Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
CESTOVÁNÍ S PĚTI SMYSLY

Nechte se vést svými smysly! Chuť, hmat, sluch, čich a zrak vás zavedou na místa, kde se budete cítit jako v ráji. Tak se tomu poddejte… Který smysl se ozval jako první?

CHUŤ: CURYCH, ŠVÝCARSKO

Za chutí nebudete cestovat moc daleko, stačí absolvovat jen krátký let do Curychu! Ne nadarmo se do Švýcarska jezdí za tou nejlepší čokoládou. Vaše chuťové buňky však poznají ještě mnohem víc.

SLADKÁ NEŘEST

V žebříčku těch nejlepších čokoládoven na světě se opakovaně umisťuje Teuscher, a to hned na prvních příčkách. Osmdesátiletou tradici pohádkově doplňuje legenda o malebném začátku v malém městě ve Švýcarských Alpách. Tajemství tkví jednoduše v poctivosti.

Dolf Teuscher, zakladatel čokoládového snu, totiž procestoval celý svět, aby objevil to nejkvalitnější kakao, marcipán, ovoce, oříšky a další ingredience, s nimiž roky experimentoval a mixoval je tak dlouho, než vznikly dokonalé recepty.

Základna v Curychu nyní dodává čokoládové výrobky do celého světa, koupíte je i v Americe, Kanadě, Asii či na Středním východě.

Továrna vytváří více než 100 druhů čokolád na základě svých originálních receptů, které se již přesunuly z otce na syna a velmi pravděpodobně se budou dědit nadále.  A v čem je tradice?

Nejlepší a nejdražší přírodní ingredience jsou zpracovány bez jakýchkoliv chemických přídavků či aditiv!

SPECIALITA: Champagne Truffes je kouzelné heslo, které vás vezme na jízdu za luxusními chutěmi. Uvnitř bestselleru najdete mix šlehačky, másla a čokolády se šampaňským!

DEGUSTAČNÍ GURMÁNSTVÍ

Hledáte-li komplexnější zážitek, vydejte se do jedné z top restaurací Švýcarska a nebo vyzkoušejte hned dvě, prodloužený víkend na to krásně bude stačit!

THE RESTAURANT

Jednoduše a sebejistě nazvaná restaurace The Restaurant sklízí úspěchy pod vedením šéfkuchaře Heika Niedera. Degustační menu za 7400 Kč má celých 12 chodů!

Skládá se z lahůdek, jako je humr z Bretaně, španělský tuňák, další humr tentokrát z Norska, krab ze Severního moře a francouzská husí játra, kaviár a mořský ježek ze Severního moře, bretaňská kambala, mořské plody ale vystřídá také hovězí či jelení maso.

Pro vegetariány je nachystané speciální osmichodové menu za 5200 Kč, u nějž poznáte, že i bez masa se dá královsky najíst!

THE RICO´S

Stylová a mladistvá restaurace Rico´s zaujme sedmichodovým degustačním menu, za nějž zaplatíte 5200 Kč. Milovníci masa ocení např. terinu z husích jater, krabí ravioly s norským humrem či holoubky s jarním kuřetem.

Sladkou tečkou bude gurmánské pojetí banana split. Pochoutky z The Rico´s si budete dokonce moct nakoupit i s sebou, například avokádovo-křenový dip bude delikatesou i vzpomínkou zároveň!

HMAT: BALI, INDONÉSIE

Není snad ani třeba tipovat, která destinace je neustále top ve wellness službách. Bali je zkrátka číslem jedna a spojíte-li ho s hotelovým gigantem Four Seasons, objevíte 100% servis a čísly jen těžko vyjádřitelnou nirvánu.

Kdo říká, že cesta na Bali a hledání sebe sama musejí být plné odříkání? Naopak, čím více rozmazlování, tím lépe, proto hmat reprezentuje procedury, které zažijete na vlastní kůži v balinéském Sacred River Spa.

Obklopeni zelenou džunglí a vodou z řeky Ayung se oddáte spirituálním praktikám a rituálům, jež vyrovnají a obnoví vaši vnitřní energii a harmonicky propojí tělo, mysl a ducha.

OD FILOZOFICKÝCH DEBAT K MASÁŽNÍM RITUÁLŮM

Vzhledem k obsáhlému a propracovanému záběru wellness by byla škoda neoddat se co nejvíce těmto programům. Mezi ně patří péče balinéských léčitelů, dále jóga a meditace, chakra ceremonie, masáže, tělové zábaly, tělové peelingy nebo pleťové procedury. O co byste neměli přijít?

MASÁŽ: FOUR-HANDED HARMONY

Masáž už v názvu prozrazuje, že se na ní budou podílet hned dva maséři. Terapeuti, jak se jim ve spa říká, hloubkově obnoví vaše tělo díky synchronizované masáži čtyř rukou.

Ve výsledku ucítíte uvolnění a konec tenze, a to díky speciálním technikám z Bali a jeho okolí. Za 90minutovou masáž dáte 5400 Kč.

ZÁBAL: MOUNTAIN EARTH

Vulkanické kameny přirozeně vyživí pleť, zdroj navíc pochází z okolních hor a spolu s využitím vody z květin ylang-ylang dostane tělo skutečnou a organickou hydrataci díky bohaté masce.

Zábal do listů banánovníku vám pak dodá jedinečný pocit, po němž následuje teplá sprcha a květinová emulze Four Seasons. Za 90 minut zaplatíte cca 2800 Kč.

EXTRA: HOSTUJÍCÍ EXPERTI

Sacred River Spa klade takový důraz na své pole působnosti, že zve každý měsíc terapeuty z různých wellness oblastí, aby přispěli do pravidelného programu Four Seasort Resort Bali.

Většinou se jedná o různé druhy jógy, například v květnu proběhne Iyengar jóga s Keiko Onishi, v červnu pak jóga inspirovaná Scaravelli se Stevem Brackenem.

TIP: Jestli vás tedy zajímá jóga, nenechte si ujít Antigravity jógu, kde se ocitnete zavěšeni hlavou dolů, nebo Full Moon „Purnama“ jógu, která se koná pokaždé, když je úplněk neboli Purnama, což je na Bali posvátný den.

Otevírací doba:

Hlavní spa 9:00–21:00

Spa vily: 11:00–19:00

SLUCH: MILÁNO, ITÁLIE

Hudbu milují všichni, ač oblíbenost žánrů či styl jejich provedení se individuálně liší. Užít si však bezchybný koncert v nádherném prostředí, to dostane naprosto každého. Proto nebuďte na pochybách a vyrazte do legendárního Teatro alla Scala v Miláně.

TRADIČNÍ KVALITA

La Scala, jak se prostoru přezdívá, je jedním z nejuznávanějších operních domů na světě. Své brány divadlo poprvé otevřelo již v roce 1778, tehdy ještě pod názvem Nuevo Regio Ducal Teatro alla Scala.

Jako první zde zazněla Salieriho opera L’Europa riconosciuta. A na co byste si rozhodně měli zajít? Vyberte si z bohatého programu…

OPERY

Doporučujeme vám pečlivě si vybrat operu, při níž se chcete oddat dokonalému hudebnímu zážitku. Vlastně ani nemusíte tolik vybírat, kvalita je totiž jasná, ať už zvolíte jakékoliv dílo.

Opera: Kouzelná flétna

Skladatel: Wolfgang Amadeus Mozart

Délka: 2 hodiny 30 minut

Datum: 2.–26. září

Dílo Wolfganga Amadea Mozarta spojuje v Miláně Teatro alla Scala s akademií zpěvu, a to díky jednomu z nejlepších režisérů vůbec, Peteru Steinovi. Ten se mladým zpěvákům věnoval po celý rok před jejich velkým debutem. Dirigent Adam Fischer pak přivede vše k dokonalosti.

TIP: Navštivte místní muzeum, které ukrývá jednu z nejdůležitějších sbírek na téma operního světa!

 

ČICH: LOIRE VALLEY, FRANCIE

Cítíte omamnou vůni? Vítejte ve světě luxusních parfémů, což je naše volba č. 1, když jde o další druh smyslového vnímání – čich. Kdo by taky nemiloval ten závan omamných ingrediencí, které jen těžko uhodneme.

Naštěstí jsou tu tací, kteří vědí přesně, jak s parfémy kouzlit a voňavá alchymie je jejich životním posláním. Jste připraveni vyrazit a najít konečně „ten“ parfém, který už nikdy nebudete chtít vyměnit, protože jste to prostě vy?

Na vlnách Loiry…

Touha cítit okouzlující vůni nás dovede až do Loire Valley v centrální Francii, konkrétně do zámku Chateau de Frileuse, který vlastní Nicolas de Barry. Právě za ním míříme, je totiž mistrem svého řemesla a top výsledek je jednoduše zaručený.

Vůně na zámku

Francouzský parfumér se věnuje vůním na zakázku už více než 20 let. Mezi jeho klienty patří celebrity v čele s britskou královskou rodinou. A jak taková alchymie probíhá?

Barry si vás pozve do svého zámku Chateau de Frileuse, abyste se setkali a mohli se seznámit s různými druhy parfémů. Sdělíte své preference a designér poté několik týdnů pracuje na finálním receptu.

Občas je zapotřebí hned několika testů, aby vůně byla skutečně podle vašich představ. Recept si pak parfumér sice ponechá, ale už nastálo náleží vám.

Klient především

Jména klientů jsou samozřejmě anonymní a na speciální přání za vámi Nicolas de Barry dojede i jinam po Francii či do jiného státu. Doporučujeme však autentickou návštěvu na jeho zámku! Unikátní zážitek a vlastní parfém vyjdou zhruba na 405 000 Kč

ZRAK: PORT HERCULES, MONAKO

Poznat dokonalost a odvézt si ji domů bylo naší ideou, když jsme si představili, co bychom si přáli vidět. Přichází léto, takže rozhodnutí je jasné – luxusní jachty!

Kromě samotné krásy na pohled vás jachta zároveň vezme na snová místa, je proto více než příhodné, abychom doporučili vyrazit na yacht show! A která je lepší než Monaco Yacht Show?

Už skutečnost, že se velkolepý event koná pod záštitou knížete Alberta II., monackého knížete, slibuje vskutku exkluzivní zážitek.

KNÍŽECTVÍ NA AZUROVÉM POBŘEŽÍ

Legendární MYS se koná v neméně ikonickém Port Hercules of the Principality of Monaco, a to již od roku 1991. Velká akce je zároveň jediným místem na světě, kde můžete navštívit a zakoupit kolem 120 nejlepších jachet na světě, navíc postavených těmi nejproslulejšími společnostmi.

Každý rok je uvedeno 40 nových modelů, které na Monaco Yacht Show absolvují svou světovou premiéru.

LOĎ SNŮ

Na „výstavě“ bude reprezentovat svá dokonalá plavidla více než 580 firem a partnerů. Neuniknou vám tak top společnosti, zaměřující se na luxusní jachty, nejvíce trendy stavitelé superjachet a nejdůležitější makléřské firmy.

PROČ SE NEZÚČASTNIT?

Uvažujete-li o tom, že vaše láska k jachtám je tak velká, že byste s nimi rádi rozjeli byznys, můžeme říct jen: Jděte do toho! Předvést se na Monaco Yacht Show je poté ideální příležitostí, jak se zviditelnit.

Monackou událost každoročně navštěvuje kolem 34 000 lidí a díky obrovské reklamě v médiích a celkové prestiži akce je potenciál úspěchu velice slibný! Nákupčí, byznysmeni či kapitáni jachet jsou samozřejmě také přítomni…

Denní vstupné: 4100 Kč

Čtyřdenní vstupné pro profesionály: 13 500 Kč

Zámek Chateau de Villandry v centrální Francii fascinuje všechny milovníky vůní. Stylová restaurace The Rico's nabízí úžasné degustační menu. V balinéském Sacred River Spa na vás čekají kromě masáží také spirituální praktiky a rituály.
Související články
Ať už se snažíte jakkoliv, v zimě prostě rostliny nemají ideální podmínky k růstu, a tak snadno podlehnou různým škůdcům.   Je to jednoduché – Rostliny mají málo světla, většinou vyžadují při přezimování snížení teploty, což také někdy nemůžeme dodržet, ve většině bytů je i suchý vzduch a jejich oslabení přímo přitahuje různé breberky…Abychom proti […]
Slunečné město Miami na Floridě se stane domovem dalšího rezidenční projektu v režii prestižní automobilky. Tentokrát si tuto destinaci pro svůj premiérový projekt vybrala značka Pagani, která proslula svými výkonnými a rychlými vozy. V oblasti North Bay Village nyní chce postavit mrakodrap Pagani Residences.   Slunečné město Miami na Floridě přivítá první luxusní rezidenční projekt […]
Starší ročníky s nostalgií vzpomínají na typickou nakyslou chuť a neopakovatelnou vůni obyčejné „Šumavy“, jak se ještě před čtvrtstoletím označoval v obchodech běžný konzumní chléb. Ti mladší už takové štěstí neměli.   Tenkrát samozřejmě podobně jako i teď existoval větší výběr (kmínový, žitný, pšeničný, pšenično-žitný…), ale přesto se dřívější sortiment, zásadně lišil od toho dnešního. […]
Jeden z průkopníků v oblasti pánských šperků, klenotník David Yurman, představil historicky první high jewellery kolekci určenou právě mužům. Trend pánských šperků globálně nabírá na síle a stále více značek představuje vlastní ready to wear edice, Yurman je ale první, který tento trend posunul na novou úroveň. Americký klenotník David Yurman se věnuje pánským šperkům […]
reklama
Historie
Pevnost Stříbrná Hora: Rakušané si na chloubu Fridricha Velikého netroufli
Věčně hladoví vojáci mu za jídlo občas „zaplatí“ knoflíkem z uniformy. Hostinskému ze Stříbrné Hory ve Slezsku to ale nevadí. Ví, že jeho zákazníci svůj dluh hned zítra vyrovnají. Ve zdejší pevnosti totiž vládne tuhá kázeň a vojáky by za neupravenost čekal tvrdý trest!   Pruský král Fridrich Veliký (1712–1786) ve 40. letech 18. století […]
Obětí stalinských čistek byla i křehká baletka
Venku je minus 43 stupňů, ale baletka slavného Kirovova souboru musí tančit. Porce jídla navíc, kterou dostane za představení pro dozorce krutého nápravného lágru, pro ni může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.   V roce 1926 si leningradská umělecká veřejnost vypráví jen o 17leté sólistce věhlasného Kirovova baletního souboru. Nina Alexandrovna Anisimovová (1909–1979) se v průběhu […]
Holubího reka nechali vycpat
Obránci francouzské pevnosti Vaux, střežící přístup k Verdunu, se už dlouho neudrží. „Tohle je naše jediná šance,“ říká velitel a vysílá jejich posledního poštovního holuba s žádostí o pomoc…   Nezbývá než doufat, že holub Vaillant poselství doručí. Od 2. června 1916 Němci útočí na opevnění Vaux, střežící severovýchodní přístup k městu Verdunu. Major Sylvain Eugène Raynal (1867–1939) […]
Inaugurace prvního prezidenta USA: Washington si musel půjčit na cestu
Atmosféra v New Yorku je ve čtvrtek 30. dubna 1789 mimořádně slavnostní. Už od rozbřesku se lidé shromažďují v ulicích města. Všichni v radostném napětí očekávají, co se bude dít. Prezidentskou přísahu ještě dosud nikdy neviděli…   Davy lemují newyorskou Cherry Street. Právě na této ulici na Manhattanu se v čísle 3 nachází nová rezidence […]
Zajímavosti
Žraloci na kokainu postrachem Floridy
