Lifestyle

Šťastná valentýnská sedma

Šťastná valentýnská sedma

Zamilovanost je rodu ženského, pročež vás asi nepřekvapí její značně těkavé tendence. Nechcete-li ji nechat uniknout, je třeba ji náležitě hýčkat. Náš recept? Sbalte kufry, zabouchněte dveře za stereotypem a vydejte se objevit některou z úžasných destinací. Garantujeme, že barometr vášně vyskočí na dosud nevídané maximum!

ROMANTIKA V ZEMI JEZER A VULKÁNŮ
NICARAGUA: MUKUL BEACH, GOLF & SPA

Vítejte v jednom z nejexkluzivnějších butikových resortů na světě! Možná vás výběr destinace na úvod trochu překvapí, ale přesně to bylo cílem. Náš favorit se nachází ve středoamerické Nicaragui, konkrétně v soukromém tropickém ráji Guacalito de la Isla rozkládajícím se na 675 825 hektarech.

Opulentní resort je nevšedním ztělesněním vize prominentního nikaragujského podnikatele Dona Carlose Pellase. Jeden z 50 nejvlivnějších mužů v Latinské Americe se rozhodl rozšířit portfolio svých mnohačetných byznys plánů a proměnit nedotčené přírodní útočiště na Emerald Coast v chrám luxusu, v němž si hosté mohou vychutnat rozmazlování na vysoké úrovni a zároveň v klidu mapovat místní kulturu a i zázraky fauny a flóry.

ZAUJALO NÁS:

  • V Mukulu máte k dispozici více než 6 km privátní pláže s bílým pískem, v klidu tak pusťte z hlavy nepříjemné představy, v nichž se kupí jeden pestrobarevný slunečník vedle druhého a vytoužená intimita se stává pouze vysněným pojmem.
  • Vstávání a usínání s výhledem na oceán je tu díky skvěle koncipovanému ubytování naprostou samozřejmostí. K tomu přičtěte privátní bazén i personál, který se bude starat jen a jen o vás.
  • Mukul Beach, Golf a Spa se za dobu své existence stal magnetem na ocenění všeho druhu, kromě jiného byl médii a odborníky vyhlášen jako„Top 100 Hotels & Resorts in the World“ či „Best Spa in the World“.
  • Highlightem celého resortu je Casona Don Carlos – soukromá rezidence na pláži, která patří přímo majitelům Mukulu. Ti však nejsou přítomni nonstop, proto zkuste „vychytat“ správný termín a vyzkoušet si, jak se žije slavnému vizionáři a jeho rodině.
  • Samostatnou kapitolou je Mukul spa zahrnující šest prostorných lázeňských svatyní, z nichž každá má svou vlastní výzdobu, atmosféru a unikátní lázeňský rituál.
  • Místní 18jamkové golfové hřiště navrhoval světoznámý skotský golfový architekt David McLay Kidd tak, aby co nejlépe využil krásu okolní krajiny a zároveň nabídl golfistům všech úrovní nečekaně povznášející zážitek.

TOP CLASS VALENTÝNSKÝ TIP:

Unikátní procedura Secret Garden – Toužíte se alespoň na chvíli vrátit do mateřského lůna? V „tajemné zahradě“ to není žádný problém! Léčivá kombinace šera, vody, shiatsu a protahování udělá s vaším tělem zázraky.
Více na: www.mukulresort.com

BEZKONKURENČNÍ ÚNIK Z REALITY
FLORIDA: LITTLE PALM ISLAND

Luxusní relaxace na soukromém ostrově daleko od mrazu a civilizačního šílenství… Pokud zní vaše aktuální přání právě takto, vydejte se na Floridu. Po přistání musíte mít ještě chvilku trpělivosti s dalším cestováním – vysněný kousek ráje skrývající se pod poetickým názvem Little Palm Island je totiž přístupný pouze po moři.

Jakmile sem jednou proniknete, okamžitě pochopíte, proč patří k oblíbeným destinacím amerických prezidentů a celebrit.

Lákavý je nejen svou krásou, ale také absencí určité kategorie technologických vymožeností, které obvykle energii spíše berou, než aby ji dávaly – abstinenčních příznaků se však rozhodně bát nemusíte, díky fascinujícím výhledům na nepřítomnost televize a telefonu velmi rychle zapomenete.

Little Palm Island je skvělým lákadlem především pro introvertnější typy, na ostrově je totiž vysoká koncentrace lidí opravdu výjimkou. Místní apartmány mají vlastní terasu, venkovní sprchy a další potřebné vybavení k tomu, aby vaše dovolená byla naprosto nezapomenutelným zážitkem.

Kouzlo místa podtrhuje i pestrá fauna: těšit se můžete mimo jiné na možnost pozorovat pelikány, malé žraloky a delfíny.

A důležitá zpráva na závěr: chcete-li být během svého vzácného volna obklopeni pouze dospělými, vězte, že Little Palm Island razí heslo: Adults Only!

TOP CLASS VALENTÝNSKÝ TIP:

Nechcete-li se spokojit s ničím jiným, než s tím nejlepším, pak vás v Little Palm Island rozhodně nezklamou. V rámci programu When Only the Best Will Do na vás čeká bezkonkurenčně romantická atmosféra! V prvním dějství vás naladí překrásně osvětlená veranda, z níž se plynule přesunete do pokoje zdobeného okvětními lístky růží.

O skvělý průběh večera se postará chlazená lahev šampaňského, dekadentní čokoládové pralinky a rozsáhlý výběr masážních olejů a koupelových solí, které promění každou noc v ódu na romantiku.

Více na: www.littlepalmisland.com

HVĚZDNÉ NEBE NADE MNOU…
LONDÝN: HOTEL 41

Pokud nesnášíte přeplácané interiéry v tónech něžně růžové a lila, stočte svou pozornost směrem k naší třetí nabídce. Přímo v srdci Londýna najdete intimní a diskrétní útočiště, které vás zahalí do opojné energie nekončeného přepychu.

Mimořádné služby, luxusní pokoje, které spojují nejlepší zařízení s nejnovějšími technologiemi, uklidňující pohled na designové kousky z ebenového dřeva a slonoviny – to vše skrývá pětihvězdičkový Hotel 41. Hned v jeho dveřích vás uvítá vůně omamných svíček a působivý kontrast černo-bílé podlahy s tmavě mahagonovým dřevem.

Pokud vás baví atmosféra malých hotelů, kde vás personál zná jménem a pamatuje si, jaký typ čaje vám chutná k snídani i čím vás rozptýlit během drobných rozmarů počasí, budete nadšeni.

TOP CLASS VALENTÝNSKÝ TIP:

A Night Under the Stars: V pátém poschodí se nachází Conservatory Suite, které díky celoprosklené střeše nabízí zcela unikátní pohled na oblohu. Plánujete speciální noc, od níž očekáváte, že bude diametrálně odlišná od všech předchozích? Pak zaplujte do světa metropolitního luxusu.

Kromě Champagne nejvyšší kvality okoření váš pobyt také možnost pojmenovat hvězdu po své drahé polovičce a následně jí předložit certifikát, který toto romantické gesto navždy doloží.

Více na: www.41hotel.com

NEOPAKOVATELNÝ ŠARM MĚSTA LÁSKY
BENÁTKY: HOTEL CIPRIANI

Prominentní hotel v centru Benátek se nachází čtyři minuty od Náměstí svatého Marka a díky unikátní poloze na ostrově Giudecca nabízí bezkonkurenční výhledy na přilehlé laguny a Dóžecí palác.

Luxusní hotel zařízený v benátském stylu je známý překrásně zdobenými interiéry, vynikající kuchyní obohacenou inovativním twistem a velkolepým bazénem naplněným filtrovanou mořskou vodou, jehož rozloha ve vás hravě vzbudí pocit, že jste právě jedním z VIP účastníků přepychové hollywoodské party.

Ostatně toto fantazírovaní nebude vůbec daleko od pravdy, v roce 2014 se v hotelu Cipriani ženil i sám George Clooney. To už je snad dostatečný argument pro to, proč berete svou drahou polovičku právě sem, ne?

Více na: www.belmond.com/hotel-cipriani-venice

TOP CLASS VALENTÝNSKÝ TIP:

Pro umocnění zamilovanosti doporučujeme program Just the Two of Us, který zahrnuje luxusní ubytování, šampaňské, čerstvé ovoce a květiny na pokoji, večeři při svíčkách pro dvě osoby v hotelové restauraci, párovou masáž ve wellness centru Casanova, snídaně formou bufetu, romantickou výzdobu apartmá a oběd v restauraci u bazénu.

NESNESITELNÁ LEHKOST BYTÍ
ŘÍM: PALAZZO MANFREDI

Jedno z nejnavštěvovanějších měst světa nemůžete během své romantické mise vynechat. Chcete-li snídat, večeřet i usínat s výhledem na antické památky, ubytujte se v luxusním hotelu Palazzo Manfredi hned vedle Kolosea. Starověký kruhový chrám Pantheon i první křesťanské kostely se tak rázem ocitnou v ideální vzdálenosti a vy snadno stihnete všechno, co jste si plánovali.

V pětihvězdičkovém paláci nepřijdou zkrátka ani vaše chuťové buňky – michelinská restaurace Aromi splní i ta nejvyšší očekávání. Menu Degustazione doprovázené vínem si tu můžete dopřát za příjemných 230 eur.

Chef Giuseppe Di Iorio doprovázený pozorným personálem udělá vše pro to, abyste odcházeli maximálně spokojeni a skvěle naladěni.

TOP CLASS VALENTÝNSKÝ TIP:

Monumentální lehkost a vrchol sofistikovanosti. Přesně v takovém duchu je zařízeno nádherné Colosseum Suite. Otevřený prostor plný zářivých a dramatických přechodů zahrnuje obývací pokoj, ložnici, koupelnu s parní lázní, sprchou a chromoterapií i malou posilovnu a vířivou vanu. Napadá vás snad krásnější místo, ve kterém byste si mohli užít stoprocentní romantiku?

Více na: www.palazzomanfredi.com

BARNARD, USA: Twin Farms
ALL INCLUSIVE RESORT S UMĚLECKÝM GENIEM LOCI

Už vás nebaví zkoumat atmosféru nových i zavedených luxusních hotelů a rádi byste zavítali na místo, které vyniká zcela unikátním pojetím čerpajícím inspiraci z přírodních zdrojů? Zveme vás do Ameriky! Konkrétně do oblasti, kterou jste během svých bohatých cest pravděpodobně ještě neprozkoumali.

Stoupá-li vaše zvědavost na maximum, přeneste se s námi do městečka Barnard v americkém státě Vermont, kde se skrývá jedinečná usedlost Twin Farms s více než dvousetletou historií. Její neotřelou výjimečnost dokládá i to, že ji v roce 1928 koupil slavný prozaik a nositel Nobelovy ceny za literaturu Sinclair Lewis pro svou nastávající – novinářku Dorothy Thompson.

Dvojici okouzlilo především místní přírodní bohatství a jedinečná energie, která hravě tiší rozjitřené smysly. Pokud se i vy chcete vzdálit ruchu civilizace a alespoň na několik dnů či týdnů zaměřit svou pozornost na překrásné louky, lesy, kvetoucí zahrady i rybníky a zároveň přitom nerezignovat na luxusně vybavené interiéry, budete se v Twin Farms cítit doslova jako v ráji.

TOP CLASS VALENTÝNSKÝ TIP:

V Twin Farms ignorují cokoli, co by mohlo zavánět nedostatkem kreativity. Vybírat proto můžete z rozdílně zařízených pokojů, suites a nadstandardně vybavených chat. Za redakci jsme jednohlasně zvolili trojici nejromantičtějších kandidátů: Woods Cottage, Aviary Cottage a Chalet Cottage.
Více na: www.twinfarms.com

NA VLNĚ MEXICKÉHO TEMPERAMENTU
MEXIKO: PUNTA MITA

Zima je dlouhá a vám se již neúnosně stýská po sluncem zalitých plážích a možnosti sladkého „dolce far niente“? Vezměte svou drahou polovičku do životem a vůněmi pulzujícího Mexika. Jednou z vašich zastávek může být Punta Mita – oáza plná bílých pláží a tyrkysově zbarvených vod, kde si můžete dosytosti užít toho nejlepšího potápění, rybaření, surfování i golfu.

A když Punta Mita, tak jednoznačně Four Seasons. Místní suites jsou pověstné svými fascinujícími výhledy do okolí a štědrou záplavou slunečních paprsků, které si můžete plně vychutnávat na soukromých terasách. Ty vás mimo jiné oblaží i možností ponořit se do privátních ochlazovacích bazénů či se zcela svobodně rozvalit v jedné z houpacích sítí a rychle propadnout blahodárným účinkům jižními národy tolik opěvované siesty.

TOP CLASS VALENTÝNSKÝ TIP:

Romantických večeří i smyslných koupelí už bylo dost a vy byste radši dali přednost něčemu dekadentnějšímu? Vypravte se na luxusní výpravu za chutí pravé mexické tequily. Pro vaše maximální pohodlí je připravena soukromá helikoptéra, která vás rychlostí blesku převeze do rodinné palírny Jose Cuervo. Právě v ní se zrodila národní alkoholová ikona, které propadl takřka celý svět.

Kromě ochutnávání pod dohledem sommeliera a seznámení se s procesem výroby tequily se bude na co koukat – krásná krajina kolem lihovaru je totiž zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Více na: www.fourseasons.com/puntamita

Více z Lifestyle

Balenciaga se vrací ke svým kořenům

Lifestyle22.2.2024

Některé mýty o zubech

Lifestyle20.2.2024

Jaký má životní pojištění význam pro finanční stabilitu mladé rodiny?

Lifestyle20.2.2024

Krmení ptáků má svá pravidla

Lifestyle15.2.2024

Zakázkový katamarán pro pilota F1

Lifestyle13.2.2024

Co pěstovat v zimě? Zkuste minipapričky

Lifestyle8.2.2024

Collection Two: Styl s technologií Bugatti

Lifestyle6.2.2024

Zachumlat se a zahřát

Lifestyle1.2.2024

Rolls-Royce ve světě virtuálního golfu

Lifestyle30.1.2024
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Za svou nevěru brzy zaplatí. Spočítá mu vše u soudu?
nasehvezdy.cz

Za svou nevěru brzy zaplatí....

Hrozně moc to bolelo....
Budík ohlásil čas babiččiny smrti
skutecnepribehy.cz

Budík ohlásil čas babiččiny...

S babičkou jsem měla výjimečný vztah....
Nekynuté lívance
tisicereceptu.cz

Nekynuté lívance

Potřebujete 170 g hladké mouky 1 lžíci prášku do...
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
iluxus.cz

Fantastické Moby Dick od...

Nádherná edice chronografů inspirovaná minulostí...
Plnil starobylý italský klášter tajnou funkci? A nenašel snad proto dodnes duch první abatyše klid?
enigmaplus.cz

Plnil starobylý italský...

Městečko Cairate najdeme v Itálii v provincii...
Historie se možná opakuje. Nevěra! Ondřeji, už zase?
nasehvezdy.cz

Historie se možná opakuje....

Manželství...
Padělatel Elmyr de Hory: Baron z Hollywoodu si vezme život, než aby riskoval ostudu
epochaplus.cz

Padělatel Elmyr de Hory:...

Sotva dvacetiletý Elmyr de Hory, absolvent mnichovské Akademie...
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
epochanacestach.cz

Bratislava: Město, kde se...

Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil...
Stále populární sprchové vaničky
rezidenceonline.cz

Stále populární sprchové...

Přestože mnozí uživatelé dávají přednost...
I kuchyňská linka potřebuje péči
panidomu.cz

I kuchyňská linka potřebuje...

V kuchyni vznikají mastné páry a ty se...
Oči v ohrožení: Poznáte varovné příznaky?
epochaplus.cz

Oči v ohrožení: Poznáte...

Tlačí vás oči nebo bolí a pálí? Možná...
Šlechtici modrou krev nemají, někteří živočichové ano!
21stoleti.cz

Šlechtici modrou krev nemají,...

Když se hovoří o modré krvi, mluví se zpravidla o...