Zajímavosti

Jak na správně fungující WiFi?

Jak na správně fungující WiFi?
Tento článek je reklamním sdělením

Spolehlivé internetové připojení je v dnešní době součástí každodenního života. Pro kvalitní připojení je potřeba nejen kvalitní WiFi router, ale i jeho správné umístění, aby byl dobrý signál všude, kde je potřeba.

Při výběru WiFi routeru se každý zabývá technickými parametry, ale další faktory ovlivňující kvalitu připojení už neřeší. Po příchodu domů je router umístěn na předem vybrané místo, které není vždy optimální a s tím přichází rozčarování v důsledku špatného pokrytí – vypadávajících konferenčních hovorů, pomalého načítání webových stránek a mnoho dalších problémů spojených se špatným signálem WiFi.

Nasimulujte si vaše pokrytí

Naštěstí moderní doba přináší moderní nástroje, s jejichž pomocí není potřeba objednávat technika s měřící aparaturou – vše jde zařídit v klidu a z pohodlí domova. Existuje celá řada online nástrojů, které po zadání základních rozměrů o daném objektu (rozměry pokojů, okna, dveře, tloušťka zdí a mnoho dalších faktorů) dokážou nasimulovat předpokládané pokrytí WiFi signálem napříč měřeným objektem.

Zkuste volně dostupný online nástroj: https://ezwifiplanner-intro.engeniustech.com/eu/

Software Ekahau PRO měřící pokrytí signálu

Jak na kvalitní pokrytí?

Při využívání online nástrojů jako je již výše zmíněný ezWi-Fi planner je nutné mít pro co nejpřesnější výsledek předchozí zkušenosti a znát detaily měřeného objektu.

Pokud žádné zkušenosti nemáte a plánujete, kde by bylo ideální místo pro váš WiFi router, nebo vás už nebaví neustálé problémy se špatným připojením a chcete bezstarostnou práci od zkušených profesionálů, můžete například využít český WiFiDoktor.cz, který nabízí simulaci pokrytí, měření reálného stavu, instalaci a servis.

Za menší finanční investici dostanete profesionální přístup se špičkovými výsledky, na které se dá spolehnout.

Simulace pokrytí – Pomocí softwaru Ekahau PRO je možné nasimulovat budoucí polohu WiFi pokrytí všech typů budov i různých druhů provozu. Výsledkem je komplexní report, který vám s přesnými výsledky odpoví nejen na otázku, kde bude jak silný signál, ale i kapacity pokrytí, slabá místa a mnohé další.

Měření reálného stavu – WiFi síť už je na svém místě a v provozu, ale vyskytují se výpadky, rušení a nízká propustnost signálu, které je potřeba odstranit. Tato služba dokáže identifikovat slabá místa a nabízí plán k optimalizaci celé struktury.

Instalace a servis – Pokud je potřeba síť nastavit od prvotní konzultace záměru, přes vlastní projekci, simulaci pokrytí, až po montáž a následné předání změřené služby.

Využitím této služby zamezíte problémům se špatným signálem a vaše domácnost nebo firma bude mít online svět na dlani. Navíc si ušetříte hromadu nervů a starostí.

Další rady, tipy a triky pro všechny milovníky IT světa, internetu a telekomunikací vám naservírujeme na konferenci Kam kráčí telekomunikační sítě Plzeň 2022, která se koná v Parkhotelu Plzeň ve čtvrtek 22. září 2022.

Těšíme se na vás.

Registrujte se zde: REGISTRACE.

Komplexní Enterprise řešení EnGenius
Tento článek je reklamním sdělením

Více z Zajímavosti

Had na holi: Proč je symbolem zdravotnictví?

Zajímavosti5.12.2022

Podivuhodné dřeváky: Dá se na nich i bruslit!

Zajímavosti1.12.2022

První zmrazený člověk: Na lék proti rakovině čeká už 55 let!

Zajímavosti24.11.2022

Ťukni tlapou: Dokážou zvířata ovládat počítače?

Zajímavosti21.11.2022

Velký londýnský smog: Konečně známe jeho příčinu!

Zajímavosti14.11.2022

Nenápadný, ale ostrý mixér slaví 100 let!

Zajímavosti10.11.2022

Les Svastika: Hákový kříž uprostřed lesů

Zajímavosti7.11.2022

Čemu jste celý život věřili, ale není to (tak úplně) pravda

Zajímavosti4.11.2022

V objetí chutí: 4 slavná národní jídla

Zajímavosti3.11.2022
Zajímavosti
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články