Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Klíčem k úspěchu jsou správné cíle

David Stoppani patří přes své relativní mládí k významným osobnostem v oboru informačních technologií.

Přestože ve společnosti Asseco odpovídá za miliardové rozpočty, zůstává nohama na zemi a za největší úspěch považuje především to, že se věnuje tomu, co ho baví.

Při pohledu na vaši kariéru mě jako první napadá, že jste do 36 let urazil úctyhodný kus cesty…

Mně to tak výjimečné nepřijde. Prostě jsem vše začal dělat o trochu dříve. Dá se říci, že jsem téměř celý profesní život spojený s jednou společností.

Ve firmě Asseco (tehdy ještě PVT – Podnik výpočetní techniky, pozn. redakce) jsem začínal brigádně při studiu a dále jako projektový manažer. Poté jsem se částečně věnoval také svým podnikatelským aktivitám v oblasti IT.

V říjnu 2006 vstoupila společnost (pod názvem Asseco Slovakia) na varšavskou burzu cenných papírů, a stala se tak první slovenskou firmou kótovanou na zahraniční burze přímým způsobem. Rok poté se prostřednictvím akvizice PVT dostává na český trh.

O dvě léta později se firmy integrují pod jednotnou značku a vzniká středoevropská skupina Asseco Central Europe. Do této společnosti jsem se před šesti lety vrátil.

V Asseco Central Europe zastáváte funkci místopředsedy představenstva, společnost zastupujete i v dalších dceřiných společnostech jako člen dozorčích orgánů. Co přesně máte na starosti?

Primárně odpovídám za fungování společnosti Asseco Central Europe v Česku. Zároveň jsem členem představenstva společnosti Asseco Central Europe na Slovensku. Jsou to sice dvě „právní entity“, z obchodního pohledu jsme však jedna firma.

V Německu a ve Švýcarsku máme dceřiné společností, které se zabývají řešením v oblasti GIS (Geografické informační systémy, pozn. redakce), kde aktivně působím v dozorčích radách.

Ve skupině Asseco Central Europe je mnoho společností a mé jméno je spojeno s řadou z nich. Pro mě však není důležité, kde figuruje mé jméno, ale co konkrétního pro tu firmu dělám.

Ve své profesi zodpovídáte mimo jiné za miliardové rozpočty. Dá se vaše vnímání úspěchu, převést do slov, nebo za sebe raději necháváte mluvit čísla?

Čísla jsou důležitá, ale rozhodně neměřím úspěch čísly nebo penězi. Pro mě je úspěchem především to, že žiji život, jaký žiji, a dělám to, co mě baví. Myslím, že každý dojde k určitému poznání toho, co ho baví a v jakých věcech je úspěšný. Někdo dříve, někdo později.

Úspěch podle mě souvisí i se stanovením konkrétních cílů – kdo je nemá, mnoho nedokáže. Já jsem byl odmalička ambiciózní a úspěch pro mě nastal pokaždé, když se mi podařilo naplnit další vytyčený cíl.

„Měl jsem štěstí, že jsem několikrát v životě poznal úspěšné lidi. Jejich výkony i celkový přístup k životu pro mě byly obrovskou motivací.“

 

Když jsme nakousli téma cílů a motivace: prozradíte, jaké máte další profesní mety?

V aktuální chvíli stojí celá skupina Asseco před velkou výzvu. Nemohu být zatím úplně konkrétní, ale změna se bude týkat transformace celé skupiny a mimo jiné také vstupu na novou burzu (Asseco Central Europe, a. s., bylo kótováno na varšavské burze do 2. 5. 2017. pozn. redakce).

V oblasti informační technologie patříte k leaderům v oboru. Čím přesně se lišíte od konkurence?

Asseco Central Europe je jedním z nejsilnějších softwarových domů ve střední a východní Evropě jako součást celé skupiny Asseco působí v Česku, Slovensku, Maďarsku, Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Součástí skupiny Asseco CE jsou i další firmy s především IT zaměřením. Realizujeme náročné projekty jak pro komerční sféru, tak pro státní správu a samosprávu, ale i například pro průmysl, energetiku, utility a zdravotnictví.

