Lifestyle

Adults only aneb Stále více oblíbené hotely bez dětí

Adults only aneb Stále více oblíbené hotely bez dětí

Máte budování rodiny teprve před sebou, nebo si chcete od vašich dětí s partnerem či partnerkou na chvíli odskočit a oddat se relaxu? Nejen ve světě, ale už i v Česku funguje několik tzv. „adults only“ (tedy „jen pro dospělé“) hotelů, které umožňují pobyt většinou osobám starším 15 let.

Trend těchto hotelů se rozmohl hlavně z toho důvodu, aby si jejich hosté mohli užít ničím nerušený pobyt a klidnou dovolenou. Ačkoliv se proti tomu ve světě i u nás objevilo několik odpůrců, kteří hovoří o diskriminaci, podobné hotely fungují po celém světě. My jsme se rozhodli pro vás ty nejlepší z nich vybrat a představit formou tipů.

Třeba si v nich naplánujete vaší příští dovolenou.

Hermitage Bay (Antigua)

Hned na začátku našeho výběru se vydáme do oblíbeného Karibiku. Resort Hermitage Bay je doslova přírodním rájem. Nabízí celkem třicet oddělených apartmánů, které leží na pláži a v mírném svahu v krásné tropické zahradě. Okolo se nachází 140 akrů nedotčené krajiny. Kromě relaxu si zde užijete i spoustu zábavy.

A to například v podobě kurzu vaření místní kuchyně, asistovaného rybolovu, golfu, tenisu, výletu helikoptérou či potápění a dalších vodních sportů. To vše doplňuje nádherné ubytování v soukromých oddělených apartmánech s výhledem na moře. Veškeré zařízení je přírodního původu a všechny apartmány mají i venkovní sprchu.

Třešničkou na dortu je pak privátní večeře na opuštěném cípu ostrova, kterou pro vás resort na přání zorganizuje.

O výborných službách svědčí i mnoho ocenění od proslulých cestovatelských magazínů a institucí.

Hermitage Bay (Antigua)
Hermitage Bay (Antigua)

Four Seasons Hotel Lanai at Koele (Havaj)

Tento resort je v kategorii adults only úplnou novinkou. Své brány otevřel po rozsáhlé rekonstrukci teprve 1. listopadu a jedná se o vůbec první hotel řetězce Four Seasons, který je určen výhradně pro dospělé. Nachází se na známém havajském ostrově Lanai, který z drtivé většiny vlastní miliardář a spoluzakladatel společnosti Oracle Larry Ellison.

Resort je obklopen vysokými borovicemi a fíkovníky a nabídne až 96 pokojů a apartmánů, které byly zcela zrekonstruovány a o jejichž podobu se postaral známý designér Todd-Avery Lenahan. Vzhledem k tomu, že se hotel bude soustředit na wellness procedury, nabídne také obrovské lázně. Zkrátka však nepřijdou ani gurmáni, kteří se mohou těšit na unikátní koncept restaurace Sensei by Nobu.

Nobu je nejznámější japonská restaurace, která je proslulá díky svému inovativnímu přístupu a na jejímž základě je postaveno několik restaurací po celém světě.

Four Seasons Hotel Lanai at Koele (Havaj)
Four Seasons Hotel Lanai at Koele (Havaj)

Cap Rocat (Španělsko)

Bývalá starobylá pevnost se nachází na Mallorce v nejodlehlejší části zálivu Bahía de Palma. Ačkoliv pevnost nebyla nikdy použita ke svému původnímu účelu, tedy obraně ostrova, nyní se zde můžete vydat na ničím nerušený pobyt, během kterého si užijete nejen zajímavý architektonický komplex hotelu, ale i spoustu přírody, jelikož se ocitnete v přírodní chráněné oblasti.

V Cap Rocat si budete zkrátka připadat jako v jiném světě. V prostorech hotelu se historie mísí se současností a těšit se můžete na nejvyšší možný standard služeb a 5hvězdičkové ubytování. K tomu navíc získáte nádherný výhled na Středozemní moře, k němuž je z hotelu přímý přístup.

V areálu se nachází i příjemný bazén, sluneční terasa, wellness a fitness centrum, v rámci kterého si pod širým nebem můžete užít lekce jógy či pilates.

Cap Rocat (Španělsko)
Cap Rocat (Španělsko)

Andronis Boutique Hotel (Řecko)

Butikový hotel Andronis se nachází na jednom z nejúchvatnějších míst světa – v městečku Oia na řeckém ostrově Santorini. Díky jedinečným službám a poloze hotelu s nádherným výhledem na kalderu si během pobytu budete připadat jako hvězdy. Hotel nabízí služby wellness, bazén a výbornou restauraci.

V ní si můžete vychutnat nejen produkty a tradiční jídla z ostrova, která jsou připravována kombinací starých receptur a nových metod. Některé pokoje mají dokonce svůj vlastní bazén, ze kterého se můžete kochat jedinečným výhledem do okolí a samozřejmostí všech pokojů je také výhled na moře, zařízení v tradičním egejském stylu s minimalistickým vybavením a dekoracemi.

Personál hotelu vám zařídí i různá speciální přání v podobě lekcí vaření, jógy či soukromé večeře při svíčkách na jedné z teras, na kterou v životě nezapomenete.

Andronis Boutique Hotel (Řecko)
Andronis Boutique Hotel (Řecko)

Hotel V Nebi (Česko)

Nejen ve světě, ale i v Česku máme několik hotelů, které nabízí ubytování jen pro dospělé. Jedním z nich je romantický hotel V Nebi, který se specializuje na wellness, relaxační a lázeňské pobyty, ve kterých patří k těm nejlepším u nás. Nachází se v Jizerských horách, na které nabízí také překrásné výhledy, a to nejen z pokojů, ale třeba i z hotelového infinity pool.

Každý z pokojů je vybaven stylovým nábytkem a dekoracemi a na výběr jsou i pokoje s privátními saunami. V rámci hotelových lázní si určitě užijete vnitřní bazén, venkovní vyhřívaný bazén, finskou a bylinkovou saunu, venkovní finskou saunu s ochlazovacím bazénem a relaxační zónu. K dispozici je také privátní pronájem vířivky a finské sauny.

Navíc se nemusíte bát, že vás bude rušit někdo další, wellness, ale třeba i prostory restaurace jsou určeny pouze pro hotelové hosty.

Hotel V Nebi (Česko)
Hotel V Nebi (Česko)

Více z Lifestyle

Jak začít správně běhat?

Lifestyle8.12.2022

Posaďte se v pracovně jako v superautě

Lifestyle6.12.2022

Svědek obžaloby – mrazivá povídka od Agathy Christie vás dostane

Lifestyle5.12.2022

„Taková chybovost podpisů je vyloučena,“ říká Tomáš Březina ke své kandidatuře na Prezidenta České republiky

Lifestyle5.12.2022

Nejnovější trend v bydlení: monochromatický interiér a jak jej aplikovat v ložnici

Lifestyle2.12.2022

Manuka med: zdraví ze stromu života

Lifestyle2.12.2022

Říká se, že šedý zákal….

Lifestyle1.12.2022

Piaget oživuje hravou eleganci

Lifestyle29.11.2022

Top 10 nejlepších casin na světě

Lifestyle28.11.2022
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články