reklama
Lifestyle

TOP butikové hotely aneb objevte kouzlo osobitosti

TOP butikové hotely aneb objevte kouzlo osobitosti

Butikové hotely patří k místům, která mají dar „promlouvat“ beze slov. Budete-li naslouchat tiše a s radostí, rázem zapomenete na uniformitu, prakticky koncipovaný design i snahu uspokojit v co nejkratším čase potřeby „typického“ hosta. Světu haute couture hotelů totiž vládnou zcela jiná pravidla.

Vévodí jim komorní atmosféra, architektonická mistrnost, jemná vytříbenost a co je nejdůležitější: jedinečnost.

MAROKO

Pro milovníky pětihvězdičkové intimity

Marrákeš: La Sultana MarrakechNa jedné straně zasněžené vrcholky Vysokého Atlasu, na druhé poušť… Velkolepé paláce, úzké uličky, monumentální brány, muzea a mešity, vůně koření a především krásný příklad prolínání evropské a africké kultury. Marrakéš sice nemá moře, ale to mu na kráse nic neubírá.

Pokud se obáváte, že by pro vás byl cestovatelský koktejl plný vzruchu, hluku, vůní, pachů a barev prodchnutý nevšedními gurmánskými zážitky příliš intenzivní, svěřte se do bezpečné náruče butikového hotelu La Sultana Marrakech. Poskytne vám to nejluxusnější možné zázemí, v němž rychle dobijete baterky a připravíte se na další dobrodružství.

Na výběr tu budete mít 28 originálních pokojů a apartmá. Pořekadlo jako „vejce vejci“ v místních kulisách rozhodně neplatí, všechny místnosti se pyšní osobitým designem a dekoracemi. K celkové atraktivitě hotelu přispívá mimo jiné starožitný nábytek, překrásné obrazy, sbírky uměleckých děl i malované a vyřezávané stropy.

Při výběru ubytování však nezapomeňte myslet na to, že hotel sídlí v tradičním marockém domě, jehož okna obvykle směřují do interiéru.

Chcete-li být v přímém kontaktu s městskými kulisami, raději si zarezervujte luxusní apartmá se soukromým balkonem.

Proč mu říct ANO?

  • La Sultana Marrakech je intimní pětihvězdičkový hotel, který je hrdým členem Small Luxury Hotels of the World & Traveller Hotel Partner.
  • Interiéry plné rozlehlých chodeb i tajemných zákoutí zachycují kouzlo a eleganci starodávných rezidencí, zároveň však nabízejí intimitu provázenou jedinečnými individuálními službami a zážitky.
  • Hotel má ideální polohu ve starém městě. Zapomeňte tedy zbytečné popojíždění taxíky – například od slavného náměstí Jemaa El Fna vás bude dělit jen deset minut chůze.

Kontakt: www.lasultanahotels.com

FRANCIE

Návrat do éry Belle Époque

Paříž: Maison SouquetTohle místo je… jedním slovem dekadentní. Máme-li si vypomoct dalšími adjektivy, nemohou chybět slova jako tajemné, pompézní, smyslné, okázalé i zvláštně zneklidňující. Je to zkrátka přesně ten typ hotelu, který s velkou pravděpodobností neutkví v hledáčku rodin s malými dětmi. Spíše tu čekejte zamilované páry, jež touží po maximální dávce pověstné pařížské smyslnosti.

Konec konců, ne náhodou se Maison Souquet nachází blízko čtvrti Moulin Rouge pověstné bujarým nočním životem. Zvenku je hotel spíše nenápadný, o to mysterióznější jsou však jeho interiéry. Každý kus vybavení jako by se pod rukama designérů proměnil v objekt touhy.

Majestátní sloupy, podlaha z mramoru, vitrážová okna a eklektické sbírky drahocenného nábytku… V chrámu hédonismu máte na výběr ze 14 pokojů a šesti apartmá nazvaných podle slavných kurtizán. Co takhle ubytovat se ve suite pojmenovaném po legendární francouzské krásce Liane de Pougy? Čekají tu na vás mimo jiné extrémně vysoké stropy a luxusní kolekce nábytku. Zkrátka a dobře: Toužíte-li se na chvíli ztratit v labyrintu smyslových vjemů a objevovat na každém kroku haute-couture poklady, máte tu nejlepší příležitost – Maison Souquet je totiž zcela jiným universem.

Proč mu říct ANO?

  • Toto není jen luxusní pětihvězdičkový butikový hotel, jde o naprosto unikátní prostor, v němž se prolínají kulturní, umělecké a módní odkazy.
  • Za dokonalým zhmotněním pařížské okázalosti nestojí nikdo jiný než věhlasný francouzský architekt a designér Jacques Garcia. Více o jeho práci se dozvíte na studiojacquesgarcia.com.
  • Součástí hotelu jsou i lázně Maison Souquet, v nichž můžete relaxovat s pohledem na nevšedně zdobený strop, jemuž dominují zlaté hvězdy zářící přes kobaltově modrou oblohu.

Kontakt: www.maisonsouquet.com

VELKÁ BRITÁNIE

Opulence ve stylu art deco

Londýn: Blakes HotelPokud bychom měli možnost se do nějakého hotelu nastěhovat natrvalo, volba by jednoznačně padla na londýnský Blakes. Právě on totiž ztělesňuje všechno, co od tohoto typu hotelu očekáváte. Jednotlivé pokoje jsou natolik jiné, že nikdy nemáte šanci stát se obětí vizuální nudy.

Tohle místo k vám promlouvá od první chvíle, kdy do něj vkročíte – na každém kroku jako by šeptalo „Zůstaň, budu tě hýčkat“. A co jaksi mimoděk slibuje, zároveň i briskně plní. Cítíte se tu tak trochu jako filmová hvězda, což možná souvisí s tím, že hotel založila bývalá herečka – dnes úspěšná interiérová návrhářka – Anouska Hempel.

Ta se do na tehdejší dobu odvážného počinu pustila již v roce 1978.

Od té chvíle se Blakes stal místem, který láká především příznivce lehce nekonvenčního životního stylu s dokonale vyvinutým estetickým cítěním.

  • K hlavní highligtům patří zejména místní signature suites pojmenovaná nejen po význačných cestovatelských destinacích, která se svou nevšední krásou doslova přetahují o vaši přízeň a pozornost. Příznivce něžné smyslnosti a světlých odstínů jistě nadchne Corfu Suite s vysokými stropy a ručně malovanými bílými podlahami. Při pohledu na obří postel zahalenou do vzdušných závěsů asi nikoho nepřekvapí, že se často ocitá v hledáčku novomanželů. Okouzlující design však nabízí také o poznání tmavší Prague Suite či mystické Library Suite. Legendární je i hotelová zahrada, která nese podpis známého britského módního návrháře Matthewa Williamsona. Spočinout tu můžete v originálním proskleném altánku připomínajícím ptačí klec a díky obřím kapradinám a tropickým rostlinám hravě zapomenete, že se nacházíte uprostřed rušného velkoměsta.

Proč mu říct ANO?

  • Blakes patří mezi malými hotely ke špičce. A to zcela neoddiskutovatelně. Luxus tu totiž není pojímán prvoplánově, naopak: z každého detailu vyzařuje rafinovanost, nekonvenčnost a osobitost.
  • V hotelu vás nečeká pouze požitek z exkluzivního prostředí, v Blakes mají pochopení pro přirozené proměny vašich nálad a jsou vždy připraveni na ně pohotově reagovat. Místní personál dokonale ovládá to nejdůležitější umění: je vždy připraven pomoci, ale nikdy vás svou existencí neruší.
  • Vysoká koncentrace múz. Nad hotelem drží ochrannou ruku snad všechny bohyně umění, v interiérech se dokonale prolíná svět filmu, hudby, malby a módy, díky čemuž vás budou vizuální zážitky provázet doslova nonstop.

Kontakt: www.blakeshotels.com

Více z Lifestyle

Abyste do cíle dorazili zdraví

Lifestyle23.6.2022

Mandarin Oriental Paris – Lahodné umění

Lifestyle21.6.2022

Aby při spaní nezlobilo…

Lifestyle16.6.2022

Casa Tau: No.1 na Airbnb

Lifestyle14.6.2022

Před bezem klekni

Lifestyle9.6.2022

Bugatti do kanceláře i kavárny

Lifestyle7.6.2022

Venice Simplon – Orient Express Urozený šlechtic z Francie

Lifestyle31.5.2022

Jste makoví?

Lifestyle26.5.2022

Bowlus: Stylový přepych pro dobrodruhy

Lifestyle24.5.2022
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Stále nevysvětlená světla
enigmaplus.cz

Stále nevysvětlená světla

Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa...
Suchdol nad Lužnicí: Koupání v pískovně
epochanacestach.cz

Suchdol nad Lužnicí: Koupání...

Ve výčtu aktivit, na...
Konečně tedy budu babička!
skutecnepribehy.cz

Konečně tedy budu babička!

Už jsem se bála, že mě...
Pes nebo vlk? Sibiřský permafrost skrýval 18 000 let staré štěně
epochaplus.cz

Pes nebo vlk? Sibiřský...

Kdy si člověk ochočil psa? Kdy divoký vlk začal...
Kotník dokáže zkomplikovat pohyb
panidomu.cz

Kotník dokáže zkomplikovat...

Pohybový aparát: kosti, klouby, svaly a šlachy slouží...
Utajila před mužem nevěru?
nasehvezdy.cz

Utajila před mužem nevěru?

JANA ŠVANDOVÁ (74) si...
Zeleninová polévka s červenou čočkou a rajčaty
tisicereceptu.cz

Zeleninová polévka s červenou...

Pro zasycení i zahřátí po návratu z mrazivého...
O původu zvyků: Potlesk, prosím!
epochaplus.cz

O původu zvyků: Potlesk,...

Denně se setkáváme se zvláštními gesty,...
Chystá se Petruchová Borhyové zničit její kariéru?
nasehvezdy.cz

Chystá se Petruchová Borhyové...

Kdo by to byl řekl,...
Pozvání do interiérové krajiny
rezidenceonline.cz

Pozvání do interiérové krajiny

Barcelonský byt je ojedinělý útulnými zákoutími,...
Osvěžující Chandon Garden Spritz
iluxus.cz

Osvěžující Chandon Garden...

Léto je jako stvořené pro svěží chutě a...
Katedrála v Chartres: aplikovaná věda v období gotiky
21stoleti.cz

Katedrála v Chartres:...

Řekne-li se katedrála Notre-Dame, každý si vybaví...