Čím se lišíme od konkurence? Především tím, že se navzdory velikosti společnosti nechováme jako korporace!

U nás věci nepodléhají rozsáhlým schvalovacím procesům – pořád si držíme statut dynamické firmy federativního modelu a každá firma je ve skupině řízena lokálním managementem. To mnoho věcí významně usnadňuje, zjednodušuje a zrychluje.

Co patří ve vaší profesi k největším výzvám?

Informační technologie, software development, klíčové IT agendy, start-upy, investice… V tomto oboru není jednoduché podnikat především proto, že málokdo pochopí, proč informační systém stojí stovky milionů korun. Pro mnoho lidí je to zkrátka příliš abstraktní pojem – práce, která se za tím vším skrývá, je však neskutečná.

Představte si tisíce lidí, týmy zaměstnanců, externistů, jejich každodenní práce, cíle, nové výzvy, to vše sdílíme každý den. V dlouhodobějším horizontu jsou pro nás stěžejní především akvizice nových projektů, jejich úspěšná realizace, získávání dobrých referencí a globální růst…

Bezesporu patříte k úspěšným lidem, kteří mají možnost užívat si nevšední radosti života. Co pro vás znamená luxus?

Asi vás zklamu, ale není to nic materiálního. Když jsme byli s kamarády malí, po fotbale jsme si lehli na trávu a bylo hezky, obvykle jsme to okomentovali slovy:

„To je luxusní.“ Kdyby se mi to stalo teď, obávám se, že s velkou pravděpodobností bych řekl totéž.

Mám to chápat tak, že vás svody materiálního světa nechávají zcela chladným?

To ne. Ale je pravda, že mě více baví nakupovat dárky ostatním a sledovat jejich nadšení. To vždy potěší. Když jde o mě, mám asi jen jednu slabost, a tou jsou hodinky, ale konkrétní značky ani modely vám neprozradím (směje se).

A co investice? Tam budete sdílnější?

Tento rok pro mě byl ryze investičním, doufám, že nebudu litovat. Každá investice nese své výhody i rizika, ale přiznám se, že mě baví, když věci dopadnou tak, jak mají.

Co se firmy týče, samozřejmě hledáme akviziční cíle, ale také se snažíme o podporu různých zajímavých projektů a start-upů. Za poslední rok jsme takto investovali už několikrát. Obdivuji start-upové společnosti, jsou to velmi šikovní lidé se skvělými nápady.

Existuje někdo, koho obdivujete za hranicemi svého oboru?

Můj velký obdiv a vděk patří především mé ženě, která se stará o to, aby u nás doma, a nejen doma fungovalo tak, jak má. Chvíle strávené s ní a s dcerami jsou pro mě ze všeho na světě nejcennější.

Jsem také rád, když se sejdeme celá početná rodina (David je ze dvou dětí a manželka má tři sestry, pozn. redakce), přestože to na mě třeba hned na první pohled nejde poznat. Jinak rozhodně platí, že pokud jsem v dobré společnosti, mohu být úplně kdekoliv.

Když už jsme zabrousili na osobnější rovinu, prozradíte mi, které téma ve vás aktuálně vzbuzuje nejvíce emocí?

Těžko lze jmenovat jen jedno. Každý den jiné. Stačí se ráno po cestě do práce mrknout na mobil a někdy se člověk nepřestává divit. Často přemýšlím nad tím, v jakém světě budou žít naše děti a snažím se dělat vše proto, aby byl co nejlepší.

Přál bych si, aby nad budoucností přemýšlel každý a nezůstal pouze v rovině teoretizování.

Ing. David Stoppani (35)

Vystudoval Fakultu aplikované informatiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Už během studií začal pracovat v PVT (později Asseco) jako projektový manažer. V oboru informatiky zůstal i poté, když se stal vedoucím manažerem pro IT ve společnosti XT–Card.

Tři roky působil jako předseda představenstva ve firmě Right Power Group. V současnosti zastává funkci místopředsedy představenstva Asseco Central Europe, a. s., a zastupuje společnost Asseco v dalších dceřiných společnostech jako člen dozorčích orgánů. Je ženatý, má dvě dcery (2 a 7 let).

Za největší profesní motivaci považuje David Stoppani výkony ostatních úspěšných lidí. Ve společnosti Asseco odpovídá za miliardové rozpočty. Chvíle strávené s manželkou a dcerami považuje David Stoppani za nejcennější.
Související články
Potřebujete k němu pouze speciální pistoli a trochu zručnosti a praxe. A samozřejmě také pro začátek pár dobrých receptů.   Flambování je kulinářské umění, které až tak moc doma nevyužíváme. Je to škoda, protože správně flambovaná jídla mají zvláštně lahodnou chuť. A není to nic, co bychom nezvládli. S alkoholem Flambování je spojeno s alkoholem. […]
Přepychová vila s pozemky, jež stojí na prestižní adrese v Beverly Hills, patří americkému zábavnímu magnátovi Steve Wynnovy. Areál nedávno prošel mnohamilionovou přestavbou, která zahrnovala zcela nové terénní úpravy a také rekonstrukci přepychových interiérů. Na prodej je nově za cenu  75 milionů dolarů.   Miliardář Steve Wynn, který patří mezi vedoucí magnáty ve světě kasin, se rozhodl […]
Návaly horka, pocení, poruchy spánku, zhoršená soustředěnost, výkyvy nálad, stres, a někdy i deprese, to vše přináší klimakterium. Pomoc můžeme hledat v přírodě. A protože každá žena prožívá přechod s jinými obtížemi, vybírejte bylinky sobě na míru, podle toho, co trápí právě vás.   Šalvěj lékařská Je považována za přírodní antidepresivum, pomáhá i při melancholii. […]
Vinařství Perrier-Jouët spojilo s prestižní francouzskou značkou Atelier Montex a společně vytvořili krásně zdobenou edici Perrier-Jouët Belle Époque 2008 z kolekce Objets Extraordinaires Collection. Tato kolekce je složena výhradně z výjimečných unikátů vytvořených z těch nejlepších materiálů těmi nejzručnějšími řemeslníky.   Šampaňské, umění a příroda jsou skvělou kombinací tří světů, jež harmonicky propojilo exkluzivní vinařství Maison Perrier-Jouët […]
reklama
Historie
Bylo povinností královského lékaře kárat vládce?
Muž v taláru pospíchá ulicemi města. Lidé, které potkává, jej uctivě zdraví. Jako by je ani nevnímal, má práce nad hlavu. Teď ho čeká medicínská přednáška na lékařské fakultě, pak bude studenty seznamovat s taji astronomie a u dvora má naplánovanou audienci…   Vystudovat medicínu nebylo již ve středověku jen tak. Zájemce musel nejprve strávit […]
Fred Astaire: U filmu mu dali nejdřív košem
Elegán s graciézními pohyby tančí ve světle reflektorů. Miláček národa stále hledá partnerku, která mu bude důstojným protějškem. A pak jednoho dne spatří tu pravou. Světový film v tu chvíli získá legendu – duo Ginger a Fred.   Přistěhovalec z Rakouska Fritz Austerlitz (1868–1923) pracuje v pivovaru v americké Nebrasce a se svým životem je docela spokojený. […]
Palác makedonských králů: Navrhl ho autor jednoho z divů světa?
Kráčí s hlavou hrdě vztyčenou. Konečně se dočkal. Po násilné smrti svého otce Filipa II. je Alexandr Makedonský prohlášen králem. Ke slavnostnímu okamžiku přitom dochází v honosném paláci v Aigai, tehdejší metropoli království.   Velkolepé sídlo nechal vystavět už Alexandrův otec Filip II. (asi 382–336 př. n. l.). K dílu snad přizval věhlasného architekta Pythea […]
Galerie krásek: Na zdi se potkaly princezna s dcerou ševce
Za jeho vlády se z bavorského Mnichova stává centrum kultury a umění. Král Ludvík I. miluje malířství, sochařství i architekturu. Je ale také znalcem ženských půvabů a právě největším krasavicím své doby se rozhodne zasvětit celou obrazovou galerii.   Galerie krásek není v éře Ludvíka I. Bavorského (1786–1868) žádnou novinkou. Pyšnili se jimi vládci z […]
Zajímavosti
Mapinguari: Je nestvůra s tlamou na břiše jen mýtus?
Fascinující amazonská džungle nemusí skrývat jen dosud neznámé rostliny a „běžná“ zvířata. Možná se v ní potlouká tvor, se kterým byste se rozhodně setkat nechtěli. Podle některých popisů připomíná Bigfoota a i když jde podle všeho o legendu, reálný předobraz toto monstrum zřejmě opravdu má!   Pohybuje se prý pomalu a nenápadně a většinou zůstává […]
Janet Parkerová: Poslední úder pravých neštovic
Je tomu 46 let, kdy v naprosté izolaci zemře poslední oběť pravých neštovic, britská fotografka Janet Parkerová (1938–1978). Stane se tak v době, kdy už mají být minulostí, protože svět po dlouhém boji oslavuje jejich oficiální vymýcení.   Je jí čtyřicet. S manželem Josephem mají dva psy a malý domek na předměstí Birminghamu. Pracuje jako […]
Kuna, kohout, jednorožec: Jak přišly státy ke svým symbolům?
Každá země má svoji vlajku, státní znak, hymnu… a většinou také symbolické zvíře! Jak ale vybrat to pravé?   Ocitli jste se na území dnešního Chorvatska v době středověku a musíte zaplatit daně? Peníze si nechte, platí se tu kunami – stačí je stáhnout z kůže! Kožešina z drobných šelem je natolik výhodným artiklem, že […]
Cesta kostí: Děsivá jízda po nejdelším pohřebišti světa!
Její oficiální označení, tedy R504, nic moc neřekne. Stačí se ovšem zmínit o „Cestě kostí“, jak je kolymská silnice přezdívána, a na povrch se začnou drát hrůzy, které její stavbu provázely. Podepsán pod nimi není nikdo jiný než Josif Vissarionovič Stalin.   Oblasti, kudy vede, se říká ledová poušť. Jde o jedno z nejchladnějších míst […]
Záhady a napětí
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?      Rozlehlými prostorami […]
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr. […]
Mystérium jménem egregory: Jde o naše strážné anděly?
V uplynulých desetiletích se zrodilo mnoho nových esoterických konceptů pracujících s existencí nehmotné energie nebo rovnou bytostí, které žijí mimo dosah našich obyčejných smyslů. Mezi tyto bytosti patří i tajemné egregory. Jde o andělské bytosti, které nad námi bdí, nebo jsou spíš negativní povahy?   Váš život prochází turbulentním obdobím. Právě jste změnili práci a […]
Moře na pobřeží Texasu vyplavuje lahve použité při magických rituálech
Na texaských se plážích se v poslední době začaly objevovat záhadné „čarodějné lahve“, podle všeho jde o relikvie použité při magických rituálech. Velmi často tyto nádoby obsahují lidskou moč, vlasy, odstřižené nehty, rezavé špendlíky a další podivné objekty. Jak se do moře dostaly a k čemu měly sloužit?   Moře občas na pevninu vyplaví lecjaké […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
epochanacestach.cz
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše, o tom se můžeme přesvědčit jen kilometr od poutního areálu ve Velehradě, v Archeoskanzenu Modrá. Představuje opevněné sídliště z dob Velké Moravy vybudované na základě skutečných archeologických nálezů přímo ze zdejší lokality. Prostor je členěn do několika tematických celků. Fortifikační část se věnuje typům dobových opevnění od hradeb ze dřeva a
Oddanou lásku utnula gilotina
historyplus.cz
Oddanou lásku utnula gilotina
Na popravčí pódium vstupuje s hlavou pyšně vztyčenou, ale vzápětí ho dostihne zpráva o uvěznění milované manželky. Hrdý revolucionář se mění v lidskou trosku, která se bude marně vzpírat katům. Velká francouzská revoluce prochází další fází. Její největší osobnosti se názorově štěpí. V nově zřízeném Národním konventu mají hlavní slovo girondisté, některým jejich dosavadním spolubojovníkům však připadají příliš
Děti se připravují na nové učitele. Budou jimi chatboti
21stoleti.cz
Děti se připravují na nové učitele. Budou jimi chatboti
Umělá inteligence je tu, ať se to někomu líbí nebo ne. Nabízí přehršel možností, ale také ukrývá nemálo čertových kopýtek. A tak je tomu i v oblasti vzdělávání. Sal Khan, výkonný ředitel Khan Academy
Masakr z ostrova Öland: Kdo má na svědomí desítky mrtvých?
enigmaplus.cz
Masakr z ostrova Öland: Kdo má na svědomí desítky mrtvých?
Jak scéna z amerického seriálu Hra o trůny vypadá podivný výjev, který zkoumají archeologové na švédském ostrově Öland. Důvodem je nalezení ostatků téměř tří desítek mužů, kteří zemřeli za více než po
Lečo v modernějším provedení
nejsemsama.cz
Lečo v modernějším provedení
Papriky, rajčata a samozřejmě vejce, to v leču nesmí chybět. My přidáme ještě spoustu bylinek. Suroviny: 4 vejce 1 červená paprika 2 stroužky česneku 100 g rajčatového protlaku 1 konzerva loupaných rajčat sůl, pepř 1 menší cibule hrst čerstvé petrželky hrst čerstvého koriandru 1 lžička mleté uzené papriky 2 lžíce olivového oleje Postup: V pánvi na oleji nechte
Značka Goldbergh představila svou novou fitness kolekci v Miami stylu
iluxus.cz
Značka Goldbergh představila svou novou fitness kolekci v Miami stylu
Značka Goldbergh, oblíbená mezi milovníky sportovního oblečení, s hrdostí představuje svou nejnovější fitness kolekci. Tento rok je poprvé obohacena o kompletní řadu oblečení pro resort wear, což přin
Bude Vondráčková tančit ve Stardance?
nasehvezdy.cz
Bude Vondráčková tančit ve Stardance?
Další řada taneční show StarDance se nezadržitelně blíží. Postupně se odkrývá, kdo z řady známých osobností v ní bude tančit. Jednou z účastnic má být podle internetových médií herečka ze seriálu U
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
epochaplus.cz
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
V naší republice se nachází celá řada poutních míst, která měla být svědkem mnoha zázračných vyléčení. Jedno z nich najdeme rovněž v blízkosti Prahy, přibližně jeden kilometr od obce Strančice. Vnuknutí svaté Anny Roku 1820 měl prý jakýsi velice zbožný rolník, jenž byl postižen slepotou, vnuknutí od svaté Anny, aby šel do lesa Jedlovce, kde
Vytvořte si svou rustikální nádobu
panidomu.cz
Vytvořte si svou rustikální nádobu
Zahradní koryta a kamenné nádoby jsou dnes velmi módní. Ale trh je prakticky vyčerpaný a nedají se téměř sehnat. Udělejte si jejich imitaci, která je téměř k nerozeznání od originálu. Ozdobte se zahradu vlastnoručně vyrobenými nádobami z umělého kamene. Můžete si ho udělat sami. Z hmoty, které se říká hypertufa. A co víc, můžete si vymyslet, jaký bude
Záviděla mi i cizího tatínka
skutecnepribehy.cz
Záviděla mi i cizího tatínka
Byly jsme sestry i kámošky. Pak jsme vyrostly. A naše cesty se začaly rozcházet, když šlo o peníze. Dodnes nechápu, proč se tak změnila. I když… Změnila. Ona byla vždy na peníze, ale mě se až tak nedotýkalo, když šmelila nějaký koruny, co jí dala máma na svačiny. Nikdy by mě však nenapadlo, že naši rodinu může něco až
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř