Luxusní značka Caviar se stala synonymem pro vytváření některých z nejhonosnějších verzí iPhonu a dalších produktů Apple.
S nedávným uvedením nového iPhonu 16 společnost variantu, která má na zadní straně krytu originální časomíru Rolex Cosmograph Daytona. Stojí skoro 200 000 dolarů.
Ať už patříte mezi fanoušky vlajkových chytrých telefonů od Apple či Samsung, Caviar pro vás má vždy přichystaného něco naprosto speciálního. Slavný zakázkový úpravce se přitom nesoustředí jen na telefony.
V našem magazínu jste mohli vidět zlatou variantu brýlí pro rozšířenou realitu Apple Vision Pro a u Caviaru si můžete pořídit i velmi speciální varianty chytrých hodinek Apple Watch. Nákladné a opulentní úpravy telefonů ale stále patří mezi to hlavní v nabídce.
Potvrzuje to i nová varianta kombinující nejnovější model vlajkového telefonu iPhone 16 a legendárních hodinek Rolex Cosmograph Daytona.
Černo-zlatý klenot
Tuto zvláštní kombinaci značka poprvé vytvořila již pro iPhone 14 a získala s ní zaslouženou pozornost. Proto se není čemu divit, že ji s představením nového modelu telefonu opět oživila.
Edice s příhodným názvem Daytona je součástí série Grand Complications a na první pohled vychází ze stejného konceptu, kterým je upevnění plnohodnotného chronometru na zadní část panelu.
Nový model má černo-zlatou barevnou kombinaci a využívá hodinek Rolex Cosmograph Daytona ref. 116508 ve stejné barevné kombinaci.
Pokud si ale budete přát, firma vám telefon může osadit také novějším strojkem s číslem 126508. V každém případě ale získáte 40milimetrový chronometr v 18karátovém zlatě a s perpetuálním, samonatahovacím strojkem.
Rám hodinek tvoří černý monoblok Cerachrom z keramiky s lisovanou tachymetrickou stupnicí a ciferník překrývá safírové sklo.
Inspirace v rychlosti
Samotné tělo telefonu je vyrobeno z titanu potaženého speciálním černým PVD povlakem, který značka Rolex používá k vytvoření černých číselníků, pouzder a náramků.
Na první pohled vám pak určitě neujdou dekorativní detaily, jakými jsou ozdobné číselníky a přepínače. Pokud vám připomínají přístrojovou desku automobilu, je váš dojem správný.
Dekorativní prvky pozlacené 24karátovým zlatem a ručně dokončené šperkařským emailem totiž představují rychloměr a ukazatele oleje a paliva.
Nová edice se totiž nechala inspirovat závodními vozy 30. let minulého století a konkrétně pak rekordním vozem Blue Bird sira Malcolma Campbella, který po svém rychlostním rekordu na závodní dráze v Daytoně inspiroval a pomohl navrhnout první hodinky Rolex Daytona.
Cena tohoto zakázkově upraveného iPhonu 16, který vznikne v pouhých třech kusech, začíná na 193 140 dolarech, tedy zhruba čtyři a půl milionech korun.