Lifestyle

CESTOVÁNÍ S PĚTI SMYSLY

CESTOVÁNÍ S PĚTI SMYSLY

Nechte se vést svými smysly! Chuť, hmat, sluch, čich a zrak vás zavedou na místa, kde se budete cítit jako v ráji. Tak se tomu poddejte… Který smysl se ozval jako první?


CHUŤ: CURYCH, ŠVÝCARSKO

Za chutí nebudete cestovat moc daleko, stačí absolvovat jen krátký let do Curychu! Ne nadarmo se do Švýcarska jezdí za tou nejlepší čokoládou. Vaše chuťové buňky však poznají ještě mnohem víc.

SLADKÁ NEŘEST

V žebříčku těch nejlepších čokoládoven na světě se opakovaně umisťuje Teuscher, a to hned na prvních příčkách. Osmdesátiletou tradici pohádkově doplňuje legenda o malebném začátku v malém městě ve Švýcarských Alpách. Tajemství tkví jednoduše v poctivosti.

Dolf Teuscher, zakladatel čokoládového snu, totiž procestoval celý svět, aby objevil to nejkvalitnější kakao, marcipán, ovoce, oříšky a další ingredience, s nimiž roky experimentoval a mixoval je tak dlouho, než vznikly dokonalé recepty. Základna v Curychu nyní dodává čokoládové výrobky do celého světa, koupíte je i v Americe, Kanadě, Asii či na Středním východě.

Továrna vytváří více než 100 druhů čokolád na základě svých originálních receptů, které se již přesunuly z otce na syna a velmi pravděpodobně se budou dědit nadále. A v čem je tradice?

Nejlepší a nejdražší přírodní ingredience jsou zpracovány bez jakýchkoliv chemických přídavků či aditiv!

SPECIALITA: Champagne Truffes je kouzelné heslo, které vás vezme na jízdu za luxusními chutěmi. Uvnitř bestselleru najdete mix šlehačky, másla a čokolády se šampaňským!


DEGUSTAČNÍ GURMÁNSTVÍ

Hledáte-li komplexnější zážitek, vydejte se do jedné z top restaurací Švýcarska a nebo vyzkoušejte hned dvě, prodloužený víkend na to krásně bude stačit!


THE RESTAURANT

Jednoduše a sebejistě nazvaná restaurace The Restaurant sklízí úspěchy pod vedením šéfkuchaře Heika Niedera. Degustační menu za 7400 Kč má celých 12 chodů!

Skládá se z lahůdek, jako je humr z Bretaně, španělský tuňák, další humr tentokrát z Norska, krab ze Severního moře a francouzská husí játra, kaviár a mořský ježek ze Severního moře, bretaňská kambala, mořské plody ale vystřídá také hovězí či jelení maso.

Pro vegetariány je nachystané speciální osmichodové menu za 5200 Kč, u nějž poznáte, že i bez masa se dá královsky najíst!


THE RICO´S

Stylová a mladistvá restaurace Rico´s zaujme sedmichodovým degustačním menu, za nějž zaplatíte 5200 Kč. Milovníci masa ocení např. terinu z husích jater, krabí ravioly s norským humrem či holoubky s jarním kuřetem. Sladkou tečkou bude gurmánské pojetí banana split.

Pochoutky z The Rico´s si budete dokonce moct nakoupit i s sebou, například avokádovo-křenový dip bude delikatesou i vzpomínkou zároveň!

HMAT: BALI, INDONÉSIE

Není snad ani třeba tipovat, která destinace je neustále top ve wellness službách. Bali je zkrátka číslem jedna a spojíte-li ho s hotelovým gigantem Four Seasons, objevíte 100% servis a čísly jen těžko vyjádřitelnou nirvánu.

Kdo říká, že cesta na Bali a hledání sebe sama musejí být plné odříkání? Naopak, čím více rozmazlování, tím lépe, proto hmat reprezentuje procedury, které zažijete na vlastní kůži v balinéském Sacred River Spa.

Obklopeni zelenou džunglí a vodou z řeky Ayung se oddáte spirituálním praktikám a rituálům, jež vyrovnají a obnoví vaši vnitřní energii a harmonicky propojí tělo, mysl a ducha.

OD FILOZOFICKÝCH DEBAT K MASÁŽNÍM RITUÁLŮM

Vzhledem k obsáhlému a propracovanému záběru wellness by byla škoda neoddat se co nejvíce těmto programům. Mezi ně patří péče balinéských léčitelů, dále jóga a meditace, chakra ceremonie, masáže, tělové zábaly, tělové peelingy nebo pleťové procedury. O co byste neměli přijít?

  • MASÁŽ: FOUR-HANDED HARMONY

Masáž už v názvu prozrazuje, že se na ní budou podílet hned dva maséři. Terapeuti, jak se jim ve spa říká, hloubkově obnoví vaše tělo díky synchronizované masáži čtyř rukou. Ve výsledku ucítíte uvolnění a konec tenze, a to díky speciálním technikám z Bali a jeho okolí. Za 90minutovou masáž dáte 5400 Kč.

  • ZÁBAL: MOUNTAIN EARTH

Vulkanické kameny přirozeně vyživí pleť, zdroj navíc pochází z okolních hor a spolu s využitím vody z květin ylang-ylang dostane tělo skutečnou a organickou hydrataci díky bohaté masce. Zábal do listů banánovníku vám pak dodá jedinečný pocit, po němž následuje teplá sprcha a květinová emulze Four Seasons. Za 90 minut zaplatíte cca 2800 Kč.


EXTRA: HOSTUJÍCÍ EXPERTI

Sacred River Spa klade takový důraz na své pole působnosti, že zve každý měsíc terapeuty z různých wellness oblastí, aby přispěli do pravidelného programu Four Seasort Resort Bali. Většinou se jedná o různé druhy jógy, například v květnu proběhne Iyengar jóga s Keiko Onishi, v červnu pak jóga inspirovaná Scaravelli se Stevem Brackenem.

TIP: Jestli vás tedy zajímá jóga, nenechte si ujít Antigravity jógu, kde se ocitnete zavěšeni hlavou dolů, nebo Full Moon „Purnama“ jógu, která se koná pokaždé, když je úplněk neboli Purnama, což je na Bali posvátný den.

Otevírací doba:

Hlavní spa 9:00–21:00

Spa vily: 11:00–19:00

SLUCH: MILÁNO, ITÁLIE

Hudbu milují všichni, ač oblíbenost žánrů či styl jejich provedení se individuálně liší. Užít si však bezchybný koncert v nádherném prostředí, to dostane naprosto každého. Proto nebuďte na pochybách a vyrazte do legendárního Teatro alla Scala v Miláně.

TRADIČNÍ KVALITA

La Scala, jak se prostoru přezdívá, je jedním z nejuznávanějších operních domů na světě. Své brány divadlo poprvé otevřelo již v roce 1778, tehdy ještě pod názvem Nuevo Regio Ducal Teatro alla Scala. Jako první zde zazněla Salieriho opera L’Europa riconosciuta. A na co byste si rozhodně měli zajít? Vyberte si z bohatého programu…

OPERY

Doporučujeme vám pečlivě si vybrat operu, při níž se chcete oddat dokonalému hudebnímu zážitku. Vlastně ani nemusíte tolik vybírat, kvalita je totiž jasná, ať už zvolíte jakékoliv dílo.

Opera: Kouzelná flétna

Skladatel: Wolfgang Amadeus Mozart

Délka: 2 hodiny 30 minut

Datum: 2.–26. září

Dílo Wolfganga Amadea Mozarta spojuje v Miláně Teatro alla Scala s akademií zpěvu, a to díky jednomu z nejlepších režisérů vůbec, Peteru Steinovi. Ten se mladým zpěvákům věnoval po celý rok před jejich velkým debutem. Dirigent Adam Fischer pak přivede vše k dokonalosti.

TIP: Navštivte místní muzeum, které ukrývá jednu z nejdůležitějších sbírek na téma operního světa!

ČICH: LOIRE VALLEY, FRANCIE

Cítíte omamnou vůni? Vítejte ve světě luxusních parfémů, což je naše volba č. 1, když jde o další druh smyslového vnímání – čich. Kdo by taky nemiloval ten závan omamných ingrediencí, které jen těžko uhodneme. Naštěstí jsou tu tací, kteří vědí přesně, jak s parfémy kouzlit a voňavá alchymie je jejich životním posláním.

Jste připraveni vyrazit a najít konečně „ten“ parfém, který už nikdy nebudete chtít vyměnit, protože jste to prostě vy?

Na vlnách Loiry…

Touha cítit okouzlující vůni nás dovede až do Loire Valley v centrální Francii, konkrétně do zámku Chateau de Frileuse, který vlastní Nicolas de Barry. Právě za ním míříme, je totiž mistrem svého řemesla a top výsledek je jednoduše zaručený.

Vůně na zámku

Francouzský parfumér se věnuje vůním na zakázku už více než 20 let. Mezi jeho klienty patří celebrity v čele s britskou královskou rodinou. A jak taková alchymie probíhá? Barry si vás pozve do svého zámku Chateau de Frileuse, abyste se setkali a mohli se seznámit s různými druhy parfémů. Sdělíte své preference a designér poté několik týdnů pracuje na finálním receptu.

Občas je zapotřebí hned několika testů, aby vůně byla skutečně podle vašich představ.

Recept si pak parfumér sice ponechá, ale už nastálo náleží vám.

Klient především

Jména klientů jsou samozřejmě anonymní a na speciální přání za vámi Nicolas de Barry dojede i jinam po Francii či do jiného státu. Doporučujeme však autentickou návštěvu na jeho zámku! Unikátní zážitek a vlastní parfém vyjdou zhruba na 405 000 Kč


ZRAK: PORT HERCULES, MONAKO

Poznat dokonalost a odvézt si ji domů bylo naší ideou, když jsme si představili, co bychom si přáli vidět. Přichází léto, takže rozhodnutí je jasné – luxusní jachty! Kromě samotné krásy na pohled vás jachta zároveň vezme na snová místa, je proto více než příhodné, abychom doporučili vyrazit na yacht show! A která je lepší než Monaco Yacht Show?

Už skutečnost, že se velkolepý event koná pod záštitou knížete Alberta II., monackého knížete, slibuje vskutku exkluzivní zážitek.


KNÍŽECTVÍ NA AZUROVÉM POBŘEŽÍ

Legendární MYS se koná v neméně ikonickém Port Hercules of the Principality of Monaco, a to již od roku 1991. Velká akce je zároveň jediným místem na světě, kde můžete navštívit a zakoupit kolem 120 nejlepších jachet na světě, navíc postavených těmi nejproslulejšími společnostmi.

Každý rok je uvedeno 40 nových modelů, které na Monaco Yacht Show absolvují svou světovou premiéru.


LOĎ SNŮ

Na „výstavě“ bude reprezentovat svá dokonalá plavidla více než 580 firem a partnerů. Neuniknou vám tak top společnosti, zaměřující se na luxusní jachty, nejvíce trendy stavitelé superjachet a nejdůležitější makléřské firmy.


PROČ SE NEZÚČASTNIT?

Uvažujete-li o tom, že vaše láska k jachtám je tak velká, že byste s nimi rádi rozjeli byznys, můžeme říct jen: Jděte do toho! Předvést se na Monaco Yacht Show je poté ideální příležitostí, jak se zviditelnit. Monackou událost každoročně navštěvuje kolem 34 000 lidí a díky obrovské reklamě v médiích a celkové prestiži akce je potenciál úspěchu velice slibný!

Nákupčí, byznysmeni či kapitáni jachet jsou samozřejmě také přítomni…

Denní vstupné: 4100 Kč

Čtyřdenní vstupné pro profesionály: 13 500 Kč

Více z Lifestyle

Osamělost je zdravotní riziko

Lifestyle18.8.2022

Gucci – Vstupuje do virtuální éry

Lifestyle16.8.2022

Ztráta pružnosti nehrozí jen pokožce obličeje…

Lifestyle16.8.2022

Jezte ředkvičky, budete jak rybičky

Lifestyle11.8.2022

Císařova pečeť za půl miliardy

Lifestyle9.8.2022

Umíte majonézu?

Lifestyle4.8.2022

Elektrický sen z Crewe

Lifestyle2.8.2022

Jak z fleku vyčistit fleky?

Lifestyle28.7.2022

Hermès Fit: Be fit&elegant

Lifestyle26.7.2022
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Duch ochránil rodinný klenot
skutecnepribehy.cz

Duch ochránil rodinný klenot

Před velkým stěhováním jsme...
Aby se okna stále leskla
panidomu.cz

Aby se okna stále leskla

Někdo mytí oken nesnáší, někdo tuhle práci...
Zkamenělo u Carnacu římské vojsko?
epochaplus.cz

Zkamenělo u Carnacu římské...

Spor s císařem Trebonianem Gallem (asi 206–253)...
Požádá brzy Soukup Hanychovou o ruku?
nasehvezdy.cz

Požádá brzy Soukup...

Jako by k sobě patřili...
Nejmenší česká zoo Chleby
epochanacestach.cz

Nejmenší česká zoo Chleby

Severně od Nymburka...
Mýdlo vlastně na všechno
iluxus.cz

Mýdlo vlastně na všechno

Primárně je to tuhý šampon pro...
Co se stalo se dvěma ze tří portugalských bratrů mořeplavců?
enigmaplus.cz

Co se stalo se dvěma ze tří...

Krátce poté, co Kolumbus objevil břehy...
Svíčková na smetaně
tisicereceptu.cz

Svíčková na smetaně

Ta pravá se připravuje ze svíčkové, ale dobře...
Snaží se utajit těhotenství?
nasehvezdy.cz

Snaží se utajit těhotenství?

Moderátorka Lucie Borhyová...
Rum: Na tuzemák zapomeňte!
epochaplus.cz

Rum: Na tuzemák zapomeňte!

Má sice jen tři písmena, ale zajímavostí,...
Genetické hrátky nekončí: Dočkáme se návratu tasmánského tygra?
21stoleti.cz

Genetické hrátky nekončí:...

Americko-australský vědecký tým se chystá v...
Blahodárné bublinky v pohodlí domova
rezidenceonline.cz

Blahodárné bublinky v...

S příchodem chladných dnů je pro naše tělo...