Studentky z Holandska Lisanne Froon a Kris Kremers úspěšně zakončí studium a odjedou na svůj dlouho plánovaný pobyt do Panamy. Chtějí studovat španělštinu a dobrovolničit. Vysněná mise se však promění v horor a pro rodiny dívek v tragédii.
Lisanne a Kris zmizí. V džungli jsou nakonec nalezeny jejich ostatky. Poslední dny děvčat jsou zahaleny tajemstvím. Byly Lisanne a Kris zavražděny?
Lisanne Froon (1991–2014) a Kris Kremers (1992–2014) pobývají u hostitelské rodiny ve vesnici Boquete v Panamě na pomezí Jižní a Střední Ameriky. 1. dubna 2014 se v kavárně nasnídají se dvěma muži z Nizozemska.
Poté se vrací domů a vydávají na túru po stezce zvané „Pianista“. Doprovází je pes hostitelské rodiny Azul. Z výletu se již vrátí pouze on. Hostitelé okamžitě kontaktují rodiny dívek a následující den místní policii. Po dívkách není ani památky.
Po dvou měsících místní žena nalezne jejich batoh, je zcela nepoškozený a suchý! Uvnitř jsou oba mobilní telefony a fotoaparát se stále funkční baterií. Po jeho zapnutí policie přichází se šokujícími zjištěními. Co se dělo během posledních dnů života Lisanne a Kris?
Vymazaná fotografie
Dle vyšetřovatelů dívky zabila džungle. Na jejich kameře však nalezenou 100 snímků pořízených ode dne jejich zmizení. Prvních 10 fotografií zobrazuje dvě mladé ženy užívající si dovolené. Je zřejmé, že pokračovaly za ceduli, která značí konec stezky.
Zbylých 90 fotografií děsivě vypovídá o nočním putování džunglí. Tyto snímky byly pořízeny 8. dubna mezi 1. – 4. hodinou ranní v úplné tmě, přičemž děvčata si prý svítila na cestu pomocí blesku. Na jedné z fotografií je zadní část Krisiny hlavy.
Dle některých na ní krvácí. Je zvláštní, že jedna z fotografií byla odstraněna. Názvy souborů jsou totiž číslovány, přičemž snímek číslo 509 chybí a nepodařilo se ho obnovit ani IT expertům.
Fotografie byla umístěna mezi poslední snímek pořízený 1. dubna za denního světla a první fotografií noční série. Co na ní bylo? Vyšetřovatelé také zjistí, že už 1. dubna, asi dvě hodiny poté, co zahájily túru, se dívky pokusí volat na tísňovou linku.
Jenže signál je příliš slabý. Utíkaly snad před někým do džungle?
Podivný průvodce?
Události, které následují, vyvolávají otázky. 2. i 3. dubna se dívky pokoušejí dovolat na tísňovou linku. Je to proto, že se ztratily v džungli, nebo je za tím něco víc? Matka Kris, Roselie Kremers uvádí:
„Nemohly být tak daleko, aby nenašly cestu zpět.“ Co se tedy stalo? 5. dubna je již Lisanin mobil vybitý a někdo se 77krát pokusí odemknutí telefon Kris. Jenže zadává špatný PIN. Několik měsíců po jejich zmizení je objeven Lisanin batoh.
Nachází se u rýžového pole nedaleko vesnice Alto Romero, která byla od výchozího bodu vzdálená několik desítek kilometrů. Žena, která ho nalezne tvrdí, že den předtím, tam určitě ještě nebyl. V okolí je také nalezeno na 33 rozptýlených kostí, jež patří dívkám.
Je podivné, že kosti patřící Kris jsou jasně bílé, téměř vybělené. Na Lisanniných se nacházejí zbytky kůže. Několik kilometrů daleko jsou pak objeveny Krisiny šortky. Co se dívkám přihodilo? Honil je v džungli někdo, kdo je nakonec zavraždil?
Zabilo je nějaké divoké zvíře? Nebo za tím je něco ještě mnohem temnějšího? Případ dosud nebyl uspokojivě objasněn.