Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Dokazuje Tulliho papyrus, že nad Egyptem prolétli mimozemšťané?

Starověký Egypt fascinuje i v dnešní době, a to především svými pyramidami. Neustále se spekuluje, jak byly postaveny, či zda se dokonce nejedná o práci mimozemské civilizace. Je v nalezeném Tulliho papyru ukryt důkaz? Nebo jde o pouhý padělek?

Mimozemšťané jsou v souvislosti s Egyptem zmiňováni často. Pyramidy, hieroglyfy nebo i samotní faraoni. Je možné, aby v dávných dobách komunikovali lidé s jinou civilizací, která jim snad poskytla nadčasové vědění a technologie?

Zatím se tuto teorii nepodařilo prokázat, ale můžeme narazit na určité střípky, které tyto spekulace určitě nevyvracejí.

Co se ukrývá v pyramidách?

Nejvíce propírané jsou nejznámější pyramidy v Gíze. Stále však můžeme jen diskutovat o tom, k čemu vlastně sloužily. Vědci už vyvrátili, že by byly hrobkami faraonů. Zajímavé je hlavně jejich rozestavění, a to včetně Sfingy.

Nápadně totiž připomíná rozmístění hvězd v Orionově pásu. Další chrámy pak mají dávat dohromady celé souhvězdí. S touto teorii přišel v roce 1983 belgický spisovatel Robert Bauval.

Jeho teorii podporovalo i zveřejnění snímků z Marsu, které nafotila americká sonda Mariner. Na ní se nacházel útvar, který se nápadně podobal třístěnné pyramidě. Někteří lidé proto nabyli přesvědčení, že se jedná o díla stejné civilizace.

Rozestavění pyramid v Gíze připomíná Orionův pás.
Rozestavění pyramid v Gíze připomíná Orionův pás.

Záhadná Sfinga

S tím vším souvisí i Sfinga, největší socha na světě vytesaná z jednoho kusu kamene. Moc o ní vlastně nevíme, ale vše vypadá tak, že je o mnoho tisíc let starší než samotné pyramidy. Podle geologa Roberta M. Schocha pochází už z období zhruba 10 500 př. n. l.

To by znamenalo, že ji nevytvořili Egypťané. Mohla by tedy být dílem mimozemská civilizace, která zde uchovala svoje vědění? Co se ukrývá uvnitř Sfingy, však stále zůstává tajemstvím.

Jsou hieroglyfy mimozemskou komunikací?

Egyptské písmo je často nazýváno „slovem vesmírných bohů“. V oblasti Dendera v chrámu zasvěceném bohyni Hathor nalezli archeologové výjevy, které nápadně připomínají dnešní žárovku. V kryptách navíc chybějí držadla na pochodně.

Je tedy možné, že by si uvnitř budov mohli Egypťané svítit? Podobný otazník visí i na tzv. abydonskou helikoptérou. Podle některých je to jasný důkaz o tom, že Egypťané viděli návštěvníky z vesmíru v létajících strojích.

Podle papyru navštívili Egypt mimozemšťané.
Podle papyru navštívili Egypt mimozemšťané.

Vatikánský odborník

Konspiraci o návštěvnících z vesmíru má prokázat tzv. Tulliho papyrus. Jméno získal podle šéfa egyptské sekce ve Vatikánském muzeu, Alberta Tulliho. Ten se v roce 1933 vydal do Káhiry, kterou už několikrát předtím navštívil.

Procházel se pouličními bazary a obchody se starožitnostmi. V té době se v nich daly objevit skutečné poklady, nabízené vykradači hrobek. V jednom obchodu si všiml zajímavého papyru. V té době se o UFO nemluvilo, ale svitek ho zaujal, a chtěl ho tedy koupit.

Jenže prodejce požadoval obrovskou sumu, takže si Tulli papyrus nekoupil. S obchodníkem se tedy dohodl, že si text alespoň opíše. Hieratické písmo, kterým byl papyrus napsán, ovšem nahradil hieroglyfy.

Možná i proto pochybují historici o jeho autentičnosti, neboť při přepisu mohlo dojít k chybě. Tulli si text nechal u sebe, a tak se znovu objevil až po mnoha letech, když ho v Tulliho pozůstalosti našel jeho přítel a následovník, princ Boris de Rachewiltz.

Správný překlad?

Tento egyptolog s italsko-ruskými kořeny pak text přeložil a byl v naprostém šoku. Podle Rachewiltze totiž jasně popisoval létající stroje, vznášející se nad Egyptem. Ale to nebylo ještě vše.

Podle pradávného dokumentu začaly z nebe pršet ryby a lidé žasli, protože předtím nic takového neviděli. Podivné disky nakonec zase zmizely a panovník dal vše zapsat, aby tato událost nebyla nikdy zapomenuta.

Podle všeho se mělo jednat o dobu vlády Thutmose III., který vládl v 15. století př. n. l. Důkazy však stále chybějí. Zprávu o mimozemských tělesech tak Rachewiltz sdělil celému světu.

Na papyru se nachází přesný popis události.
Na papyru se nachází přesný popis události.

Co je tedy v textu?

Co se v textu starém tři a půl tisíce let popisuje? „Ve dvacáté druhé dekádě panování, třetího měsíce zimy a šestého dne. Při studování v Domě Života bylo viděno, jak zvláštní ohnivý Disk přilétá na obloze a z jeho útrob vycházel zápach.

Velikost Disku byla stejná na délku i na šířku. Nevydával žádný zvuk. Poté se zjevil také u domu Jeho Veličenstva. Naše srdce byla zmatena, tak jsme padli na břicha k zemi. Jeho Veličenstvo meditovalo o všech těchto událostech, které se teď dějí.

Po několik dalších dnů se disky staly četnější na nebi než kdy jindy. Zářily na obloze více než Slunce, a rozšířily se do všech čtyř stran nebe a zůstaly nehybně ve vzduchu stát.“

 

Nikdo nevěřil

Ovšem egyptolog velmi brzy narazil u vědecké obce a sklidil spíše posměch. Již samotný původ papyru se nepodařilo přesně určit. Další otázka se naskytla v popisu, jak přesně Tulli vše okopíroval, a zda Rachewiltz text vlastně správně přeložil.

Alberto Tulli však patřil mezi renomované církevní odborníky s přístupem do vatikánských archivů. A ví se, že archivy obsahují tajné sekce, které jsou pečlivě střeženy a mají se v nich údajně vyskytovat informace o naší minulosti i vlivu mimozemšťanů.

Lze se tedy domnívat, že text v hieroglyfické formě bude původním autentickým zdrojem.

Mumie mimozemšťana

Další důkazy o mimozemských návštěvnících může dokazovat i mumie, nalezená v pohřební komoře velkého faraona Senusreta II. Tělo je dokonale zachovalé, pečlivě mumifikované a nepřipomíná žádného známého tvora.

Bytost dosahuje výšky asi 160 cm a vypadá podobně jako člověk, má však rysy podobné ještěrkám nebo nějakým plazům. Jeho stáří se udává na 2000 let.

Podle všeho se tato bytost jmenovala Osirunel, což znamená hvězda nebo poslání z nebes, a vykonával funkci faraonova rádce. V hrobce se nacházely i zvláštní synteticky vyrobené předměty.

Mohli tedy mimozemšťané navštívit a předat naší civilizaci po celé planetě vědomosti a technologie, které překonávají vše, co máme k dispozici dnes? Na odpověď si zřejmě budeme muset ještě počkat…

