Lifestyle

Strážci pokladu

Strážci pokladu

Řídit v dnešní době největší a nejstarší šperkařské firmy světa je velký kumšt a nezvládne to každý. Zjistili jsme, jak tito strážci pokladů vypadají, jaká je jejich minulost, na co jsou nejvíce pyšní a čemu se rádi věnují ve volném čase. Možná budete překvapení.

Boucheron

Hélène Poulit-Duquesne

Frédérica Boucherona, který značku roku 1858 založil, by ani ve snu nenapadlo, že v čele klenotnictví za více než 160 let stane půvabná a ambiciózní dáma. Ta je ve funkci od roku 2015. Původně rodinný podnik Boucheron však v současné době vlastní firma Kering.

Coby ředitelka prosazuje Hélène větší zapojení sociálních sítí, které byly dosud opomíjené.

Pravá charakteristika

Podle Hélène by šperk měl sloužit k vyjádření individuality ženy a vyhovovat různým aspektům jejího života. Žena, která nosí tyto šperky, je jedinečná a sebevědomá bytost s vlastním názorem. Netouží po předmětu moci nebo sociálního statusu, ale po kusu, který ji skutečně charakterizuje.

Zároveň zdůrazňuje, jak velký dopad mají sociální sítě, se kterými firma před jejím příchodem vůbec nepracovala – rozpočet na ně neexistoval. „Umožňují nám vyprávět příběhy a vysvětlovat, kdo skutečně jsme. V některých zemích je tato metoda dnes téměř jediným způsobem, jak značku přiblížit lidem a vzkřísit ji do současné doby.“Kromě toho stojí za náročnou rekonstrukcí původního historického butiku na pařížském Place Vendôme 26, jejímž cílem bylo oživit původního ducha kultovní budovy, ovšem s plným respektem k historii a dědictví.

Radosti i strasti

Radost jí dělá kolekce Jack de Boucheron, která je podle ní svým překvapivým, nápaditým designem stvořena k tomu, aby oslovila mladší zákazníky. Za dosud nesplněný cíl považuje rozvoj na mezinárodním trhu a to především v Asii. To je směr, kterým se hodlá vydat a kde cítí prostor pro růst. Největší zdroj inspirace spatřuje v přírodě.

„Nevím, jestli se mě zmocňuje, nebo jestli z ní beru veškerou energii, ale to, co mě spojuje s přírodou, je velmi silné. Na té energii je něco, na co se chci zaměřit a udržet.“ Díky ní také zvládá skloubit takto vysokou pracovní pozici s mateřstvím. Sama však přiznává, že občas se kvůli svým dětem cítí provinile. Zajímavostí nakonec je, že Hélène zbožňuje kočky.

Doma má hned tři, což neomylně odkazuje k nejznámější kočce, a symbolu klenotnictví, Wladimirovi.

Bulgari

Jean-Christophe Babin

Před sedmi lety stanul ve vedení 135 let staré italské šperkařské velmoci muž, který miluje cestování, hodinky a kupředu jej pohání zvědavost. Těšit se může z úspěchu, jaký značka na poli vysoké hodinařiny sklízí – nedávno získala dvě prestižní ceny Grand Prix d’Horlogerie de Genève, tedy jakési hodinářské Oscary.

Šperky Boucheron jsou známé pro svou preciznost, jemnost a důraz na detail.

Hodinářský guru

Její Octo Finissimo Chronograph GMT Automatic totiž mají oficiálně nejtenčí mechanický chronograf v historii – pouhých 3,3 milimetru. Původně přitom nešlo o žádné lámání rekordu, Bulgari jen toužilo přenést eleganci ženských šperků také na pánské hodinky, které jsou v tomto směru opomíjené.

Že se Babinovi bude na tomto poli dařit, není náhoda, třináct let totiž stál ve vedení firmy TAG Heuer.

Kreativec tělem i duší

Od svých podřízených vyžaduj velkou dávku kreativity a schopnost vidět dál než ostatní. Nesnáší telefon, protože oční kontakt je podle něj nenahraditelný, což mu dnes částečně ulehčují mobilní aplikace, umožňující videohovory. Vzpouzí se myšlence, že něco není nemožné nebo nefunguje.

Hlavu si čistí pohybem na čerstvém vzduchu, do práce například nejraději chodí pěšky a znovuobjevuje staré město.

Ačkoli miluje cestování, nemá na něj tolik času, kolik by chtěl, a tak ve volných chvílích alespoň virtuálně „jezdí prstem po mapě“ prostřednictvím Google Earth a tiše sní.

Od svých podřízených vyžaduje velkou míru kreativity. Zároveň nemá rád mobilní telefony.

Více z Lifestyle

Posaďte se v pracovně jako v superautě

Lifestyle6.12.2022

Svědek obžaloby – mrazivá povídka od Agathy Christie vás dostane

Lifestyle5.12.2022

„Taková chybovost podpisů je vyloučena,“ říká Tomáš Březina ke své kandidatuře na Prezidenta České republiky

Lifestyle5.12.2022

Nejnovější trend v bydlení: monochromatický interiér a jak jej aplikovat v ložnici

Lifestyle2.12.2022

Manuka med: zdraví ze stromu života

Lifestyle2.12.2022

Říká se, že šedý zákal….

Lifestyle1.12.2022

Piaget oživuje hravou eleganci

Lifestyle29.11.2022

Top 10 nejlepších casin na světě

Lifestyle28.11.2022

Podívejte se na nejtrendovější pánské zimní bundy pro nadcházející sezónu. Tohle si nemůžete nechat ujít!

Lifestyle25.11.2022
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články