Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Co se děje v těle, když tloustneme?

Zvnějšku na první pohled poznáme, když přibíráme na váze. Co se ale děje uvnitř těla? Jaký vliv má tloustnutí naše orgány a psychiku? 

Obezitou v současné době trpí až 300 000 000 lidí a představuje velmi vážný problém. Platí staré pravidlo, že na toto onemocnění si lidé zakládají už v dětství. Tukové buňky dorůstají v těle jen do 20 let, postupně se plní tukem a zvětšují svůj objem.

Tělo do nich ukládá veškerou přebytečnou energii, kterou získává z jakékoli potravy. Pokud jednou hodně přibereme, máme problém do konce života, jelikož se tuk začne plnit i do jiných částí těla než jen pod kůži.

Bude se hromadit kolem vnitřních orgánů, což může způsobit závažné zdravotní problémy.

Aktivní tuky

Za rok ztratíme zhruba desetinu tukových buněk, které se vzápětí nahradí. Jejich celkový počet tak zůstává na stabilní úrovni. Což znamená, že obézním lidem, kteří zhubli až 20 % své původní váhy, žádné tukové buňky neubývají.

Navíc ty, které se obalují okolo orgánů, jsou biologicky aktivní a produkují hormony a další látky, jež negativně ovlivňují činnost našeho těla.

Slinivka

Slinivka břišní je malý nepárový orgán ve tvaru rohlíku, o kterém mnoho lidí ani neví, že ho má. Tento orgán ale plní nesmírně důležitou funkci – vytváří hormony inzulin, glukagon a somatostatin, které se uvolňují do organismu.

V souvislosti s nedostatečnou činností slinivky hrozí především u obézních lidí riziko cukrovky II. typu, které je způsobeno nedostatečnou tvorbou inzulinu.

Do tuku se ukládají škodliviny

Dokud slinivka funguje dobře, dokáže strávit potravu naprosto dokonale včetně cukru. Tělo je pak spokojené a netvoří žádné zbytečné tukové zásoby a potrava ve střevech nekvasí. Při špatně strávené potravě se ale přes střevní stěnu uvolňují do těla toxiny.

Proto tělo vyrobí větší množství tuku a veškeré toxiny a chemie ze stravy se do něj uloží. Vlivem špatně fungující slinivky se tělo špatně vyživuje a má pocit neustálého hladu.

Kvůli nezdravému jídlu se člověk může projíst až k zánětu slinivky.
Kvůli nezdravému jídlu se člověk může projíst až k zánětu slinivky.

Krutý zánět

Nezdravou stravou a tučnými jídly se může člověk projíst až k akutnímu zánětu slinivky. Příznakem je náhlá a velmi silní bolest v levém boku, která vystřeluje až do zad. U nemocného člověka se objevuje i nevolnost, zvracení, zrychlený tep a teplota. Je třeba, aby vyhledal lékařskou pomoc.

Strašák jménem cukrovka

Největší obavy ale vyvolává diabetes II. typu, jelikož při tloustnutí přestává slinivka vyrábět dostatek inzulinu a zároveň se zvyšuje odolnost tkání vůči tomuto hormonu a vzniká cukrovka. Tělo pak nedokáže cukr zpracovat a hromadí se v krvi, což ničí cévy.

Když pak lidé přebytečná kila shodí, citlivost tkání na inzulin se částečně zvyšuje.

Játra

Játra se dají popsat jako chemická továrna našeho organismu, patří mezi nejdůležitější orgány v lidském těle. Plní mnoho důležitých procesů. Slouží hlavně jako filtr, který v sobě zachycuje veškeré toxiny, jenž v našem těle proudí.

Pomáhají také trávit tuky nebo skladovat vitaminy a minerály z přijímané potravy.

Zvětšená játra

Pokud dochází k dlouhodobému přejídání a konzumaci nezdravé stravy, začne se okolo jater ukládat tuk. Ten pak způsobuje, že se jaterní buňky tímto tukem obalují, rostou, a játra se tak zvětšují. Tento proces je velmi nebezpečný.

Pokud totiž nedojde ke snížení přísunu nezdravých potravin, může dojít až k jaterní cirhóze, nemoci typické pro alkoholiky. A nejen to. Zvětšená játra dokonce mohou vadit i při pohybu. Funkce jater se také zpomaluje.

To člověk pozná hlavně ve chvíli, kdy je neustále unavený, trpí soustavnou bolestí hlavy, nadměrně se potí a má pocit těžkého břicha. Nemoc se projevuje také tím, že člověk stále více přibírá na váze.

Mezi nejohroženější patří jedinci s vysokým cholesterolem nebo cukrovkou či žloutenkou.

Tuk okolo jater může být velmi nebezpečný.
Tuk okolo jater může být velmi nebezpečný.

Prevence jako základ

Pro zdravé fungování je tak zapotřebí změnit celý životní styl, především upravit stravovací návyky a dostatečně přijímat potřebné vitaminy a minerály.

Játra také potřebují větší příjem bílkovin. Velmi důležité je vyhnout se alkoholu, který patří mezi hlavní nepřátele tohoto orgánu.

Srdce

Tento motor našeho těla patří k nejdůležitějším orgánům lidského těla. Zajišťuje oběh životadárné krve, a tím i přenos dýchacích plynů, živin a odpadních látek. U dospělého člověk je srdce asi 12 cm dlouhé a 8–9 cm široké. Ani tomuto orgánu nedělá nadměrná hmotnost dobře.

Větší práce pumpy

U obézních lidí má srdce mnohem více práce. Pokud ho obklopuje tuk, funguje mnohem hůře. Zvyšuje se totiž krevní tlak a vzrůstá průtok krve tukem. Roste především objem krve, který vytlačí při jednom stahu.

Pokud se takto srdeční pumpa dlouhodobě přetěžuje, dochází ke zvětšení levé srdeční komory. Postupně může dojít až k srdečnímu selhání.

Srdce při větší námaze více pumpuje a zvyšuje se krevní tlak.
Srdce při větší námaze více pumpuje a zvyšuje se krevní tlak.

Ucpání cév

Zvětšené srdce pak ochabne a ztrácí výkon. Vysoká hladina tuků v krvi vede k nebezpečnému kornatění cév, které postihuje všechny tepny v těle. Největší nebezpečí tkví v ucpání srdečních a mozkových cév.

Pokud totiž dojde k uzavření věnčité tepny, hrozí infarkt části srdečního svalu. Ucpání cévy v mozku zase vede k mrtvici. U obézních lidí se tato pravděpodobnost zvyšuje až 10x.

Stačí jedno tučné jídlo

Podle jednoho výzkumu má na srdce vliv i konzumace jednoho tučného jídla denně. Vědci zjistili změny v červených krvinkách, které měly jiný tvar i velikost. Nebyly už hladké, objevily se na nich hroty. Změny proběhly i na jednom typu bílých krvinek.

Kromě toho se při výzkumu zjistilo, že se zvýšila hladina enzymu, který je spojován s tvorbou volných kyslíkových radikálů, jež se podílejí na kornatění tepen.

Nenápadný krevní tlak

S kily navíc také souvisí vysoký krevní tlak, který postihuje téměř ¼ dospělé populace. Obezita s ním má přímou souvislost. Nebezpečí tkví hlavně v tom, že o této nemoci lidé vůbec nevědí, a její příznaky se přisuzují jiným okolnostem.

Postižení jsou unavení, špatně spí a trpí bolestmi hlavy a na hrudníku. Kvůli vysokému tlaku dochází k poruchám i ostatních orgánů.

Psychika

Na první pohled se může zdát, že obézní lidé jsou usměvaví pohodáři. Opak je pravdou. Obezita s sebou totiž nese mnohem častější výskyt depresivních a úzkostných stavů. Podle průzkumů jimi trpí až ¼ obézních lidí. Platí to bohužel i naopak.

Lidé, kteří trpí depresemi, často začnou přibírat na váze, ať už kvůli antidepresivům nebo jídlu, jež slouží jako protistresový prostředek.

Zabijácký stres

Stresu se zřejmě v životě nevyhneme, pokud se ale jedná o chronické stadium stresu, narušuje lidem spánek a zvyšuje hladinu krevního cukru, pokusy o hubnutí jsou bezúspěšné. Jedná se vlastně o obranný postoj těla. Ve stresu je tělo vystavené vysokému napětí.

Po delší době pak začne vyčerpávat a uvolňovat z krve hormon kortizol. Tělo si pak žádá okamžitý přísun energie, a to zejména ve formě tučného a sladkého jídla. Pokud tuto energii člověk nevyužije, uloží se do tukových zásob, hlavně do oblasti břicha.

Vzniká už v dětství

Pokud trpí obezitou děti, jsou většinou svým okolím pokládány za líné, hloupé a ošklivé, a to především ze strany svých spolužáků.

Toto trauma si mohou odnášet až do dospělosti, kdy si v mozku nastaví program, že jsou tlustí, a tělo se automaticky přizpůsobuje nastavení mozku. Tito lidé jsou pak mnohem více citliví a trpí depresemi.

Rozmnožování

Nadváha také vůbec neprospívá sexuálnímu životu. Sexuální přitažlivost ovlivňují u žen hlavně oblé tvary prsů, boků a pozadí, jenže to vše v kontrastu se štíhlým pasem, který u obézních žen zcela chybí. Obézní muži se vyznačují sexuální pasivitou.

Tuk se totiž metabolizuje z hormonu testosteronu na ženský hormon estradiol, a právě tato změna vede k útlumu sexuální aktivity. Extrémní obezita má vliv i na samotný pohlavní akt, kdy může být problém i samotné spojení.

U mužů může docházet i k poruchám erekce, zatímco ženy trpí nejrůznějšími záněty.

Problém s reprodukcí

Obezita také velmi ovlivňuje plodnost, hlavně u žen, a to o neuvěřitelných 50 %. Pokud 1/3 váhy tvoří tuková tkáň, která se podílí na tvorbě estrogenu, dojde k tomu, že má tělo tohoto hormonu příliš.

Tato hormonální nerovnováha se nazývá syndrom polycistických ovarií. Snížením váhy se může plodnost zase vrátit. I během těhotenství se tak sníží riziko těhotenské cukrovky, vysokého tlaku nebo infekce močových cest.

Ledviny

Ledviny slouží jako čistička krve od odpadních látek, které pak tělo vylučuje v podobě moči. Regulují také množství vody v těle a vytvářejí hormony sloužící k regulaci krevního tlaku. Nemoci ledvin se také častěji vyskytují u lidí trpících obezitou.

Stejně jako srdce musí ledviny pracovat usilovněji a filtrovat více krve než běžně. Takovýto dlouhodobý proces pak ledviny poškozuje a může dojít až k jejich selhání.

Při selhání ledvin dochází k poškození i dalších orgánů.
Při selhání ledvin dochází k poškození i dalších orgánů.

Pozor na pitný režim

Obezita také zvyšuje riziko vzniku močových kamenů, a to o 60 až 80 %. Jejich tvorba je totiž spjata se stylem stravování a nedostatečným pitným režimem. Samostatným rizikovým faktorem jsou nádory ledvin. Těžká obezita zvyšuje toto riziko až dvojnásobně.

Chronické selhání ledvin také zesiluje cukrovka II. typu, vysoký krevní tlak nebo srdeční choroby. Stejně jako u jiných onemocnění, která vznikají v důsledku obezity je na místě těmto problémům včas předejít.

Správná výživa cvičení mohou při chorobách ledvin výrazně pomoci a onemocnění zvrátit nebo zpomalit.

Spánková apnoe

Nadměrný přírůstek na váze někdy vede ke stavu, který se nazývá spánková apnoe. Během spánku dochází k přerušovanému dýchání. Narušuje se přísun kyslíku do těla, což má vliv na zdraví pacienta a kvalitu jeho spánku.

Mozek situaci ale rychle vyhodnotí a člověka probudí. Kvůli tomu není schopen přejít do hluboké fáze spánku. Je prokázáno, že u obézních lidí se až 4x zvyšuje riziko, že budou spánkovou apnoí postiženi.

K rozvoji onemocnění totiž přispívají tukové usazeniny v horních dýchacích cestách.

Klouby a svaly

Kila navíc vašim kloubům a páteři rozhodně neprospívají. Naopak se rychleji opotřebují. Už jen obyčejná chůze může být obrovský problém. Pokud má člověk dlouhodobou nadváhu, dochází v kloubu nejprve k poškození chrupavky, ztrácí svoji pružnost a pevnost.

Klouby následně otékají a mohou se tvořit výpotky. Postupně se omezuje jejich hybnost, může se rozvinout nestabilita kloubu. Bolesti se dostavují po sebemenší zátěži. Nebezpečí tkví i v rychlém hubnutí. Potom může snadno dojít ke změnám v držení těla a postavení kloubů.

Související články
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyptě, který bude mít premiéru ve čtvrtek 29. února ve 20:00 na televizní stanici Viasat Nature. Všech 90 druhů dnes žijících velryb […]
Mnozí zmiňují divočáky, lišky, jeleny nebo dokonce medvědy. Stále častěji se s divokými zvířaty setkáváme přímo v ulicích měst. Proč se tak děje a zda je za to někdo zodpovědný, to jsou otázky, které necháme na jiných. My se raději podíváme do jiných zemí a prozkoumáme, jaká další zvířata po celém světě se přizpůsobila životu […]
Svět ukrývá mnoho pokladů a tajemství. I když objevitelů, historiků a cestovatelů je hodně, některá pozoruhodná místa jsou stále překvapením pro mnohé z nás. Neprobádané místa Ázerbájdžánu, rozmanitá historie Albánie či úchvatná atmosféra Kypru jsou jedny z míst, která nám mají co nabídnout a vyprávět. Uznávaná historička Bettany Hughes, se vydala prozkoumat pozoruhodné úkazy, o kterých jste možná doposud neslyšeli. Hora, […]
Velká jezera Severní Ameriky jsou zásobárnou pětiny světové sladké vody a páteří obrovského ekosystému, který ze všech úhlů ve třech dílech zkoumá nový kanadský dokument Nezkrocená Velká jezera. V premiéře jej uvidíte na Viasat Nature v pondělí 5. července. Hořejší jezero, Huronské jezero, Michiganské jezero, Erijské jezero, Ontarijské jezero a další menší jezera a řeky […]
reklama
Historie
Pevnost Stříbrná Hora: Rakušané si na chloubu Fridricha Velikého netroufli
Věčně hladoví vojáci mu za jídlo občas „zaplatí“ knoflíkem z uniformy. Hostinskému ze Stříbrné Hory ve Slezsku to ale nevadí. Ví, že jeho zákazníci svůj dluh hned zítra vyrovnají. Ve zdejší pevnosti totiž vládne tuhá kázeň a vojáky by za neupravenost čekal tvrdý trest!   Pruský král Fridrich Veliký (1712–1786) ve 40. letech 18. století […]
Obětí stalinských čistek byla i křehká baletka
Venku je minus 43 stupňů, ale baletka slavného Kirovova souboru musí tančit. Porce jídla navíc, kterou dostane za představení pro dozorce krutého nápravného lágru, pro ni může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.   V roce 1926 si leningradská umělecká veřejnost vypráví jen o 17leté sólistce věhlasného Kirovova baletního souboru. Nina Alexandrovna Anisimovová (1909–1979) se v průběhu […]
Holubího reka nechali vycpat
Obránci francouzské pevnosti Vaux, střežící přístup k Verdunu, se už dlouho neudrží. „Tohle je naše jediná šance,“ říká velitel a vysílá jejich posledního poštovního holuba s žádostí o pomoc…   Nezbývá než doufat, že holub Vaillant poselství doručí. Od 2. června 1916 Němci útočí na opevnění Vaux, střežící severovýchodní přístup k městu Verdunu. Major Sylvain Eugène Raynal (1867–1939) […]
Inaugurace prvního prezidenta USA: Washington si musel půjčit na cestu
Atmosféra v New Yorku je ve čtvrtek 30. dubna 1789 mimořádně slavnostní. Už od rozbřesku se lidé shromažďují v ulicích města. Všichni v radostném napětí očekávají, co se bude dít. Prezidentskou přísahu ještě dosud nikdy neviděli…   Davy lemují newyorskou Cherry Street. Právě na této ulici na Manhattanu se v čísle 3 nachází nová rezidence […]
Zajímavosti
Žraloci na kokainu postrachem Floridy
Kauzu drogově závislých žraloků řeší tým odborníků z Floridy. Americký stát totiž funguje jako důležitý uzel pro obchodníky s drogami, zejména kokainem, putujícím do USA z Jižní a Střední Ameriky. A protože ne vždycky probíhá cesta podle plánu, je občas pro pašeráky bezpečnější se nákladu prostě zbavit. Hodit ho do moře.   A spolu s […]
Odkud vzala Evropa své jméno?
Evropa je něco víc než jen geografický útvar. Tento pojem přitom vznikne dříve, než lidé začnou rozlišovat různé části světa na kontinenty.   Starověcí Řekové rozdělují svět do tří hlavních celků: Evropy, Asie a Libye, tedy tehdy známé severní části Afriky. Tyto rozdíly použije antický učenec a „otec kartografie“ Klaudios Ptolemaios (asi 85–168) pro mapu […]
Měsíc: Ráj pro těžaře!
Dlouhou dobu byl Měsíc pro lidstvo jen na míle vzdálenou stříbrnou koulí na obloze. Jenže pak Neil Armstrong 21. července 1969 udělá „malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo“ a od té chvíle začne být tato jediná známá přirozená družice Země vcelku lákavou destinací.   K tomu, aby se na Měsíc přestěhoval člověk natrvalo, […]
Fidel Pagés Miravé: Muž, kterému vděčíme za epidurální anestezii
Když mladý španělský válečný lékař během první světové války vidí utrpení raněných vojáků, hledá způsob, jak jim od bolesti rychle ulevit. Najde epidurální anestezii!   Španěl Fidel Pagés Miravé (1886–1923) vystuduje medicínu v Zaragoze na severovýchodě země. Promuje v roce 1908 a nastoupí k vojenskému zdravotnickému sboru, kde je přidělen vojenské nemocnici v madridské čtvrti […]
Záhady a napětí
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině […]
Albrecht z Valdštejna: Zachránce, nebo zrádce?
Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna (1583–1634) patří mezi nejkontroverznější postavy českých dějin. Tento cílevědomý muž celý život dychtí po moci a úspěšně vede války, přestože trpí dnou a pravděpodobně i syfilidou. Skutečně jeho kroky řídila zásadním způsobem astrologie?   Valdštejn pochází sice ze starého, avšak nepříliš majetného rodu. Jeho rodina žije na tvrzi v Heřmanicích, […]
Obraz plačící chlapec: Proč nikdy neshoří?
Jako nejprokletější obraz na světě bývá označován Plačící chlapec. Údajně je na něm dítě, jehož rodiče zemřeli při požáru a ono pak proklelo každé místo, kde se nacházelo. Jakékoliv jeho zpodobnění má nosit smůlu a domy, v nichž se obraz objeví údajně často shoří na popel. Podle zpráv hasičů ale samotný obraz neshoří nikdy. Má […]
Upálení Agnes Sampson: Proč si mysleli, že je skutečnou čarodějnicí?
Čarodějnické procesy jsou temným obdobím evropských dějin. Během 16.–18. století probíhaly doslova pogromy na lidi, kteří měli být údajně ve spojení s pekelnými silami. Na tento fanatismus doplatila ve Skotsku i jedna žena, která sama o sobě tvrdila, že má zvláštní schopnosti. Mohla přece jen mluvit pravdu?   V roce 1590 vyrazili vojáci skotského krále Jakuba VI. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Špenátové muffiny
tisicereceptu.cz
Špenátové muffiny
Že muffiny musí být jen sladké? Omyl! Báječné slané muffiny bez mouky poslouží jako teplá snídaně či pohoštění. Chutnají i studené. Potřebujete 20 g listového špenátu 100 g šunky nebo slaniny
V České republice se nejčastěji zkoumají léky pro onkologicky nemocné pacienty
21stoleti.cz
V České republice se nejčastěji zkoumají léky pro onkologicky nemocné pacienty
Už přes 16 000 pacientů se v České republice zapojilo do výzkumu nových léků a očkovacích látek. Takzvaná klinická hodnocení probíhají nejčastěji v oblasti onkologie, imunologie a infekčních onemocněn
Industriální styl má své kouzlo
panidomu.cz
Industriální styl má své kouzlo
Tento trend bydlení je inspirován prostředím továrních hal a průmyslových prostor. Se svou střízlivostí a sklonem k minimalismu je protipólem romantických trendů bydlení. Možná to je ale přesně to, co se vám zalíbí. Zdálo by se, že zařídit si byt v industriálním trendu bude velmi lehké. Opak je pravdou, protože musíte přísně dodržet jednotný styl,
Vyberte si jarní vůni
nejsemsama.cz
Vyberte si jarní vůni
Jestli hledáte nový parfém na jaro a nedokážete se rozhodnout, zkuste si vybrat podle jeho složení. Vyberte si takový, jenž obsahuje ingredienci, která vám nejvíc voní. Pro letošní jaro budou v kurzu složky, o nichž píšeme níže – určitě některou z nich najdete i v tom svém. Stačí si pročíst složení vybraného parfému. Citrusy Svěží vůně citrusů nabudí smysly. A když se pomeranče,
Léčil Mikolášek prezidenty i nacisty?
historyplus.cz
Léčil Mikolášek prezidenty i nacisty?
Uprostřed noci buší komando Státní bezpečnosti na dveře vily. Po chvíli příslušníci vyvlečou ven rozespalého starého muže. Pacienti, kteří k němu zítra přijdou prosit o záchranu života, budou už na jeho pomoc čekat marně. K bylinkám má Jan Mikolášek (1889–1973) přirozený vztah už od malička. Jeho rodiče vlastní zahradnictví v Rokycanech, a tak není divu, že i on
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Bude se mi ten mrtvý muž vracet ve snu stále?
skutecnepribehy.cz
Bude se mi ten mrtvý muž vracet ve snu stále?
Byla to moje vina. Nehoda, při níž zemřel člověk! Teď se mi o něm bude zdát až do smrti? Chodí se mi snad v noci mstít? Když jsem po třech letech znovu uchopil volant, proběhlo mým tělem mrazení. Znejistil jsem. Po nepříjemné autonehodě, při které jsem přišel málem o nohu, jsem v sobě konečně našel odhodlání a nasedl do auta,
Valašské muzeum v přírodě: Dávné tradice stále naplno žijí
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě: Dávné tradice stále naplno žijí
Když se podíváme na lidové valašské stavby, možná nás napadne, jak jsou krásné a jaký vyvolávají přímo umělecký dojem. Pak nás možná nepřekvapí, že na počátku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm stáli dva výtvarníci. Bratři Alois a Bohumír Jaroňkovi v Rožnově založili Uměleckovýtvarné dílny, v nichž vyráběli předměty, využívající prvků lidových tradic jako malované truhličky, gobelíny
Záhadná mapa Piriho Reise: Důkaz o existenci Atlantidy?
enigmaplus.cz
Záhadná mapa Piriho Reise: Důkaz o existenci Atlantidy?
Když v roce 1929 nalezl německý teolog Deissmann v istanbulské knihovně starou mapu, nejspíše vůbec netušil, jak obrovský ohlas jeho nález vyvolá. Mapa totiž zobrazuje místa, která v době jejího vznik
Natascha Kampuschová: Příběh unesené dívky
epochaplus.cz
Natascha Kampuschová: Příběh unesené dívky
Psychopat Wolfgang Priklopil ji unesl, když jí bylo pouhých deset let. Roky ji držel v temné kobce, bil ji a znásilňoval. Nataschu se mu přesto úplně zlomit nepodařilo a ona od něj po osmi a půl letech utekla. Co prožívala v domě svého únosce? Je krátce po sedmé hodině ráno 2. března 1998 a desetiletá Natascha Kampuschová
Rohlik.cz rozšiřuje „Ready to Cook“ sady. Následuje evropské trendy
iluxus.cz
Rohlik.cz rozšiřuje „Ready to Cook“ sady. Následuje evropské trendy
Evropský trh s potravinami prochází transformací díky rostoucí poptávce po vysoce kvalitních, pohodlných řešeních pro přípravu jídel. Ready to Cook sady představují ideální řešení pro moderního spotře
Dovolená do Itálie rozpoutala u Kostkové „Itálii“?
nasehvezdy.cz
Dovolená do Itálie rozpoutala u Kostkové „Itálii“?
Po dovolené o samotě velmi toužila herečka Tereza Kostková (47) ze seriálu Jedna rodina, která takhle cestovala celé mládí. Po narození syna už o samotě nikam nevyrazila a nepovedlo se jí to ani teď