Lifestyle

LA PRAIRIE TVŮRCE RYZÍHO ELIXÍRU MLÁDÍ

LA PRAIRIE TVŮRCE RYZÍHO ELIXÍRU MLÁDÍ

Představte si, že se čas zastavil… co kdyby bylo možné nejen přidat životu léta, ale zároveň dodat rokům novou životní sílu? Cílem exkluzivní švýcarské značky kosmetiky byla vždy cesta k nesmrtelné kráse, snaha, aby přibývající léta nezanechávala na vzhledu žádné stopy. La Prairie už několik desítek let pomáhá ženám tyto sny plnit.

1882 se narodil jeden z největších vizionářů, švýcarský profesor a lékař Dr. Paul Niehans, vnuk císaře Fridricha III. Německého, který zasvětil veškeré své vědecké bádání výzkumu živých buněk a jejich účinku na lidský organismus. Je to právě on, jenž stál u zrodu fenoménu kosmetické značky La Prairie. CLINIQUE LA PRAIRIE V roce 1931 začal Dr.

Niehans ošetřovat na klinice La Prairie v Clarens poblíž švýcarského Montreux své první pacienty. Výzkum buněčné terapie směřoval především ke komplexní stimulaci imunitního systému a celostní léčbě.

Neuvěřitelně pozitivní výsledky během krátké doby vyšvihly kliniku na top nejvyhledávanějších léčebných zařízení světa.

„MOU SNAHOU NENÍ PŘIDÁVAT LÉTA K ŽIVOTU, ALE PŘIDÁVAT K LÉTŮM ŽIVOT.“ Dr. Paul Niehans

30. léta 20. století Zvěsti o klinice La Prairie se rychle šířily napříč elitními kruhy. Hovořili o ní všichni: umělci, královské rodiny i světoví vůdci. Ti všichni si šeptali o klinice, která se brzy stala svatyní omlazení – místem, kde se zastavil čas.

1953 se Dr. Paul Niehans zaměřil nejen na prodlužování života, ale především na jeho celkové zkvalitnění, což mu přineslo další celosvětový úspěch a jednoho z nejvýznamnějších klientů…

PAPEŽ PIUS XII. Dr. Niehans byl v roce 1953 pozván do Říma, aby pomohl umírajícímu papeži Piovi XII. Ten se po absolvování buněčné terapie zázračně zotavil a jako projev vděku byl slavný lékař jmenován členem Papežské akademie věd (Pontificia Academia Scientiarum).

CHARLES DE GAULLE, JAPONSKÝ CÍSAŘ HIROHITO, SIR WINSTON CHURCHILL, MARLENE DIETRICH, GRETA GARBO, MARILYN MONROE, PABLO PICASSO… a další patřili mezi nejvybranější stálé hosty kliniky na tzv. švýcarské Riviéře na břehu jezera Lac Leman při úpatí Alp.

60. LÉTA 20. STOLETÍ přinesla mimo jiné další z klíčových bodů inspirace pro značku La Prairie – minimalismus. Efektní styl je tak d té doby přítomen ve všech aspektech brandu.1978 vědeckým podpisem La Praire se stal exkluzivní buněčný komplex, nepřekonaný štít proti stárnutí.

Tento tajemstvím opředený elixír mládí je srdcem téměř všech produktů péče La Prairie.

EXKLUZIVITA Před vlastním procesem patentování exkluzivního buněčného komplexu využila La Prairie služeb tří na sobě nezávislých laboratoří, z nichž každé zadala část práce.

Dodnes tedy žádný technik ani laborant nezná přesně celou recepturu exkluzivního buněčného komplexu, jenž stále zůstává jedním z nejpřísněji střežených tajemství v kosmetickém průmyslu.1982 se laboratoře La Prairie rozhodly osamostatnit od mateřské kliniky La Prairie.

Zatímco původní klinika se stále soustředí především na lékařský výzkum, laboratoře La Prairie zacílily svou pozornost směrem k dermatologii a péči o pleť.

KAVIÁR, PLATINA, ZLATO… U zrodu exkluzivního buněčného komplexu stály veškeré poznatky nashromážděné při léčbě klientů kliniky La Prairie. Jeho sílu ale umně podtrhují další čisté přírodní složky – ať už se jedná o kaviár, platinu, zlato či výtažky z mořských hlubin nebo naopak z rostlin, které ovládají umění přežít pod alpskými ledovci.

1987 V La Prairie poprvé použili luxusní kaviárové esence a to v jednom z dodnes nejoblíbenějších produktů Skin Caviar kaviárových perlách.

93 zemí světa, to je přesný počet, kde La Prairie oficiálně působí.

BAUHAUS Obaly produktů La Prairie využívají odstíny a geometrické linie inspirované pravidly školy uměleckého myšlení Bauhausu, kterou založil Walter Gropius v roce 1919 a jež měla za cíl vytvářet čistou kombinaci funkčnosti a estetiky.

2003 Pravé zlato a jedinečná kolekce Radiance nadchla všechny majitelky mdlé pleti. Exkluzivní rozjasnění totiž ubere pokožce hned několik let.

LAND ART Prezentace produktů La Prairie odráží styl umělecké školy Land Art. Její konceptuální přístup vychází ze samotné přírody. S využitím dřeva a minerálů tak oslavuje La Prairie vitalitu a krásu přírody a současně k ní projevuje hluboký respekt.

2009 Světlo světa spatřila první péče naplněná energizující silou platiny – nejvzácnějšího ze všech kovů – jež pokožku jedinečně rozjasní. Cellular Cream Platinum Rare stojí 24 000 Kč.

2010 Linie White Caviar Illuminating Système v sobě spojuje jedinečné rozjasňující a vypínací účinky v té nejluxusnější formě. Nově tak mohou klientky dopřát své pleti vzácné výtažky ze zlatého kaviáru Imperial.

LEDOVÁ ZBRAŇ PROTI ČASU Cesta až na vrcholky švýcarských Alp do jednoho z nejdrsnějších biotopů na Zemi, byla korunována v roce 2014 uveřejněním kolekce Cellular Swiss Ice Crystal. Péče, jež obsahuje výtažky z lomikamene nachového, bylinky, která zde přežívá i ty nejextrémnější podmínky, je určena boji s předčasným stárnutím.

30 let je součástí péčí La Prairie dokonalý symbol luxusu a požitku kaviár. První kaviárová řada s názvem Skin Caviar, která pracuje na bázi aktivních ingrediencí uložených do kaviárových perel letos oslaví své narozeniny zcela inovativním produktem…

14 590 korun stojí nejnovější přírůstek legendární kolekce Skin Caviar – Absolute Filler, jež kombinuje dvě nejcennější složky – kaviárový olej a kaviárové proteiny – a jehož hlavním úkolem je zpevnit pokožku a navrátit konturám tváře mladistvě zaoblené linie.

Více z Lifestyle

Gucci otevírá bránu k cestovatelským pokladům

Lifestyle21.3.2023

Umíte vývar?

Lifestyle16.3.2023

Double Kalimero: Extravagantní a vyzývavá

Lifestyle14.3.2023

Dobrodružný park Šmoulové otevřel

Lifestyle13.3.2023

Pneumokoky útočí zákeřně a nečekaně

Lifestyle9.3.2023

Tokijská rezidence od Aston Martin

Lifestyle7.3.2023

Co jste (možná) o rýži netušili

Lifestyle2.3.2023

Bugatti chladí své šampaňské kosmickou technologií

Lifestyle28.2.2023

Bylinky na okně

Lifestyle23.2.2023
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz

Znovuzrození ikonického...

Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila...
Zastavil Jozue Slunce? Pomáhala mu vyspělá mimozemská rasa?
enigmaplus.cz

Zastavil Jozue Slunce?...

Desetitisíce židovských bojovníků visí svému...
Chce zničit Borhyové hvězdnou kariéru?
nasehvezdy.cz

Chce zničit Borhyové...

Dlouhá léta neměla na Nově...
Uteče Rybová manželovi za Majerem?
nasehvezdy.cz

Uteče Rybová manželovi za...

Už nějakou dobu se...
Trpí delfíni „alzheimerem“?
21stoleti.cz

Trpí delfíni „alzheimerem“?

Alzheimerova choroba je nejčastější příčinou...
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz

Krůtí maso se zeleninovým...

Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso...
Tak trochu jiné orloje
epochanacestach.cz

Tak trochu jiné orloje

Ten pražský na...
Tapety jako na zámku
panidomu.cz

Tapety jako na zámku

Jinak řečeno tapety textilní. Právě ty si spojujeme s...
Masiv pod nohama
rezidenceonline.cz

Masiv pod nohama

Podlahová krytina z přírodního dřeva je prověřená...
Perla neomylně poznala, kde jí je potřeba
skutecnepribehy.cz

Perla neomylně poznala, kde...

Čtyři dny se ty dvě trmácely vlakem, od hranic je...
Tulácká vlna: Tajemný zabiják, který udeří znenadání
epochaplus.cz

Tulácká vlna: Tajemný zabiják,...

„Přemýšleli jsme, jestli jsme nenarazili na...
6 podivných fobií spojených s počasím
epochaplus.cz

6 podivných fobií spojených s...

Ošklivé počasí dokáže pořádně zkazit náladu. Zima...