Lifestyle

Kaleidoskop luxusu

Kaleidoskop luxusu

TOP CLASS MUST HAVE

TOP 10 luxusních automobilů pro podzimní měsíce
Text: Ondřej Pavlůsek, Foto: archivy značek

Astronomický podzim začíná rovnodenností 23. září a končí zimním slunovratem 21. prosince. Mezi těmito dny vytváří příroda úchvatné barevné scenerie s nejrůznějšími povětrnostními podmínkami od letních až po ty ryze chladné. Během podzimu si tak můžete vychutnat jízdu v kabrioletu či supersportu, ke slovu přichází ale i pohodlí limuzíny nebo schopnosti SUV.

 1. Rolls-Royce Dawn
 2. Ferrari GTC4 Lusso
 3. Mercedes-AMG S 65 Kabriolet
 4. Porsche 911 Turbo S
 5. Bentley Bentayga
 6. Range Rover SVAutobiography
 7. Audi R8 V10 plus
 8. Lexus LS 600h L
 9. Jaguar XJ Autobiography
 10. Maserati Levante
 1. Rolls-Royce Dawn: LUXUS JIŽ VÍCE NEŽ STO LET

Tato aristokratická značka má ve své nabídce vedle limuzín a kupé i dvojici kabrioletů, z nichž tím mladším je Dawn. Ladné linie jeho karoserie s mohutným dvanáctiválcem, ukrytým v přídi, dávají jasně najevo příslušnost ke svému stavu. Interiéru přístupnému dveřmi otevíranými proti směru jízdy vládnou jen ty nejkvalitnější materiály v podobě pravé kůže a dřevěného obložení, které je zde zastoupeno skutečně v hojné míře.
NAŠE JASNÁ PRO…

*Může se zdát, že kabriolet není příliš ideálním společníkem na podzimní vyjížďky, ale s ohledem na kvalitu použitých materiálů a zpracování střechy, kterou mohou elektromotory složit či natáhnout za 22 sekund, a to i při jízdě až do rychlosti 80 km/h, je opak pravdou. Odhlučnění i tepelná izolace jsou zde na úrovni kupé s pevnou střechou.

*I přes svůj starosvětský styl jde Rolls-Royce Dawn plně s dobou, což dokazuje jeho moderní multimediální systém, jehož součástí je desetipalcový displej či audio systém se šestnácti reproduktory.

*Stejně jako v případě svých ostatních modelů je Rolls-Royce i u kabrioletu Dawn připraven díky individualizačnímu programu Bespoke splnit téměř jakékoliv přání.
Kontakt: www.rolls-roycemotorcars-prague.cz

Cena od 9 500 000 Kč

Motor: V12 Bi-Turbo o objemu 6592 cm3

Výkon: 420 kW (571 k)

 1. Ferrari GTC4Lusso: DRAMATICKY ELEGANTNÍ

Ferrari s pohonem všech kol, plně čtyřmístným interiérem a třetími dveřmi v zádi bylo poprvé jako model FF uvedeno v roce 2011. Letos byla představena jeho nejmodernější podoba GTC4Lusso. Ta se pyšní dramatičtějšími a elegantnějšími liniemi svého exteriéru a ani interiér nenechá nikoho na pochybách, že se pod kapotou ukrývá úctyhodné stádo italských plnokrevníků. Čtyři samostatná sedadla nabízejí komfortní sezení a pohon všech kol pak jen potvrzuje, že toto Ferrari je ideální pro vyjížďky za lyžováním na alpských ledovcích.
OSLNILO NÁS…

*GTC4Lusso je kombinací označení slavných modelů ze šedesátých let dvacátého století, jimiž jsou 330 GTC a 250 GT Berlinetta Lusso. Podobně jako ony má být i letošní novinka ideální pro velkou turistiku. Číslovka 4 pak odkazuje na pohon všech kol i čtveřici sedadel.

*Premiéru měl i vnitřní multimediální systém, ovládaný prostřednictvím obrazovky s úhlopříčkou 10,25“, a rovněž i displej před spolujezdcem, ukazující aktuální rychlost i otáčky.

*Podvozek Ferrari GTC4Lusso se může mimo jiné pochlubit natáčecí zadní nápravou či adaptivními magneto-rheologickými tlumiči pro lepší jízdní komfort.
Kontakt: www.scuderiapraha.cz

Cena od 7 500 000 Kč
Motor: V12 o objemu 6262 cm3

Výkon: 507 kW (690 k)

 1. Mercedes-AMG S 65 Kabriolet: NEJMODERNĚJŠÍ SPOLEČNÍK

Pokud toužíte po skutečně luxusním kabrioletu, pak můžete zamířit k britským značkám Rolls-Royce a Bentley, nebo vsadit na přímočarost německé třícípé hvězdy. Ta je totiž jediná, která dokáže zástupcům Velké Británie konkurovat a v ledasčem je i předčí. V případě, že dáte na tradici, pak je Mercedes-Benz správnou volbou, jeho kořeny totiž sahají až do devatenáctého století. Pokud naopak toužíte po nejmodernější technice a designu, i tady jste na správné adrese a jestliže je vaší vášní výkon, pak je Mercedes-AMG S 65 Kabriolet naprosto ideální volbou.
VYZDVIHUJEME…

*Mercedes-Benz své velké kabriolety třídy S prezentuje jako nejkomfortnější zástupce své kategorie a za pravdu mu dávají všichni ti, kteří si užívají jízdu s nebem nad hlavou i za sychravých podzimních dnů. V maximálním pohodlí jim to totiž umožnuje mimo jiné inteligentní klimatizace Thermotronic či výdechy teplého vzduchu Airscarf v oblasti krku.

*Třívrstvá stahovací střecha poskytuje špičkovou ochranu před nepřízní počasí a zároveň dokonalé odhlučnění. Je ji možné otevírat i zavírat až do rychlosti 60 km/h, přičemž tento proces trvá 20 sekund.

Kontakt: www.mercedes-benz.cz
Cena od 6 824 400 Kč
Motor: V12 Bi-Turbo o objemu 5980 cm3

Výkon: 463 kW (630 k)

 1. Porsche 911 Turbo S: VÝJIMEČNÉ JÍZDNÍ VÝKONY…

… v kultivovaném a exkluzivním balení. Ano, přesně tak lze charakterizovat Porsche 911 Turbo S. Karoserie vrcholného zástupce rodiny devětsetjedenáctek zachovává tradiční siluetu své řady, ale prostřednictvím vstupů vzduchu na přídi i bocích, rozšířených blatníků a typického spoileru na zádi dává jasně najevo, že není jen tak ledajakým automobilem. Interiér nabízí jedinečnou kombinaci sportovního stylu s tradičními prvky, jako je například provedení palubní desky, a nechybí ani luxus v podobě kvalitní kůže, dvouzónové klimatizace a elektricky stavitelných sedadel.
STOJÍ ZA TO…

*Porsche 911 Turbo S kombinuje přeplňovaný plochý šestiválec s dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Tato technika pak stojí za schopností vystřelit z 0 na 100 km/h za 2,9 s a maximální rychlostí 330 km/h.

*Model se může pochlubit i moderní multimediální výbavou v podobě Porsche Communication Management se sedmipalcovou obrazovkou a schopností komunikovat s chytrými telefony.

*Porsche 911 Turbo S je nabízeno jako klasické kupé nebo kabriolet s plátěnou střechou, jehož ceny startují těsně pod šesti miliony korun.
Kontakt: auto.porsche.cz

Cena od 5 628 000 Kč
Motor: B6 Bi-Turbo o objemu 3800 cm3

Výkon: 427 kW (580 k)

 1. Bentley Bentayga: SPOLEHLIVÝ PRŮVODCE TERÉNEM

Britská automobilka Bentley byla až do loňského roku jedním z mála výrobců, v jejichž nabídce nefiguruje žádný model tolik populární kategorie SUV. To se ovšem změnilo s příchodem Bentaygy, spojující tradiční hodnoty značky s možností výletů mimo zpevněné vozovky. Bentley ostatně uvádí, že díky množství intuitivních asistenčních systémů a spolehlivému pohonu všech kol, má majitel tohoto vozu záruku jistoty a kontroly na jakémkoliv povrchu, od každodenní jízdy s dětmi do školy až po expedici do nejnáročnějšího horského terénu.
MUSÍME ZMÍNIT…

*Přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec umožňuje modelu Bentayga dosahovat na silnici jízdních výkonů, za něž se nemusejí stydět ani supersportovní vozy. Z 0 na 100 km/h akceleruje za 4,1 s a dosahuje maximální rychlosti 301 km/h.

*Na palubě tohoto luxusem oplývajícího SUV pak lze počítat se stejnou kvalitou použitých materiálů a rozsahem výbavy jako u limuzín značky Bentley. Posádka je hýčkána kvalitním koženým čalouněním, nechybí výkonný multimediální systém a k dispozici jsou samozřejmě i sedadla s masážní funkcí nebo bar.

Kontakt: www.praha.bentleymotors.com

Cena od 5 500 000 Kč

Motor: V12 Bi-Turbo o objemu 5950 cm3

Výkon: 447 kW (608 k)

 1. Range Rover SVAutobiography LWB: NEOKÁZALE VÝJIMEČNÝ

Pokud vás zaujala Bentayga, ale dáváte přednost méně okázalému stylu, pak se nabízí řešení v podobě nejluxusnějšího provedení tradičního Range Roveru s prodlouženým rozvorem, pojmenovaným SVAutobigraphy. Za jeho vznikem stojí divize Special Vehicle Operations, která si pohrála i s těmi nejmenšími detaily. V interiéru je samozřejmostí nejkvalitnější perforovaná poloanilinová kůže, obložení z pravého dřeva a cestující jsou rozmazlování plně stavitelnými zadními sedadly či elektricky výsuvnými stolky. K úchvatným detailům patří například výsuvné dno zavazadlového prostoru z nádherně opracovaného hliníku a dřeva.

NECHTE SI DOPORUČIT…

*Od svých méně urozených příbuzných se může SVAutobiography v případě exteriéru odlišovat specifickým provedením masky chladiče, dvoubarevným lakováním karoserie a designem 21- nebo 22-palcových litých kol.

*Audiosystém s výkonem 1700 W a 29 reproduktory pro Range Rover SVAutobiography vyvinula a vyrábí společnost Meridian, která je dlouhodobým partnerem automobilky Land Rover.

*Range Rover je ve své současné podobě doslova prošpikován tou nejmodernější technikou v čele se systémem Terrain Response 2 Automatic, monitorujícím okolí a nastavujícím jízdní režim podle aktuálních podmínek.
Kontakt: www.landrover.cz

Cena od 5 411 483 Kč
Motor: V8 kompresor o objemu 4999,7 cm3

Výkon: 405 kW (550 k)

 1. Audi R8 V10 plus: PŘIOSTŘENÝ SUPERSPORT

Ingolstadtská automobilka Audi vstoupila do světa výrobců supersportovních vozů s modelem R8 poprvé před deseti lety a dnes je v nabídce jeho druhá generace. Ta nastoupila s evolučním designem, přinášejícím přiostřené linie, pod nimiž se ukrývá nová technika. Základem nového R8 je Audi Space Frame z hliníkových slitin a karbonem vyztužených plastů, který přináší zvýšení tuhosti o 40 % oproti předchůdci při snížení hmotnosti o 50 kg. Standardem pro toto Audi je audio systém Bang & Olufsen se 13 reproduktory, navigace MMI plus, automatická klimatizace, bezklíčový vstup i adaptivním podvozek Audi magnetic ride.
ZAUJALO NÁS…

*K pohonu slouží výhradně atmosférický vidlicový desetiválec, který je nabízen ve dvou verzích. První z nich má 397 kW (540 k) a druhá s označením Plus poskytuje 449 kW (610 k). V obou případech je motor spojen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou S-tronic a pohonem všech kol.

*Audi R8 ve své nové podobě umí akcelerovat z 0 na 100 km/h za 3,5 s a uhánět rychlostí až 323 km/h. V případě, že zvolíte výkonnější verzi plus, pak Z 0 na 100 km/h vystřelíte za 3,2 s a můžete se prohánět rychlostí až 330 km/h.
Kontakt: www.audi.cz

Cena od 4 899 900 Kč
Motor: V10 o objemu 5204 cm3

Výkon: 449 kW (610 k)

 1. Lexus LS 600h L: MAXIMÁLNÍ KOMFORT

Luxusní divize japonského koncernu Toyota si udělala jméno především špičkovým zpracováním, kvalitou a trvanlivostí svých modelů. Zároveň patří k průkopníkům využití hybridního pohonu u luxusních limuzín a je i díky tomu oblíbencem milovníků nejmodernějších technologií, jimiž je vlajková loď značky Lexus v podobě modelu LS 600h L doslova prošpikována. Hlavní pozornost je přitom v tomto voze zaměřena na poskytnutí maximálního komfortu cestujícím na zadním sedadle.
OBJEVUJTE S NÁMI…

*Lexus uvádí, že LS je nejtišší luxusní limuzínou na světě, což má dokládat téměř 100% „index srozumitelnosti hovoru“ při jízdě rychlostí 100 km/h. To znamená, že během své cesty mohou cestující uvolněně konverzovat, aniž by bylo potřeba zvyšovat hlas.

*Prostřednictvím nové generace systému Remote Touch lze ovládat navigaci, mobilní telefon, klimatizaci a řadu dalších funkcí. Samozřejmostí je bohatá bezpečnostní výbava, obsahující například systém APCS (Advanced Pre-Collision System).
Kontakt: www.lexus.cz

Cena od 3 335 000 Kč
Motor: V8 o objemu 4969 cm3 + Elektromotor

Výkon: 327 kW (445 k)

 1. Jaguar XJ Autobiography LWB: PŘEKVAPIVĚ PROSTORNÝ

Se svou siluetou kupé a splývavou zádí nepůsobí Jaguar XJ na první pohled právě jako ideální zástupce kategorie limuzín, v nichž se majitel s chutí usadí na zadní sedadlo, nicméně opak je pravdou. Pod plynule klesající linií střechy se ukrývá interiér nabízející více než dostatek prostoru, což o vrcholném provedení Autobiography s prodlouženým rozvorem platí dvojnásob. V případě dvojice samostatných zadních sedadel je vedle možnosti podélného nastavení a sklonu k dispozici i masážní funkce s trojicí programů.
CHCEME VYZDIHNOUT…

*Za pozornost stojí i „pracoviště“ řidiče s 12,3-palcovým displejem. Multimediální systém InControl Touch Pro nabízí mimo jiné navigaci, konektivitu s Androidem i iOs, Wifi hotspot a také audio Meridian s výkonem 1.300 W i 26 reproduktorů.

*Jaguar XJ Autobiography LWB s úctyhodnou délkou 5255 mm umí upoutat pozornost i svými dynamickými schopnostmi, za nimiž stojí kompresorem přeplňovaný šestiválec ve spojení s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Akceleraci z 0 na 100 km/h zvládne tato limuzína za 6,4 s a její maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.
Kontakt: www.jaguar.cz
Cena od 3 307 777 Kč
Motor: V6 Kompresor o objemu 2995 cm3

Výkon: 250 kW (340 k)

 1. Maserati Levante S:

Italská automobilka s trojzubcem ve znaku až do letošního roku nabízela výhradně sportovní kabriolety, kupé a sedany, ale s modelovou řadou Levante, jejíž premiéra se odehrála na letošním jarním autosalonu v Ženevě, rozšířila řady výrobců luxusních SUV. Do své kategorie tato novinka přináší italský šarm a rozvíjí design sedanů Ghibli a Quattroporte. Na tyto modely navazuje i atraktivním a sportovně střiženým interiérem, v němž si na nedostatek prostoru nebudou stěžovat ani cestující na zadním sedadle, i když svažující se linie střechy naznačuje opak.

LÍBÍ SE NÁM…
*Ve středu palubní desky je usazeno nervové centrum Levante v podobě multimediálního systému s 8,4palcovým dotykovým displejem, jehož prostřednictvím lze jednoduše ovládat celou řadu systému a zařízení vozu od rádia přes navigaci až po připojení externích zdrojů, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.

*Dokonalý akustický zážitek v Maserati Levante nabízí výkonný surround audiosystém Bowers & Wilkins.

*Maserati uvedlo Levante na trh se třemi šestiválcovými motory. První z nich s označením Diesel uspokojí spořivé zájemce o tento model, ale tu pravou vášeň za volantem zajistí až dvojice benzinových třílitrů, z nichž zárukou nevšedních zážitku je verze S s výkonem 316 kW (430 k).
Kontakt: www.scuderiapraha.cz

Cena od 2 550 000 Kč
Motor: V6 Bi-Turbo o objemu 2979 cm3

Výkon: 316 kW (430 k)

Více z Lifestyle

Hořká sůl pro zdravý život

Lifestyle25.2.2021

Výstřední hrátky Miuccii Prady

Lifestyle23.2.2021

Jak se konečně vyspat do růžova

Lifestyle18.2.2021

Pod pokličkou inovačního centra: jak se vymýšlí úplně nové šampony a testují nové plenky

Lifestyle16.2.2021

Luis Vuitton otevřel skvost s novou sférou exkluzivity

Lifestyle16.2.2021

Posaďte se, prosím!

Lifestyle11.2.2021

Ostrý člun s pohodlím superjachty

Lifestyle9.2.2021

Vypěstujte si vlastní banány

Lifestyle4.2.2021

Unikátní poklad pro opravdové znalce

Lifestyle2.2.2021
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

FUTTEC i pro využití v extrémních zimních podmínkách
epochaplus.cz

FUTTEC i pro využití v...

Nepříznivé klimatické podmínky, které v...
Aby se vám lépe a lehčeji dýchalo
nasehvezdy.cz

Aby se vám lépe a lehčeji...

Více než pětina obyvatel Česka trpí potížemi s dýcháním....
Pražští řezníci vytáhli na Jindřicha Korutanského sekery
epochaplus.cz

Pražští řezníci vytáhli na...

28. listopadu 1310 dorazí Jan Lucemburský k branám...
Po čem sáhnout, když při pečení chybí…
panidomu.cz

Po čem sáhnout, když při...

Komu by se to někdy nestalo: Pečete koláč,...
4x sebeobrana proti záchvatu paniky
panidomu.cz

4x sebeobrana proti...

Je to jeden z nejnepříjemnějších stavů, které...
Ukaž mi, čím jíš…
panidomu.cz

Ukaž mi, čím jíš…

Proč bývají některé příbory víc poškrábané než...
Vodní zámek Červená Lhota: Jaké záhady jsou s ním spjaty?
epochanacestach.cz

Vodní zámek Červená Lhota:...

Vodní zámek Červená...
Otestován na Covid snadno a rychle! Testy společnosti Humasis byly povoleny Ministerstvem zdravotnictví ČR
21stoleti.cz

Otestován na Covid snadno a...

Dne 24.2.2021 Ministerstvo zdravotnictví ČR...
Strašidelný hotel v Anglii čeká demolice. Co se stane s jeho paranormálními obyvateli?
enigmaplus.cz

Strašidelný hotel v Anglii...

Anglické město Dudley bylo v minulosti...
Ptačí park ve východních Čechách
epochanacestach.cz

Ptačí park ve východních...

Josefovské louky, ptačí...
Britská varianta COVID-19 se rychle šíří
21stoleti.cz

Britská varianta COVID-19 se...

Britská varianta COVID-19 se šíří i přes...
Zůstaly mi jizvy na těle i na duši
nasehvezdy.cz

Zůstaly mi jizvy na těle i...

Bylo mi jednačtyřicet, když jsem se...