Nenadálé výdaje jsou velmi nepříjemné, nicméně spoustě z nás se bohužel nevyhnou. Řešení takovéto situace bývá na první pohled velmi jednoduché. Stačí si vzít pouze půjčku. Jak ale vybrat tu správnou?
Vždyť nejen na bankovním, ale i na nebankovním poli se nachází velké množství finančních produktů, které nemají potřebnou kvalitu. Nechat se podvést od nějakého nespolehlivého poskytovatele není zrovna optimální. Podle jakých kritérií takovouto půjčku vybírat? My vám 3 tipy dáme právě v tomto článku.
Máte jistotu, že půjčku získáte?
Jestliže nikomu nic nedlužíte, máte pravidelný příjem a poměrně se vám daří, půjčku získáte. Takovýchto lidí je vcelku hodně, nicméně většina z nich úvěr logicky nepotřebuje.
Proto je zapotřebí podívat se na to, jak se věci mají i u méně bonitních žadatelů o půjčku. Bankovní domy si prakticky pokaždé lustrují potenciální klienty v některém z registrů dlužníků.
Tradičně se jedná o BRKI, nicméně mnohdy si zjišťují platební bilanci minulosti u žadatelů i v některém z dalších registrů, jako je třeba Solus. Nebankovní společnosti dnes už také půjčky bez prohlížení registru dlužníků nepůjčují.
Spočítejte si výši přeplatku
Půjčit si peníze bez rozmyslu je to nejhorší, co člověk může udělat! Spočítání si výše přeplatku není nijak náročné. Prohlédnete si RPSN a samotnou úrokovou sazbu. Poté si srovnáte součet všech splátek a reálnou sumu, již daný poskytovatel nabízí.
Rozdíl je onen přeplatek. Mnohé společnosti dnes již nabízejí na svých webech přímo kalkulačky půjček, kde se vám vše spočítá automaticky.
Pozor na ostatní poplatky
Spousta poskytovatelů půjček vydělává nejvíce peněz na tom, když konkrétní dlužník není schopen splácet. Zpoplatněno je především odložení splátek. Výši takovéhoto poplatku se vyplatí zjistit předem. Stejně tak může být zpoplatněno i předčasné splacení.
Optimální je poradit se s nějakým odborníkem. Výbornou volbou i online porovnání, které zvládne nějaký spolehlivý broker pool.