Omrzely vás tradiční dovolenkové destinace a rádi byste během zaslouženého volna zažili něco opravdu nevšedního? Možná vás zaujmou místa z následujícího přehledu. Všechna spojuje tajemná až děsivá atmosféra.
Vyhledávají je dobrodruzi a mladá generace, která touží po vzrušujících zážitcích. Lidé se zkrátka odjakživa rádi bojí a tajemno vyhledávají…
Výlety na strašidelná místa sice nejsou zcela běžné, ale přesto si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. A mohlo by se vám hodit také připojištění odpovědnosti.
Dobrou volbou je pojištění od ERGO pojišťovny, která nabízí připojištění sportů zdarma.
Les Aokigahara (Japonsko)
Sjednejte si cestovní pojištění a vydejte se do japonské divočiny. Ale nenechte se mýlit, hustý les Aokigahara není tak malebný, jak na první pohled vypadá.
Možná jste o něm slyšeli, ovšem pod přezdívkou. Milovníkům hororů není třeba „sebevražedný les“ představovat. Místo je opředeno legendami a inspirovalo spisovatele i filmaře.
Důvodem je extrémně vysoký počet sebevražd – ročně zde dobrovolně ukončí život několik desítek lidí. A nejen to, dokonce zde nefungují kompasy. Údajně kvůli nahromaděné energie duší zemřelých.
Raynham Hall (Velká Británie)
Z venkovského sídla v britském Norfolku pochází zřejmě nejslavnější duchařské foto – Dáma v hnědém.
Údajně jde o Dorothu Walpolovou žijící v letech 1686 až 1726. Byla manželkou násilníka Charlese Townshenda, který ji kvůli údajné nevěře zavřel do pokoje, kde musela strávit zbytek života.
V Raynham Hall se prý zjevuje již od roku 1835. Možná budete mít štěstí a uvidíte ji také.
Kostnice v Sedlci (Česká republika)
I u nás máme několik hodně děsivých míst. Na seznamu těch nejstrašidelnějších najdete také Kostnici v Sedlci. Byla založena v 13. století opatem Heidenreichem, který zde přivezl hrst posvátné půdy z Jeruzaléma.
Proto se Sedlec zařadil na seznam vyhledávaných posvátných míst a míří sem poutníci ze zahraničí. Spousta lidí se zde nechalo pohřbít doufajíc v zázračné zmrtvýchvstání.
Pokud do Kostnice zavítáte dnes, můžete obdivovat impozantní umělecké dílo – pyramidy složené z desítek tisíc kostí a lebky se zkříženými hnáty.
Zábavní park v Černobylu (Ukrajina)
Černobyl představuje zlatou klasiku na seznamu děsivých míst. Ve zdejším zábavním parku si sice moc zábavy neužijete, ale přesto nebudete mít nouzi o adrenalin. Prostředí opuštěných atrakcí není nic, co by chtěly zažít malé děti.
Pro dospělé je procházka stylovým skanzenem odkazující na smutnou historii nepopsatelně intenzivním zážitkem.
Fetišistický trh Akodessewa (Afrika)
Afrika dokáže být hodně tajuplná, a to především v souvislosti s šamanismem a okultní medicínou, kterou některé kmeny praktikují dodnes. Vyznavači těchto technik a fanoušci poněkud bizarních fetišů nedají dopustit na tržiště Akodessewa v Togu.
Seženete zde například krokodýlí hlavu, kosti všeho druhu, sušené hady nebo opičí ruce. Zdejší šamani věří, že díky těmto artefaktům mohou získat kouzelnou moc. Zkrátka taková „normální“ africká lékárna.
Ostrov panenek (Mexiko)
Láká vás dovolená ve slunném Mexiku? Pak byste měli návštěvu Mexico City spojit s procházkou plující zahradou na kanále La Xichimilco zvanou „Ostrov panenek“. Jedná se o chatrč, kolem které jsou zavěšeny stovky panenek.
Ty postupně nasbíral mezi odpadky Don Julian Santana Barrera a podle místních je chtěl věnovat jisté dívce, která utonula v místech poblíž jeho chatky. Barrera je sice po smrti, ale jeho dílo zde zůstalo a děsí turisty.
Ostrov Gunkanjima (Japonsko)
V Japonsku se nachází množství míst, na kterých vám naskočí husí kůže. Jedním z 505 neobývaných ostrovů je Gunkanjima. V roce 1890 ho koupila společnost Mitsubishi a postavila zde velkou betonovou ubytovnu pro dělníky.
Ti zde pracovali na těžbě uhlí z mořského dna. V 60. letech minulého století dosáhla hustota zalidnění 835 obyvatel na hektar, ale v polovině 70. let byla těžba ukončena a lidé ostrov opustili. Nyní je zcela uzavřen a působí velmi ponurým dojmem.