Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Všechno má svůj čas: MeisterSinger

Hodinky malé privátní značky neinspirovalo ve svém konceptu nic jiného než dávná historie a každodenní rituály. Proto i ti, kteří je nosí, spojuje odhodlanost udělat si čas na své zájmy a nikam konečně nespěchat.

MeisterSinger totiž dedikoval svým časomírám jen jedinou ručku. Na rozdíl od ostatních německých hodinek neprahne po komplikovanosti ani po extrémní odolnosti. Jde mu o klid.

Na konceptu zobrazovat čas na číselníku jedinou ručkou není vlastně nic nového. Už stín gnómonu byl jeho předchůdcem a první mechanické hodiny a orloje vlastně ani minuty neřešily.

Pohyb hodinové ručky je tak ve své podstatě dostatečný, vždyť v samotném intervalu hodiny dochází k jejímu postupnému posunu a svou polohou dokáže indikovat čtvrtě nebo i pětiminutové úseky.

Právě ty jsou na číselnících hodinek MeisterSinger vyznačeny namísto běžných minut. Vždyť taková přesnost je ve světě byznysu dostatečná a vlastníkům takovýchto hodinek postačí. O čem jiném je luxus, když ne o možnosti dělat si s vlastním časem, co je libo…

Unikátní přístup

Pouhých šestnáct let stačilo značce MeisterSinger, aby se proslavila po celém světě. Její pouť za originalitou vedla jedinou cestou: v dnešním světě komplikací vzkřísit jednoduché jednoručky.

To zvládl Manfred Brassler na výbornou a v německém Münsteru se mu podařilo etablovat ateliér, jehož potenciál rok co rok roste.

Jenže přicházet opakovaně s kreativními modely s jedinou ručkou je úkol nelehký, a tak není divu, že nabídku modelů na strojcích ETA či Unitas dotváří manufakturní produkce a samozřejmě také limitované edice.

Speciální poklonu si vysloužil hodinář a zámečník 16. století Peter Henlein, anebo díky své vizi rozložení číselníku na kvadranty vědec Benjamin Franklin ze století osmnáctého.

Zkrátka nepřišly ani jednoručkové hodiny na Westminsterském opatství nebo kultovní britská automobilka MG Cars. Značka se nebrání ani sběratelským edicím. Po Rakousku a Holandsku existují návrhy i pro Českou republiku.

Obsese jedinou ručkou

Investovat do vývoje mechanických strojků a následně je manufakturně vyrábět je velmi náročné.

Proto aby si Manfred Brassler splnil svůj sen a nabídl svým zákazníkům něco opravdu unikátního, došlo k jedinečnému partnerství se švýcarským studiem Synergies Horlogères.

To je v současné době ve vlastnictví britské značky Christopher Ward, přičemž své unikátní moduly komplikací a mechanické strojky využívají exkluzivně značky obě.

Hlavním vývojovým inženýrem je zde německý hodinář Johannes Jahnke, který stojí také za kalibrem MSH01 s pětidenní rezervou nátahu či jeho nástupcem MSA01 s automatickým nátahem, který byl do kolekcí Circularis integrován v loňském roce.

Díky jeho schopnostem však mohou značky nabízet i další komplikace, jako je třeba indikátor skokové hodiny, tedy hodinky využívající pouze minutovou ručku a disk zobrazující aktuální hodinu, nebo jednotlačítkový chronograf.

Ten je však velmi náročný na výrobu a ročně se jich podaří zhotovit jen něco pod 200. Je proto pochopitelné, že je MeisterSinger uvádí pouze v omezených edicích.

Punc úspěchu

Minimalistický desgin inspirovaný učením školy Bauhaus určitě nepadne do oka každému. Je specifický a ve světě celebrit po něm sáhnou spíše ty ze světa umění. Tak například u nás je hrdě nosí herečka Chantal Poullain, jejíž nonšalantní styl skvěle dotvářejí.

A není divu. Potrpí si na originalitu, a tou hodinky MeisterSinger rozhodně oplývají. Vždyť v posledních deseti letech získala značka na dvacet ocenění za design, a to včetně Red Dot nebo iF design award. A jak je to s ambasadory?

V Německu je jím proslulý televizní kuchař Nelson Müller, který ve své luxusní restauraci Schote v Essenu láká prvotřídním servisem a jedinečnou skladbou menu, povětšinou zkrášleného jemnou špetkou chilli.

V Rakousku se tato čest dostala k Eckartu Witzigmannovi, který jako první německy mluvící šéfkuchař vybojoval tři hvězdičky Michelin už v roce 1978. Nejnovějším přírůstkem do světa velvyslanců značky se stal člen frankfurtské opery Björn Bürger, jehož baryton okouzlil bavorského rodáka a zakladatele značky, který jí dal jméno právě dle svého koníčku − hudby. MeisterSinger totiž znamená „mistr zpěvu“.

Velká poptávka po jednoručkových hodinkách v Anglii způsobila, že londýnský Harrods poptal pro své klienty dvě edice zlatých hodinek MeisterSinger. Dvakrát 12 kusů Circularis imponovalo temně modrým a slonovinovým číselníkem s arabským reliéfem. Uvnitř pracuje vlastní strojek s manuálním nátahem, který díky dvojici pérovníků dokáže pracovat pět dní v kuse při jediném nátahu. Cena: 400 000 Kč. Ve vlastních ateliérech vyráběný strojek, který položil základy kolekce Circularis, si vysloužil pro loňský rok také automatický nátah a vůbec poprvé zobrazení data. Kromě antracitového číselníku vyplňujícího 43mm ocelové pouzdro je nabídce i v barvě slonoviny, bordó i tradiční modré. Cena: 126 000 Kč. Paleograph je jedním z komplikovaných modelů značky. Zatímco o zobrazení času se stará centrální hodinová ručka s doprovodnou vteřinkou na pozici 9, chronograf obstarává centrální s přidruženou ručkou v ploše třicetiminutového sčítače. Cena: 169 000 Kč. S označením Peter Henlein Gold Edition vzniklo pouhých 15 exemplářů. V tomto případě se zlato dostalo nejenom do struktury pouzdra, ale také do architektury strojku, kde tvoří můstky. Certifikovaný chronometr navíc využívá centralizované římské číslice pro snazší odečítání času. Cena: 410 000 Kč.
reklama
Související články
Není nad čerstvé koření v kuchyni. A to i v zimních měsících. Poradíme vám, co dělat, abyste si svěží bylinky mohli vychutnat po celou zimu.   Bazalka, máta, petržel, rozmarýn a další bylinky v květináčcích, které prodávají v obchodech, jsou většinou určeny jen pro okamžitou spotřebu. To znamená, že k vaření využijete jejich lístečky a […]
Saúdská Arábie je uznávána jako přední destinace. Není proto úplným překvapením, že si Rijád zajistil šanci na pořádání světové výstavy v roce 2030. Po Dubaji v roce 2020 je tak druhým městem na Blízkém východě, jemuž se této příležitosti dostane. Město v hlasování předstihlo konkurenty Řím a Pusan ​​v Jižní Koreji.   Světová výstava se […]
Pokud tři a více nocí v týdnu sotva zamhouříte oka a tak to jde měsíc i déle, pak trpíte insomnií čili nespavostí a je čas hledat příčinu. A těch může být celá řada. Vlastně váš spánek může rušit skoro cokoli. Nicméně některé důvody nespavosti jsou častější:   Narušený spánkový rytmus To v praktické řeči obvykle znamená, […]
Jedinečné kouzlo pláže Alys začíná její polohou u tyrkysového moře na pobřeží Mexického zálivu na severozápadě Floridy. Ale to je jen začátek. V nové vilové čtvrti bylo vše navrženo tak, aby umocnilo luxusní životní styl jeho obyvatel.   V moři bílých štukových domů a dlážděných ulic Alys Beach má člověk má pocit, že se toulá […]
reklama
reklama
Historie
Strom lásky: Unikátní relikviář ukradli lupiči
Městské muzeum v toskánském Lucignanu ukrývá mimořádný skvost. Jde o relikviář známý jako Strom lásky. Podle legendy totiž sliby pronesené před ním trvají věčně.   Před sienským zlatníkem Gabriellem d‚Antoniem leží plátky zlata, drahé kameny a perly. Slovutný umělec je plně zaujatý prací na bezmála tři metry vysokém relikviáři. Ten má podobu stromu se šesti větvemi […]
Vzestup Diega Velázqueze pojistil úplatek
„Přimluvte se u krále za mladého Diega,“ naléhá na vévodu Olivarese kaplan Don Juan de Fonseca. V upocených rukou mačká váček s 50 dukáty.   „Pochází ze Sevilly, stejně jako já. A má skutečně velký talent,“ dušuje se a podává španělskému grandovi peníze. Ten se ještě chvíli zdráhá, nakonec si ale umolousaný pytlík přece jen vezme. […]
Zval bankéř Preiss Masaryka na zabijačky?
Přezdívají mu Žralok od Prašné brány nebo Kapitán českého průmyslu. Právník Jaroslav Preiss se nikdy nestane ministrem, přesto více než deset let ovládá prvorepublikovou ekonomiku.   Jaroslav Preiss (1870–1946) pochází z rodiny berního úředníka v Přešticích u Plzně. Rodiče se brzy přestěhují do Domažlic, kde vychodí gymnázium. Absolvuje ho s vyznamenáním, ale profesory tehdy provokuje svými vlasteneckými aktivitami. […]
Rekordmanka Koubková se stala mužem
Úspěšná reprezentantka se vrací domů, ověnčená světovými tituly. Zraje v ní ale rozhodnutí, po kterém všechny medaile poletí do popelnice.   Dětství Zdeny Koubkové (1913–1986) ze slezského Paskova mohlo být úplně obyčejné. Dívka, šesté dítě šafáře Jakuba Koubka na velkostatku hraběte Stollberga, si ale otce příliš neužije. Vypukne první světová válka, Jakub Koubek narukuje na frontu […]
Zajímavosti
Inkoust: Co je psáno…
Lidé v paleolitu ho používají k vytváření jeskynních maleb, starověcí mudrci jím zaznamenávají na pergamenové svitky své poznatky a myšlenky, a svým způsobem ho využívají i současné elektronické knihy. Inkoust není jen jeden, neboť každá doba i kout světa má svůj, odpovídající jeho potřebám.   V Egyptě se prokazatelně používá už 3000 let př. n. […]
Černý kašel: Zabiják, který se probouzí!
Kašel může být suchý, vlhký, dráždivý, akutní či chronický, to všechno se však dá ve většině případů zvládnout. Dokud tedy nepřidáme přívlastek černý, protože pak už jde do tuhého!   Začne to jako běžné nachlazení, k horečce či zimnici se však brzy přidají prudké záchvaty kašle. Opakují se znovu a znovu a hned tak se […]
Guinnessova kniha rekordů: Na počátku je hádka v hospodě
Zakouřená místnost s krbem, na stěnách plechové cedule, dřevěný interiér a starodávné pípy. Sklenice jsou plné Guinnessu, v rohu sedí tři muzikanti a hrají svižný jig. Je listopad roku 1951 a v hospodě začíná nejpamátnější hádka nad pivem.   Tím, kdo je v této hádce hlavním účastníkem, není nikdo jiný než Sir Hugh Beaver (1890–1967), ředitel pivovaru Guinness. […]
CECOT: Nejdrsnější věznice světa
Salvador – malá středoamerická zemička, kterou nechvalně proslaví války gangů. Tamní prezident Nayib Bukele (*1981) má všeho dost, a tak nechá postavit CECOT neboli Centrum pro izolování teroristů!   Na kalendáři se značí datum 26. března 2022, tehdy násilnosti dosáhnou pomyslného vrcholu. Za jediný den totiž v důsledku války gangů umírá na 62 lidí! Bukele […]
