Lifestyle

Kaleidoskop luxusu

Kaleidoskop luxusu

TOP CLASS MUST HAVE

TOP 10 luxusních automobilů pro podzimní měsíce
Text: Ondřej Pavlůsek, Foto: archivy značek

Astronomický podzim začíná rovnodenností 23. září a končí zimním slunovratem 21. prosince. Mezi těmito dny vytváří příroda úchvatné barevné scenerie s nejrůznějšími povětrnostními podmínkami od letních až po ty ryze chladné. Během podzimu si tak můžete vychutnat jízdu v kabrioletu či supersportu, ke slovu přichází ale i pohodlí limuzíny nebo schopnosti SUV.

 1. Rolls-Royce Dawn
 2. Ferrari GTC4 Lusso
 3. Mercedes-AMG S 65 Kabriolet
 4. Porsche 911 Turbo S
 5. Bentley Bentayga
 6. Range Rover SVAutobiography
 7. Audi R8 V10 plus
 8. Lexus LS 600h L
 9. Jaguar XJ Autobiography
 10. Maserati Levante
 1. Rolls-Royce Dawn: LUXUS JIŽ VÍCE NEŽ STO LET

Tato aristokratická značka má ve své nabídce vedle limuzín a kupé i dvojici kabrioletů, z nichž tím mladším je Dawn. Ladné linie jeho karoserie s mohutným dvanáctiválcem, ukrytým v přídi, dávají jasně najevo příslušnost ke svému stavu.

Interiéru přístupnému dveřmi otevíranými proti směru jízdy vládnou jen ty nejkvalitnější materiály v podobě pravé kůže a dřevěného obložení, které je zde zastoupeno skutečně v hojné míře.

NAŠE JASNÁ PRO…

*Může se zdát, že kabriolet není příliš ideálním společníkem na podzimní vyjížďky, ale s ohledem na kvalitu použitých materiálů a zpracování střechy, kterou mohou elektromotory složit či natáhnout za 22 sekund, a to i při jízdě až do rychlosti 80 km/h, je opak pravdou. Odhlučnění i tepelná izolace jsou zde na úrovni kupé s pevnou střechou.

*I přes svůj starosvětský styl jde Rolls-Royce Dawn plně s dobou, což dokazuje jeho moderní multimediální systém, jehož součástí je desetipalcový displej či audio systém se šestnácti reproduktory.

*Stejně jako v případě svých ostatních modelů je Rolls-Royce i u kabrioletu Dawn připraven díky individualizačnímu programu Bespoke splnit téměř jakékoliv přání.
Kontakt: www.rolls-roycemotorcars-prague.cz

Cena od 9 500 000 Kč

Motor: V12 Bi-Turbo o objemu 6592 cm3

Výkon: 420 kW (571 k)

 1. Ferrari GTC4Lusso: DRAMATICKY ELEGANTNÍ

Ferrari s pohonem všech kol, plně čtyřmístným interiérem a třetími dveřmi v zádi bylo poprvé jako model FF uvedeno v roce 2011. Letos byla představena jeho nejmodernější podoba GTC4Lusso. Ta se pyšní dramatičtějšími a elegantnějšími liniemi svého exteriéru a ani interiér nenechá nikoho na pochybách, že se pod kapotou ukrývá úctyhodné stádo italských plnokrevníků.

Čtyři samostatná sedadla nabízejí komfortní sezení a pohon všech kol pak jen potvrzuje, že toto Ferrari je ideální pro vyjížďky za lyžováním na alpských ledovcích.

OSLNILO NÁS…

*GTC4Lusso je kombinací označení slavných modelů ze šedesátých let dvacátého století, jimiž jsou 330 GTC a 250 GT Berlinetta Lusso. Podobně jako ony má být i letošní novinka ideální pro velkou turistiku. Číslovka 4 pak odkazuje na pohon všech kol i čtveřici sedadel.

*Premiéru měl i vnitřní multimediální systém, ovládaný prostřednictvím obrazovky s úhlopříčkou 10,25“, a rovněž i displej před spolujezdcem, ukazující aktuální rychlost i otáčky.

*Podvozek Ferrari GTC4Lusso se může mimo jiné pochlubit natáčecí zadní nápravou či adaptivními magneto-rheologickými tlumiči pro lepší jízdní komfort.
Kontakt: www.scuderiapraha.cz

Cena od 7 500 000 Kč
Motor: V12 o objemu 6262 cm3

Výkon: 507 kW (690 k)

 1. Mercedes-AMG S 65 Kabriolet: NEJMODERNĚJŠÍ SPOLEČNÍK

Pokud toužíte po skutečně luxusním kabrioletu, pak můžete zamířit k britským značkám Rolls-Royce a Bentley, nebo vsadit na přímočarost německé třícípé hvězdy. Ta je totiž jediná, která dokáže zástupcům Velké Británie konkurovat a v ledasčem je i předčí. V případě, že dáte na tradici, pak je Mercedes-Benz správnou volbou, jeho kořeny totiž sahají až do devatenáctého století.

Pokud naopak toužíte po nejmodernější technice a designu, i tady jste na správné adrese a jestliže je vaší vášní výkon, pak je Mercedes-AMG S 65 Kabriolet naprosto ideální volbou.

VYZDVIHUJEME…

*Mercedes-Benz své velké kabriolety třídy S prezentuje jako nejkomfortnější zástupce své kategorie a za pravdu mu dávají všichni ti, kteří si užívají jízdu s nebem nad hlavou i za sychravých podzimních dnů. V maximálním pohodlí jim to totiž umožnuje mimo jiné inteligentní klimatizace Thermotronic či výdechy teplého vzduchu Airscarf v oblasti krku.

*Třívrstvá stahovací střecha poskytuje špičkovou ochranu před nepřízní počasí a zároveň dokonalé odhlučnění. Je ji možné otevírat i zavírat až do rychlosti 60 km/h, přičemž tento proces trvá 20 sekund.

Kontakt: www.mercedes-benz.cz
Cena od 6 824 400 Kč
Motor: V12 Bi-Turbo o objemu 5980 cm3

Výkon: 463 kW (630 k)

 1. Porsche 911 Turbo S: VÝJIMEČNÉ JÍZDNÍ VÝKONY…

… v kultivovaném a exkluzivním balení. Ano, přesně tak lze charakterizovat Porsche 911 Turbo S. Karoserie vrcholného zástupce rodiny devětsetjedenáctek zachovává tradiční siluetu své řady, ale prostřednictvím vstupů vzduchu na přídi i bocích, rozšířených blatníků a typického spoileru na zádi dává jasně najevo, že není jen tak ledajakým automobilem.

Interiér nabízí jedinečnou kombinaci sportovního stylu s tradičními prvky, jako je například provedení palubní desky, a nechybí ani luxus v podobě kvalitní kůže, dvouzónové klimatizace a elektricky stavitelných sedadel.

STOJÍ ZA TO…

*Porsche 911 Turbo S kombinuje přeplňovaný plochý šestiválec s dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Tato technika pak stojí za schopností vystřelit z 0 na 100 km/h za 2,9 s a maximální rychlostí 330 km/h.

*Model se může pochlubit i moderní multimediální výbavou v podobě Porsche Communication Management se sedmipalcovou obrazovkou a schopností komunikovat s chytrými telefony.

*Porsche 911 Turbo S je nabízeno jako klasické kupé nebo kabriolet s plátěnou střechou, jehož ceny startují těsně pod šesti miliony korun.
Kontakt: auto.porsche.cz

Cena od 5 628 000 Kč
Motor: B6 Bi-Turbo o objemu 3800 cm3

Výkon: 427 kW (580 k)

 1. Bentley Bentayga: SPOLEHLIVÝ PRŮVODCE TERÉNEM

Britská automobilka Bentley byla až do loňského roku jedním z mála výrobců, v jejichž nabídce nefiguruje žádný model tolik populární kategorie SUV. To se ovšem změnilo s příchodem Bentaygy, spojující tradiční hodnoty značky s možností výletů mimo zpevněné vozovky.

Bentley ostatně uvádí, že díky množství intuitivních asistenčních systémů a spolehlivému pohonu všech kol, má majitel tohoto vozu záruku jistoty a kontroly na jakémkoliv povrchu, od každodenní jízdy s dětmi do školy až po expedici do nejnáročnějšího horského terénu.

MUSÍME ZMÍNIT…

*Přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec umožňuje modelu Bentayga dosahovat na silnici jízdních výkonů, za něž se nemusejí stydět ani supersportovní vozy. Z 0 na 100 km/h akceleruje za 4,1 s a dosahuje maximální rychlosti 301 km/h.

*Na palubě tohoto luxusem oplývajícího SUV pak lze počítat se stejnou kvalitou použitých materiálů a rozsahem výbavy jako u limuzín značky Bentley. Posádka je hýčkána kvalitním koženým čalouněním, nechybí výkonný multimediální systém a k dispozici jsou samozřejmě i sedadla s masážní funkcí nebo bar.

Kontakt: www.praha.bentleymotors.com

Cena od 5 500 000 Kč

Motor: V12 Bi-Turbo o objemu 5950 cm3

Výkon: 447 kW (608 k)

 1. Range Rover SVAutobiography LWB: NEOKÁZALE VÝJIMEČNÝ

Pokud vás zaujala Bentayga, ale dáváte přednost méně okázalému stylu, pak se nabízí řešení v podobě nejluxusnějšího provedení tradičního Range Roveru s prodlouženým rozvorem, pojmenovaným SVAutobigraphy. Za jeho vznikem stojí divize Special Vehicle Operations, která si pohrála i s těmi nejmenšími detaily.

V interiéru je samozřejmostí nejkvalitnější perforovaná poloanilinová kůže, obložení z pravého dřeva a cestující jsou rozmazlování plně stavitelnými zadními sedadly či elektricky výsuvnými stolky.

K úchvatným detailům patří například výsuvné dno zavazadlového prostoru z nádherně opracovaného hliníku a dřeva.

NECHTE SI DOPORUČIT…

*Od svých méně urozených příbuzných se může SVAutobiography v případě exteriéru odlišovat specifickým provedením masky chladiče, dvoubarevným lakováním karoserie a designem 21- nebo 22-palcových litých kol.

*Audiosystém s výkonem 1700 W a 29 reproduktory pro Range Rover SVAutobiography vyvinula a vyrábí společnost Meridian, která je dlouhodobým partnerem automobilky Land Rover.

*Range Rover je ve své současné podobě doslova prošpikován tou nejmodernější technikou v čele se systémem Terrain Response 2 Automatic, monitorujícím okolí a nastavujícím jízdní režim podle aktuálních podmínek.
Kontakt: www.landrover.cz

Cena od 5 411 483 Kč
Motor: V8 kompresor o objemu 4999,7 cm3

Výkon: 405 kW (550 k)

 1. Audi R8 V10 plus: PŘIOSTŘENÝ SUPERSPORT

*K pohonu slouží výhradně atmosférický vidlicový desetiválec, který je nabízen ve dvou verzích. První z nich má 397 kW (540 k) a druhá s označením Plus poskytuje 449 kW (610 k). V obou případech je motor spojen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou S-tronic a pohonem všech kol.

*Audi R8 ve své nové podobě umí akcelerovat z 0 na 100 km/h za 3,5 s a uhánět rychlostí až 323 km/h. V případě, že zvolíte výkonnější verzi plus, pak Z 0 na 100 km/h vystřelíte za 3,2 s a můžete se prohánět rychlostí až 330 km/h.
Kontakt: www.audi.cz

Cena od 4 899 900 Kč
Motor: V10 o objemu 5204 cm3

Výkon: 449 kW (610 k)

 1. Lexus LS 600h L: MAXIMÁLNÍ KOMFORT

Luxusní divize japonského koncernu Toyota si udělala jméno především špičkovým zpracováním, kvalitou a trvanlivostí svých modelů. Zároveň patří k průkopníkům využití hybridního pohonu u luxusních limuzín a je i díky tomu oblíbencem milovníků nejmodernějších technologií, jimiž je vlajková loď značky Lexus v podobě modelu LS 600h L doslova prošpikována.

Hlavní pozornost je přitom v tomto voze zaměřena na poskytnutí maximálního komfortu cestujícím na zadním sedadle.

OBJEVUJTE S NÁMI…

*Lexus uvádí, že LS je nejtišší luxusní limuzínou na světě, což má dokládat téměř 100% „index srozumitelnosti hovoru“ při jízdě rychlostí 100 km/h. To znamená, že během své cesty mohou cestující uvolněně konverzovat, aniž by bylo potřeba zvyšovat hlas.

*Prostřednictvím nové generace systému Remote Touch lze ovládat navigaci, mobilní telefon, klimatizaci a řadu dalších funkcí. Samozřejmostí je bohatá bezpečnostní výbava, obsahující například systém APCS (Advanced Pre-Collision System).
Kontakt: www.lexus.cz

Cena od 3 335 000 Kč
Motor: V8 o objemu 4969 cm3 + Elektromotor

Výkon: 327 kW (445 k)

 1. Jaguar XJ Autobiography LWB: PŘEKVAPIVĚ PROSTORNÝ

Se svou siluetou kupé a splývavou zádí nepůsobí Jaguar XJ na první pohled právě jako ideální zástupce kategorie limuzín, v nichž se majitel s chutí usadí na zadní sedadlo, nicméně opak je pravdou. Pod plynule klesající linií střechy se ukrývá interiér nabízející více než dostatek prostoru, což o vrcholném provedení Autobiography s prodlouženým rozvorem platí dvojnásob.

V případě dvojice samostatných zadních sedadel je vedle možnosti podélného nastavení a sklonu k dispozici i masážní funkce s trojicí programů.

CHCEME VYZDIHNOUT…

*Za pozornost stojí i „pracoviště“ řidiče s 12,3-palcovým displejem. Multimediální systém InControl Touch Pro nabízí mimo jiné navigaci, konektivitu s Androidem i iOs, Wifi hotspot a také audio Meridian s výkonem 1.300 W i 26 reproduktorů.

*Jaguar XJ Autobiography LWB s úctyhodnou délkou 5255 mm umí upoutat pozornost i svými dynamickými schopnostmi, za nimiž stojí kompresorem přeplňovaný šestiválec ve spojení s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Akceleraci z 0 na 100 km/h zvládne tato limuzína za 6,4 s a její maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Kontakt: www.jaguar.cz Cena od 3 307 777 Kč Motor: V6 Kompresor o objemu 2995 cm3

Výkon: 250 kW (340 k)

 1. Maserati Levante S:

Italská automobilka s trojzubcem ve znaku až do letošního roku nabízela výhradně sportovní kabriolety, kupé a sedany, ale s modelovou řadou Levante, jejíž premiéra se odehrála na letošním jarním autosalonu v Ženevě, rozšířila řady výrobců luxusních SUV. Do své kategorie tato novinka přináší italský šarm a rozvíjí design sedanů Ghibli a Quattroporte. Na tyto modely navazuje i atraktivním a sportovně střiženým interiérem, v němž si na nedostatek prostoru nebudou stěžovat ani cestující na zadním sedadle, i když svažující se linie střechy naznačuje opak.

LÍBÍ SE NÁM…
*Ve středu palubní desky je usazeno nervové centrum Levante v podobě multimediálního systému s 8,4palcovým dotykovým displejem, jehož prostřednictvím lze jednoduše ovládat celou řadu systému a zařízení vozu od rádia přes navigaci až po připojení externích zdrojů, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.

*Dokonalý akustický zážitek v Maserati Levante nabízí výkonný surround audiosystém Bowers & Wilkins.

*Maserati uvedlo Levante na trh se třemi šestiválcovými motory. První z nich s označením Diesel uspokojí spořivé zájemce o tento model, ale tu pravou vášeň za volantem zajistí až dvojice benzinových třílitrů, z nichž zárukou nevšedních zážitku je verze S s výkonem 316 kW (430 k).
Kontakt: www.scuderiapraha.cz

Cena od 2 550 000 Kč
Motor: V6 Bi-Turbo o objemu 2979 cm3

Výkon: 316 kW (430 k)

Více z Lifestyle

Vejce jako nejdokonalejší tvar

Lifestyle30.5.2023

Máte bazén? Přinášíme vám tipy, jak snížit spotřebu vody

Lifestyle26.5.2023

Zázračný jablečný ocet

Lifestyle25.5.2023

Finanční gramotnost dětí ovlivňuje rodina. Má už vaše dítě účet?

Lifestyle25.5.2023

Ohromující náhrdelník s kašmírovým safírem

Lifestyle23.5.2023

Prostě jen dýchejte

Lifestyle18.5.2023

Nejluxusnější adresa v Singapuru

Lifestyle16.5.2023

4 talenty kakaa

Lifestyle11.5.2023

Lufthansa představila novou luxusní First Class

Lifestyle9.5.2023
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

John a Yoko: (Téměř) nerozlučná dvojice
epochaplus.cz

John a Yoko: (Téměř)...

Vztah světové hvězdy kapely The Beatles a umělkyně s japonskými...
Pokroky ve výzkumu příčiny syndromu náhlého úmrtí kojenců
21stoleti.cz

Pokroky ve výzkumu příčiny...

Syndrom náhlého úmrtí kojence je postrachem všech rodičů...
Švagr nás připravil o vysněný dům
skutecnepribehy.cz

Švagr nás připravil...

Měly to být dva krásné domy, v nichž měly žít...
Pečené plněné brambory s brynzou
tisicereceptu.cz

Pečené plněné brambory...

Jednoduchý recept si vás získá kombinací chutí...
Skončila v posteli s kolegou z televize?
nasehvezdy.cz

Skončila v posteli s kolegou...

Myslela si, že v něm...
Fototerapie: Mnohem víc než jen omlazení pokožky pomocí světla
iluxus.cz

Fototerapie: Mnohem víc než jen...

Umí zpomalit proces stárnutí pleti, ale také...
Městská hora v Berouně: Výhled na město medvědů
epochanacestach.cz

Městská hora v Berouně: Výhled...

Nepoštěstí se každému městu, že jeho občané nemusejí za...
Digestoř vyčistí vzduch
panidomu.cz

Digestoř vyčistí vzduch

Dnes už se staly nepostradatelnou součástí...
Záhadná civilizace: Proč neměly minojské paláce opevnění?
enigmaplus.cz

Záhadná civilizace: Proč neměly...

Zdi paláců starověké minojské kultury se řítí k zemi. Padají...
Rozpad vztahu kvůli nevěře?
nasehvezdy.cz

Rozpad vztahu kvůli nevěře?

Půvabná herečka...
První křesťané v Čechách: Přijali novou víru jen z vypočítavosti?
epochaplus.cz

První křesťané v Čechách:...

Pramínek svěcené vody dopadá na hlavu dospělého muže....
Prémiové domácí vinotéky
rezidenceonline.cz

Prémiové domácí vinotéky

Abychom měli z konzumace vína ten nejlepší požitek, měl by být...