Lifestyle

TOP CLASS MUST SEE… TOP 10 FILMOVÝCH LOKALIT: SPATŘENO Z PALUBY LUXUSNÍ JACHTY

TOP CLASS MUST SEE… TOP 10 FILMOVÝCH LOKALIT: SPATŘENO Z PALUBY LUXUSNÍ JACHTY

Jak často se vám stane, že si vychutnáváte nějaký film a říkáte si – tam bych se chtěl podívat? S Top Class to není problém. Milovníkům elegantních plavidel přinášíme deset exkluzivních tipů na místa, kterými můžete proplout, a vydat se tak po stopách svých oblíbených hereckých celebrit…

  1. ZÁTOKA HA LONG BAY, Vietnam: dobrodružné sci-fi Kong: Ostrov lebek
  2. ŘEKA INDIAN, Společenství Dominika, Malé Antily, Karibik: akční fantasy Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
  3. MĚSTO POST ANTONIO, Jamajka, Velké Antily, Karibik: romantické drama Koktejl
  4. OSTROV SAINT CROIX, Americké Panenské ostrovy, Karibik: kriminální drama Vykoupení z věznice Shawshank
  5. OSTROV STANIEL CAY, Bahamské ostrovy, Karibik: akční film ze série 007 Thunderball
  6. MĚSTO SYDNEY, Nový Jižní Wales, Austrálie: romantické drama Velký Gatsby
  7. OSTROV PROCIDA, Neapolský záliv, Itálie: thriller Talentovaný pan Ripley
  8. ZÁTOKA AYO MAYA, Ostrov Ko Phi Phi Leh, Thajsko: dobrodružné drama Pláž
  9. OSTROV SKOPELOS, Severní Sporady, Řecko: muzikál Mamma Mia!
  10. OSTROV MONURIKI, Souostroví Mamanuca, Fidži, Tichý oceán: dobrodružné drama Trosečník

1. ZÁTOKA HA LONG BAY
Kde: Tonkinský záliv, Vietnam
Co: dobrodružné sci-fi Kong: Ostrov lebek (2017)

V březnu letošního roku zasáhl filmová plátna akční sci-fi snímek s Hollywoodem milovaným zvířecím hrdinou King Kongem. V pořadí již několikáté filmové zpracování bylo tentokráte situováno do překrásné zátoky Ha Long Bay v Tonkinském zálivu ve Vietnamu. Místo, které figuruje na seznamu světového dědictví UNESCO, prozkoumáte opravdu zevrubně jedině z paluby jachty. Budete-li totiž proplouvat mezi vápencovými skalami, které z moře vystupují jako osamocené monumenty, otevře se vám pohled na jedinečné krasové jeskyně, osamocené laguny i Bohem zapomenuté zapadlé pláže.

DOPORUČUJEME* Využijte jachet k pronájmu. Například čtyřdenní plavba na palubě luxusní 17metrové jachty L‘Amour Junk pro dva, která vyplouvá z přístavu Bai Tu Long Bay, vás na osobu vyjde přibližně na 50 000 Kč. Více na halongbaytours.com/private. * Podle vietnamského mýtu stvořili krasové jeskyně v Ha Long Bay draci.

Načerpejte jejich ohnivou sílu při nevšedním fine dinning zážitku – stolování uprostřed jeskyně Drum. Exkluzivní balíček vás vyjde cca na 6500 Kč. * Chcete-li si užít dovolenou v luxusu, nechte se hýčkat v pětihvězdičkovém hotelovém resortu Vinpearl Ha Long Bay na samostatném soukromém ostrově Reu přibližně dvacet kilometrů od zátoky Ha Long Bay.

Kontakt: vinpearl.com.

2. ŘEKA INDIAN
Kde: Společenství Dominika, Malé Antily, Karibik
Co: akční fantasy Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Dominika patří k deštivým Karibským ostrovům. Nejideálnějším obdobím k návštěvě je mezidobí od ledna do začátku července. Vydejte se tady po filmových stopách kapitána Jacka Sparrowa a objevujte přírodní krásy panenského tropického pralesa i skryté laguny s vodopády. Na západním pobřeží ostrova ústí řeka Indian, dějiště části filmu Piráti z Karibiku II.

Její splavná část čítá sice něco málo přes kilometr, ale mystický zážitek, který vám plavba po ní přinese, jen tak někde nezažijete.

Obrovitánské propletence kořenů stromů, bizarní atmosféra a srdce temnoty… Co víc si přát k poznání sama sebe.

STOJÍ ZA TO * Využijte služeb Yacht Charters in the Caribbean. Nabízejí totiž plavby na výjimečných jachtách, motorových člunech, katamaránech i plachetnicích, kde slovo luxus nabývá nových rozměrů. Co nás opravdu dostalo, je romantická večeře při svíčkách na palubě Hemisphere, největšího katamaránu světa. Více info na independent-yacht-charter.com.

* Očím skrytý romantický resort Secret Bay nabízí sedm vil a bungalovů s vlastními bazény. Pohádkové stromové domky dokonale zapadají do okolní krajiny, přesto nabídnou výjimečný komfort a únik od reality všedních dní. Za noc v Ylang Ylang vile zaplatíte od 20 400 Kč.

Kontakt: secretbay.dm.

3. MĚSTO PORT ANTONIO
Kde: Jamajka, Velké Antily, Karibik
Co: romantické drama Koktejl (1988)

Do ranných hereckých počinů Toma Cruise spadá i romantické drama Koktejl, jež se odehrává na slunné Jamajce. Příběh o barmanovi, který sní o lepší budoucnosti, se natáčel na severním pobřeží v Port Antonio a zahrály si v něm například i kouzelné vodopády na řece Dunn či pětihvězdičkový hotel Sandals Royal Plantation v Ocho Rios.

Překrásné písčité zálivy s průzračným mořem přímo lákají k odpočinku a mělké vody okolo pobřeží jsou naprosto ideální pro potápění se u luxusní jachty.

Marina města navíc nabízí velmi zábavné noční vyžití.

VYZKOUŠEJTE * Tady prostě musíte navštívit Red Lane Spa hotelu Sandals Royal Plantation. Za 11 500 Kč si nenechte ujít novinkovou masáž Neroli Jasmine Candle, která začíná jemným hlazením citrusovými květy smočenými v teplém oleji a pokračuje hloubkovou uvolňující masáží celého těla. Kontakt: sandals.com. * Navštivte znovuotevřený a kompletně renovovaný resort Trident Villas.

Moderní design samostatně stojících vilek inspirovaný 50. a 60. lety minulého století vás nadchne nejen svým velkorysým prostorem, ale také výjimečně osobitým pojetím designu interiéru i exteriéru.

Za ubytování v té nejlepší vile Compass zaplatíte za jednu noc nejméně 35 000 Kč.

4. OSTROV SAINT CROIX
Kde: Americké Panenské ostrovy, Karibik
Co: kriminální drama Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ve filmové adaptaci kultovního románu Stephana Kinga Vykoupení z věznice Shawshank sice hlavní hrdina uniká do Mexika, nicméně místo slunné pláže Zihuatanejo si ve filmu zahrály překrásné přírodní kulisy nekonečných písků státní rezervace Sandy Point na jihozápadním cípu ostrova St. Croix.

Plavba okolo Amerických Panenských ostrovů nabídne nejen překrásná místa k odpočinku, ale i lokality, kde můžete spatřit největší žijící mořské želvy světa, vzácné kožnatky velké.

TIP PRO GOLFISTY * Graciézní. Elegantní. Legendární. Přesně takový je resort Buccaneer… Doporučujeme ubytovat se v plážových domech s výhledem na moře, kde vás noc bude stát od 16 300 Kč. Buccaneer nás nadchl především pro své 18jamkové golfové hřiště (70 Par) se spektakulárním výhledem na Karibské moře téměř od každé jamky. Tohle zkrátka musíte zažít!

Kontakt: thebuccaneer.com.

5. OSTROV STANIEL CAY
Kde: Bahamské ostrovy, Karibik
Co: akční film ze série 007 Thunderball (1965)

Jedny z nejlepších filmových rvaček padouchů a neohroženého agenta Jejího Veličenstva 007 Jamese Bonda, odehrávajících se na vodě, jsou k vidění v legendárním Thunderball s Seanem Connerym v hlavní roli. Většina scén byla natáčena v blízkosti hlavního města Nassau na Bahamách, další pak na různých bahamských ostrovech.

Jeskyně v blízkosti ostrova Staniel Cay byly dokonce po premiéře přejmenovány na Thunderball caves.

Samotný ostrov sice působí skromně, ale když při potápění objevíte magický svět tajných jeskyní pod převisy skal, ocitnete se v ráji.

ROZMAZLETE SE
* Užijte si ty pravé Bahamy v tom nejluxusnějším ubytování a pronajměte si například Vilu Nandanu s pěti ložnicemi na ostrově Grand Bahama od 250 000 Kč za noc. Eklektický mix asijského a ostrovní stylu je dokonalý v každém detailu. Služby butlera, kuchaře či baby sitting pak samozřejmostí. Více info na luxuryretreats.com.

6. MĚSTO SYDNEY
Kde: Nový jižní Wales, Austrálie
Co: romantické drama Velký Gatsby (2013)

Přestože je román Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby typickým obrazem světa americké smetánky a ztělesněním tzv. amerického snu, rozhodl se režisér Baz Luhrmann kouzlo komunity Long Island Beach přenést do Sydney a vydávat ji za Ameriku dvacátých let minulého století.

Kulturně to nicméně dává smysl… Vždyť Sydney se svou vzkvétající ekonomikou, hezkými mladými lidmi, novými společenskými scénami i výjimečnými plážovými městy je v podstatě Long Island 21.

století.

7. OSTROV PROCIDA
Kde: Neapolský záliv, Itálie
Co: thriller Talentovaný pan Ripley (1999)

Jedna z překrásných lokalit, která si zahrála v dramatickém snímku Talentovaný pan Ripley s Judem Law a Mattem Damonem v hlavních rolích, je i zátoka ostrova Procida v Neapolském zálivu. Ostrov sopečného původu má překrásné členité pobřeží vhodné k objevování podvodního světa právě z paluby luxusní jachty.

Překrásné barevná scenérie tamních domků i vonné citrusové háje pak doslova lákají k romantickým procházkám po pobřeží.

OBJEVUJTE ROMANTIKU * Na nedaleké Ischii nasajte tu pravou italskou energii v pětihvězdičkovém hotelu L’Albergo della Regina Isabella, který dbá na výjimečnou lázeňskou a spa péči. Líbit se vám bude bezpochyby jejich signaturní apartmá s jedinečným výhledem na Neapolský záliv, kde vás noc vyjde cca na 29 000 Kč. Kontakt: reginaisabella.com.

* Za opravdovým fine dining prožitkem vás na Procidě pošleme do restaurace Al Chiar di Luna, a to na vepřovou panenku na parmezánu s pyré z hráškových lusků a chřestem, či na pečenou telecí svíčkovou s redukcí Piedirosso a lísko-oříškovou omáčkou. Kontakt: alchiardiluna.it. 8.

ZÁTOKA AYO MAYAKde: Ostrov Ko Phi Phi Leh, Thajsko Co: dobrodružné drama Pláž (2000)

Legendární filmový příběh Pláž s Leonardem DiCapriem v hlavní roli, vypráví o zapomenutém ráji na zemi, v němž se může život rychle proměnit v peklo. Režisér Danny Boyle natáčel snímek v panensky krásné laguně Ayo Maya, ukryté očím pod tyčícími se útesy na ostrově Ko Phi Phi Leh v Thajsku. Rozhodnete-li se pro návštěvu, směrujte ji do období od května do října, kdy je počasí nejklidnější.

Pobyt na jachtě pak můžete proložit potápěním v místech, která jsou právem nazývána nejlepšími potápěčskými destinacemi světa.

DOPŘEJTE SI LUXUS * Zhruba 30 mil severozápadně od zátoky Ayo Maya využijte služeb mariny Royal Phuket, která patří ke špičkovým luxusním jachtařským destinacím a je hrdým držitelem prestižního ocenění 5 Gold Anchor Award, udíleného britskou jachtařskou asociací.

Východní pobřeží tropického ráje ostrova Phuket žije pulzujícím nočním životem a nabídne nejen fine dining gurmánské zážitky, výjimečné nákupy i množství spa a beauty salonů pro vaši maximální relaxaci. Kontakt: royalphuketmarina.com. * Netroškařte a pronajměte si u Luxury Retreats vilu nedaleko mariny Royal Phuket.

My jsme pro vás vybrali skutečný thajský poklad, ohromující vilu Ani s deseti ložnicemi, určenou pro skupinu až 20 osob. V sezoně za ni sice zaplatíte v přepočtu zhruba 290 000 Kč za noc, nicméně vám bude k dispozici privátní plavecký bazén s tobogánem i dětským brouzdalištěm, terapeut ve spa lázních, pavilon jogy i s cvičitelem a samozřejmě místní kuchař.

Kontakt: luxuryretreats.com.

9. OSTROV SKOPELOS
Kde: Severní Sporady, Řecko
Co: muzikál Mamma Mia! (2008)

Kdo by neznal legendární hity skupiny ABBA, které se staly příběhem muzikálu natáčeného ve sporadském souostroví na Skopelu v Egejském moři. Nádherně zelený ostrov se sice nachází nedaleko pevninského Řecka, ale přesto si zachoval své panenské kouzlo i typickou řeckou mentalitu tamních obyvatel.

Bílé domky s modrými okenicemi, tyrkysové mělčiny i písečně-oblázkové pláže, vůně oliv a pečeného skopového, takové je Řecko v tom nejryzejším slova smyslu.

Plavba okolo Sporad vás nadchne, za to můžeme dát ruku do ohně!

VYCHUTNEJTE SI * Budete-li kotvit na Skopelu, nechte se unést jeho vůní a především chutěmi. Místo, které nám učarovalo, je střešní restaurace Skopelos hotelu Adrina Resort and Spa s doslova spektakulárním výhledem dolů na marinu a laguny. Jejich signaturní jídlo špagety s tuňákem Alonissos, kapary, olivami a tymiánem v dokonalém párování s vínem opravdu pohladí vaše chuťové pohárky.

Kontakt: skopelosrestaurants.com. * Co takhle prožít filmovou svatbu? Ano i to je na Skopelu možné. Agentura Skopelos weddings zajistí vše na klíč a vy si své ano můžete říci vysoko na severním útesu v kapli St. Johna (Agios Ioannis), stejně jako v Mamma Mia!, s výhledem na nekonečně modravé Egejské moře. Kontakt: skopelosweddings.gr. 10.

OSTROV MONURIKIKde: Souostroví Mamanuca, Fidži, Tichý oceán Co: dobrodružné drama Trosečník (2000)

Neznámý ostrov v Jižním Pacifiku, který ve strhujícím dramatu Trosečník tolik potrápil Toma Hankse, byl ve skutečnosti součástí souostroví Mamanuca.

Neobydlený ostrov Monuriki, kde se dobrodružný film natáčel, nabídne jachtařům svou panenskou krásu nedotčenou člověkem, strhující panoramata s převýšením téměř dvou set metrů, skryté laguny, tyrkysové mělčiny s neuvěřitelně barvitým podvodním životem i vůni borového tropického lesa.

Chcete-li prožít opravdovou pohádku zapomenutého ráje, rozhodně byste měli Monuriki při plavbách okolo fidžijského souostroví zařadit na váš top list zastavení.

Více z Lifestyle

Balenciaga se vrací ke svým kořenům

Lifestyle22.2.2024

Některé mýty o zubech

Lifestyle20.2.2024

Jaký má životní pojištění význam pro finanční stabilitu mladé rodiny?

Lifestyle20.2.2024

Krmení ptáků má svá pravidla

Lifestyle15.2.2024

Zakázkový katamarán pro pilota F1

Lifestyle13.2.2024

Co pěstovat v zimě? Zkuste minipapričky

Lifestyle8.2.2024

Collection Two: Styl s technologií Bugatti

Lifestyle6.2.2024

Zachumlat se a zahřát

Lifestyle1.2.2024

Rolls-Royce ve světě virtuálního golfu

Lifestyle30.1.2024
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Šlechtici modrou krev nemají, někteří živočichové ano!
21stoleti.cz

Šlechtici modrou krev nemají,...

Když se hovoří o modré krvi, mluví se zpravidla o...
Historie se možná opakuje. Nevěra! Ondřeji, už zase?
nasehvezdy.cz

Historie se možná opakuje....

Manželství...
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
iluxus.cz

Fantastické Moby Dick od...

Nádherná edice chronografů inspirovaná minulostí...
Kdo ji dostal z nejhoršího a drží ji roky nad vodou?
nasehvezdy.cz

Kdo ji dostal z nejhoršího...

Není žádný tajemstvím, že se...
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
epochanacestach.cz

Bratislava: Město, kde se...

Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil...
Chandra Bahadur Dangi, nejmenší člověk světa
epochaplus.cz

Chandra Bahadur Dangi,...

Tipnete si, kolik centimetrů měřil prokazatelně nejmenší...
Vraždící asasíni: Sekta, která tajně ovládala svět?
enigmaplus.cz

Vraždící asasíni: Sekta, která...

V historii nacházíme nespočet tajných společností,...
Stále populární sprchové vaničky
rezidenceonline.cz

Stále populární sprchové...

Přestože mnozí uživatelé dávají přednost...
Unikátní ultra-temná galaxie
epochaplus.cz

Unikátní ultra-temná galaxie

V mnohém připomíná Mléčnou dráhu s dostatkem...
Velká rodina se nepovedla!
skutecnepribehy.cz

Velká rodina se nepovedla!

Sama jsem vyrůstala jako jedináček, takže jsem...
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
panidomu.cz

Zelenina za syrova? Tyhle...

V módě jsou zeleninové saláty a rozmixované...
Nekynuté lívance
tisicereceptu.cz

Nekynuté lívance

Potřebujete 170 g hladké mouky 1 lžíci prášku do...