Lifestyle

Nedělní noblesa: Nejlepší brunche v Praze

Nedělní noblesa: Nejlepší brunche v Praze

Essensia, Mandarin Oriental

Brunch v Essensii, gurmánské svatyni malostranského hotelu Mandarin Oriental, probíhá poněkud odlišně, než je zvykem. Nekonají se tady žádné bufety se samoobslužným systémem, ale menu je předem pevně dáno pouze ve dvou variantách a servírováno v chodech. Ty jsou navíc párovány s důkladně vybraným vínem. Atmosféra je tak daleko elegantnější než na jiných brunchích, ale samozřejmě také méně uvolněná. Menu se obměňuje v závislosti na aktuální sezoně, aby byly podávané pokrmy co možná nejčerstvější. Nic klasicky snídaňového ovšem nečekejte. Od začátku tady vše probíhá ve stylu vysoké gastronomie.

Ideální výchozí bod nedělního maratonu

Jak už bylo řečeno, noblesní brunch v Essensii je doprovázen víny párovanými ke každému z chodů sommelierem. Vzhledem k tomu, že chody se podávají celkem čtyři, se po dezertu bude hodit malá procházka, kterou můžete využít na shopping v Pařížské.

1250 Kč / osoba
12.00 – 15.00
Kontakt: Nebovidská 459/1, Praha 1

Žofín Garden

Ne vždy a všude jsou děti vítanými hosty. Neplatí to ale pro brunch v Žofín Garden. Ten je přímo jako rodinná akce zaměřená na rodiče s dětmi. Svědčí o tom i skutečnost, že děti do šesti let tu můžou hodovat gratis. Za děti do 12 let pak zaplatíte velmi příznivou cenu 295 Kč. Vaše ratolesti po celou dobu u stolu nevydrží, tedy jsou tu pro ně připravené nadstandardně vybavené dětské koutky s profesionálním dozorem.

Nabídky pro gurmány i dětské jazýčky

Brunch se za každého počasí odehrává v zahradním stanu restaurace za doprovodu živé hudby. Nabídka je ale navzdory zacílení na děti poměrně gurmánská. Menu ale malé hosty zohledňuje, proto je tu pro ně připravená spousta čerstvého ovoce, palačinky nebo třeba grilovaná kuřecí prsíčka.

695 Kč / osoba
11.30 – 15.00
Kontakt: Slovanský ostrov, Praha 1

Více z Lifestyle

Bylinková zahrádka ve skle

Lifestyle17.9.2020

Rajské oázy s hříšným soukromím

Lifestyle15.9.2020

Prázdniny v Římě

Lifestyle10.9.2020

Jižní Tyrolsko – Přes hřebeny hor po jedné stopě

Lifestyle8.9.2020

Cestování – Exotické opojení smyslů

Lifestyle3.9.2020

Množíme květiny z babiččiny zahrádky

Lifestyle1.9.2020

Když vás něco štípne

Lifestyle27.8.2020

Manikúra jako ze žurnálu

Lifestyle25.8.2020

Naučte se meditovat

Lifestyle20.8.2020
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat