I koupelnu můžeme proměnit v zelenou oázu, je-li v ní alespoň malé okénko. Představujeme vám nejhezčí rostliny, ze kterých si určitě vyberete. V koupelně se daří i jiné zeleni, než je plíseň na zdi.
Světlá koupelna je ideálním místem pro pěstování vlhkomilných rostlin. Většina z nich totiž kromě vlhkého vzduchu ocení i polostín.
Šáchor (Cyperus)
Šáchory patří mezi obyvatele bažin a vodu potřebují i při pěstování doma. Umístěte jej na světlé až slunečné místo. Podložní miska musí být stále plná vody. Příliš suchý vzduch se projevuje hnědnutím špiček listů.
Stejně šáchor zareaguje na příliš tvrdou nebo kyselou vodu. Od dubna do srpna jednou za týden slabě přihnojte.
Vrísea (Vriesea)
Pochází z Brazílie, a proto miluje teplo a vlhko. Pěstujte ji na světlém nebo polostinném místě. Při zalévání by se voda měla dostat i do listové nálevky, tedy doprostřed listové růžice. V létě každých 14 dní slabě přihnojte.
Aglaonema (Aglaonema)
Rostlina původem z jihovýchodní Asie je zajímavá svou krásnou stříbřitou kresbou na listech. Vyhovuje jí stinné nebo polostinné místo. Nikdy ji neroste, kapky způsobují skvrny na listech. Zalévejte jen měkkou odraženou vodou. Od března do srpna každých 14 dní mírně přihnojte.
Pozor: Rostlina obsahuje kontaktní alergeny.
Alokázie (Alocasia)
Hlavní ozdobou této zvláštní rostliny z Bornea jsou výrazné, kovově lesklé listy se světlou kresbou. Potřebuje teplo a vysokou vzdušnou vlhkost. Alokázii se nejlépe daří na polostinném až stinném místě. Ocení zálivku měkkou, odraženou vodou.
Vyvarujte se přemokření! Od března do srpna každých 14 dní mírně přihnojte.
Kalatea (Calathea)
Typická obyvatelka tropických deštných pralesů, které se bude ve vlhké koupelně velmi dařit. Pěstujte ji na světle nebo polostínu, nikdy ne na přímém slunci. Půdu udržujte mírně vlhkou, zalévejte odstátou vodou.
Vysokou vzdušnou vlhkost můžete podpořit častým rosením. Od března do srpna každých 14 dní mírně přihnojit.