Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Co se děje v těle, když tloustneme?

Zvnějšku na první pohled poznáme, když přibíráme na váze. Co se ale děje uvnitř těla? Jaký vliv má tloustnutí naše orgány a psychiku? 

Obezitou v současné době trpí až 300 000 000 lidí a představuje velmi vážný problém. Platí staré pravidlo, že na toto onemocnění si lidé zakládají už v dětství. Tukové buňky dorůstají v těle jen do 20 let, postupně se plní tukem a zvětšují svůj objem.

Tělo do nich ukládá veškerou přebytečnou energii, kterou získává z jakékoli potravy. Pokud jednou hodně přibereme, máme problém do konce života, jelikož se tuk začne plnit i do jiných částí těla než jen pod kůži.

Bude se hromadit kolem vnitřních orgánů, což může způsobit závažné zdravotní problémy.

Aktivní tuky

Za rok ztratíme zhruba desetinu tukových buněk, které se vzápětí nahradí. Jejich celkový počet tak zůstává na stabilní úrovni. Což znamená, že obézním lidem, kteří zhubli až 20 % své původní váhy, žádné tukové buňky neubývají.

Navíc ty, které se obalují okolo orgánů, jsou biologicky aktivní a produkují hormony a další látky, jež negativně ovlivňují činnost našeho těla.

Slinivka

Slinivka břišní je malý nepárový orgán ve tvaru rohlíku, o kterém mnoho lidí ani neví, že ho má. Tento orgán ale plní nesmírně důležitou funkci – vytváří hormony inzulin, glukagon a somatostatin, které se uvolňují do organismu.

V souvislosti s nedostatečnou činností slinivky hrozí především u obézních lidí riziko cukrovky II. typu, které je způsobeno nedostatečnou tvorbou inzulinu.

Do tuku se ukládají škodliviny

Dokud slinivka funguje dobře, dokáže strávit potravu naprosto dokonale včetně cukru. Tělo je pak spokojené a netvoří žádné zbytečné tukové zásoby a potrava ve střevech nekvasí. Při špatně strávené potravě se ale přes střevní stěnu uvolňují do těla toxiny.

Proto tělo vyrobí větší množství tuku a veškeré toxiny a chemie ze stravy se do něj uloží. Vlivem špatně fungující slinivky se tělo špatně vyživuje a má pocit neustálého hladu.

Kvůli nezdravému jídlu se člověk může projíst až k zánětu slinivky.
Kvůli nezdravému jídlu se člověk může projíst až k zánětu slinivky.

Krutý zánět

Nezdravou stravou a tučnými jídly se může člověk projíst až k akutnímu zánětu slinivky. Příznakem je náhlá a velmi silní bolest v levém boku, která vystřeluje až do zad. U nemocného člověka se objevuje i nevolnost, zvracení, zrychlený tep a teplota. Je třeba, aby vyhledal lékařskou pomoc.

Strašák jménem cukrovka

Největší obavy ale vyvolává diabetes II. typu, jelikož při tloustnutí přestává slinivka vyrábět dostatek inzulinu a zároveň se zvyšuje odolnost tkání vůči tomuto hormonu a vzniká cukrovka. Tělo pak nedokáže cukr zpracovat a hromadí se v krvi, což ničí cévy.

Když pak lidé přebytečná kila shodí, citlivost tkání na inzulin se částečně zvyšuje.

Játra

Játra se dají popsat jako chemická továrna našeho organismu, patří mezi nejdůležitější orgány v lidském těle. Plní mnoho důležitých procesů. Slouží hlavně jako filtr, který v sobě zachycuje veškeré toxiny, jenž v našem těle proudí.

Pomáhají také trávit tuky nebo skladovat vitaminy a minerály z přijímané potravy.

Zvětšená játra

Pokud dochází k dlouhodobému přejídání a konzumaci nezdravé stravy, začne se okolo jater ukládat tuk. Ten pak způsobuje, že se jaterní buňky tímto tukem obalují, rostou, a játra se tak zvětšují. Tento proces je velmi nebezpečný.

Pokud totiž nedojde ke snížení přísunu nezdravých potravin, může dojít až k jaterní cirhóze, nemoci typické pro alkoholiky. A nejen to. Zvětšená játra dokonce mohou vadit i při pohybu. Funkce jater se také zpomaluje.

To člověk pozná hlavně ve chvíli, kdy je neustále unavený, trpí soustavnou bolestí hlavy, nadměrně se potí a má pocit těžkého břicha. Nemoc se projevuje také tím, že člověk stále více přibírá na váze.

Mezi nejohroženější patří jedinci s vysokým cholesterolem nebo cukrovkou či žloutenkou.

Tuk okolo jater může být velmi nebezpečný.
Tuk okolo jater může být velmi nebezpečný.

Prevence jako základ

Pro zdravé fungování je tak zapotřebí změnit celý životní styl, především upravit stravovací návyky a dostatečně přijímat potřebné vitaminy a minerály.

Játra také potřebují větší příjem bílkovin. Velmi důležité je vyhnout se alkoholu, který patří mezi hlavní nepřátele tohoto orgánu.

Srdce

Tento motor našeho těla patří k nejdůležitějším orgánům lidského těla. Zajišťuje oběh životadárné krve, a tím i přenos dýchacích plynů, živin a odpadních látek. U dospělého člověk je srdce asi 12 cm dlouhé a 8–9 cm široké. Ani tomuto orgánu nedělá nadměrná hmotnost dobře.

Větší práce pumpy

U obézních lidí má srdce mnohem více práce. Pokud ho obklopuje tuk, funguje mnohem hůře. Zvyšuje se totiž krevní tlak a vzrůstá průtok krve tukem. Roste především objem krve, který vytlačí při jednom stahu.

Pokud se takto srdeční pumpa dlouhodobě přetěžuje, dochází ke zvětšení levé srdeční komory. Postupně může dojít až k srdečnímu selhání.

Srdce při větší námaze více pumpuje a zvyšuje se krevní tlak.
Srdce při větší námaze více pumpuje a zvyšuje se krevní tlak.

Ucpání cév

Zvětšené srdce pak ochabne a ztrácí výkon. Vysoká hladina tuků v krvi vede k nebezpečnému kornatění cév, které postihuje všechny tepny v těle. Největší nebezpečí tkví v ucpání srdečních a mozkových cév.

Pokud totiž dojde k uzavření věnčité tepny, hrozí infarkt části srdečního svalu. Ucpání cévy v mozku zase vede k mrtvici. U obézních lidí se tato pravděpodobnost zvyšuje až 10x.

Stačí jedno tučné jídlo

Podle jednoho výzkumu má na srdce vliv i konzumace jednoho tučného jídla denně. Vědci zjistili změny v červených krvinkách, které měly jiný tvar i velikost. Nebyly už hladké, objevily se na nich hroty. Změny proběhly i na jednom typu bílých krvinek.

Kromě toho se při výzkumu zjistilo, že se zvýšila hladina enzymu, který je spojován s tvorbou volných kyslíkových radikálů, jež se podílejí na kornatění tepen.

Nenápadný krevní tlak

S kily navíc také souvisí vysoký krevní tlak, který postihuje téměř ¼ dospělé populace. Obezita s ním má přímou souvislost. Nebezpečí tkví hlavně v tom, že o této nemoci lidé vůbec nevědí, a její příznaky se přisuzují jiným okolnostem.

Postižení jsou unavení, špatně spí a trpí bolestmi hlavy a na hrudníku. Kvůli vysokému tlaku dochází k poruchám i ostatních orgánů.

Psychika

Na první pohled se může zdát, že obézní lidé jsou usměvaví pohodáři. Opak je pravdou. Obezita s sebou totiž nese mnohem častější výskyt depresivních a úzkostných stavů. Podle průzkumů jimi trpí až ¼ obézních lidí. Platí to bohužel i naopak.

Lidé, kteří trpí depresemi, často začnou přibírat na váze, ať už kvůli antidepresivům nebo jídlu, jež slouží jako protistresový prostředek.

Zabijácký stres

Stresu se zřejmě v životě nevyhneme, pokud se ale jedná o chronické stadium stresu, narušuje lidem spánek a zvyšuje hladinu krevního cukru, pokusy o hubnutí jsou bezúspěšné. Jedná se vlastně o obranný postoj těla. Ve stresu je tělo vystavené vysokému napětí.

Po delší době pak začne vyčerpávat a uvolňovat z krve hormon kortizol. Tělo si pak žádá okamžitý přísun energie, a to zejména ve formě tučného a sladkého jídla. Pokud tuto energii člověk nevyužije, uloží se do tukových zásob, hlavně do oblasti břicha.

Vzniká už v dětství

Pokud trpí obezitou děti, jsou většinou svým okolím pokládány za líné, hloupé a ošklivé, a to především ze strany svých spolužáků.

Toto trauma si mohou odnášet až do dospělosti, kdy si v mozku nastaví program, že jsou tlustí, a tělo se automaticky přizpůsobuje nastavení mozku. Tito lidé jsou pak mnohem více citliví a trpí depresemi.

Rozmnožování

Nadváha také vůbec neprospívá sexuálnímu životu. Sexuální přitažlivost ovlivňují u žen hlavně oblé tvary prsů, boků a pozadí, jenže to vše v kontrastu se štíhlým pasem, který u obézních žen zcela chybí. Obézní muži se vyznačují sexuální pasivitou.

Tuk se totiž metabolizuje z hormonu testosteronu na ženský hormon estradiol, a právě tato změna vede k útlumu sexuální aktivity. Extrémní obezita má vliv i na samotný pohlavní akt, kdy může být problém i samotné spojení.

U mužů může docházet i k poruchám erekce, zatímco ženy trpí nejrůznějšími záněty.

Problém s reprodukcí

Obezita také velmi ovlivňuje plodnost, hlavně u žen, a to o neuvěřitelných 50 %. Pokud 1/3 váhy tvoří tuková tkáň, která se podílí na tvorbě estrogenu, dojde k tomu, že má tělo tohoto hormonu příliš.

Tato hormonální nerovnováha se nazývá syndrom polycistických ovarií. Snížením váhy se může plodnost zase vrátit. I během těhotenství se tak sníží riziko těhotenské cukrovky, vysokého tlaku nebo infekce močových cest.

Ledviny

Ledviny slouží jako čistička krve od odpadních látek, které pak tělo vylučuje v podobě moči. Regulují také množství vody v těle a vytvářejí hormony sloužící k regulaci krevního tlaku. Nemoci ledvin se také častěji vyskytují u lidí trpících obezitou.

Stejně jako srdce musí ledviny pracovat usilovněji a filtrovat více krve než běžně. Takovýto dlouhodobý proces pak ledviny poškozuje a může dojít až k jejich selhání.

Při selhání ledvin dochází k poškození i dalších orgánů.
Při selhání ledvin dochází k poškození i dalších orgánů.

Pozor na pitný režim

Obezita také zvyšuje riziko vzniku močových kamenů, a to o 60 až 80 %. Jejich tvorba je totiž spjata se stylem stravování a nedostatečným pitným režimem. Samostatným rizikovým faktorem jsou nádory ledvin. Těžká obezita zvyšuje toto riziko až dvojnásobně.

Chronické selhání ledvin také zesiluje cukrovka II. typu, vysoký krevní tlak nebo srdeční choroby. Stejně jako u jiných onemocnění, která vznikají v důsledku obezity je na místě těmto problémům včas předejít.

Správná výživa cvičení mohou při chorobách ledvin výrazně pomoci a onemocnění zvrátit nebo zpomalit.

Spánková apnoe

Nadměrný přírůstek na váze někdy vede ke stavu, který se nazývá spánková apnoe. Během spánku dochází k přerušovanému dýchání. Narušuje se přísun kyslíku do těla, což má vliv na zdraví pacienta a kvalitu jeho spánku.

Mozek situaci ale rychle vyhodnotí a člověka probudí. Kvůli tomu není schopen přejít do hluboké fáze spánku. Je prokázáno, že u obézních lidí se až 4x zvyšuje riziko, že budou spánkovou apnoí postiženi.

K rozvoji onemocnění totiž přispívají tukové usazeniny v horních dýchacích cestách.

Klouby a svaly

Kila navíc vašim kloubům a páteři rozhodně neprospívají. Naopak se rychleji opotřebují. Už jen obyčejná chůze může být obrovský problém. Pokud má člověk dlouhodobou nadváhu, dochází v kloubu nejprve k poškození chrupavky, ztrácí svoji pružnost a pevnost.

Klouby následně otékají a mohou se tvořit výpotky. Postupně se omezuje jejich hybnost, může se rozvinout nestabilita kloubu. Bolesti se dostavují po sebemenší zátěži. Nebezpečí tkví i v rychlém hubnutí. Potom může snadno dojít ke změnám v držení těla a postavení kloubů.

Související články
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyptě, který bude mít premiéru ve čtvrtek 29. února ve 20:00 na televizní stanici Viasat Nature. Všech 90 druhů dnes žijících velryb […]
Mnozí zmiňují divočáky, lišky, jeleny nebo dokonce medvědy. Stále častěji se s divokými zvířaty setkáváme přímo v ulicích měst. Proč se tak děje a zda je za to někdo zodpovědný, to jsou otázky, které necháme na jiných. My se raději podíváme do jiných zemí a prozkoumáme, jaká další zvířata po celém světě se přizpůsobila životu […]
Svět ukrývá mnoho pokladů a tajemství. I když objevitelů, historiků a cestovatelů je hodně, některá pozoruhodná místa jsou stále překvapením pro mnohé z nás. Neprobádané místa Ázerbájdžánu, rozmanitá historie Albánie či úchvatná atmosféra Kypru jsou jedny z míst, která nám mají co nabídnout a vyprávět. Uznávaná historička Bettany Hughes, se vydala prozkoumat pozoruhodné úkazy, o kterých jste možná doposud neslyšeli. Hora, […]
Velká jezera Severní Ameriky jsou zásobárnou pětiny světové sladké vody a páteří obrovského ekosystému, který ze všech úhlů ve třech dílech zkoumá nový kanadský dokument Nezkrocená Velká jezera. V premiéře jej uvidíte na Viasat Nature v pondělí 5. července. Hořejší jezero, Huronské jezero, Michiganské jezero, Erijské jezero, Ontarijské jezero a další menší jezera a řeky […]
reklama
Historie
Diktátor rozpoutal petrželový masakr
Voják se sveřepou tváří ukáže spoutanému zajatci petržel. „Jak se to jmenuje?“ udeří na něj. Když ho jeho odpověď neuspokojí, pozvedá mačetu a nešťastníkovi se špatnou výslovností na místě setne hlavu.   Ostrov Hispaniola v karibském souostroví Velké Antily je velký přibližně jako Česká republika, ale o místo na něm se dělí dva státy. Napjaté vztahy […]
Zradil prokletý diamant Habsburky?
O luxusní šperky z aukční síně Christie´s je jako každoročně obrovský zájem. Tentokrát však doslova enormní. V katalogu se totiž vyjímá skutečný skvost – pod položkou číslo 710 je v něm zapsán „bezejmenný žlutý diamant o váze 81,56 karátu, zasazený mezi 15 malými brilianty“. Jeho vyvolávací cena činí 350 000 švýcarských franků.   Původ tohoto slavného diamantu […]
Bylo povinností královského lékaře kárat vládce?
Muž v taláru pospíchá ulicemi města. Lidé, které potkává, jej uctivě zdraví. Jako by je ani nevnímal, má práce nad hlavu. Teď ho čeká medicínská přednáška na lékařské fakultě, pak bude studenty seznamovat s taji astronomie a u dvora má naplánovanou audienci…   Vystudovat medicínu nebylo již ve středověku jen tak. Zájemce musel nejprve strávit […]
Fred Astaire: U filmu mu dali nejdřív košem
Elegán s graciézními pohyby tančí ve světle reflektorů. Miláček národa stále hledá partnerku, která mu bude důstojným protějškem. A pak jednoho dne spatří tu pravou. Světový film v tu chvíli získá legendu – duo Ginger a Fred.   Přistěhovalec z Rakouska Fritz Austerlitz (1868–1923) pracuje v pivovaru v americké Nebrasce a se svým životem je docela spokojený. […]
Zajímavosti
Skoky z mostu: Když se voda promění v beton!
Vedle skoku dalekého či vysokého existuje i skok hluboký, který je z nich kupodivu nejnáročnější a také nejriskantnější. Skáče se z vysokých budov, antén, útesů, dokonce i z hranice vesmíru, ale všechno to začne skoky z mostů.   Jejich tradice sahá minimálně do roku 1885 a koncem 19. století jsou nebezpečnou módou, se kterou úřady […]
Zápas století: Šachy, které rozhodují o politice
S trochou nadsázky jde o nejslavnější bitvu studené války. Proti sobě se postaví dva naprosto odlišní lidé, které spojují jen láska k šachům – ruský kliďas Boris Spasskij (*1937), muž, který si místo emocí zapálí cigaretu a jeho pravý opak, americká neřízená střela a bez přehánění tak trochu exot Bobby Fischer (1943–2008).   Šachová partie […]
Může nám půst prodloužit život?
Půst či hladovku lidé drží z různých důvodů. Někteří chtějí zhubnout, jiní proti něčemu protestují, případně jen dodržují kulturní či náboženské tradice. Co ale nejíst proto, abychom byli zdraví a žili déle? Funguje to, nebo je to nesmysl?   Myši v laboratoři italského profesora Valtera Longa (*1967) v Miláně se dožijí výrazně vyššího věku než […]
Mapinguari: Je nestvůra s tlamou na břiše jen mýtus?
Fascinující amazonská džungle nemusí skrývat jen dosud neznámé rostliny a „běžná“ zvířata. Možná se v ní potlouká tvor, se kterým byste se rozhodně setkat nechtěli. Podle některých popisů připomíná Bigfoota a i když jde podle všeho o legendu, reálný předobraz toto monstrum zřejmě opravdu má!   Pohybuje se prý pomalu a nenápadně a většinou zůstává […]
Záhady a napětí
Vrch Modla: Praktikovali zde Slované lidské oběti?
V národopisné oblasti Slovácka na jihovýchodě Moravy nalezneme zalesněný vrch Modla. Jedná se o jednu z dominant vrchoviny Chřiby a o místo, kde badatelé v minulosti objevili pozůstatky osídlení z doby železné a malé keltské sídlo z 2. století př. n. l. To je dnes historiky považované za bývalé kultovní místo. Co všechno se na něm odehrávalo?   […]
Bigfoot v Kazachstánu? Tamní farmáři tvrdí, že ho spatřili!
V odlehlé oblasti východního Kazachstánu si několik obyvatel všimlo něčeho neobvyklého. Farmáři řekli televiznímu kanálu 24.kz, že yetti krade jejich dobytek. Skutečně mají co dělat s legendárním kryptidem?   Jeden z místních farmářů na východě Kazachstánu je svědkem něčeho neskutečného. V noci ho vzbudí podivné zvuky a vyženou ven z postele. Dojde až ke své […]
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
Slavný biblický příběh o zničení hříšných měst Sodoma a Gomora zná téměř každý. Až do současnosti si ale odborníci lámali hlavu nad tím, jestli si autor této části Bible událost vymyslel, nebo vycházel z něčeho, co se skutečně událo. Podle nejnovějších archeologických objevů se ale zdá, že se celá zkáza stala přesně tak, jak tvrdí Bible! […]
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?      Rozlehlými prostorami […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Umožní umělá inteligence hovory ze záhrobí?
21stoleti.cz
Umožní umělá inteligence hovory ze záhrobí?
Někteří lidé používají chatboty s umělou inteligencí k vytváření avatarů svých zesnulých blízkých. Pro někoho je to zdroj útěchy, ale jiné z toho tak trochu jímá hrůza Doktorka Stephenie Lucas One
Stále mi píše zamilované básně
skutecnepribehy.cz
Stále mi píše zamilované básně
Byla jsem rozmazlená až hrůza. Přitom moji rodiče nebyli nijak bohatí, nemohli si dovolit bůhvíco, ale mně by snesli modré z nebe. Už ve školce jsem mívala nejkrásnější oblečky ze všech a nejvíc hraček i obrázkových knížek. A protože moje knihovna praskala ve švech, hodně jsem četla, nejraději romantické příběhy o lásce. Snila jsem o tom, že se seznámím s anglickým hrabětem,
Asketismus jako protipól bezuzdného chování?
epochaplus.cz
Asketismus jako protipól bezuzdného chování?
Náboženství a víra provázejí lidstvo již od pradávna. Dodržovat pravidla určená církvemi však často není vůbec jednoduché a zkrotit vlastní mysl je zřejmě jedním z nejobtížnějších úkolů… Myšlenka asketismu byla inspirována starověkou řeckou školou stoiků, kteří tvrdili, že bychom měli popírat své nižší smyslové touhy, aby se naše duše mohla osvobodit. Stoikové se učili potlačovat
Kuřecí paličky v ohnivé marinádě
tisicereceptu.cz
Kuřecí paličky v ohnivé marinádě
Správně dochucená marináda dokáže obyčejné jídlo vyšvihnout do nebeských výšin. Přesvědčte se sami. Suroviny 8–10 kuřecích paliček sůl, pepř 1 lžíce hořčice 1 lžíce kečupu 1 lžička pálivé ml
Rado opět spojilo své renomé s japonským návrhářem
iluxus.cz
Rado opět spojilo své renomé s japonským návrhářem
V roce 2017 se značka Rado spojila s japonským módním vizionářem Kunihiko Morinagou, aby společně vytvořili limitovanou edici hodinek. Ty kombinují tradiční řemeslné umění značky s inovativní technolo
Za svoji dobrotu jsem těžce zaplatila
nejsemsama.cz
Za svoji dobrotu jsem těžce zaplatila
Chtěla jsem pomoci cizí ženě, ale přineslo mi to nakonec zklamání. Pravidelně chodívám dělat větší týdenní nákup do některého ze supermarketů. Jednoho dne jsem si povšimla mladé ženy s asi šestiletým synkem. Měla s sebou pouze malý košík. Místo do něj si ale pár věcí strčila do kapes bundy. Přemýšlela jsem, jak mám reagovat a jestli chci
Brněnský Open House otevře 116 objektů. Rezervace startují 9. května
epochanacestach.cz
Brněnský Open House otevře 116 objektů. Rezervace startují 9. května
Desítku zbrusu nových podcastů, speciální prohlídky či asistenci pro znevýhodněné návštěvníky a zejména 116 lokací nachystali pro návštěvníky Open House Brno 2024 jeho pořadatelé. Festival architektury a urbanismu se letos zaměří na témata inkluze a přístupnosti města jako jednoho architektonického celku. Součástí dvoudenní akce budou i hudební vystoupení na vybraných lokacích, speciální nabídky brněnské gastroscény
Korejský poloostrov dokázal spojit jen ping-pong
historyplus.cz
Korejský poloostrov dokázal spojit jen ping-pong
Zatímco na bedlivě střežené hranici dál hlídkují vojáci obou zemí, ve sportovní hale je nepřátelství zapomenuto. Dnes existuje jen jedna Korea, a ta se právě chystá udivit celý svět. Na mistrovství světa ve stolním tenisu, které se koná v roce 1991 v japonském městě Čiba, se v kategorii ženských družstev žádné překvapení nečeká. Vždyť už osmkrát za sebou,
Biolog prý spatřil záhadnou dračí rybu: Více než devadesát let se o tom vedou spory!
enigmaplus.cz
Biolog prý spatřil záhadnou dračí rybu: Více než devadesát let se o tom vedou spory!
V roce 1932 spatřil William Beebe (1877-1962) okénkem ponorného zařízení – batysféry podivného tvora. Místem mysteriózního setkání byl Atlantský oceán u Bermudského souostroví. Co biolog v hloubce 640
Nezapomínejte na petržel
panidomu.cz
Nezapomínejte na petržel
Obsahuje totiž spoustu zdraví prospěšných látek, a dokonce je považována za tuzemskou superpotravinu. K léčení se užívají všechny části rostliny, tedy kořen, nať i semena. S těmi bychom ale měli zacházet obzvláště opatrně, protože hrozí předávkování. Pokud jsou součástí nějaké léčebné směsi, vždycky se řiďte návodem. Na co se užívá? Petržel, ať už kořen, nebo nať, je
Co Krejčíkovou tak moc trápí?
nasehvezdy.cz
Co Krejčíkovou tak moc trápí?
Poslední dobou působí herečka ze seriálu Ulice Aneta Krejčíková (32) smutně, jako kdyby snad v životě prožívala velké trápení. Všímají si toho i její sledující na sociálních sítích. Vznikat pochopit
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř