Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Na green s celebritami: Kde hraje golf Bill Gates, Jack Nicholson či Sean Connery?

Zelené greeny, čerstvý vzduch, vůně šampaňského… Přinášíme vám tipy na světová hřiště, kam chodí nejen ti nejlepší hráči, ale i milovníci golfu z řad slavných herců, zpěváků či byznysmenů. Rádi byste při hře potkali třeba Toma Cruise? Pak vám poradíme, kam vyrazit!

1.

Augusta National Golf Club: Každá jamka nese jméno stromu

Kde: Augusta, Georgia

Par: 72 (6905 yardů)

Jedno z nejslavnějších hřišť vyrostlo v roce 1933 na bývalé školce ovocných stromků, vedení hřiště pak trefně pojmenovalo jednotlivé jamky podle nich. O rok později se tu poprvé konal Masters Tournament, jeden z největších turnajů světa.

Zajímavostí je, že až do roku 2012 klub neuděloval členství ženám a jednou z prvních hráček, kterým se jej podařilo získat, byla Condoleezza Rice, bývalá ministryně zahraničních věcí USA. Iniciační poplatek nutný k získání členství se odhaduje na 515 000 Kč až 1 028 840 Kč.

Augusta National je domovským hřištěm Billa Gatese, spoluzakladatele společnosti Microsoft, Sama Palsiana, bývalého výkonného ředitele IBM, nebo také Jacka Nicklause, třetího nejlepšího golfisty všech dob, přezdívaného Zlatý medvěd.

TOP TIP

Kam v Augustě na večeři?

Ochutnejte krevety či vyhlášený angus steak s yukonskými brambůrky, křupavou šalotkou a omáčkou Bordelaise za 565 Kč v luxusní restauraci Frog Holow Tavern. Podnik pracuje jen s těmi nejkvalitnějšími surovinami a v menu najdete převážně sezonní ingredience.

Zkušený personál vám rád poradí, jaké víno vybrat, aby co nejlépe zdůraznilo chuť menu.

Kontakt: froghollowtavern.com

2.

Po boku Jacka Nicholsona a Clinta Eastwooda v Bel-Air Country Clubu

Kde: Kalifornie

Par: 70 (6704 yardů)

Co mají společného Jack Nicholson, Tom Cruise a Clint Eastwood? Kromě herectví a celosvětového věhlasu také členství v kalifornském Bel-Air Country Clubu. Ten nabízí kromě 18jamkového hřiště i tenisové kurty.

Iniciační poplatek se v klubu, který letos oslaví 90. narozeniny, pohybuje okolo 3858 150 Kč. Kromě krátkých kalhot jsou zde zakázány také mobilní telefony, a to dokonce i na parkovišti. A třešnička na závěr:

slavný hollywoodský producent, režisér a pilot Howard Hughes tu měl jednou rande s Katharine Hepburnovou. Nabral ale zpoždění, a aby ho dohnal, přistál se svým letadlem přímo na hřišti.

Poté, co mu klub vystavil účet za poničený trávník, Hughes odmítl zaplatit a zrušil členství. Na listu známých jmen, která se pyšnila členstvím, najdeme také Ronalda Reagana, Binga Crosbyho, Richarda Nixona, Freda Astaira či Humphrey Bogarta.

DOPORUČUJEME…

Kde se nejlépe najíst v Los Angeles? Těžká otázka. Nadšení ale určitě budete z podniku Providence šéfkuchaře Michaela Cimarustiho, který podává převážně mořské plody z lokálních zdrojů.

V restauraci na Melrose Avenue doporučujeme ochutnat Chef’s Tasting Menu za 8400 Kč, které vás provede taji mořských plodů na různé způsoby – nebude chybět kaviár, ústřice, škeble párované s vonokvětkou, černými lanýži, rýží jiu niang či mořskými řasami a další libůstky.

Kontakt: providencela.com

3.

Pine Valley uchvátilo i Morgana Freemana či Seana Conneryho

Kde: Clementon, New Jersey

Par: 70 (6765 yardů)

18jamkové hřiště, které vyrostlo uprostřed borovicového háje, se pyšní vysokou exkluzivitou. Členství je umožněno pouze mužům a samotné pozvání musí přijít přímo od vedení klubu. Pokud vás na hřiště jako hosta nevezme člen klubu, není možné se tam podívat.

Klub má zhruba 930 členů z celého světa, jejich seznam je ale přísně střeženým tajemstvím.

Mezi nejslavnější členy patřili či patří bývalý americký prezident George H. W. Bush, skotský herec Sean Connery či Arnold Palmer, slavný golfista přezdívaný Král a několikrát si tam zahrál i americký herec a režisér Morgan Freeman.

DEGUSTAČNÍ ZASTAVENÍ

Milovníci pořádného fláku masa by neměli opomenout návštěvu restaurace Delmonicos, jež funguje už od roku 1837. V jejím sklepení najdete největší soukromou sbírku vína ve městě s tisícovkou lahví z celého světa.

Největší specialitou je ale Delmonico vykostěný rib eye steak za 1260 Kč, který v restauraci připravují už více než sto let. Mezi další speciality patří i toskánský recept Salt Brick Amish Chicken, které je připravováno na grilu společně s cihlou soli.

Kontakt: delmonicosrestaurant.com

4.

Po hře na skotském Royal Dornoch se ubytujte v hradním hotelu

Kde: Dornoch, Skotsko

Par: 70 (6765 yardů)

Sedmašedesátiletý americký golfový reprezentant Tom Watson prohlásil, že by si nikde jinde hru tolik neužil. Hřiště bylo také „domovem“ golfového architekta Herberta Warrena, který za svůj život navrhl více než čtyři stovky greenů.

Největší výzvou pro hráče je tu ostrý vítr přicházející od Severního moře. Hra s pozadím narážejících vln do skotských útesů ale rozhodně stojí za to. Zaplatíte za ni 4500 Kč. A nejslavnější hráči?

Australský golfista Greg Norman, Jihoafričan Ernie Els či americký reprezentant Mark Brooks.

LUXUS PROTKANÝ HISTORIÍ

Chcete-li naplno nasát atmosféru historického městečka Dornoch, ubytujte se v pětihvězdičkovém hotelu Links House. Klasické skotské sídlo zachovává tradiční punc městečka a zároveň nabízí luxusní ubytování.

Hotel fungující od roku 1843 byl v loňském roce vyznamenán oceněním Scottish Hotel Awards Style Hotel of the Year.

Nezapomeňte se zastavit v hotelové restauraci, jejíž kuchaři připravují pokrmy z lokálních ingrediencí, jako je skotské hovězí, jehněčí, losos, pstruh či měkkýši. Na čtyřchodovém menu si můžete pochutnat od 1420 Kč.

Augusta National Golf Club Bel-Air Country Club Pine Valley Royal Dornoch
Související články
Potřebujete k němu pouze speciální pistoli a trochu zručnosti a praxe. A samozřejmě také pro začátek pár dobrých receptů.   Flambování je kulinářské umění, které až tak moc doma nevyužíváme. Je to škoda, protože správně flambovaná jídla mají zvláštně lahodnou chuť. A není to nic, co bychom nezvládli. S alkoholem Flambování je spojeno s alkoholem. […]
Přepychová vila s pozemky, jež stojí na prestižní adrese v Beverly Hills, patří americkému zábavnímu magnátovi Steve Wynnovy. Areál nedávno prošel mnohamilionovou přestavbou, která zahrnovala zcela nové terénní úpravy a také rekonstrukci přepychových interiérů. Na prodej je nově za cenu  75 milionů dolarů.   Miliardář Steve Wynn, který patří mezi vedoucí magnáty ve světě kasin, se rozhodl […]
Návaly horka, pocení, poruchy spánku, zhoršená soustředěnost, výkyvy nálad, stres, a někdy i deprese, to vše přináší klimakterium. Pomoc můžeme hledat v přírodě. A protože každá žena prožívá přechod s jinými obtížemi, vybírejte bylinky sobě na míru, podle toho, co trápí právě vás.   Šalvěj lékařská Je považována za přírodní antidepresivum, pomáhá i při melancholii. […]
Vinařství Perrier-Jouët spojilo s prestižní francouzskou značkou Atelier Montex a společně vytvořili krásně zdobenou edici Perrier-Jouët Belle Époque 2008 z kolekce Objets Extraordinaires Collection. Tato kolekce je složena výhradně z výjimečných unikátů vytvořených z těch nejlepších materiálů těmi nejzručnějšími řemeslníky.   Šampaňské, umění a příroda jsou skvělou kombinací tří světů, jež harmonicky propojilo exkluzivní vinařství Maison Perrier-Jouët […]
reklama
Historie
Bylo povinností královského lékaře kárat vládce?
Muž v taláru pospíchá ulicemi města. Lidé, které potkává, jej uctivě zdraví. Jako by je ani nevnímal, má práce nad hlavu. Teď ho čeká medicínská přednáška na lékařské fakultě, pak bude studenty seznamovat s taji astronomie a u dvora má naplánovanou audienci…   Vystudovat medicínu nebylo již ve středověku jen tak. Zájemce musel nejprve strávit […]
Fred Astaire: U filmu mu dali nejdřív košem
Elegán s graciézními pohyby tančí ve světle reflektorů. Miláček národa stále hledá partnerku, která mu bude důstojným protějškem. A pak jednoho dne spatří tu pravou. Světový film v tu chvíli získá legendu – duo Ginger a Fred.   Přistěhovalec z Rakouska Fritz Austerlitz (1868–1923) pracuje v pivovaru v americké Nebrasce a se svým životem je docela spokojený. […]
Palác makedonských králů: Navrhl ho autor jednoho z divů světa?
Kráčí s hlavou hrdě vztyčenou. Konečně se dočkal. Po násilné smrti svého otce Filipa II. je Alexandr Makedonský prohlášen králem. Ke slavnostnímu okamžiku přitom dochází v honosném paláci v Aigai, tehdejší metropoli království.   Velkolepé sídlo nechal vystavět už Alexandrův otec Filip II. (asi 382–336 př. n. l.). K dílu snad přizval věhlasného architekta Pythea […]
Galerie krásek: Na zdi se potkaly princezna s dcerou ševce
Za jeho vlády se z bavorského Mnichova stává centrum kultury a umění. Král Ludvík I. miluje malířství, sochařství i architekturu. Je ale také znalcem ženských půvabů a právě největším krasavicím své doby se rozhodne zasvětit celou obrazovou galerii.   Galerie krásek není v éře Ludvíka I. Bavorského (1786–1868) žádnou novinkou. Pyšnili se jimi vládci z […]
Zajímavosti
Mapinguari: Je nestvůra s tlamou na břiše jen mýtus?
Fascinující amazonská džungle nemusí skrývat jen dosud neznámé rostliny a „běžná“ zvířata. Možná se v ní potlouká tvor, se kterým byste se rozhodně setkat nechtěli. Podle některých popisů připomíná Bigfoota a i když jde podle všeho o legendu, reálný předobraz toto monstrum zřejmě opravdu má!   Pohybuje se prý pomalu a nenápadně a většinou zůstává […]
Janet Parkerová: Poslední úder pravých neštovic
Je tomu 46 let, kdy v naprosté izolaci zemře poslední oběť pravých neštovic, britská fotografka Janet Parkerová (1938–1978). Stane se tak v době, kdy už mají být minulostí, protože svět po dlouhém boji oslavuje jejich oficiální vymýcení.   Je jí čtyřicet. S manželem Josephem mají dva psy a malý domek na předměstí Birminghamu. Pracuje jako […]
Kuna, kohout, jednorožec: Jak přišly státy ke svým symbolům?
Každá země má svoji vlajku, státní znak, hymnu… a většinou také symbolické zvíře! Jak ale vybrat to pravé?   Ocitli jste se na území dnešního Chorvatska v době středověku a musíte zaplatit daně? Peníze si nechte, platí se tu kunami – stačí je stáhnout z kůže! Kožešina z drobných šelem je natolik výhodným artiklem, že […]
Cesta kostí: Děsivá jízda po nejdelším pohřebišti světa!
Její oficiální označení, tedy R504, nic moc neřekne. Stačí se ovšem zmínit o „Cestě kostí“, jak je kolymská silnice přezdívána, a na povrch se začnou drát hrůzy, které její stavbu provázely. Podepsán pod nimi není nikdo jiný než Josif Vissarionovič Stalin.   Oblasti, kudy vede, se říká ledová poušť. Jde o jedno z nejchladnějších míst […]
Záhady a napětí
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?      Rozlehlými prostorami […]
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr. […]
Mystérium jménem egregory: Jde o naše strážné anděly?
V uplynulých desetiletích se zrodilo mnoho nových esoterických konceptů pracujících s existencí nehmotné energie nebo rovnou bytostí, které žijí mimo dosah našich obyčejných smyslů. Mezi tyto bytosti patří i tajemné egregory. Jde o andělské bytosti, které nad námi bdí, nebo jsou spíš negativní povahy?   Váš život prochází turbulentním obdobím. Právě jste změnili práci a […]
Moře na pobřeží Texasu vyplavuje lahve použité při magických rituálech
Na texaských se plážích se v poslední době začaly objevovat záhadné „čarodějné lahve“, podle všeho jde o relikvie použité při magických rituálech. Velmi často tyto nádoby obsahují lidskou moč, vlasy, odstřižené nehty, rezavé špendlíky a další podivné objekty. Jak se do moře dostaly a k čemu měly sloužit?   Moře občas na pevninu vyplaví lecjaké […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
epochanacestach.cz
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše, o tom se můžeme přesvědčit jen kilometr od poutního areálu ve Velehradě, v Archeoskanzenu Modrá. Představuje opevněné sídliště z dob Velké Moravy vybudované na základě skutečných archeologických nálezů přímo ze zdejší lokality. Prostor je členěn do několika tematických celků. Fortifikační část se věnuje typům dobových opevnění od hradeb ze dřeva a
Oddanou lásku utnula gilotina
historyplus.cz
Oddanou lásku utnula gilotina
Na popravčí pódium vstupuje s hlavou pyšně vztyčenou, ale vzápětí ho dostihne zpráva o uvěznění milované manželky. Hrdý revolucionář se mění v lidskou trosku, která se bude marně vzpírat katům. Velká francouzská revoluce prochází další fází. Její největší osobnosti se názorově štěpí. V nově zřízeném Národním konventu mají hlavní slovo girondisté, některým jejich dosavadním spolubojovníkům však připadají příliš
Děti se připravují na nové učitele. Budou jimi chatboti
21stoleti.cz
Děti se připravují na nové učitele. Budou jimi chatboti
Umělá inteligence je tu, ať se to někomu líbí nebo ne. Nabízí přehršel možností, ale také ukrývá nemálo čertových kopýtek. A tak je tomu i v oblasti vzdělávání. Sal Khan, výkonný ředitel Khan Academy
Masakr z ostrova Öland: Kdo má na svědomí desítky mrtvých?
enigmaplus.cz
Masakr z ostrova Öland: Kdo má na svědomí desítky mrtvých?
Jak scéna z amerického seriálu Hra o trůny vypadá podivný výjev, který zkoumají archeologové na švédském ostrově Öland. Důvodem je nalezení ostatků téměř tří desítek mužů, kteří zemřeli za více než po
Lečo v modernějším provedení
nejsemsama.cz
Lečo v modernějším provedení
Papriky, rajčata a samozřejmě vejce, to v leču nesmí chybět. My přidáme ještě spoustu bylinek. Suroviny: 4 vejce 1 červená paprika 2 stroužky česneku 100 g rajčatového protlaku 1 konzerva loupaných rajčat sůl, pepř 1 menší cibule hrst čerstvé petrželky hrst čerstvého koriandru 1 lžička mleté uzené papriky 2 lžíce olivového oleje Postup: V pánvi na oleji nechte
Značka Goldbergh představila svou novou fitness kolekci v Miami stylu
iluxus.cz
Značka Goldbergh představila svou novou fitness kolekci v Miami stylu
Značka Goldbergh, oblíbená mezi milovníky sportovního oblečení, s hrdostí představuje svou nejnovější fitness kolekci. Tento rok je poprvé obohacena o kompletní řadu oblečení pro resort wear, což přin
Bude Vondráčková tančit ve Stardance?
nasehvezdy.cz
Bude Vondráčková tančit ve Stardance?
Další řada taneční show StarDance se nezadržitelně blíží. Postupně se odkrývá, kdo z řady známých osobností v ní bude tančit. Jednou z účastnic má být podle internetových médií herečka ze seriálu U
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
epochaplus.cz
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
V naší republice se nachází celá řada poutních míst, která měla být svědkem mnoha zázračných vyléčení. Jedno z nich najdeme rovněž v blízkosti Prahy, přibližně jeden kilometr od obce Strančice. Vnuknutí svaté Anny Roku 1820 měl prý jakýsi velice zbožný rolník, jenž byl postižen slepotou, vnuknutí od svaté Anny, aby šel do lesa Jedlovce, kde
Vytvořte si svou rustikální nádobu
panidomu.cz
Vytvořte si svou rustikální nádobu
Zahradní koryta a kamenné nádoby jsou dnes velmi módní. Ale trh je prakticky vyčerpaný a nedají se téměř sehnat. Udělejte si jejich imitaci, která je téměř k nerozeznání od originálu. Ozdobte se zahradu vlastnoručně vyrobenými nádobami z umělého kamene. Můžete si ho udělat sami. Z hmoty, které se říká hypertufa. A co víc, můžete si vymyslet, jaký bude
Záviděla mi i cizího tatínka
skutecnepribehy.cz
Záviděla mi i cizího tatínka
Byly jsme sestry i kámošky. Pak jsme vyrostly. A naše cesty se začaly rozcházet, když šlo o peníze. Dodnes nechápu, proč se tak změnila. I když… Změnila. Ona byla vždy na peníze, ale mě se až tak nedotýkalo, když šmelila nějaký koruny, co jí dala máma na svačiny. Nikdy by mě však nenapadlo, že naši rodinu může něco až
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř