Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Všechno má svůj čas: MeisterSinger

Hodinky malé privátní značky neinspirovalo ve svém konceptu nic jiného než dávná historie a každodenní rituály. Proto i ti, kteří je nosí, spojuje odhodlanost udělat si čas na své zájmy a nikam konečně nespěchat.

MeisterSinger totiž dedikoval svým časomírám jen jedinou ručku. Na rozdíl od ostatních německých hodinek neprahne po komplikovanosti ani po extrémní odolnosti. Jde mu o klid.

Na konceptu zobrazovat čas na číselníku jedinou ručkou není vlastně nic nového. Už stín gnómonu byl jeho předchůdcem a první mechanické hodiny a orloje vlastně ani minuty neřešily.

Pohyb hodinové ručky je tak ve své podstatě dostatečný, vždyť v samotném intervalu hodiny dochází k jejímu postupnému posunu a svou polohou dokáže indikovat čtvrtě nebo i pětiminutové úseky.

Právě ty jsou na číselnících hodinek MeisterSinger vyznačeny namísto běžných minut. Vždyť taková přesnost je ve světě byznysu dostatečná a vlastníkům takovýchto hodinek postačí. O čem jiném je luxus, když ne o možnosti dělat si s vlastním časem, co je libo…

Unikátní přístup

Pouhých šestnáct let stačilo značce MeisterSinger, aby se proslavila po celém světě. Její pouť za originalitou vedla jedinou cestou: v dnešním světě komplikací vzkřísit jednoduché jednoručky.

To zvládl Manfred Brassler na výbornou a v německém Münsteru se mu podařilo etablovat ateliér, jehož potenciál rok co rok roste.

Jenže přicházet opakovaně s kreativními modely s jedinou ručkou je úkol nelehký, a tak není divu, že nabídku modelů na strojcích ETA či Unitas dotváří manufakturní produkce a samozřejmě také limitované edice.

Speciální poklonu si vysloužil hodinář a zámečník 16. století Peter Henlein, anebo díky své vizi rozložení číselníku na kvadranty vědec Benjamin Franklin ze století osmnáctého.

Zkrátka nepřišly ani jednoručkové hodiny na Westminsterském opatství nebo kultovní britská automobilka MG Cars. Značka se nebrání ani sběratelským edicím. Po Rakousku a Holandsku existují návrhy i pro Českou republiku.

Obsese jedinou ručkou

Investovat do vývoje mechanických strojků a následně je manufakturně vyrábět je velmi náročné.

Proto aby si Manfred Brassler splnil svůj sen a nabídl svým zákazníkům něco opravdu unikátního, došlo k jedinečnému partnerství se švýcarským studiem Synergies Horlogères.

To je v současné době ve vlastnictví britské značky Christopher Ward, přičemž své unikátní moduly komplikací a mechanické strojky využívají exkluzivně značky obě.

Hlavním vývojovým inženýrem je zde německý hodinář Johannes Jahnke, který stojí také za kalibrem MSH01 s pětidenní rezervou nátahu či jeho nástupcem MSA01 s automatickým nátahem, který byl do kolekcí Circularis integrován v loňském roce.

Díky jeho schopnostem však mohou značky nabízet i další komplikace, jako je třeba indikátor skokové hodiny, tedy hodinky využívající pouze minutovou ručku a disk zobrazující aktuální hodinu, nebo jednotlačítkový chronograf.

Ten je však velmi náročný na výrobu a ročně se jich podaří zhotovit jen něco pod 200. Je proto pochopitelné, že je MeisterSinger uvádí pouze v omezených edicích.

Punc úspěchu

Minimalistický desgin inspirovaný učením školy Bauhaus určitě nepadne do oka každému. Je specifický a ve světě celebrit po něm sáhnou spíše ty ze světa umění. Tak například u nás je hrdě nosí herečka Chantal Poullain, jejíž nonšalantní styl skvěle dotvářejí.

A není divu. Potrpí si na originalitu, a tou hodinky MeisterSinger rozhodně oplývají. Vždyť v posledních deseti letech získala značka na dvacet ocenění za design, a to včetně Red Dot nebo iF design award. A jak je to s ambasadory?

V Německu je jím proslulý televizní kuchař Nelson Müller, který ve své luxusní restauraci Schote v Essenu láká prvotřídním servisem a jedinečnou skladbou menu, povětšinou zkrášleného jemnou špetkou chilli.

V Rakousku se tato čest dostala k Eckartu Witzigmannovi, který jako první německy mluvící šéfkuchař vybojoval tři hvězdičky Michelin už v roce 1978. Nejnovějším přírůstkem do světa velvyslanců značky se stal člen frankfurtské opery Björn Bürger, jehož baryton okouzlil bavorského rodáka a zakladatele značky, který jí dal jméno právě dle svého koníčku − hudby. MeisterSinger totiž znamená „mistr zpěvu“.

Velká poptávka po jednoručkových hodinkách v Anglii způsobila, že londýnský Harrods poptal pro své klienty dvě edice zlatých hodinek MeisterSinger. Dvakrát 12 kusů Circularis imponovalo temně modrým a slonovinovým číselníkem s arabským reliéfem. Uvnitř pracuje vlastní strojek s manuálním nátahem, který díky dvojici pérovníků dokáže pracovat pět dní v kuse při jediném nátahu. Cena: 400 000 Kč. Ve vlastních ateliérech vyráběný strojek, který položil základy kolekce Circularis, si vysloužil pro loňský rok také automatický nátah a vůbec poprvé zobrazení data. Kromě antracitového číselníku vyplňujícího 43mm ocelové pouzdro je nabídce i v barvě slonoviny, bordó i tradiční modré. Cena: 126 000 Kč. Paleograph je jedním z komplikovaných modelů značky. Zatímco o zobrazení času se stará centrální hodinová ručka s doprovodnou vteřinkou na pozici 9, chronograf obstarává centrální s přidruženou ručkou v ploše třicetiminutového sčítače. Cena: 169 000 Kč. S označením Peter Henlein Gold Edition vzniklo pouhých 15 exemplářů. V tomto případě se zlato dostalo nejenom do struktury pouzdra, ale také do architektury strojku, kde tvoří můstky. Certifikovaný chronometr navíc využívá centralizované římské číslice pro snazší odečítání času. Cena: 410 000 Kč.
reklama
Související články
Newyorskou aukční síň Christie’s ovládla dražba uměleckých děl 21. století, která vynesla úctyhodných 106,5 milionu dolarů. Hlavní hvězdou večera se stal obraz umělce Jeana-Michela Basquiata, jehož cena dosáhla rekordních 23 milionů dolarů.   Aukční síň Christie’s opět přilákala nejvýznamnější sběratele a investory současného umění. Celý večer se nesl ve znamení souboje o významné poklady, přičemž […]
Když z Paříže dorazil i k nám směr zvaný kubismus, ovlivnil nejen výtvarné a užité umění, ale dal vzniknout i něčemu jedinečnému, ve světě nevídanému. Chopili se ho totiž architekti.   Dům u Černé matky Boží Stojí v Celetné ulici a navrhl ho v roce 1912 tehdy jednatřicetiletý Josef Gočár jako obchodní dům. V prvním […]
Hodnota historických kousků s fascinujícím příběhem nezná hranic. Dokážete odhadnout, kolik proslulá americká šperkařská společnost zaplatila za kapesní hodinky, jejichž původní majitelé pluli na proslulém zaoceánském parníku Titanic?   Jeden z nejprestižnějších klenotnických domů na světě, Tiffany & Co., je dlouhodobě spojován s vytříbeným vkusem, hypnotizujícími diamanty a prvotřídně provedenými šperky. Nedávno však značka rozšířila svůj […]
Země pro mnohé neznámá skrývá velké kulinární bohatství, což může být pro ty, kteří pamatují jen známý koňak nebo čaj opravdovým překvapením. A pohostinnost místních je pověstná. Však také jedno z přísloví zní: Host je dar Boží.   Gruzínská kuchyně není jenom jedna, po staletí vstřebávala vlivy turecké, íránské a posledních dekádách i ruské. Navíc […]
reklama
reklama
Historie
Panenka Barbie nesměla být krásná
Nejslavnější panence světa je 66 let a její cesta na trh byla mimořádně obtížná. Nikdo v úspěch panenky s dospělými tvary nevěřil.   Americká podnikatelka Ruth Handlerová (1916–2002) je spolu se svým manželem Elliotem (1916–2011) spoluvlastnicí nadějně se rozvíjející hračkářské firmy Mattel a přináší do společnosti ženský pohled. Rychle si povšimne, že zatímco autíček, stavebnic a figurek […]
Vlastenec Kinský s Marií Terezií nepohnul
Moderně uvažující politik, který předběhl svou dobu, český vlastenec, zároveň ale temperamentní až prchlivý muž. Takový je Filip Josef Kinský, jeden z nejbližších poradců Marie Terezie.   Pokud jsou k úspěšnému výkonu politické funkce třeba patřičné geny, má Filip Josef Kinský z Vchynic a Tetova (1700–1749) o budoucnost postaráno. Jeho otcem totiž není nikdo jiný než Václav Norbert […]
Hvězda fotoreportéra se zrodila z podvodu
Kulky mu sviští kolem hlavy a i on mačká spoušť. Nikoli však na zbrani, ale u svého fotoaparátu. Válečný fotograf Robert Capa je vždy tam, kde se něco děje…   Jeho rodným městem je Budapešť. Kdyby měl pokračovat v rodinných tradicích, nejspíš by pracoval v oděvním obchodě své matky. Doba však mladému, svobodomyslnému člověku nepřeje. […]
Byla Trajánova tržnice prvním obchodním centrem světa?
V centru Říma na dohled od Kolosea se tyčí podivuhodná stavba. Jde o Trajánovu tržnici, jež je součástí stejnojmenného fóra.   Mezi římskými vrcholky Kvirinálem a Kapitolem panuje čilý ruch. Skupiny dělníků zde postupně odstraňují velké množství zeminy. Píše se rok 107, když na místě vzniká „poslední a nejnádhernější ze všech císařských fór“, jak píše německá […]
Zajímavosti
Potpourri: Květinový záhon v misce
Krásu a vůni květin si už naši předkové chtějí přenést do svých domovů a zachovat ji co nejdéle. A tak vymyslí proceduru, která jim v tom má pomoci.   Na lenošce se rozkošnicky usmívá krásná Madame de Pompadour (1721–1764). Francouzský král Ludvík XV. (1710–1774) rozepne masivní knoflíky kabátce a zhluboka se nadechne. Místností se line […]
Seymour Hersh: Hlídací pes demokracie
Rok 1968. Válka ve Vietnamu eskaluje a Američané mají těžké ztráty. Vietkong je všude, situace je napjatá. Americké velení se všemi silami snaží situaci zvrátit. A s neúspěchy přichází frustrace a s frustrací násilí.   Ale skutečnou podstatu násilí v Americe tuší málokdo. Armáda si informace hlídá. Když novinář Seymour Hersh (*1937) dostane od svého známého zajímavý tip, […]
Řeka Eufrat: Je kolébka civilizace na pokraji zániku?
Před tisíci lety pomůže k rozvoji prvních zemědělských společností na světě a v Bibli je dokonce zmíněn jako jedna ze čtyř řek, které zavlažují zahradu Eden. I dnes jsou na něm závislé miliony lidí. Ale zdá se, že nemusí trvat dlouho a řeka Eufrat zcela vyschne…   Může se to zdát jako ironie osudu i […]
Burning Man: Festival plný divočiny odstartuje rozchod!
Za vším hledej ženu, podobně je na tom i týdenní americký festival Burning Man (Hořící muž). Hosté se sjíždějí do nevadské pouště na přelomu srpna a září, kdy se v USA slaví Svátek práce.   Larry Harvey (1948–2018) přemítá, jak se dostat z porozchodového splínu. Společně s pár kamarády postaví na Baker Beach v San Francisku dvoumetrovou sochu muže […]
Záhady a napětí
Zázrak v Želivě: Zachránil umírajícího kněze sám Bůh?
V 50. letech, v době, kdy v Československu probíhalo pronásledování biskupů, kněžích a dalších duchovních, se odehrál zázrak, který později uznal i papež Jan Pavel II. (1920–2005). V Želivském klášteře se měl ze smrtelné a nevyléčitelné diagnózy záhadně vzpamatovat kněz Jiří Maria Veselý (1908–2004). Skutečně šlo o zázrak?   Oboustranný zápal plic, otrava krve, nádory. To vše jsou diagnózy, […]
Od Bornea po Čínu: Existují bájné krokodýlí žáby?
Hluboko v džunglích Bornea a bažinách Číny se podle svědků ukrývá tvor, který odporuje veškeré logice. Obří žába s krokodýlí hlavou prý zvládne sežrat člověka. Pro domorodce je to pohroma, vědci zůstávají klidní: jsou to tvorové z legend, míní. Jenže svědectví přibývá a kryptozoologové hovoří o možném přežití pravěkého mastodonsaura!   Na severu Bornea, třetího […]
Děsivé pozadí filmu Nosferatu: Ožívá v něm mrtvý jazyk!
Horor Nosferatu amerického režiséra Roberta Eggerse přináší nejen návrat jednoho klasického filmového upíra, ale i něco mnohem tajemnějšího. Upírský hrabě Orlok v něm totiž hovoří jazykem, který zmizel ze zemského povrchu před více než 1500 lety! Jak se tvůrcům filmu podařilo znovu vdechnout život něčemu, co bylo již dávno mrtvé? A mělo to nějaký dopad na […]
Fascinující záhada hadí bohyně: Koho zobrazuje tajemná minojská soška?
Nedaleko krétského hlavního města Heráklion se nachází palác Knóssos, údajné útočiště bájného Minotaura, kterého zde nechal uvěznit krétský král Minos. Právě po něm byla pojmenována civilizace, která rozsáhlý komplex vybudovala. Ve 20. století byly v paláci nalezeny dvě sošky žen, světu známé jako hadí bohyně. O žádném hadím kultu v době Minojské civilizace se ale dodnes […]
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Maminko, na zdraví! Šťávy z odšťavňovačů Hurom zahřejí u srdce
panidomu.cz
Maminko, na zdraví! Šťávy z odšťavňovačů Hurom zahřejí u srdce
Užijte si s maminkou tento jedinečný den, kdy jí můžete ukázat, že je to nejdůležitější žena ve vašem životě. Darujte jí odšťavňovač Hurom, jehož dokonalé funkce uspokojí i ty nejnáročnější. Tento průkopník pomalého odšťavňování promění každodenní rutinu v neopakovatelný zážitek plný chuti a vitality. Maminka je jediná bytost, která nás miluje po celý život naprosto bez výhrad.
Jestřabí: Jurkovičova perla číslo dva
epochanacestach.cz
Jestřabí: Jurkovičova perla číslo dva
Postranní rozvinutá křídla, dřevěné hrázdění a nezaměnitelný styl lidové secese… navíc v dokonalé symetrii. To je luhačovický lázeňský garni hotel Jestřabí, v němž můžete atmosféru Dušana Jurkoviče nasávat plnými doušky! „Hotel Jestřabí je další velkou stavbou Dušana Jurkoviče v Luhačovicích a disponuje typickými znaky jeho staveb – hrázděným zdivem, originálními luxferami v čelní části hotelu i barvitým interiérem s převládajícími dřevěnými prvky,“
Vin Mariani: Kokainové víno, které okouzlilo svět
epochaplus.cz
Vin Mariani: Kokainové víno, které okouzlilo svět
Před Coca-Colou vládl světu nápoj Vin Mariani – víno s kokainem, které milovaly celebrity i papež. Jak tento „zázračný“ elixír inspiroval vznik Coca-Coly a proč zmizel? Ponořte se do příběhu nápoje, který definoval 19. století. Vin Mariani: alkohol s kokainem, který propagovaly celebrity i papež Co mají společného americký vynálezce Thomas Alva Edison (1847–1931), britská
Nový přírůstek do populární řady Navy SEAL 3500 Series s černobílým kontrastem
iluxus.cz
Nový přírůstek do populární řady Navy SEAL 3500 Series s černobílým kontrastem
Luminox rozšiřuje svou ikonickou řadu Navy SEAL 3500 o zcela nové hodinky Navy SEAL 3500 - Arctic Edition – nápadným bílým modelem určeným pro ty, kteří se pohybují v těch nejdrsnějších ledových podmí
Když fanoušci otřásají zemí: Vítězství Liverpoolu nad Tottenhamem vyvolalo seizmické otřesy
21stoleti.cz
Když fanoušci otřásají zemí: Vítězství Liverpoolu nad Tottenhamem vyvolalo seizmické otřesy
Když minulý týden FC Liverpool v Premiere Leaugue porazil Tottenham 5:1, nejen, že si zajistil mistrovský titul, ale otřásl i zemí. A to doslova. Podle vědců z Liverpoolské univerzity došlo běh
Konečně se Kubařová dočkala!
nasehvezdy.cz
Konečně se Kubařová dočkala!
Po mnoha marných letech snažení a nekonečných dotazech, kdy už se stane maminkou, se Veronika Khek Kubařová (37) ze seriálu Jedna rodina konečně dočkala! „Přiletí klokan,“ oznámila herečka všem svý
Jak mít ruce o deset let mladší
nejsemsama.cz
Jak mít ruce o deset let mladší
Čas rukavic je už naštěstí pryč a vaše ruce, které v zimě tolik strádaly, potřebují péči.Dopřejte jim tu nejjemnější, kterou dozajista ocení. Ochranné krémy dvakrát denně! Máte-li suché a popraskané ruce, použití speciálního ochranného krému na ruce je samozřejmostí. Pokud ale chcete dosáhnout dokonalé jemnosti pokožky rukou, používejte ochranný krém pravidelně 2x denně. Jemnost pokožky se projeví už
Oba dva dostali, co si zasloužili
skutecnepribehy.cz
Oba dva dostali, co si zasloužili
Někdy si říkám, že už mě v životě nemůže nic překvapit. Prošla jsem si tolika bolestmi, zklamáními a zradami, že bych měla být imunní. Ale některé rány jsou hlubší než jiné, zvlášť když přijdou od člověka, kterému jste věřili, od člověka, kterého jste milovali a podporovali, i když vás to stálo často víc sil, než jste sama
Nezalekla se Theodora rebelů ani zákona?
historyplus.cz
Nezalekla se Theodora rebelů ani zákona?
„Vždyť se úplně zbláznil! Zamiloval se do komediantky a nevěstky!“ rozčiluje se byzantský císař Justinus I. Jeho synovec a následník trůnu Petrus Sabbatius však trvá na svém: „Ožením se jedině s Theodorou! S nikým jiným!“ Ani v nejmenším mu nevadí, že jeho vyvolená je dcerou krotitele medvědů a po večerech si přivydělává jako obyčejná tanečnice. Theodora (asi 497–548)
Strašidelná hospoda Eastern Station: Přebývají tu přízraky předčasně zemřelých?
enigmaplus.cz
Strašidelná hospoda Eastern Station: Přebývají tu přízraky předčasně zemřelých?
Historické město Ballarat na jihu Austrálie vzniká v době zlaté horečky. V roce 1862 je tu také otevřen hotel Eastern Station s vlastní hospodou. Podnik funguje dodnes a je nyní považován za nejstraši
Skryté vášně moderátorky Ellen DeGeneres
rezidenceonline.cz
Skryté vášně moderátorky Ellen DeGeneres
Asi netřeba připomínat, že sympatická Ellen je také známá jako stand-up komička. Málo se už ale ví o tom, že má smysl pro design a komfortní bydlení. Když moderátorka spolu se svou manželkou herečkou Portií de Rossi poprvé spatřily tuto elegantní kamennou vilu nacházející se v kopcích kalifornské Santa Barbary, ihned ji zaujala atmosféra připomínající
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz