Lifestyle

LA PRAIRIE TVŮRCE RYZÍHO ELIXÍRU MLÁDÍ

LA PRAIRIE TVŮRCE RYZÍHO ELIXÍRU MLÁDÍ

Představte si, že se čas zastavil… co kdyby bylo možné nejen přidat životu léta, ale zároveň dodat rokům novou životní sílu? Cílem exkluzivní švýcarské značky kosmetiky byla vždy cesta k nesmrtelné kráse, snaha, aby přibývající léta nezanechávala na vzhledu žádné stopy. La Prairie už několik desítek let pomáhá ženám tyto sny plnit.

1882 se narodil jeden z největších vizionářů, švýcarský profesor a lékař Dr. Paul Niehans, vnuk císaře Fridricha III. Německého, který zasvětil veškeré své vědecké bádání výzkumu živých buněk a jejich účinku na lidský organismus. Je to právě on, jenž stál u zrodu fenoménu kosmetické značky La Prairie.

CLINIQUE LA PRAIRIE
V roce 1931 začal Dr. Niehans ošetřovat na klinice La Prairie v Clarens poblíž švýcarského Montreux své první pacienty. Výzkum buněčné terapie směřoval především ke komplexní stimulaci imunitního systému a celostní léčbě. Neuvěřitelně pozitivní výsledky během krátké doby vyšvihly kliniku na top nejvyhledávanějších léčebných zařízení světa.

„MOU SNAHOU NENÍ PŘIDÁVAT LÉTA K ŽIVOTU, ALE PŘIDÁVAT K LÉTŮM ŽIVOT.“ Dr. Paul Niehans

30. léta 20. století Zvěsti o klinice La Prairie se rychle šířily napříč elitními kruhy. Hovořili o ní všichni: umělci, královské rodiny i světoví vůdci. Ti všichni si šeptali o klinice, která se brzy stala svatyní omlazení – místem, kde se zastavil čas.

1953 se Dr. Paul Niehans zaměřil nejen na prodlužování života, ale především na jeho celkové zkvalitnění, což mu přineslo další celosvětový úspěch a jednoho z nejvýznamnějších klientů…

PAPEŽ PIUS XII. Dr. Niehans byl v roce 1953 pozván do Říma, aby pomohl umírajícímu papeži Piovi XII. Ten se po absolvování buněčné terapie zázračně zotavil a jako projev vděku byl slavný lékař jmenován členem Papežské akademie věd (Pontificia Academia Scientiarum).

CHARLES DE GAULLE, JAPONSKÝ CÍSAŘ HIROHITO, SIR WINSTON CHURCHILL, MARLENE DIETRICH, GRETA GARBO, MARILYN MONROE, PABLO PICASSO… a další patřili mezi nejvybranější stálé hosty kliniky na tzv. švýcarské Riviéře na břehu jezera Lac Leman při úpatí Alp.

60. LÉTA 20. STOLETÍ přinesla mimo jiné další z klíčových bodů inspirace pro značku La Prairie – minimalismus. Efektní styl je tak d té doby přítomen ve všech aspektech brandu.
1978 vědeckým podpisem La Praire se stal exkluzivní buněčný komplex, nepřekonaný štít proti stárnutí. Tento tajemstvím opředený elixír mládí je srdcem téměř všech produktů péče La Prairie.

EXKLUZIVITA Před vlastním procesem patentování exkluzivního buněčného komplexu využila La Prairie služeb tří na sobě nezávislých laboratoří, z nichž každé zadala část práce. Dodnes tedy žádný technik ani laborant nezná přesně celou recepturu exkluzivního buněčného komplexu, jenž stále zůstává jedním z nejpřísněji střežených tajemství v kosmetickém průmyslu.
1982 se laboratoře La Prairie rozhodly osamostatnit od mateřské kliniky La Prairie. Zatímco původní klinika se stále soustředí především na lékařský výzkum, laboratoře La Prairie zacílily svou pozornost směrem k dermatologii a péči o pleť.

KAVIÁR, PLATINA, ZLATO… U zrodu exkluzivního buněčného komplexu stály veškeré poznatky nashromážděné při léčbě klientů kliniky La Prairie. Jeho sílu ale umně podtrhují další čisté přírodní složky – ať už se jedná o kaviár, platinu, zlato či výtažky z mořských hlubin nebo naopak z rostlin, které ovládají umění přežít pod alpskými ledovci.

1987 V La Prairie poprvé použili luxusní kaviárové esence a to v jednom z dodnes nejoblíbenějších produktů Skin Caviar kaviárových perlách.

93 zemí světa, to je přesný počet, kde La Prairie oficiálně působí.

BAUHAUS Obaly produktů La Prairie využívají odstíny a geometrické linie inspirované pravidly školy uměleckého myšlení Bauhausu, kterou založil Walter Gropius v roce 1919 a jež měla za cíl vytvářet čistou kombinaci funkčnosti a estetiky.

2003 Pravé zlato a jedinečná kolekce Radiance nadchla všechny majitelky mdlé pleti. Exkluzivní rozjasnění totiž ubere pokožce hned několik let.

LAND ART Prezentace produktů La Prairie odráží styl umělecké školy Land Art. Její konceptuální přístup vychází ze samotné přírody. S využitím dřeva a minerálů tak oslavuje La Prairie vitalitu a krásu přírody a současně k ní projevuje hluboký respekt.

2009 Světlo světa spatřila první péče naplněná energizující silou platiny – nejvzácnějšího ze všech kovů – jež pokožku jedinečně rozjasní. Cellular Cream Platinum Rare stojí 24 000 Kč.

2010 Linie White Caviar Illuminating Système v sobě spojuje jedinečné rozjasňující a vypínací účinky v té nejluxusnější formě. Nově tak mohou klientky dopřát své pleti vzácné výtažky ze zlatého kaviáru Imperial.

LEDOVÁ ZBRAŇ PROTI ČASU Cesta až na vrcholky švýcarských Alp do jednoho z nejdrsnějších biotopů na Zemi, byla korunována v roce 2014 uveřejněním kolekce Cellular Swiss Ice Crystal. Péče, jež obsahuje výtažky z lomikamene nachového, bylinky, která zde přežívá i ty nejextrémnější podmínky, je určena boji s předčasným stárnutím.

30 let je součástí péčí La Prairie dokonalý symbol luxusu a požitku kaviár. První kaviárová řada s názvem Skin Caviar, která pracuje na bázi aktivních ingrediencí uložených do kaviárových perel letos oslaví své narozeniny zcela inovativním produktem…

14 590 korun stojí nejnovější přírůstek legendární kolekce Skin Caviar – Absolute Filler, jež kombinuje dvě nejcennější složky – kaviárový olej a kaviárové proteiny – a jehož hlavním úkolem je zpevnit pokožku a navrátit konturám tváře mladistvě zaoblené linie.

Více z Lifestyle

Lifestyle4.3.2021

Escobarovo překvapení aneb když má zásilka dvě tuny

Lifestyle2.3.2021

Unikátní trezor pro poklady miliardářů

Lifestyle2.3.2021

Jak si vybrat poskytovatele TV přes internet?

Lifestyle26.2.2021

Hořká sůl pro zdravý život

Lifestyle25.2.2021

Výstřední hrátky Miuccii Prady

Lifestyle23.2.2021

Jak se konečně vyspat do růžova

Lifestyle18.2.2021

Pod pokličkou inovačního centra: jak se vymýšlí úplně nové šampony a testují nové plenky

Lifestyle16.2.2021

Luis Vuitton otevřel skvost s novou sférou exkluzivity

Lifestyle16.2.2021
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

CEITEC přilákal špičkového zahraničního vědce na VUT
21stoleti.cz

CEITEC přilákal špičkového...

Výzkum Erica D. Glowacki je přímo motivovaný...
Turistický průvodce Prahou roku 1780: Uvítají vás kupy odpadků i nová promenáda
epochanacestach.cz

Turistický průvodce Prahou roku...

Anglický turista...
Jak se bránit internetovým vyděračům?
21stoleti.cz

Jak se bránit internetovým...

Byť je virtuální svět od toho reálného v mnohém...
Talentovaný Kilián Ignác Dientzenhofer riskoval krk při likvidaci pruské miny
epochaplus.cz

Talentovaný Kilián Ignác...

Všestranně nadaný Kilián Ignác Dientzenhofer  zvládne vystudovat latinu na malostranském jezuitském...
Hrad Houska a Máchův dopis: Obyčejný podvrh?
epochanacestach.cz

Hrad Houska a Máchův dopis:...

Hrad Houska se těší...
Žena po klinické smrti popsala setkání s andělem
enigmaplus.cz

Žena po klinické smrti popsala...

Málem se kvůli opilému známému utopila, naštěstí se ji...
Vinyl v interiéru: Víc než vylepšené PVC
panidomu.cz

Vinyl v interiéru: Víc než...

Vinyl je v módě, a to oprávněně: Je to materiál...
Domácí peeling na míru
panidomu.cz

Domácí peeling na míru

Stačí zajít do kuchyně: Najdete tam skvělé suroviny...
Temné osídlování Ameriky: Celé rodiny prostě zmizí
epochaplus.cz

Temné osídlování Ameriky:...

Ostrůvky americké Virginie a Severní...
Pomocník, který přežil staletí
panidomu.cz

Pomocník, který přežil staletí

Stejně jako je kuchyně srdcem domu, je dřez...
Jatýrka jako delikatesa
nasehvezdy.cz

Jatýrka jako delikatesa

Hlavně hovězí a vepřová jsou v naší kuchyni nejznámější v...
Jste ve vztahu svobodní?
nasehvezdy.cz

Jste ve vztahu svobodní?

O jakou svobodu tady jde, co se tím...