Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
TOP CLASS MUST SEE… TOP 10 FILMOVÝCH LOKALIT: SPATŘENO Z PALUBY LUXUSNÍ JACHTY

Jak často se vám stane, že si vychutnáváte nějaký film a říkáte si – tam bych se chtěl podívat? S Top Class to není problém.

Milovníkům elegantních plavidel přinášíme deset exkluzivních tipů na místa, kterými můžete proplout, a vydat se tak po stopách svých oblíbených hereckých celebrit…

ZÁTOKA HA LONG BAY, Vietnam: dobrodružné sci-fi Kong: Ostrov lebek

ŘEKA INDIAN, Společenství Dominika, Malé Antily, Karibik: akční fantasy Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

MĚSTO POST ANTONIO, Jamajka, Velké Antily, Karibik: romantické drama Koktejl

OSTROV SAINT CROIX, Americké Panenské ostrovy, Karibik: kriminální drama Vykoupení z věznice Shawshank

OSTROV STANIEL CAY, Bahamské ostrovy, Karibik: akční film ze série 007 Thunderball

MĚSTO SYDNEY, Nový Jižní Wales, Austrálie: romantické drama Velký Gatsby

OSTROV PROCIDA, Neapolský záliv, Itálie: thriller Talentovaný pan Ripley

ZÁTOKA AYO MAYA, Ostrov Ko Phi Phi Leh, Thajsko: dobrodružné drama Pláž

OSTROV SKOPELOS, Severní Sporady, Řecko: muzikál Mamma Mia!

OSTROV MONURIKI, Souostroví Mamanuca, Fidži, Tichý oceán: dobrodružné drama Trosečník

1. ZÁTOKA HA LONG BAY

Kde: Tonkinský záliv, Vietnam

Co: dobrodružné sci-fi Kong: Ostrov lebek (2017)

V březnu letošního roku zasáhl filmová plátna akční sci-fi snímek s Hollywoodem milovaným zvířecím hrdinou King Kongem. V pořadí již několikáté filmové zpracování bylo tentokráte situováno do překrásné zátoky Ha Long Bay v Tonkinském zálivu ve Vietnamu.

Místo, které figuruje na seznamu světového dědictví UNESCO, prozkoumáte opravdu zevrubně jedině z paluby jachty.

Budete-li totiž proplouvat mezi vápencovými skalami, které z moře vystupují jako osamocené monumenty, otevře se vám pohled na jedinečné krasové jeskyně, osamocené laguny i Bohem zapomenuté zapadlé pláže.

DOPORUČUJEME

* Využijte jachet k pronájmu. Například čtyřdenní plavba na palubě luxusní 17metrové jachty L‘Amour Junk pro dva, která vyplouvá z přístavu Bai Tu Long Bay, vás na osobu vyjde přibližně na 50 000 Kč. Více na halongbaytours.com/private.

* Podle vietnamského mýtu stvořili krasové jeskyně v Ha Long Bay draci. Načerpejte jejich ohnivou sílu při nevšedním fine dinning zážitku – stolování uprostřed jeskyně Drum. Exkluzivní balíček vás vyjde cca na 6500 Kč.

* Chcete-li si užít dovolenou v luxusu, nechte se hýčkat v pětihvězdičkovém hotelovém resortu Vinpearl Ha Long Bay na samostatném soukromém ostrově Reu přibližně dvacet kilometrů od zátoky Ha Long Bay.

Kontakt: vinpearl.com.

2. ŘEKA INDIAN

Kde: Společenství Dominika, Malé Antily, Karibik

Co: akční fantasy Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Dominika patří k deštivým Karibským ostrovům. Nejideálnějším obdobím k návštěvě je mezidobí od ledna do začátku července.

Vydejte se tady po filmových stopách kapitána Jacka Sparrowa a objevujte přírodní krásy panenského tropického pralesa i skryté laguny s vodopády.

Na západním pobřeží ostrova ústí řeka Indian, dějiště části filmu Piráti z Karibiku II. Její splavná část čítá sice něco málo přes kilometr, ale mystický zážitek, který vám plavba po ní přinese, jen tak někde nezažijete.

Obrovitánské propletence kořenů stromů, bizarní atmosféra a srdce temnoty… Co víc si přát k poznání sama sebe.

STOJÍ ZA TO

* Využijte služeb Yacht Charters in the Caribbean. Nabízejí totiž plavby na výjimečných jachtách, motorových člunech, katamaránech i plachetnicích, kde slovo luxus nabývá nových rozměrů.

Co nás opravdu dostalo, je romantická večeře při svíčkách na palubě Hemisphere, největšího katamaránu světa. Více info na independent-yacht-charter.com.

* Očím skrytý romantický resort Secret Bay nabízí sedm vil a bungalovů s vlastními bazény. Pohádkové stromové domky dokonale zapadají do okolní krajiny, přesto nabídnou výjimečný komfort a únik od reality všedních dní.

Za noc v Ylang Ylang vile zaplatíte od 20 400 Kč. Kontakt: secretbay.dm.

3. MĚSTO PORT ANTONIO

Kde: Jamajka, Velké Antily, Karibik

Co: romantické drama Koktejl (1988)

Do ranných hereckých počinů Toma Cruise spadá i romantické drama Koktejl, jež se odehrává na slunné Jamajce.

Příběh o barmanovi, který sní o lepší budoucnosti, se natáčel na severním pobřeží v Port Antonio a zahrály si v něm například i kouzelné vodopády na řece Dunn či pětihvězdičkový hotel Sandals Royal Plantation v Ocho Rios.

Překrásné písčité zálivy s průzračným mořem přímo lákají k odpočinku a mělké vody okolo pobřeží jsou naprosto ideální pro potápění se u luxusní jachty. Marina města navíc nabízí velmi zábavné noční vyžití.

VYZKOUŠEJTE

* Tady prostě musíte navštívit Red Lane Spa hotelu Sandals Royal Plantation. Za 11 500 Kč si nenechte ujít novinkovou masáž Neroli Jasmine Candle, která začíná jemným hlazením citrusovými květy smočenými v teplém oleji a pokračuje hloubkovou uvolňující masáží celého těla.

Kontakt: sandals.com.

* Navštivte znovuotevřený a kompletně renovovaný resort Trident Villas.

Moderní design samostatně stojících vilek inspirovaný 50. a 60. lety minulého století vás nadchne nejen svým velkorysým prostorem, ale také výjimečně osobitým pojetím designu interiéru i exteriéru.

Za ubytování v té nejlepší vile Compass zaplatíte za jednu noc nejméně 35 000 Kč.

4. OSTROV SAINT CROIX

Kde: Americké Panenské ostrovy, Karibik

Co: kriminální drama Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ve filmové adaptaci kultovního románu Stephana Kinga Vykoupení z věznice Shawshank sice hlavní hrdina uniká do Mexika, nicméně místo slunné pláže Zihuatanejo si ve filmu zahrály překrásné přírodní kulisy nekonečných písků státní rezervace Sandy Point na jihozápadním cípu ostrova St.

Croix.

Plavba okolo Amerických Panenských ostrovů nabídne nejen překrásná místa k odpočinku, ale i lokality, kde můžete spatřit největší žijící mořské želvy světa, vzácné kožnatky velké.

TIP PRO GOLFISTY

* Graciézní. Elegantní. Legendární. Přesně takový je resort Buccaneer… Doporučujeme ubytovat se v plážových domech s výhledem na moře, kde vás noc bude stát od 16 300 Kč.

Buccaneer nás nadchl především pro své 18jamkové golfové hřiště (70 Par) se spektakulárním výhledem na Karibské moře téměř od každé jamky. Tohle zkrátka musíte zažít! Kontakt: thebuccaneer.com.

5. OSTROV STANIEL CAY

Kde: Bahamské ostrovy, Karibik

Co: akční film ze série 007 Thunderball (1965)

Jedny z nejlepších filmových rvaček padouchů a neohroženého agenta Jejího Veličenstva 007 Jamese Bonda, odehrávajících se na vodě, jsou k vidění v legendárním Thunderball s Seanem Connerym v hlavní roli.

Většina scén byla natáčena v blízkosti hlavního města Nassau na Bahamách, další pak na různých bahamských ostrovech. Jeskyně v blízkosti ostrova Staniel Cay byly dokonce po premiéře přejmenovány na Thunderball caves.

Samotný ostrov sice působí skromně, ale když při potápění objevíte magický svět tajných jeskyní pod převisy skal, ocitnete se v ráji.

ROZMAZLETE SE

* Užijte si ty pravé Bahamy v tom nejluxusnějším ubytování a pronajměte si například Vilu Nandanu s pěti ložnicemi na ostrově Grand Bahama od 250 000 Kč za noc. Eklektický mix asijského a ostrovní stylu je dokonalý v každém detailu.

Služby butlera, kuchaře či baby sitting pak samozřejmostí. Více info na luxuryretreats.com.

6. MĚSTO SYDNEY

Kde: Nový jižní Wales, Austrálie

Co: romantické drama Velký Gatsby (2013)

Přestože je román Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby typickým obrazem světa americké smetánky a ztělesněním tzv.

amerického snu, rozhodl se režisér Baz Luhrmann kouzlo komunity Long Island Beach přenést do Sydney a vydávat ji za Ameriku dvacátých let minulého století.

Kulturně to nicméně dává smysl… Vždyť Sydney se svou vzkvétající ekonomikou, hezkými mladými lidmi, novými společenskými scénami i výjimečnými plážovými městy je v podstatě Long Island 21. století.

PRO MILOVNÍKY NOCI

* Nesmíte vynechat whisky bary The Baxters Inn v ulici Clarence či Palmer & Co. v Abercrombie Lane, které byly inspirovány dvacátými a třicátými lety minulého století a ovlivněny jazz age.

Tady to totiž žije a z výběru drinků i premiérových destilátů se vám zatočí hlava.

* Ty nejkrásnější až sedmdesátimetrové jachty můžete obdivovat v Sydney Superyacht na předměstí v Rozelle, největší marině na jižní polokouli, kde samozřejmě doporučujeme i kotvit.

Designový skvost byl zbudovaný při příležitosti olympijských her v roce 2000 a prochází v současné době velkým rozvojem za třicet milionů dolarů. Kontakt: superyachtmarina.com.au.

7. OSTROV PROCIDA

Kde: Neapolský záliv, Itálie

Co: thriller Talentovaný pan Ripley (1999)

Jedna z překrásných lokalit, která si zahrála v dramatickém snímku Talentovaný pan Ripley s Judem Law a Mattem Damonem v hlavních rolích, je i zátoka ostrova Procida v Neapolském zálivu.

Ostrov sopečného původu má překrásné členité pobřeží vhodné k objevování podvodního světa právě z paluby luxusní jachty.

Překrásné barevná scenérie tamních domků i vonné citrusové háje pak doslova lákají k romantickým procházkám po pobřeží.

OBJEVUJTE ROMANTIKU

* Na nedaleké Ischii nasajte tu pravou italskou energii v pětihvězdičkovém hotelu L’Albergo della Regina Isabella, který dbá na výjimečnou lázeňskou a spa péči.

Líbit se vám bude bezpochyby jejich signaturní apartmá s jedinečným výhledem na Neapolský záliv, kde vás noc vyjde cca na 29 000 Kč. Kontakt: reginaisabella.com.

* Za opravdovým fine dining prožitkem vás na Procidě pošleme do restaurace Al Chiar di Luna, a to na vepřovou panenku na parmezánu s pyré z hráškových lusků a chřestem, či na pečenou telecí svíčkovou s redukcí Piedirosso a lísko-oříškovou omáčkou.

Kontakt: alchiardiluna.it.

8. ZÁTOKA AYO MAYA

Kde: Ostrov Ko Phi Phi Leh, Thajsko

Co: dobrodružné drama Pláž (2000)

Legendární filmový příběh Pláž s Leonardem DiCapriem v hlavní roli, vypráví o zapomenutém ráji na zemi, v němž se může život rychle proměnit v peklo.

Režisér Danny Boyle natáčel snímek v panensky krásné laguně Ayo Maya, ukryté očím pod tyčícími se útesy na ostrově Ko Phi Phi Leh v Thajsku.

Rozhodnete-li se pro návštěvu, směrujte ji do období od května do října, kdy je počasí nejklidnější. Pobyt na jachtě pak můžete proložit potápěním v místech, která jsou právem nazývána nejlepšími potápěčskými destinacemi světa.

DOPŘEJTE SI LUXUS

* Zhruba 30 mil severozápadně od zátoky Ayo Maya využijte služeb mariny Royal Phuket, která patří ke špičkovým luxusním jachtařským destinacím a je hrdým držitelem prestižního ocenění 5 Gold Anchor Award, udíleného britskou jachtařskou asociací.

Východní pobřeží tropického ráje ostrova Phuket žije pulzujícím nočním životem a nabídne nejen fine dining gurmánské zážitky, výjimečné nákupy i množství spa a beauty salonů pro vaši maximální relaxaci.

Kontakt: royalphuketmarina.com.

* Netroškařte a pronajměte si u Luxury Retreats vilu nedaleko mariny Royal Phuket. My jsme pro vás vybrali skutečný thajský poklad, ohromující vilu Ani s deseti ložnicemi, určenou pro skupinu až 20 osob.

V sezoně za ni sice zaplatíte v přepočtu zhruba 290 000 Kč za noc, nicméně vám bude k dispozici privátní plavecký bazén s tobogánem i dětským brouzdalištěm, terapeut ve spa lázních, pavilon jogy i s cvičitelem a samozřejmě místní kuchař. Kontakt: luxuryretreats.com.

9. OSTROV SKOPELOS

Kde: Severní Sporady, Řecko

Co: muzikál Mamma Mia! (2008)

Kdo by neznal legendární hity skupiny ABBA, které se staly příběhem muzikálu natáčeného ve sporadském souostroví na Skopelu v Egejském moři.

Nádherně zelený ostrov se sice nachází nedaleko pevninského Řecka, ale přesto si zachoval své panenské kouzlo i typickou řeckou mentalitu tamních obyvatel.

Bílé domky s modrými okenicemi, tyrkysové mělčiny i písečně-oblázkové pláže, vůně oliv a pečeného skopového, takové je Řecko v tom nejryzejším slova smyslu. Plavba okolo Sporad vás nadchne, za to můžeme dát ruku do ohně!

VYCHUTNEJTE SI

* Budete-li kotvit na Skopelu, nechte se unést jeho vůní a především chutěmi. Místo, které nám učarovalo, je střešní restaurace Skopelos hotelu Adrina Resort and Spa s doslova spektakulárním výhledem dolů na marinu a laguny.

Jejich signaturní jídlo špagety s tuňákem Alonissos, kapary, olivami a tymiánem v dokonalém párování s vínem opravdu pohladí vaše chuťové pohárky. Kontakt: skopelosrestaurants.com.

* Co takhle prožít filmovou svatbu? Ano i to je na Skopelu možné. Agentura Skopelos weddings zajistí vše na klíč a vy si své ano můžete říci vysoko na severním útesu v kapli St.

Johna (Agios Ioannis), stejně jako v Mamma Mia!, s výhledem na nekonečně modravé Egejské moře. Kontakt: skopelosweddings.gr.

10. OSTROV MONURIKI

Kde: Souostroví Mamanuca, Fidži, Tichý oceán

Co: dobrodružné drama Trosečník (2000)

Neznámý ostrov v Jižním Pacifiku, který ve strhujícím dramatu Trosečník tolik potrápil Toma Hankse, byl ve skutečnosti součástí souostroví Mamanuca.

Neobydlený ostrov Monuriki, kde se dobrodružný film natáčel, nabídne jachtařům svou panenskou krásu nedotčenou člověkem, strhující panoramata s převýšením téměř dvou set metrů, skryté laguny, tyrkysové mělčiny s neuvěřitelně barvitým podvodním životem i vůni borového tropického lesa.

Chcete-li prožít opravdovou pohádku zapomenutého ráje, rozhodně byste měli Monuriki při plavbách okolo fidžijského souostroví zařadit na váš top list zastavení.

NENECHTE SI UJÍT

* Marina Port Denarau na dvacet pět mil vzdáleném Fidži vám poskytne perfektní kotviště. Tohle přístaviště je totiž skvělým vztyčným bodem k výletům okolo souostroví Mamanuca.

Pokud si budete chtít odpočinout od ubytování na vodě, doporučujeme zarezervovat si jedno z luxusních apartmá hotelu Sofitel Fiji Resort & Spa. Noc vás vyjde přibližně na 15 000 Kč. Kontakt: sofitel.com.

* Kdyby vám snad chybělo soukromí a notná dávka hýčkání, využijte nabídky resortu Matamanoa, který byl postaven na samostatném ostrově zhruba 30 km vzdušnou čarou od mezinárodního letiště Nadi na Fiji.

Na ostrově vulkanického původu s resortem, určeným pouze pro dospělé návštěvníky, nezapomeňte navštívit vyhlášené Veidomoni spa. Komplexní balíček hýčkání pro dva vás vyjde na 12 600 Kč. Kontakty: matamanoa.com.

Jednou z hlavních lokací romantického dramatu Velký Gatsby byl ve skutečnosti dům mezinárodní univerzity managementu v Sydney. Nezaměnitelná vůně Řecka si podmaní všechny vaše smysly. Ze stromových domků resortu Secret Bay budete mít neuvěřitelný výhled na oceán.
Související články
Uvádí se, že na světě je asi 2000 druhů pepře. Přesné číslo se neví, protože některé bobule, které se jako pepř užívají, nepochází z pepřovníku. Ale pojďme si v tom udělat trochu pořádek.   Černý – nedozrálé bobule se suší na slunci až 10 dní nebo se krátce namočí ve vařící vodě a suší v sušárnách. Jde o […]
Chcete si vyladit podobný životní styl, jako mělo Batmanovo civilní miliardářské alter ego Bruce Wayne? Není problém! Společnost Warner Brothers totiž spustila nový internetový obchod Wayne Enterprises Experience, který se specializuje na luxusní kousky vyrobené speciálně v tomto duchu. Jedním z prvních produktů je toto exkluzivní piano od Alpange.     Nový maloobchodní koncept The Wayne Enterprise […]
Pokud se poohlížíte po kočičce, ale chtěli byste takovou, která by měla také trochu psí povahu, tak ragdollka, jak jí lidé říkají, je ta správná volba. Ne nadarmo se jí říká také kočkopes.   Má krásné modré oči, které vás hned uhranou, a jemný kožíšek. A je opravdu hodně veliká. To je asi první dojem. […]
Macallan se spojil s britskou luxusní automobilkou Bentley a společně dali vzniknout limitované single malt whisky s názvem The Horizon v hodnotě 50 000 dolarů. Vznikla na oslavu 200. výročí slavné palírny a stala se zároveň první horizontální single malt whisky na světě.   První zprávy o chystané spolupráci destilerie Macallan se slavnou automobilkou Bentley […]
reklama
Historie
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující […]
Premiér Kramář byl jako neřízená střela
Vznik Československa svede do společné vlády dvě osobnosti, které mají jinak jen velice málo společného.   Zatímco Edvard Beneš (1884–1948) představuje novou generaci politiků, o čtvrtstoletí starší Karel Kramář (1860–1937) je ostříleným diplomatem, který už za Rakouska-Uherska stál v čele mladočeské strany a byl poslancem vídeňského parlamentu. Po vzniku samostatného státu se právě on stává ministerským […]
Ohromila svět indiánská baletka?
Na indiány se v Americe zkraje 20. století lidé často dívají skrz prsty…Diváci, kteří nadšeně aplaudují ve vyprodaných sálech nejlepší baletce světa, ale nemají ani tušení, že jim právě tančí Ki He Kah Stah Tsa.   V rezervaci indiánského kmene Osagů v oklahomském městě Fairfax rodina Alexandera Josepha Tall Chiefa (1890–1959) něco znamená. Alexander vlastní téměř celé […]
Mlčenlivý strašil Španěly
Vůdce povstání a miláček národa stačí jen položit nohu na první stupeň schodiště svého paláce, když zazní tři rány z pistole. Vilém Oranžský, který sjednotil svou zemi proti španělské nadvládě, je na místě mrtev.   Ve druhé polovině 16. století úpí nizozemské provincie pod španělskou mocí. Král Filip II. Španělský (1527–1598) se je snaží proměnit v ortodoxně katolickou […]
Zajímavosti
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti […]
Chcete Nobelovku? Tak si jí kupte!
Švédský vědec a průmyslník Alfred Nobel by se asi hodně divil, jaký byznys s cenou, jejíž vznik ve své závěti inicioval, se v posledních letech rozjel. Už není jen pro vyvolené – pro „ty, kteří přinesou největší prospěch lidstvu“, jak si představoval. Pro její získání stačí občas jen dorazit na aukci s dostatečným obnosem peněz. […]
Monumentální Akšardham: Největší chrám světa?
Dokonale seřízené lasery vykreslují před zraky návštěvníků úchvatnou světelnou show. Trocha mlhy pro dotvoření atmosféry, k tomu něco na zub. Jde o jediné velkoformátové kino v celém hlavním městě Indie, Novém Dillí. Překvapivě nejsme nikde v zábavním parku, ale v hinduistické svatyni!   Žádné kovové „berličky“ a beton maximálně do základů. A ty musí být […]
Chcete být milionářem? Legendární soutěž stvoří boháče i podvodníky
Když soutěž dorazí v roce 2000 do Česka, je to velká sláva. Zájem o ní ale časem opadne. Na rozdíl od jiných zemí, včetně té, kde přijde na svět – Velké Británii. V ní běží dodnes.   Pánové David Briggs, Mike Whitehill a Steven Knight už společně několik soutěží vytvořili. Většinou jsou ale určené pro […]
Záhady a napětí
Krvelačný tvor z japonských legend: Zabil naráz 12 samurajů?
Tváře vesničanů jsou bledé a zračí se v nich děs. Na loži v jednom ze stavení totiž leží vážně zraněný samuraj, jehož sem přinesli jeho druhové. Napaden měl být záhadným tvorem, jehož nikdo nikdy předtím nespatřil. Ačkoli samurajům jen tak něco nenažene strach, vesničané si všimnou, že i oni jsou notně vyvedení z míry. Co na ně […]
Tajemství automatické kresby: Může být klíčem k našemu zdraví?
Existuje poměrně mnoho procedur, které mají člověku pomoci s psychickým i fyzickým zdravím a které se zároveň vymykají z hlavního medicínského proudu. Některé považují lékaři za vyloženě šarlatánské, u jiných připouštějí, že mohou mít určitý vliv a účinek. Kam patří trochu tajuplně znějící automatická kresba?   Představte si, že sedíte v pohodlném křesle a před sebou máte prázdný […]
Střelný prach i černá magie: Co všechno dokázal alchymista „Černý Berthold“?
Traduje se, že střelný prach vynalezli čínští alchymisté, když hledali elixír mládí. Neotáčejme se ale ani k evropským alchymistům zády. Je totiž pravděpodobné, že střelný prach byl souběžně objeven i v Evropě. Často je zmiňován Černý Berthold, záhadný alchymista z konce čtrnáctého století. Kdo to byl a proč si ho historie stále pamatuje?   Potemnělé sklepní místnosti vévodí […]
Nejtajemnější mayský vladař: Byl mimozemského původu?
Rozechvělý archeolog Alberto R. Lhuillier nevěří vlastním očím. Před sebou má sarkofág nejvýznamnějšího mayského vládce. Tím je legendární Pakal, jehož podobiznu je možné spatřit také na víku rakve. Podle dávných mayských životopisců neměl panovník lidský původ. Je možné, že pocházel z jiné galaxie?     Z vrcholku Chrámu nápisů se naskýtá jedinečný pohled na kdysi výstavní indiánskou […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nevěra posílila naše manželství
skutecnepribehy.cz
Nevěra posílila naše manželství
V manželství se Zdeňkem jsem prožila situaci, o které jsem si vůbec nedovedla představit, že by někdy mohla přijít. Průběh mého vztahu se Zdeňkem, mým manželem, byl asi takový, jaký bývá ve většině dlouhodobých partnerství. Poznali jsme se, když nám oběma bylo něco málo přes dvacet pět let. Nějakou dobu jsme se jen tak vídali,
Pečená kachna na citronech
tisicereceptu.cz
Pečená kachna na citronech
Kachna připravená na citronech, česneku a zázvoru nejlépe chutná s rýží nebo opečenými bramborami. Suroviny 1 celá kachna 3 citrony 4 cm zázvoru 2 cibule 3 paličky česneku 3 lžíce másla 1
Benátská! s Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! s Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Paulová na sobě dře kvůli StarDance
nasehvezdy.cz
Paulová na sobě dře kvůli StarDance
Už dlouhé týdny je jasné, které celebrity vyrazí do boje v nadcházejícím ročníku StarDance. Jednou z hvězd bude také nestárnoucí herečka ze seriálu Jedna rodina Jana Paulová (69). Ta je dokonce hist
Magie oblečení: Noste na sobě štěstí!
nejsemsama.cz
Magie oblečení: Noste na sobě štěstí!
Už vás nebaví počítat každou korunu a toužíte po balíku peněz? Tak zkontrolujte, co máte v šatníku. Stará čínská magie praví, že jakmile máte ve skříni nepořádek, odhání to od vás peníze a přitahuje nesnáze. Pozor si dejte také na barvy, které každý den oblékáte. Mají svůj jasný význam. Bílá košile k vám navrátí peníze Bílá je
Švagrovi v Říši přichystal Václav II. podraz
historyplus.cz
Švagrovi v Říši přichystal Václav II. podraz
Uprostřed léta roku 1290 se Václav II. potkává se svým tchánem Rudolfem Habsburským v Erfurtu. Oba muži se přátelsky obejmou. Před římským králem už však nestojí ten nejistý chlapec, jenž ho žádával o pomoc a o radu. Václav nyní vystupuje sebevědomě a je to Rudolf, kdo po něm tentokrát bude něco chtít…   Rytíř v
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Teplota oceánů cupuje rekordy již více než rok. Co se děje?
21stoleti.cz
Teplota oceánů cupuje rekordy již více než rok. Co se děje?
Globální oceán již více než rok každý den překonává své teplotní rekordy. Rok 2024 zatím pokračuje v trendu z roku 2023. Právě tehdy se vlna rekordů nastartovala a od té doby nezpomaluje. Podle údajů
Slavný Bedřich Hrozný získal profesuru až na třetí pokus
epochaplus.cz
Slavný Bedřich Hrozný získal profesuru až na třetí pokus
V červnu 1905 se Bedřich Hrozný stává docentem a do světa velké vědy se uvede přednáškou O babylónském eposu o stvoření světa. Finančně mu to ale nic nepřinese. Bádáním ani přednáškovou činností se Bedřich Hrozný (1879‒1952) neuživí. Naštěstí stále pracuje jako univerzitní knihovník, a proto může požádat o ruku svoji vyvolenou Vlastu Procházkovou (1888‒1959), aniž
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Záhadné monstrum ze Želvího jezera: Patří na talíř, nebo do paleontologického muzea?
enigmaplus.cz
Záhadné monstrum ze Želvího jezera: Patří na talíř, nebo do paleontologického muzea?
Folklorní příběhy z Kanady obsahují i legendu o záhadném vodním monstru, které by mělo žít v Želvím jezeře v provincii Saskatchewan. Jistě, podle místního názvu byste možná čekali nějakého krvežíznivé
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný