Pokud toužíte po elegantním, vzdušném interiéru s čistými liniemi, po prostorách, v nichž bude maximum světla, pak by vaše volba měla jednoznačně směřovat ke sklu. To stavební je totiž maximální výzvou pro interiérového designéra.
Skleněné příčky a dveřní výplně
Hraje-li se v prostoru se světlem a je-li potřeba tmavým koutům či chodbám dodat denní osvětlení, celoskleněné dělicí příčky mohou být velmi vkusným a příjemným řešením.
Využijete-li navíc trendů, jako je grafosklo nebo mozaiky z luxferů, interiér dostane jiný rozměr.
Dnes tolik oblíbené slučování místností do velkých obytných prostor, především obývací zóny a kuchyně, může od sebe prostory umně oddělit, aniž by se zničil dojem open space.
I při zavřených celoskleněných dvěřích tak bude prostor stále vypadat jako jeden celek.
Schody do nebe
Sklo působí samo o sobě křehce, a proto i pokud zvolíte masivní celoskleněné schodiště, díky průhlednosti použitého materiálu docílíte efektu minimalismu. Žádný jiný materiál totiž nemá tak unikátní schopnost prohlubovat a prosvětlovat interiéry.
Kalené materiály jsou pak velmi trvanlivé a odolné proti nárazům, schody se nejčastěji zhotovují z třívrstvého kaleného lepeného skla, takže se nemusíte ani obávat o své bezpečí. Už tloušťka 8 mm totiž stačí na to, aby se minimalizovalo riziko rozbití.
Skleněné obklady
Kuchyním i koupelnám kralují namísto kachliček a dlaždic celoplošná grafoskla, která jsou velmi jednoduchá na údržbu a ani po delším čase nevykazují známky opotřebení.
Navíc se s volbou potisku otevírá nepřeberná škála možností, jak interiér pojmout dle osobního vkusu či stylu, který preferujete. Trendem poslední doby je navíc také používání tvrzených skel i jako pracovních ploch v kuchyni či pracovnách.
SKLENĚNÁ PERLA OD BACCARAT: HOTEL CRYSTAL PALACE
V březnu loňského roku otevřela legendární francouzská značka Baccarat svůj první hotel a rezidenční prostor v newyorském mrakodrapu, navrženém americkým architektonickým koncernem Skidmore, Owings a Merrill.
Působivý křišťálový palác nabízí víc než jen prosklený interiér. Všech 114 luxusních pokojů je plně vybaveno osvětlením, nábytkem i servisem právě od nejslavnější značky, vyrábějící křišťál – od Baccaratu.
Co byste také čekali od místa, kde zaplatíte 19 900 Kč za noc? A chcete-li jít mnohem dál, proč si nekoupit například rezidenční penthouse za více než 60 milionů dolarů…
To ale není zdaleka vše.
Hotelová restaurace Chevalier, pojmenovaná po jednom z nejoblíbenějších kreativních ředitelů Baccaratu, nabízí výjimečnou kuchyni z pera michelinského šéfkuchaře Shea Gallante, jehož pokrmy jsou servírovány v křehkých, ale velkolepých salonech, okázale vybavených kožešinou čalouněnými sedačkami, plisovanými hedvábnými stěnami či stříbro-dřevěným obložením.
Klenuté stropy pak zdobí obří lustry a křišťálové objekty Baccarat, pojaté jako umělecká díla.