Jejich jména a osudy zná celý svět. Přesto jsou životní příběhy i těch nejslavnějších historických osobností protkané překvapivými fakty a skutečnostmi, které by do nich nikdo neřekl. Dokážeme vám to v naší pravidelné rubrice.
Rodiče ji zavřou do klášterní školy
Budoucí manželka Adolfa Hitlera přijde na svět v roce 1912. Už odmalička se Eva chová jinak než ostatní holčičky a rodičům přidělá nejednu vrásku na čele.
Ráda se obléká jako kluk, „rošťačí” venku a chování hodné malé dámy jí vůbec nic neříká. V naději, že se Eva chlapeckého chování zbaví, ji pošlou rodiče do klášterní školy.
Nemá ponětí, s kým má tu čest
Braunová se s Hitlerem seznámí v říjnu 1929 v ateliéru jeho osobního fotografa Heinricha Hoffmanna. Budoucí diktátor, který se představí jako pan Wolf, tehdy sedmnáctileté dívce naprosto učaruje.
Navíc mladičká Eva absolutně netuší, s kým má tu čest. Nedojde jí to ani poté, co se jí Hitler představí skutečným jménem!
Má židovské předky
Když se Hitler s Braunovou začne pravidelně stýkat a jejich vztah nabírá na intenzitě, nechává velmi podrobně prostudovat rodokmen Eviny rodiny. Chce si být jist, že je jeho milenka rasově čistá. Před několika lety však vědci přišli s překvapivou informací.
Z analýzy kódu DNA získaného z pramenu jejích vlasů zjistili, že Eva měla nejspíš židovské předky!
Vliv v kruhu nacistů
Mohlo by se zdát, že Braunová je vedle Hitlera jen naivní žena, se kterou je možné velmi dobře manipulovat. Opak je ale pravdou. Podle některých historiků v okruhu Hitlerových nejbližších zaujímala velmi významnou pozici.
O její přízeň usiluje Joseph Göbbels či Albert Speer.
Zemřít jako hrdina
Je to právě Eva, která povzbuzuje vůdce ve chvílích, kdy už je jasné, že Německo válku prohraje a on ztratí všechnu naději. Nabádá jej ke spáchání sebevraždy, k hrdinské smrti velkého vůdce.
„Zemři jako hrdina, ne jako někdo, kdo čeká na milost svých nepřátel,” opakuje Hitlerovi pár dní před tím, než si oba sáhnou na život.
(Foto: wikipedia.org, shutterstock.com)