Většina z těchto lidí jen lehce přesáhla dvacátý rok života. Vzpomenete si ještě, jaké jste dostávali kapesné a kolik jste měli naspořeno, když bylo kolem dvaceti vám?
Tihle mladí lidé se o svoji budoucnost bát nemusí, prakticky už do konce života nemusejí pracovat. Jejich majetek je totiž mnohem větší než úspory většiny lidí na světě.
Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější z nich a nutno podotknout, že většina se k tomuto bohatství dostala vlastní silou.
Kylie Jenner (22 let, 23,4 miliard korun)
Mark Zuckerberg na tuto částku dosáhl až ve svých třiadvaceti letech.
Historicky nejmladší self-made miliardářka na světě a nevlastní sestra Kim Kardashian zbohatla díky slávě, kterou jí přinesla účast v rodinné reality show, a v návaznosti na to díky vlastní kosmetické značce Kylie, kterou začala hojně propagovat na svých sociálních sítích.
Jen na Instagramu ji sleduje 144.4 milionu sledujících, marketing se jí proto dělá velmi snadno, a její rtěnky z pultů v prvních dnech prodeje mizely do jedné minuty.
John Collison (28 let, 49,14 miliard korun)
Irský podnikatel John Collison studoval Harvardskou univerzitu, ale nedokončil ji. Ale popel si kvůli tomu na hlavu rozhodně nesype. V roce 2010 totiž spolu se svým starším bratrem Patrickem založili online platební společnost Stripe.
Oba bratři si tak každý přišli na 49 miliard korun. Společnost sídlí v San Franciscu a získala 150 milionů dolarů od CapitalG a General Catalyst Partners a její čisté jmění je 468 miliard korun. Mezi investory patřili například Elon Musk nebo Peter Thiel. Ve volném čase John rád pilotuje letadla nebo hraje na klavír.
Alexandra (22) a Katharina (23) Andersen (32,7 miliard korun každá)
Druhá nejmladší miliardářka na světě. Je norskou podnikatelkou a dcerou norského průmyslníka Johana H. Andresena, který je majitelem společnosti Ferd AS. Stejně jako její starší sestra vlastní 42,2 % této společnosti.
Mezi nejmladší miliardáře byla zařazena v roce 2016 a teprve nyní ji z trůnu sesadila Kylie Jenner. Propadla drezuře koní, za kterou dokonce získala mnoho ocenění, a věnuje se také modelingu, outdoorovým aktivitám, turistice a rybaření.
Její sestra Katharina se jezdectví také věnuje, ale o poznání méně. Čas raději tráví se svým bulldogem Tychem a má velkou slabost pro luxusní boty a kabelky, do kterých neváhá investovat nemalé jmění.
Gustav Magnar Witzøe (23 let, 70 miliard korun)
V pouhých devatenácti letech na něj otec převedl 47 % procent rodinného podniku, norské rybářské společnosti Salmar, která je jedním z největších světových producentů lososů. Údajně proto, aby se později vyhnul velké dani z dědictví.
Už dříve však Gustav pracoval na rybích farmách a investoval do technologií, nemovitostí a startupů. Kromě toho je však jeho velkým koníčkem móda a modeling, velmi aktivní je také na svých sociálních sítích.
Miluje sporty všeho druhu, především ty zimní, za kterými rád vyráží se svými kamarády na hory.
Nick D’Aloisio (23 let, 30 milionů dolarů)
Nemá sice na kontě miliardy – zatím – nicméně ke svým milionům dolarů si Nick z Velké Británie přišel úplně sám, je proto jedním z nejmladších self-made milionářů všech dob. Dostal také řadu universitních a odborných cen. Jak peníze získal?
V patnácti letech naprogramoval úspěšnou aplikaci Summly pro iPhone, kterou od něj odkoupila firma Yahoo! Aplikace dokáže celé články ze zpravodajských serverů zkrátit do několika vět, prostřednictvím algoritmu sama vybere nejdůležitější informace.
Nick je doslova posedlý prací a dnes vyvíjí další a další aplikace – kódovat se naučil už ve svých dvanácti letech. Dříve hrál ragby a kriket, ale jak sám přiznává, dnes už na sport nemá tolik času.
Jaylen Bledsoe (20 let, 82 milionů korun)
Jaylen se narodil dospívajícím rodičům a byl vychováván svobodnou matkou.
Už jako malý se zajímal o informační technologie a v pouhých třinácti letech už založil firmu Bledsoe Technologies zaměřenou na IT technologie a design. Když do dvou let vydělal první miliony dolarů, investoval do dalších firem.
Několik dalších také ještě založil. V současné době šéfuje globální investiční společnosti Jaylen D. Bledsoe Global Group a vlastní Flare Digital, poradenskou agenturu zaměřenou na inovativní strategie pro růst firem. Je nasnadě, že jeho majetek se ještě v budoucnu bude dramaticky rozrůstat.