Nalezená mumie vykazuje zvláštní znaky, které nejsou lidem podobné.
Nalezená mumie vykazuje zvláštní znaky, které nejsou lidem podobné.
Související články
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyptě, který bude mít premiéru ve čtvrtek 29. února ve 20:00 na televizní stanici Viasat Nature. Všech 90 druhů dnes žijících velryb […]
Mnozí zmiňují divočáky, lišky, jeleny nebo dokonce medvědy. Stále častěji se s divokými zvířaty setkáváme přímo v ulicích měst. Proč se tak děje a zda je za to někdo zodpovědný, to jsou otázky, které necháme na jiných. My se raději podíváme do jiných zemí a prozkoumáme, jaká další zvířata po celém světě se přizpůsobila životu […]
Svět ukrývá mnoho pokladů a tajemství. I když objevitelů, historiků a cestovatelů je hodně, některá pozoruhodná místa jsou stále překvapením pro mnohé z nás. Neprobádané místa Ázerbájdžánu, rozmanitá historie Albánie či úchvatná atmosféra Kypru jsou jedny z míst, která nám mají co nabídnout a vyprávět. Uznávaná historička Bettany Hughes, se vydala prozkoumat pozoruhodné úkazy, o kterých jste možná doposud neslyšeli. Hora, […]
Velká jezera Severní Ameriky jsou zásobárnou pětiny světové sladké vody a páteří obrovského ekosystému, který ze všech úhlů ve třech dílech zkoumá nový kanadský dokument Nezkrocená Velká jezera. V premiéře jej uvidíte na Viasat Nature v pondělí 5. července. Hořejší jezero, Huronské jezero, Michiganské jezero, Erijské jezero, Ontarijské jezero a další menší jezera a řeky […]
reklama
Historie
Dostávaly princezny Falckou korunu jako věno?
Konečně je králem. Jindřich IV. z Lancasteru v roce 1399 svrhl svého předchůdce Richarda II. z anglického trůnu a při té příležitosti nechává zhotovit soupis pokladů v královské pokladnici. Zastaví se snad chvilku nad gotickou ženskou korunou, bohatě ozdobenou drahokamy? Tuší, že se na ostrovy dostala z Čech?   Úzká zlatá obroučka měří v průměru […]
Dřel Krčín dělníky z kůže?
Jakub Krčín je nejen chytrý, ale i nesmírně podnikavý. Jakožto hospodářský správce obrovského dominia Rožmberků má navíc velký vliv. Zakládá pivovary, mlýny, dvory, ovčíny a samozřejmě rybníky. Při jejich budování jde však přes mrtvoly!   Počátky rybníkářství v Čechách se ztrácejí v mlze. Chybějí přímé důkazy, zůstávají jen různé hypotézy. Skutečné rybníky začnou zakládat až […]
Slavná sídla hlav států: Kde se tvoří dějiny?
Nejzásadnější rozhodnutí se odehrávají za zdmi paláců, v nichž sídlí nejmocnější muži světa. Jaká je historie budov, kde přebývají prezidenti či předsedové vlád? Byly vůbec postaveny pro ně? A kdy se tam vlastně nastěhovali?   Místo pro sídlo hlavy státu si vybral už George Washington (1732–1799), první americký prezident, a zúčastnil se také 13. října 1792 […]
Budoval Jiří IV. britský Tádž Mahal pro své milenky?
Nevypadá ani trochu jako britské královské sídlo. Spíš jako palác z Pohádek tisíce a jedné noci. V anglickém přímořském letovisku Brighton ho nechává zbudovat král Jiří IV., který si v něm chce léčit bolestivou dnu, a navíc potřebuje zázemí pro své milostné eskapády.   Zpočátku stojí na místě této extravagantní stavby letní sídlo pro prince z Walesu, […]
Zajímavosti
Antibakteriální gel: Skutečně ochrání před nemocemi?
Antibakteriální gely se staly naším společníkem nejen na cestách, ale také v běžném životě: jsou po ruce v kanceláři, doma i v restauracích. Nosíme je v kabelkách i v kapsách. Víte ale, jak je používat správně, aby skutečně fungovaly? Existuje několik zásad, které se vyplatí dodržovat.   Dezinfekce jako taková je známá už od konce […]
Chtělo by to kolečka! Jak vznikla kancelářská židle?
Dva kroky k exempláři na stole, tři k mikroskopu a zpět ke svému stolu jich musí ujít pět. A za chvíli dva další kroky k odpadkovému koši! Vstát, sednout – a pořád dokola. Světoznámý přírodovědec Charles Darwin to vyřeší: na židli si přimontuje kolečka!   Od kdy lidé používají židle? Chtělo by se říct, že takřka od vždy. […]
Tisacali: Vesnice ukrytá v obří jeskyni!
Na obzoru se objeví plachetnice. Nepřátelé! Je jedno, jestli to jsou Římané nebo Kartáginci. Tak či onak přicházejí loupit a vraždit. Skupina lidí prchá tajnou stezkou do kopce. Tam, ve skrytu před kýmkoliv, je město, které je jejich poslední nadějí…   Je horký den roku 1910. Ettore Pais (1856–1939), slavný italský archeolog, se vydává na […]
Anachoréti: Zazdění na vlastní žádost
Tisíce lidí se ve středověku rozhodnou opustit společnost, světské radosti i starosti a zasvětit zbytek svých dnů asketickému životu a modlitbě. Mnohým však nestačí udělat tlustou čáru a stát se poustevníky. Chtějí, aby společnost zůstala za tlustou zdí. A to doslova.   V 11. století začíná doba populačního růstu, rozvoje zemědělství, rozmachu měst a globálních […]
Záhady a napětí
Tajemný Krvomlýn v Harasově: Legenda o lásce a pomstě
V srdci Kokořínska, mezi pískovcovými skalami a lesy, stojí místo opředené krvavou pověstí. Kdysi zde prý existovalo mlýnské kolo, které místo vody poháněla lidská krev. Pověst vypráví o tragické lásce, surové pomstě a duchu nešťastné dívky. Kde se tato temná legenda vzala?   V kokořínském kraji na tvrzi Harasov žije Slavibor se svou krásnou dcerou […]
Fenomén „divokých mužů“ ve středověké mytologii: Byli to přežívající neandrtálci?
Chatrně oblečený venkovan se kradmo ubírá lesem a co chvíli se pozorně rozhlíží. Nedivte se, vydat se v 15. století do lesa pro nějaký ten otop, to byl často i hrdelní zločin. Pak se však stane něco strašného. V lesním přítmí spatří mohutnou postavu s černými rozcuchanými vlasy. Je to snad sám vládce pekla?   Ve středověké […]
Magické křižovatky: Hranice mezi světy
Na první pohled obyčejné místo. Silnice, která se rozbíhá do čtyř stran. Křižovatka. Ale podle pradávných věr právě tady slábne závoj mezi světy. Je to místo, kde můžete přivolat duchy, uzavřít smlouvu s démonem nebo získat dovednosti, které nejsou z tohoto světa. Opravdu tady můžete změnit svůj osud? A jak vysokou cenu za to zaplatíte? […]
Podivný start čínského raketoplánu: Sledovalo ho UFO?
Na palubě čínského raketoplánu Shenzhou 9, který 16 června 2012 v půl jedné odpoledne odlétá do vesmíru, je první čínská kosmonautka Liu Yang (*1978). Start je naplánován na den 49. výročí letu Valentiny Těreškovové (*1937), první ženy ve vesmíru. Nakonec se však let do dějin zapisuje ze zcela jiného důvodu. Údajně ho totiž sledují mimozemské civilizace… […]
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kam se ztratilo tělo Prokopa Holého?
historyplus.cz
Kam se ztratilo tělo Prokopa Holého?
Je neděle pozdě odpoledne, 30. května 1434. Kolem táhlého hřbetu Lipské hory u vesnice Lipany se zvedá prach. Jízdní oddíly umírněných husitů pronikají otevřenou vozovou hradbou táboritů a sirotků a převrátí osm dalších bojových vozů. Za nimi se hrnou pěší, kteří kolem sebe mávají meči a cepy… Právě v těchto rozhodujících okamžicích, kdy proti sobě bojují
Ze šperkovnice vycházely zvuky
skutecnepribehy.cz
Ze šperkovnice vycházely zvuky
S manželem jsme zakoupili starou šperkovnici, a pak ji vystavili v obývacím pokoji na komodě. Od té doby se doma začaly dít podivné věci. Když jsme si s manželem pořídili malý byt, nijak jsme s jeho zařizováním nepospíchali. Nechtěli jsme nic uspěchat. Společně s manželem Pavlem jsme přemýšleli, jaké doplňky by byly do obýváku nejvhodnější. Toulali jsme se tehdy na výletě v Kroměříži, když jsme v zapadlé
Konec zápachu v bytě
panidomu.cz
Konec zápachu v bytě
Možná už se vám to také stalo. Vejdete do bytu a…. cítíte nepříjemný odér, který se line prostorem. Jen nemůžete přijít na to, odkud se bere. V případě, že se váš nos vzbouří a signalizuje nelibý pach, se zkuste zaměřit na 7 nejčastějších důvodů, proč to u vás doma smrdí. 1. Odpadkový koš Používání igelitových
Dobřichovice – elegantní únik z Prahy do krajiny klidu a noblesy
epochanacestach.cz
Dobřichovice – elegantní únik z Prahy do krajiny klidu a noblesy
Jen pár minut od rušného centra Prahy se rozprostírá kraj, který jako by vypadl z pohlednice – Dobřichovice. Tato malebná středočeská obec na levém břehu Berounky nabízí všechno, co si náročný cestovatel může přát: harmonii přírody, noblesu historické architektury, vynikající gastronomii i výjimečné možnosti odpočinku a poznávání. Dobřichovice nejsou pouze „předměstím“ metropole. Jsou samostatným světem,
Klid v hlavě, sen v duši a mládí v buňkách: Jak nám příroda pomáhá spát a nestárnout
21stoleti.cz
Klid v hlavě, sen v duši a mládí v buňkách: Jak nám příroda pomáhá spát a nestárnout
Usnout včas, spát celou noc, probudit se svěží – pro mnohé sen. Doslova. Ve světě, kde se večerní ticho mění v modré světlo displejů a hlava neumí přestat přemýšlet ani v jednu ráno, se kvalitní spáne
Džob: Graffiti, život a tikající styl s Mühle Glashütte
iluxus.cz
Džob: Graffiti, život a tikající styl s Mühle Glashütte
Letní filmovou sezónu oživuje snímek Džob, závěrečný díl trilogie, kterou režisér Tomáš Vorel započal Gymplem a pokračoval Vejškou. Hrdinové Kolman (Jiří Mádl) a Kocourek (Tomáš Vorel ml.) dospěli – j
Originální stavba navzdory velké vodě
rezidenceonline.cz
Originální stavba navzdory velké vodě
Okouzlující dům, postavený v povodňovém pásmu na předměstí Byron Bay v oblasti Queensland na východě Austrálie, musel vyhovět přísným stavebním regulím, aby jej nezničily v těchto končinách celkem běžné povodně. Příjemné subtropické klima v pobřežní oblasti australského Queenslandu spolu s nekonečnými písečnými plážemi a národními parky učarovaly také majitelům Northern Rivers Beach House, kteří se obrátili na známé architektonické
Ztracené poklady Kypru: Co způsobilo rozdělení středomořského ostrova?
enigmaplus.cz
Ztracené poklady Kypru: Co způsobilo rozdělení středomořského ostrova?
V roce 1974 proběhla invaze turecké armády na ostrov Kypr. Vyvrcholilo tím problematické soužití mezi kyperskými Řeky a kyperskými Turky. Ostrov je stále rozdělen. Část ostrova nyní zahrnuje území Kyp
Nechá se Švandová připravit o luxusní život?
nasehvezdy.cz
Nechá se Švandová připravit o luxusní život?
Když si herečka Jana Švandová (77) brala movitého developera Pavla Satorieho (75), šla hlavně po jistotě. Jenže co když o jejího muže teď usiluje jiná žena se stejným záměrem? Herečka Jana Švandová
S nohama jako konve moc parády bohužel neuděláte
nejsemsama.cz
S nohama jako konve moc parády bohužel neuděláte
V horkém počasí začnou otékat nohy i zdravým lidem. Pocity těžkých nohou jsou nepříjemné a mohou pokazit celý den a místo toho, abyste si teplé dny užívala, trpíte. Vše se dá ale napravit! I když je většina lidí přesvědčena o opaku, nejsou oteklé nohy ani zdaleka problémem pouze starších nebo obézních lidí. Nepříjemně otéct mohou nohy komukoli. Zvlášť rizikové je dlouhé
Kuřecí prsa ve slaninovém kabátku
tisicereceptu.cz
Kuřecí prsa ve slaninovém kabátku
Nikdy není na škodu zkombinovat více druhů masa. Ingredience 4 ks kuřecích prsou 15 plátků slaniny 1 vejce 100 g strouhanky 100 g nastrouhaného sýru sůl a pepř Postup Nejprve si tři p
Vavřín: Pocta pro vítěze i ceněné koření
epochaplus.cz
Vavřín: Pocta pro vítěze i ceněné koření
V obchodě si ho kupujeme v podobě nenápadných suchých listů, které přidáváme při vaření do různých jídel. Samotná dřevina má přitom vznešenost nejen v názvu, ale také ve své historii. Uctívají ji panovníci i umělci, neobejdou se bez ní dokonce ani ve slavné delfské věštírně. A může podpořit zdraví! Vavřínové věnce známe jako poctu pro
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz