ponožky i psychika. Každopádně koupel nohou v roztoku s epsomskou solí zápach úplně pohltí.
(Zdroj: Paní domu)