Ruští vědci tvrdí, že našli elixír mládí! Nesmrtelnost prý lidem zajistí sibiřská bakterie stará asi 3,5 milionu let, která údajně v těle pokusných zvířat zvyšuje imunitu, zlepšuje metabolismus a prodlužuje život. Ruský vědec Anatolij Brouchkov si nedávno dokonce nechal Bacillus F vpíchnout do žil.
Chtěli byste žít věčně? Jako klíč k nesmrtelnosti je často označována bakterie nalezená v roce 2009 pracovníky Ruské akademie věd ve zmrzlém podloží Mamutí hory ve východním Jakutsku (největší z republik Ruské federace ležící ve východní části země na Sibiři–pozn. red.). Na základě vědeckých pokusů vyjde najevo, že má takřka zázračné účinky.
Například když vědci Bacillus F vpraví do těla myší, které už kvůli vysokému věku nejsou schopny reprodukce, ty prý jako zázrakem omládnou a znovu se mohou rozmnožovat.
Na konci roku 2015 je konečně odhaleno, jaké účinky má „bakterie nesmrtelnosti“ na člověka…
Co posiluje imunitu?
Tajemný Bacillus F byl nalezen před sedmi lety v 3,5 milionu let starém permafrostu (trvale zmrzlá půda–pozn. red.). „Řekli jsme si, že když byla bakterie schopná přežít ve věčně zmrzlé půdě, musí v sobě mít zabudovaný mechanismus, který udržuje její životaschopnost. A tak jsme s ní začali provádět různé testy,“ uvádí Nadezhda Mironova z ruského Ústavu biochemie.
Vědci provedou experimenty na živých organismech i rozmanitých plodinách a nestačí se přitom divit. „Ve všech těchto experimentech bakterie stimulovala růst a posilovala také imunitní systém,“ říká ruský badatel Sergey Petrov.
Jak je něco takového možné?
Budeme žít déle?
Bakterie zjednodušeně řečeno předává organismům i plodinám biologicky aktivní látky, které mají pozitivní vliv na jejich život. Zatímco pokusná zvířata jsou díky tomu údajně čilejší a odolnější, u plodin se prý zvyšuje jejich produktivita i mrazuvzdornost. Mimořádné vlastnosti bakterie zřejmě získala díky extrémně chladnému počasí, v němž se vyvíjela. Jaké účinky má Bacillus F na člověka?
To se rozhodne zjistit další z ruských vědců Anatolij Brouchkov, který se jí nechá naočkovat! O své dojmy z pokusu se podělí v září roku 2015. „Od té doby se cítím silnější a zdravější. Začal jsem také pracovat mnohem déle a za poslední dva roky jsem neměl chřipku,“ říká Brouchkov.
Podle něj experiment nebezpečný nebyl.
Facebook
Twitter
RSS