Kauzu drogově závislých žraloků řeší tým odborníků z Floridy. Americký stát totiž funguje jako důležitý uzel pro obchodníky s drogami, zejména kokainem, putujícím do USA z Jižní a Střední Ameriky. A protože ne vždycky probíhá cesta podle plánu, je občas pro pašeráky bezpečnější se nákladu prostě zbavit. Hodit ho do moře.   A spolu s […]
Odkud vzala Evropa své jméno?
Evropa je něco víc než jen geografický útvar. Tento pojem přitom vznikne dříve, než lidé začnou rozlišovat různé části světa na kontinenty.   Starověcí Řekové rozdělují svět do tří hlavních celků: Evropy, Asie a Libye, tedy tehdy známé severní části Afriky. Tyto rozdíly použije antický učenec a „otec kartografie“ Klaudios Ptolemaios (asi 85–168) pro mapu […]
Měsíc: Ráj pro těžaře!
Dlouhou dobu byl Měsíc pro lidstvo jen na míle vzdálenou stříbrnou koulí na obloze. Jenže pak Neil Armstrong 21. července 1969 udělá „malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo“ a od té chvíle začne být tato jediná známá přirozená družice Země vcelku lákavou destinací.   K tomu, aby se na Měsíc přestěhoval člověk natrvalo, […]
Fidel Pagés Miravé: Muž, kterému vděčíme za epidurální anestezii
Když mladý španělský válečný lékař během první světové války vidí utrpení raněných vojáků, hledá způsob, jak jim od bolesti rychle ulevit. Najde epidurální anestezii!   Španěl Fidel Pagés Miravé (1886–1923) vystuduje medicínu v Zaragoze na severovýchodě země. Promuje v roce 1908 a nastoupí k vojenskému zdravotnickému sboru, kde je přidělen vojenské nemocnici v madridské čtvrti […]
Záhady a napětí
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině […]
Albrecht z Valdštejna: Zachránce, nebo zrádce?
Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna (1583–1634) patří mezi nejkontroverznější postavy českých dějin. Tento cílevědomý muž celý život dychtí po moci a úspěšně vede války, přestože trpí dnou a pravděpodobně i syfilidou. Skutečně jeho kroky řídila zásadním způsobem astrologie?   Valdštejn pochází sice ze starého, avšak nepříliš majetného rodu. Jeho rodina žije na tvrzi v Heřmanicích, […]
Obraz plačící chlapec: Proč nikdy neshoří?
Jako nejprokletější obraz na světě bývá označován Plačící chlapec. Údajně je na něm dítě, jehož rodiče zemřeli při požáru a ono pak proklelo každé místo, kde se nacházelo. Jakékoliv jeho zpodobnění má nosit smůlu a domy, v nichž se obraz objeví údajně často shoří na popel. Podle zpráv hasičů ale samotný obraz neshoří nikdy. Má […]
Upálení Agnes Sampson: Proč si mysleli, že je skutečnou čarodějnicí?
Čarodějnické procesy jsou temným obdobím evropských dějin. Během 16.–18. století probíhaly doslova pogromy na lidi, kteří měli být údajně ve spojení s pekelnými silami. Na tento fanatismus doplatila ve Skotsku i jedna žena, která sama o sobě tvrdila, že má zvláštní schopnosti. Mohla přece jen mluvit pravdu?   V roce 1590 vyrazili vojáci skotského krále Jakuba VI. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Špenátové muffiny
tisicereceptu.cz
Špenátové muffiny
Že muffiny musí být jen sladké? Omyl! Báječné slané muffiny bez mouky poslouží jako teplá snídaně či pohoštění. Chutnají i studené. Potřebujete 20 g listového špenátu 100 g šunky nebo slaniny
V České republice se nejčastěji zkoumají léky pro onkologicky nemocné pacienty
21stoleti.cz
V České republice se nejčastěji zkoumají léky pro onkologicky nemocné pacienty
Už přes 16 000 pacientů se v České republice zapojilo do výzkumu nových léků a očkovacích látek. Takzvaná klinická hodnocení probíhají nejčastěji v oblasti onkologie, imunologie a infekčních onemocněn
Industriální styl má své kouzlo
panidomu.cz
Industriální styl má své kouzlo
Tento trend bydlení je inspirován prostředím továrních hal a průmyslových prostor. Se svou střízlivostí a sklonem k minimalismu je protipólem romantických trendů bydlení. Možná to je ale přesně to, co se vám zalíbí. Zdálo by se, že zařídit si byt v industriálním trendu bude velmi lehké. Opak je pravdou, protože musíte přísně dodržet jednotný styl,
Vyberte si jarní vůni
nejsemsama.cz
Vyberte si jarní vůni
Jestli hledáte nový parfém na jaro a nedokážete se rozhodnout, zkuste si vybrat podle jeho složení. Vyberte si takový, jenž obsahuje ingredienci, která vám nejvíc voní. Pro letošní jaro budou v kurzu složky, o nichž píšeme níže – určitě některou z nich najdete i v tom svém. Stačí si pročíst složení vybraného parfému. Citrusy Svěží vůně citrusů nabudí smysly. A když se pomeranče,
Léčil Mikolášek prezidenty i nacisty?
historyplus.cz
Léčil Mikolášek prezidenty i nacisty?
Uprostřed noci buší komando Státní bezpečnosti na dveře vily. Po chvíli příslušníci vyvlečou ven rozespalého starého muže. Pacienti, kteří k němu zítra přijdou prosit o záchranu života, budou už na jeho pomoc čekat marně. K bylinkám má Jan Mikolášek (1889–1973) přirozený vztah už od malička. Jeho rodiče vlastní zahradnictví v Rokycanech, a tak není divu, že i on
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Bude se mi ten mrtvý muž vracet ve snu stále?
skutecnepribehy.cz
Bude se mi ten mrtvý muž vracet ve snu stále?
Byla to moje vina. Nehoda, při níž zemřel člověk! Teď se mi o něm bude zdát až do smrti? Chodí se mi snad v noci mstít? Když jsem po třech letech znovu uchopil volant, proběhlo mým tělem mrazení. Znejistil jsem. Po nepříjemné autonehodě, při které jsem přišel málem o nohu, jsem v sobě konečně našel odhodlání a nasedl do auta,
Valašské muzeum v přírodě: Dávné tradice stále naplno žijí
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě: Dávné tradice stále naplno žijí
Když se podíváme na lidové valašské stavby, možná nás napadne, jak jsou krásné a jaký vyvolávají přímo umělecký dojem. Pak nás možná nepřekvapí, že na počátku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm stáli dva výtvarníci. Bratři Alois a Bohumír Jaroňkovi v Rožnově založili Uměleckovýtvarné dílny, v nichž vyráběli předměty, využívající prvků lidových tradic jako malované truhličky, gobelíny
Záhadná mapa Piriho Reise: Důkaz o existenci Atlantidy?
enigmaplus.cz
Záhadná mapa Piriho Reise: Důkaz o existenci Atlantidy?
Když v roce 1929 nalezl německý teolog Deissmann v istanbulské knihovně starou mapu, nejspíše vůbec netušil, jak obrovský ohlas jeho nález vyvolá. Mapa totiž zobrazuje místa, která v době jejího vznik
Natascha Kampuschová: Příběh unesené dívky
epochaplus.cz
Natascha Kampuschová: Příběh unesené dívky
Psychopat Wolfgang Priklopil ji unesl, když jí bylo pouhých deset let. Roky ji držel v temné kobce, bil ji a znásilňoval. Nataschu se mu přesto úplně zlomit nepodařilo a ona od něj po osmi a půl letech utekla. Co prožívala v domě svého únosce? Je krátce po sedmé hodině ráno 2. března 1998 a desetiletá Natascha Kampuschová
Rohlik.cz rozšiřuje „Ready to Cook“ sady. Následuje evropské trendy
iluxus.cz
Rohlik.cz rozšiřuje „Ready to Cook“ sady. Následuje evropské trendy
Evropský trh s potravinami prochází transformací díky rostoucí poptávce po vysoce kvalitních, pohodlných řešeních pro přípravu jídel. Ready to Cook sady představují ideální řešení pro moderního spotře
Dovolená do Itálie rozpoutala u Kostkové „Itálii“?
nasehvezdy.cz
Dovolená do Itálie rozpoutala u Kostkové „Itálii“?
Po dovolené o samotě velmi toužila herečka Tereza Kostková (47) ze seriálu Jedna rodina, která takhle cestovala celé mládí. Po narození syna už o samotě nikam nevyrazila a nepovedlo se jí to ani teď