Záhady a napětí
Záhadná smrt hlasu národa: Byla Whitney Houston zavražděna?
11. února 2012 otřese světem zpráva, že americká zpěvačka – hlas národa, jak byla mnohými přezdívána – Whitney Houston (1963–2012) byla nalezena mrtvá v hotelu v Beverly Hills. Za příčinu smrti je označeno nešťastné utonutí ve vaně. Pojďte se s námi podívat na fakta, která však nešťastnou náhodu rozporují!   Pouhé dva dny před oznámením […]
Bible je důkazem, že žijeme v simulaci, tvrdí vědec
Je svět kolem nás skutečný? Co když je vše je pouhá iluze a my žijeme uvězněni ve virtuální realitě podobně jako postavy ve videohrách, u kterých ve volném čase odpočíváme? Touto otázkou se vědci a filozofové zabývají už tisíce let. Docent fyziky na univerzitě v Portsmouthu Melvin Vopson nyní přichází s tvrzení, že Bible může […]
Turistku v australské strašidelné léčebně prý napadl duch!
Návštěvnice jedné z nejstrašidelnějších australských atrakcí před nedávnem zažila bližší setkání s tamními paranormální jevy, než by sama přála. Během prohlídky bývalé psychiatrické léčebny na ni údajně zaútočilo cosi neviditelného a zanechalo to na jejích zádech viditelné škrábance! Napadl ženu duch některého z bývalých pacientů?   V roce 1867 je ve městě Ararat na jihovýchodě […]
Podivný útok na USS Stein: Co napadlo torpédoborec?
Torpédoborec amerického námořnictva USS Stein se v 70. letech minulého století účastní mnoha utajených bojových operací, za než si vyslouží četná ocenění. Přesto se do povědomí veřejnosti dostane hlavně díky záhadným událostem z roku 1978, kdy loď cosi napadne. Co vyděsilo posádku a poškodilo lodní sonar? Byl to snad legendární kraken?   Onoho osudného dne roku 1978 […]
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Co nyní žádá vaše pokožka?
nejsemsama.cz
Co nyní žádá vaše pokožka?
Hodí se Aloe vera, která má skvělé hydratační účinky. Stejně tak pokožka v zimě ocení šnečí extrakt, který ji vyživuje, regeneruje a vyhlazuje. Aloe přitom pokožku hydratuje, aniž byste měla pocit mastnoty. Šnečí sliz je přírodní antibiotikum s výjimečnými regeneračními a antioxidačními účinky. Výběr nejlepšího Nejvíc přínosů z aloe pro pokožku zajistí čistý gel. Při nákupu se nenechte ošálit
Záhady křesťanských maleb: Dokazují existenci mimozemšťanů?
enigmaplus.cz
Záhady křesťanských maleb: Dokazují existenci mimozemšťanů?
Na mnoha starých malbách s křesťanskými motivy se údajně objevují záhadné objekty, které dle některých ufologů připomínají mimozemské talíře. Dokazují, že dávní mistři věděli o existenci mimozemšťanů?
Opulentní rezidence Ivany Trumpové
rezidenceonline.cz
Opulentní rezidence Ivany Trumpové
Království, plné detailů z plátkového zlata, křišťálových lustrů, růžového mramoru a stěn se zvířecími vzory, dokonale odráží poněkud výstřední styl a vášeň pro nevšední design své dlouholeté majitelky. Rodačka ze Zlína, bývalá manželka Donalda Trumpa, v něm bydlela až do své smrti v roce 2022. Úspěšná podnikatelka a neúnavná milovnice luxusu a mladších mužů svým
Stále na ně myslím
skutecnepribehy.cz
Stále na ně myslím
Dlouho jsem se rozhodovala, jestli o tom, co se stalo, vůbec někdy promluvím. Ale jak člověk stárne, přemýšlí jinak. Některé vzpomínky už nejsou tak bolestivé. Což je logické. Přesto mne překvapí, že ten stesk může být silný, jako když mi bylo těch 12 let. Dnes je mi 80 let. Tenkrát bylo jaro. Vše bylo krásné. Začalo
V kuchyni na vysoké noze
panidomu.cz
V kuchyni na vysoké noze
Máte-li v bytě – a v kuchyni zvlášť – málo prostoru, přemýšlíte, jak ho využít. Problém by možná vyřešil barový pult a k tomu šikovné židle na vysoké noze. Je to nejen praktické, ale dokonce i trendové. Kam si barový pult umístíte, záleží hlavně na tom, jaké dispozice má vaše kuchyně. Můžete si jej nechat
Udělal si Ladislav Neapolský z papežů loutky?
historyplus.cz
Udělal si Ladislav Neapolský z papežů loutky?
Neváhal se postavit králům i papežům a dokázal dobýt samotný Řím. Měl ale tolik mocných nepřátel, že svůj sen, sjednotit pod svou vládou celou Itálii, nakonec uskutečnit nedokázal. Neapolský kníže Karel III. z Durazza (1345–1386) může slavit. Na svět přichází jeho syn Ladislav (1376–1414). Až si Karel o šest let později vybojuje trůn, neapolské království tak
Malebné Gosau: perla rakouských Alp
epochanacestach.cz
Malebné Gosau: perla rakouských Alp
Solná komora (Salzkammergut) je jednou z nejmalebnějších oblastí Rakouska, která láká návštěvníky svou dechberoucí přírodou, historickými městečky a bohatou kulturní tradicí. Rozkládá se mezi alpskými vrcholy a průzračnými jezery, kterých je zde více než 70. Tato oblast je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO díky své jedinečné krajině a historickému významu. Nejznámějšími perlami Solné komory
Rebarborový koláč
tisicereceptu.cz
Rebarborový koláč
Suroviny 230g studeného másla 260g hladké mouky 15g cukru krupice čtvrt lžičky soli 120g velmi studené vody 500g rebarbory 3 lžíce kukuřičného škrobu 1/3 hrnku cukru špetka soli lžička záz
Osm očí, osm nohou, smrt za chvilku pouhou
21stoleti.cz
Osm očí, osm nohou, smrt za chvilku pouhou
Australští vědci nedávno popsali nový druh sklípkance, který se řadí mezi největší a nejjedovatější pavouky na světě. Tento druh, pojmenovaný Atrax christenseni na počest jeho objevitele Kanea Christe
Manžel dělá Pauhofové naschvály?
nasehvezdy.cz
Manžel dělá Pauhofové naschvály?
Tohle si za rámeček nedá! Táňa Pauhofová (41) nedorazila na premiéru filmu V dobrém i zlém, kde má jednu z hlavních rolí. Vyvolalo to řadu negativních reakcí. „To by si Menšík, Zázvorková a jiní v
Hodinářská značka Rado oznámila spolupráci s Barborou Krejčíkovou
iluxus.cz
Hodinářská značka Rado oznámila spolupráci s Barborou Krejčíkovou
Česká tenistka Barbora Krejčíková, která patří mezi světovou tenisovou elitu, se stala novou ambasadorkou švýcarské značky Rado. Toto partnerství podtrhuje spojení sportovní dokonalosti a precizního h
Tajemné rituály starověku: Obskurní zákazy i sex
epochaplus.cz
Tajemné rituály starověku: Obskurní zákazy i sex
„Nepovolaným vstup zakázán.“ Nebo „Zákaz parkování, skládka zakázána, zákaz kouření“. Podobné cedule jsme zvyklí potkávat každý den. Ale co takhle cedule říkající: „Vaření hlav zakázáno!“? Právě takovou, ovšem vytesanou do kamene, objeví roku 2019 se svým týmem profesor z UAB (Alabamské univerzity v Birminghamu) Joan Oller Guzmán při vykopávkách v egyptském přístavu Bereníké. Jde o
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz